Nalinkováno: Čistě a bez rozmazání

Řada žen si netroufá oční linky používat z obavy, že by si „vypíchly oči“ nebo „netrefily okraj řas“, přitom to tak těžké není. Zde je pár tipů pro začátečníky.

1. Pro začátečníky je mnohem jednodušší pracovat s linkami v tužce než s gelovými, které pouštějí hodně barvy a hůře se na nich provádějí korektury.
2. Roztáhněte prstem víčko jemně ke spánku a přiložte tužku těsně k linii růstu řas – a to do středu víčka, nikoli k vnitřnímu koutku. Čárkováním pak vyznačte linku směrem k vnějšímu koutku. Pak se vraťte a pokračujte už jemnějšími tahy od vnitřního koutku ke středu víčka.
3. Na dolním víčku veďte linku od vnějšího koutku a postupně ji ztenčujte směrem k nosu.
3. Linky jemně rozetřete a můžete je také upravit očním stínem a tím propojit s líčením očí. Ale pozor, pokud použijete tekuté linky, pak ty se nanášejí až na oční stíny.

Tip: Aby linky vydržely a nerozmazávaly se, je vhodné nejprve nanést podkladovou bázi pod oční stíny.

Nejen černá je in
K dostání jsou linky v různých barvách. Aby vám slušely a nepůsobily cizorodě, měly by ladit s líčením očí nebo oblečením. Tady je třeba experimentovat a najít si, co vám sluší. Dobrou volbou pro blondýny a ženy nekontrastního typu mohou být linky hnědé a tmavě šedé, protože nepůsobí tak tvrdě jako černá. Zajímavý efekt vytvářejí také „neviditelné“ linky světlým tělovým odstínem. Oči totiž otevřou, ale pozor, ani to není všeobecně slušivý trend, neboť někdy mohou oči působit spíš opuchle.

Foto: archiv

Štítky: , ,

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

0 shares