Spousta lidí si myslí, že pravidelnými návštěvami zubaře péče o chrup končí. Ale ne, tím starost o zuby teprve začíná. Na co je třeba dbát, pokud chceme zdravé zuby?
ZÁKLADEM JE HYGIENA
Ta začíná volbou kvalitního zubního kartáčku. Vždy je lepší volit měkký kartáček. Příliš tvrdé štětiny totiž působí na zuby příliš abrazivně a ničí sklovinu i dásně.
Měkký kartáček spolu se správnou technikou se postará o zdravé zuby.
Aby ale práce byla kompletní, nezapomeňte také na zubní nit a ústní vodu. Mezizubní prostor je citlivý a také potřebuje naši péči.
MECHANICKÉ POŠKOZENÍ ANEB ZUBY NEJSOU OTVÍRÁK
Mnohdy si to neuvědomujeme, ale přesto, že se o své zuby zodpovědně staráme, jim někdy dáváme pěkně zabrat. A to především v okamžiku, kdy si z nich děláme multifunkční otvírák na lahve nebo nejrůznější obaly.
Zuby jsou velmi citlivé, a ačkoliv to hned nemusíme vidět, tímto zacházením dochází k jejich nenávratnému poškození. Drobné odštěpy, prasklinky i poškozené dásně, to vše našemu chrupu škodí.
VŠUDYPŘÍTOMNÝ NARUŠITEL JMÉNEM CUKR
Když nás honí mlsná, jen málokdy odoláme. Když už ale říkáme cukru ne, většinou je to proto, že si hlídáme linii. Jen výjimečně se tak rozhodneme, abychom ulevili svým zubům. A přitom náš chrup pod náporem cukru tolik trpí.
Pokud chceme předejít kazům, měli bychom být s konzumací cukru uměření. Když si totiž dáme tabulku čokolády, vyčistíme si zuby a lehneme si, rozhodně si nemůžeme myslet, že jsme zkázu zvrátili.
Cukr se totiž drží v našich slinách a celou noc tak může nepozorovaně působit na naše zuby.
SLAZENÉ NÁPOJE I LIMONÁDY BEZ CUKRU
Že našim zubům škodí slazené nápoje, je asi zřejmé. Ale věděli jste, že i perlivé limonády bez cukru mohou být pro zuby velmi nebezpečné? Obsahují totiž kyseliny, které také zásadně narušují zubní sklovinu.
Pokud tedy chcete mít jistotu, že svému chrupu neškodíte, nejlepší volbou je čistá voda.
CIGARETY A KÁVA
Ač si to můžete přát sebevíc, cigarety a zdravé zuby nejdou dohromady. Kouření postihuje dásně a zanechává žluté zuby. Kromě nevzhledného zbarvení se na zubech tvoří skvrny.
Pokud nekouříte, nemáte úplně vyhráno – káva totiž zabarvuje zuby stejným způsobem.
KDY A JAK SI ČISTIT ZUBY
Pokud se teď ptáte, jak často si čistit zuby, odpověď zní, že alespoň dvakrát denně. V případě ale, že náš chrup nadměrně zatěžujeme, měli bychom tomu přizpůsobit i četnost jeho čištění.
Ale pozor! Je důležité zuby čistit nejdříve 30 minut po jídle. Pokud tak uděláme dříve, kartáček může podráždit naši zubní sklovinu, která je v důsledku konzumace jídla změkčená a citlivá na zásah kartáčkem.
A především – pokud začneme zuby čistit, měli bychom si z toho udělat určitý rituál. To, že si do úst vložíme kartáček a pastu, ještě nezajistí, že naše zuby budou čisté a zdravé.
Je potřeba i dbát na správnou techniku a věnovat pozornost každému jednotlivému zubu.
KDYŽ UŽ JEN ČIŠTĚNÍ NESTAČÍ
Vše si teď můžete vzít k srdci, začít čistit zuby správně, ochránit je před dalším zubním kazem, ale existuje věc, kterou i sebelepší čištění mnohdy už změnit nezvládne – zabarvení zubů.
Řešení pro vás našla značka SMILI – nežádoucí zabarvení zubů se dá bezbolestně zvrátit ve třech jednoduchých krocích!
Díky SMILI bělicím sadám se vám vrátí zdravý úsměv a stačí k tomu jen deset minut denně.
Pokud nevíte, jak na to, vyberte si bělicí startovací sadu.
Mít opět krásný úsměv je snadnější a rychlejší než si myslíte.
Tento článek je reklamním sdělením.