Poctivou péčí ochráníte zuby od zubního kamene, kazu, plaku, ale málokdy od zabarvení. Odstranění pigmentace u zubů není tak jednoduchou záležitostí, jak bychom si všichni přáli. Se zažloutlými zuby se tak můžete buď smířit, nebo je vybělit.
Jaký způsob bělení zubů si ale vybrat?
Měli byste jít raději za odborníkem, který vám zuby vybělí, nebo si jen opatřit šikovnou domácí bělicí sadu? Možná vás překvapíme – správným postupem je kombinace obojího!
Ordinační bělení zubů
Pokud jste pevně rozhodnutí vydat se na cestu za bělejšími zuby, měli byste vždy začít ordinačním bělením zubů u dentálního hygienisty.
Ten vám před samotným bělením zuby zkontroluje, vyloučí rizika, např. poruchy vývoje skloviny, a v případě, že objeví nějaký kaz nebo nevyhovující výplň, odešle vás nejdříve k zubnímu lékaři.
Pokud jsou zuby v pořádku, měla by se před bělením provést dentální hygiena, tedy profesionální vyčištění zubů. Až po něm teprve následuje samotné bělení zubů.
Ordinační bělení zubů je nejsilnějším typem bělení.
Dentální hygienista při něm používá vysokou koncentraci peroxidu (přibližně 20–38 %), díky které dojde k důležitému narušení skloviny, ta ovšem v profesionálním prostředí není nebezpečná, nehrozí při ní poškození či negativní změny skloviny.
Samozřejmě ale nelze takto sklovinu narušovat příliš často. Jednak by se vám časté ordinační bělení zubů velmi prodražilo – jedna procedura stojí přibližně 2000 Kč až 4000 Kč, ale hlavně by mohlo dojít k nevratnému poškození zubní skloviny.
Ordinační bělení zubů byste tak měli podstoupit maximálně 1–2x ročně. Tak dlouho vám vybělení bohužel nevydrží. Bez pravidelného dobělování si udržíte krásně bílý úsměv maximálně po dobu 1 měsíce.
Jak ale zuby dále bělit, když další ordinační bělení již nepřichází v úvahu? Jednoduše, domácími bělicími sadami.
Domácí bělení zubů
Pokud se do následného domácího bělení zubů nechcete pustit, bude investice do ordinačního bělení zbytečná, a utratíte tak mnoho peněz za opravdu krátkodobý efekt. Domácí dobělování je důležitým a nevyhnutelným krokem k udržitelnosti výsledku.
Domácích bělicích přípravků a sad najdete na trhu opravdu mnoho, nejúčinnější jsou však ty, které obsahují tzv. nosiče neboli náústky, které mohou být buď univerzální, nebo zhotovené přímo na míru podle otisků vašich zubů.
Tyto bělicí sady jsou výrazně levnější a zároveň obsahují méně agresivní bělicí gely, proto je bez problému můžete používat pravidelně.
Revoluce v bělení zubů se Smili
Výbornou volbou pro pravidelné dobělování ordinačního bělení zubů jsou praktické bělicí sady Smili.
Ty vám díky šetrnému složení unikátního bělicího gelu a příznivé ceně zajistí krásně bílý úsměv celoročně.
Bělicí sada Smili se skládá z moderního přístroje s LED zářením a z praktických hliníkových per s vysoce účinným bělicím gelem.
Jedná se o nejnovější bělicí technologii, která se v domácím prostředí velmi snadno používá, zároveň je však mimořádně efektivní.
Tři klíčové výhody bělení zubů se Smili
Jedná se o 100% bezpečné, bezbolestné ošetření, které je vhodné i pro citlivé zuby.
Smili je vysoce efektivní, díky UV záření přístroje vybělíte zuby ve 3 jednoduchých krocích a za 10 minut denně.
Bělicí sady Smili byly vyrobeny bez škodlivin, zbytečných plastů a testování na zvířatech.
Tento článek je reklamním sdělením.