Domů     Jak pečovat o střeva a zažívání
Jak pečovat o střeva a zažívání
19.3.2023

komerční sdělení

Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev a podobně? Zaměřte se na svá střeva a vraťte jim kondici přírodní cestou.

Největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

Největším lidským imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a zda odolá útokům různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

V organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde často ruku v ruce s problémem trávení.

Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou či duševními obtížemi – depresí a úzkostí.

Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi.

Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny, ba mnohdy ani léky, a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti.

To se samozřejmě děje také, pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.

Prvoci ve vodě

Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami.

Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.

Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené.

Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.

Jak předcházet a pomáhat si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin.

Zkontrolujte zdroj vody, popř. instalujte domácí UV-filtr.

Zkontrolujte vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultujte možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.

Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. K jejich užívání přistupujte s uvážením, popř. se ošetřujícího lékaře vždy zeptejte na jinou možnost.

Zamyslet se nad možností parazitární a jiné infekce – chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování….

Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy… nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.

Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte.

Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi.

Udržujte mikroflóru střeva, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravte jídelníček.

Držte jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.

Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.

Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku – k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte!

Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci.

Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.

Posilujte zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,

Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní nebo patnáctidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura Imuneco.

Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu.

Obsahuje účinné látky více než deseti českých bylin, Vyvážená směs obsahuje byliny protizánětlivé, hojivé, pro správné trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické.

Aloe Vera doplňuje struk turu a je obecně pro spěšná na zažívání. Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu.

Hustá struktura nápoje umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Účinný je také na akutní, nejspíše bakteriální, průjmy nebo běžné zácpy. Je vynikající dvakrát ročně kúra jako podpora čištění nebo peristaltiky a prevenci. Doporučuje se i pro diabetiky a celiaky.

Vitestin® umějí individuálně upravit na míru v případě obav ze reakcí na některé byliny. Zavolejte, rádi vám poradí.

Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.

www.vitestin.cz

Předchozí článek
Další článek
Související články
26.3.2025
Produkce určitých hormonů v našem těle se s věkem snižuje a často se mylně domníváme, že tento úbytek se týká až období menopauzy. Celý proces ale začíná mnohem dříve. Zpravidla už mezi našim třicátým až čtyřicátým rokem života najednou hůř spíme, máme splíny, jsme nevrlí na naše blízké kvůli prkotinám a náš menstruační cyklus, který šlapal jako švýcarské hodinky, se najednou chová divně. Menstru
17.3.2025
Najít odpověď na tuto otázku je s mobilem v ruce záležitost tak půl minuty. Rychle se dozvíte, že odborníci doporučují nanejvýš 5 g. Jenže co si s tou informací počít? Jak vlastně odhadnout, kolik soli sníme a kde vlastně ubrat? Sůl nemáme pod kontrolou. Většina z nás nemá ani orientační představu, kolik jí za den spořádá. Abyste to zjistili, museli byste vyloučit všechna kupovaná jídla a potravi
11.3.2025
Máte dvojitou bradu a divíte se, odkud se vzala? Kromě přibírání na váze za to může i vaše genetická „výbava“ po předcích či stárnutí pokožky. Naštěstí existují metody, jak se jí zbavit. Druhá brada často může vzniknout v důsledku stárnutí, jelikož s úbytkem elastických a kolagenních vláken v podkoží dochází k uvolnění a poklesu kůže. Někdy je to ale dědičné. Má-li někdo z rodičů nebo prarodičů
10.3.2025
Dobrou zprávou je, že následky alkoholu tělo překoná dříve než kouření. Přesto si regenerace vyžádá čas a ten bude u různých orgánů a duševních i fyzických dějů jinak dlouhý. Duševní výkonnost: 2 a 3 týdny Abstinence se rychle promítne v metabolismu a ve zlepšení laboratorních hodnot krve. Ty se projeví i reálně. Pokles toxických látek a zátěže, kterou pro tělo představovaly, povede ke snížení p
4.3.2025
Téměř všichni, kteří opary na rtech trpí, vědí, jak jsou záludné. Vždycky se objeví v té nejnevhodnější chvíli. Třeba když se chystáte do společnosti a chcete, aby vám to slušelo, nebo už balíte na dovolenou, najednou se objeví bolestivé puchýřky. A děje se to nejen v létě, ale právě i v zimě, často na horách. Může za to zvýšené UV záření, které se odráží od sněhu. Ale na to, aby vám tenhle zálud
reklama
Šikovné tipy
Nálada jako aprílové počasí: Co s tím?
Výkyvy naší psychiky nás někdy dokáží dostat na kolena. Jsme hádaví, protivní – prostě chvíli obloha bez jediného mráčku, chvíli zataženo s monzunovými dešti. Jak s tím žít? Náladovost nemusí být jen projevem labilní psychiky nebo špatné výchovy. Změny nálad mohou ukazovat i na fyzické potíže, nejčastěji hormonální, typicky provázejí premenstruační syndrom a menopauzu. Může […]
Lepicí váleček odstraní nejen chlupy
Původně byl sice určen pro majitele chlupatých domácích mazlíčků, aby jim pomohl zbavit oděv od chlupů, jenže tenhle šikovný pomocník umí víc než očistit kabát či sukni. Lepicí váleček stojí pár korun a určitě se vyplatí, když ho budete mít nejen doma ve skříni, ale i třeba v miniverzi v kabelce. Poradí si totiž s […]
Rozkvetlá kartička místo pugétu
Hodí se jako pozornost, ale i na výzdobu domova, když ji zarámujete. Navíc tak zužitkujete i drobné zbytky látek a galanterie. Potřebovat budete kus pevného kartonu, krepový papír, lepidlo a zmíněné zbytky látek, stužek či krajek. Předem je třeba také promyslet, zda obrázek bude zavěšený nebo instalovaný ve stolním rámečku, a podklad podle záměru upravit. […]
Dáte si kaki?
Určitě vás každý rok lákají ty zářivě oranžové plody, a kdo je už někdy zkusil, sáhne po nich, jen co se objeví. Pokud patříte mezi ty, kdo k tomu ještě nesebrali odvahu, je čas to napravit. Kde se vzalo? Pochází z jihovýchodní Asie, v Číně se prý pěstovalo už před 2000 lety a je plodem […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Laboratorní vs. přírodní diamanty
iluxus.cz
Laboratorní vs. přírodní diamanty
Diamanty vznikají v extrémních podmínkách hluboko pod povrchem Země po dobu miliard let, ale dnes je možné je vytvořit během několika týdnů v laboratoři. Syntetické diamanty, tzv. lab-growny, se preze
Kouzlo toaletního stolku
rezidenceonline.cz
Kouzlo toaletního stolku
Každá žena touží po prostoru, v němž se může alespoň chvíli věnovat pouze sama sobě. Takové místo nabízí toaletní stolek, tradiční nábytkový doplněk ložnic nebo šaten. Při výběru se řiďte nejenom praktičností, ale i vzhledem. Toaletní stolek bývá jednou z věcí, které si do bytu pořizujeme jako poslední. Přitom je ideálním řešením ve chvíli, kdy
Náš pes mi pomohl vyhrát boj s nadváhou
skutecnepribehy.cz
Náš pes mi pomohl vyhrát boj s nadváhou
Vždy jsem se líbila chlapům, ale po dvou porodech jsem se se svou figurou mohla rozloučit. Přibrala jsem a kila nechtěla jít dolů. Pak přišel do mého života Drex. Když jsem čekala první miminko, byla jsem nekonečně šťastná. Ale taky jsem si začala všímat toho, že pro chlapy jsem se stala neviditelnou. A to pro mě byl
Arciloupežníka přikovali k pryčně
historyplus.cz
Arciloupežníka přikovali k pryčně
„Peníze, nebo život!“ vykřikne bandita a bambitkou namíří na překupníka, vezoucího zboží na tržiště. Přepadený ani neprotestuje, s rukama nad hlavou sleze z kozlíku a prosí o život. Má štěstí. Vůdce loupežnické bandy, obávaný Jan Nepomuk Karásek, ho ušetří. Jen sebere, co se dá, a pak i se svými kumpány uhání pryč. Spravedlnosti ale přece
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
Nejlépe se pro tento recept hodí hříbky nebo lišky. Suroviny 4 lžíce másla 1 cibule 250 g čerstvých hub 200 ml smetany 2 lžíce hladké mouky 3 lžíce strouhaného parmazánu 500 g těstovin sů
Boží voda u Mladé Boleslavi: Na zázračném místě stály slavné lázně
epochanacestach.cz
Boží voda u Mladé Boleslavi: Na zázračném místě stály slavné lázně
Nenápadné místo v lese, v jehož centru je léčivý pramen Boží voda, pamatuje časy nebývalé slávy. Vydejte se s námi do někdejších proslulých lázní, kam lidé chodili za klidem i za zázraky! Pokud se vydáte z Mladé Boleslavi do Dobrovic, zpozorněte v úseku mezi obcemi Jemníky a Bojetice. Na úpatí zdejšího vrchu Chlum se totiž nachází pramen, který proslul jako
Společné hnízdečko na obzoru? Lutovská s novým přítelem řeší bydlení
nasehvezdy.cz
Společné hnízdečko na obzoru? Lutovská s novým přítelem řeší bydlení
Zase září štěstím, užívá si života. Iveta Lutovská (41) po boku přítele Vojty jen kvete. Dokonce to vypadá, že padne poslední překážka, aby vztah posunuli zase o něco dál! Ještě nedávno to vypadalo
V zajetí biorytmů: Řídí celý náš život?
epochalnisvet.cz
V zajetí biorytmů: Řídí celý náš život?
Jakmile se narodíme, začíná se údajně odvíjet pravidelný cyklus biorytmů, který bude oscilovat ustáleným způsobem celým naším životem.   Každý z našich dnů, všechny významné propady, které nejsou zaviněné zvenčí, i naše osobní úspěchy, vše má jasnou periodu: 23 dní trvá fyzický cyklus, 28 emoční a ten intelektuální je pro změnu 33denní. A kdo je schopný
Skutečně na Kašperku bloudí duše tragicky zemřelých hradních obyvatel?
enigmaplus.cz
Skutečně na Kašperku bloudí duše tragicky zemřelých hradních obyvatel?
Hrad Kašperk byl nejvýše položeným královským sídlem v České republice. Až do dnešních dnů zde zůstala brána a hlavní palác, sevřený dvěma mohutnými čtyřhrannými věžemi. [gallery ids="152430,152429
S kolagenem je kůže svěží
nejsemsama.cz
S kolagenem je kůže svěží
Bavíme se o základní bílkovině, která je stavebním kamenem naší pokožky. Co pro ni umí zajistit kolagen, nesvede nikdo jiný. Hlavně pevnost, pružnost a hydrataci. Zbystřit byste měla tehdy, když si všimnete čím dál větších známek stárnutí. Začíná to jemnými linkami kolem očí a rtů, pak nastoupí hlubší vrásky a nakonec pleť ztrácí plnost. To se hladina kolagenu v těle
Znečištění ovzduší může chránit před rakovinou kůže, ale za strašlivou cenu
21stoleti.cz
Znečištění ovzduší může chránit před rakovinou kůže, ale za strašlivou cenu
Na první pohled to může znít paradoxně – znečištění ovzduší, které je spojováno s celou řadou vážných zdravotních problémů, by mohlo mít i jeden nečekaný ochranný účinek. Nedávná studie naznačuje, že
Paracelsus: Alchymii povyšuje na vědu, ranhojičství na lékařství
epochaplus.cz
Paracelsus: Alchymii povyšuje na vědu, ranhojičství na lékařství
Stává se jedním z mála alchymistů, kterým nešlo hlavně o bohatství získané novým objevem. Prohlašuje, že alchymie není určena jenom k výrobě zlata a stříbra. Podle něho by měla být využita hlavně v lékařství. Švýcar Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus z Hohenheimu zvaný Paracelsus (1493-1541) se zabývá merkurosulfurovou teorií, podle které kovy tvoří merkurium a sulfur, dvě substance, které ale