Zdravá a v kondici celé jaro

Na jaře chceme být všichni zdraví. Rozkvést a chytit druhou mízu jako příroda. A někdy to nemusí být tak těžké. Pokud za únavou není skrytá nemoc, pak stačí často jen změnit jídelníček a pomoci tělu získat nové zdroje energie.

V následujících osmi stránkách pro vás máme řadu tipů, které se mohou hodit. Začínáme bojem s únavou. Proč vlastně nám tak často chybí energie? Obecně proto, že jí málo dodáváme, dlužíme tělu spánek nebo živiny a současně příliš mnoho energie spotřebováváme.

A co je horší, obvykle to nebývá fyzickou prací a sportem, ale spíš negativními emocemi (vztek dokáže spořádat energii i na půl dne!) a skrytými nemocemi. U těch nemusíte hned myslet na nejhorší, mnohem častěji jde o nedoléčené bakteriální i virové infekce.

Tělo se jejich původců nedokáže zbavit, nemá na to totiž energii, protože jsme infekci nedoléčili, příliš brzy jsme vstali z postele nebo nemoc úplně přechodili.

K čemu je koenzym Q 10?

Většina z nás zná jen název, ale když se podíváte, co se za ním skrývá, užasnete, jak chytrou věcičku pro naše zdraví příroda vymyslela. Koenzym Q 10 je látka, která působí přímo v buňkách – likviduje tam únavu přímo u zdroje, v části buňky, která je zodpovědná za výrobu energie. Blokuje totiž její poškození tzv. volnými radikály, kterých s věkem stále přibývá.

Koenzym Q 10 je tedy pomocí v případech, když si „už“ připadáte unavení a nevýkonní.

Q 10 má ale i pozitivní vliv na udržení zdravého srdce, pomáhá snižovat potíže po infarktu myokardu a prospívá lidem léčeným statiny. A co víc – koenzym Q 10 dokáže také bránit rozvoji aterosklerózy hned v samém začátku.

Potraviny s vyšším obsahem Q 10: sardinky a makrely, hovězí maso, sojový a olivový olej, burské ořechy.

Tělo si ovšem Q 10 vyrábí také samo, bohužel s rostoucím věkem jeho produkce klesá. K dalšímu úbytku pak vede stres, kouření, fyzická zátěž.

Tip: Hema Bion Q10 s přírodním koenzymem, který má stejný účinek jako přírodní Q10. Dávkování je po 10 mg, dále 30 mg Super nebo 60 mg Super Extra. Měsíční balení obsahuje 30 kapslí.

Pozor na nedostatek vitaminů

Řešíte poslední dobou hodně problémů doma i v práci? Trápí vás trvalá únava? Žijete v prostředí s vysokým znečištěním vzduchu? Všechny tyto situace znamenají pro organismus zvýšenou zátěž. A při zátěži pak tělo spotřebovává větší množství vitaminů, minerálů a dalších látek, které nám pak mohou chybět.

Následkem toho tělo nefunguje tak dobře, jak by mohlo, což vede k dalšímu stresu.

Je vícero způsobů, jak nezbytné živiny doplnit, ideálně jídelníčkem, založeným na čerstvých surovinách, kde by nechyběly ani ryby, rozmanitá semena a celozrnné obiloviny. Po několika týdnech takového vaření pocítíte změnu k lepšímu, budete mít více energie a lepší náladu.

Tip: Nestíháte tak vařit? Pak je řešením dobře vybraný přípravek s kvalitním složením živin a podpůrných látek. MultiMax Power Energy je komplex 44 složek vitaminů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů, včetně koenzymu Q10, flavonoidů, karotenoidů.

Dále obsahuje výtažky z rostlin používaných tradičně na posílení a pro lepší imunitu při zátěžových situacích.

Proti únavě odkyselením

Je to hit posledních let. Vychází z názoru, že vlivem životních podmínek dochází k překyselení organismu. Může za to nevhodná strava, nedostatek pohybu, stres, ale také například přemíra sladkostí, kouření nebo alkohol.

Není divu, že jsme unavení, vyčerpaní, podráždění, trápí nás časté infekce, záněty nebo třeba úporné pálení žáhy, zažívací potíže, průjmy, bolesti hlavy, svalů a kloubů.

Organizmus vystavený takovým podmínkám totiž bývá překyselený. A jelikož podmínkou správného fungování organizmu je tzv. acidobazická rovnováha, to znamená vyrovnaný podíl kyselých a zásadotvorných látek v těle, asi není těžké pochopit, že dlouhodobé překyselení je stav pro naše tělo nebezpečný.

Tip: Odkyselující nápoj Alkarosen je vyváženou směsí minerálů a dalších účinných látek. Pomáhá tělu nastolit rovnováhu mezi kyselinami a zásadami a stabilizovat látkovou výměnu. Hodí se při odkyselování organizmu i při detoxikačních kúrách. Díky šetrnému složení je možné tento přípravek užívat i dlouhodobě. Více na www.odkyselujicinapoj.cz.

Odpočinek, ale vědomý

Není to nedostatek času, co nás vyčerpává. Každý z nás má během dne a večera chvilku, kterou může využít jen pro sebe. Problém je, že si ji necháme utéct. Sledujeme bez zájmu televizi, projíždíme internet, dohadujeme se s rodinou. Ačkoli nic neděláme, neodpočineme si. Změnu tedy musíme založit na odpočinku vědomém.

Musíme říct – především sobě, ale i blízkým – teď mám dvacet minut, než budu vařit večeři, tak mě nerušte. Raději těch dvacet minut prospěte nebo proležte na posteli, i to bude mnohem užitečnější než zůstat u televize. Na výběr máte i účinnější metody.

Jednou z nich je uvolňující meditace (návod na meditaci odstraňující tíhu starostí najdete na straně 14), druhou koupele.

Relaxační koupele

Mimořádně příjemnou a velmi dostupnou relaxaci představuje koupel s esenciálními oleji. Ty působí svou vůní na psychiku, ale účinnými látkami současně i na tělo, protože se vstřebávají plícemi i kůží, a tak se dostávají do krve a lymfatického systému.

Pro jednu koupel se doporučuje cca 5 – 7 kapek oleje na 100 – 150 l vody.

Pokud nemáte olej vyzkoušený, začněte s menším množstvím a po kapkách přidávejte. Opatrnost je nutná také u oleje skořicového, který je výrazně zahřívající a může způsobit nepříjemnou reakci.

Které oleje se hodí?

Uklidňující: levandule, cananga, bazalka, meduňka

Povzbuzující: rozmarýn, eukalyptus

Hýčkající psychiku: santál, ylang-ylang, růže, geranium

Osvěžující: lemograss, mandarinka, neroli, pomeranč, petitgrain

Lázně prospějí i kůži

Na kůži je vidět nejen to, jak se staráme o ni, ale především to, jak pečujeme o celé své tělo. Kůže prozradí, když moc nespíme, špatně jíme a jsme ve stresu. A vidět je to nejen v obličeji, ale na kůži celého těla. Víc než kosmetika v takovém případě pomůže hloubková relaxace těla i psychiky.

Výborné jsou k tomu lázeňské wellness pobyty zaměřené právě na ženy, jako je wellness program s Rituálem královny Kleopatry, založený na mocné síle ušlechtilých vůní a vzácných olejů. Celotělový rituál, tedy celotělové ošetření od společnosti Alqvimia, je inspirovaný zkrášlujícími rituály egyptských královen a přináší dokonalé uvolnění tělu i duši.

Je založeno na exotických olejích s myrhou a kadidlem – nejvíce ceněnými látkami starověkého Egypta.

Rituální ošetření v částce 1800 Kč zahrnuje celkovou aromaterapii, celotělový peeling směsí solí a speciálních olejů, detoxifikační tělový zábal s vonnými esencemi, obličejovou masáž liftingovým sérem a celotělovou relaxační aroma masáž.

Výsledkem ošetření je pocit duševní a tělesné harmonie i zvýšené atraktivity, kterou dodá nejen pěstěná kůže, ale i nádherná vůně.

Co umí horké mušle

Už jste slyšeli o rituálu tokoriki? Tahle procedura pochází z tichomořských ostrovů Fidži a v Evropě je zatím novinkou.

Jedná se o luxusní kosmetické ošetření těla horkými mušlemi, které spojuje léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetické masáže.

Během masáže předávají zahřáté mušle tělu příjemné teplo, které svým účinkem odbourává toxiny a podporuje proudění krve a lymfy, čímž dochází k uvolnění svalového napětí. Teplo při masáži výrazně pomáhá k zapracování účinných látek, z produktů ze souostroví Rádži, hluboko do pokožky.

Cílem procedury je fyzické i psychické uvolnění a hluboká hydratace pleti a obnovení její funkce, což se navenek projeví jako zářivý, zdravý a krásný vzhled.

Účinky tohoto rituálu nepocítíte pouze na svém těle, ale také na duchu, budete se cítit uvolněná a oproštěná od všech starostí a stresu.

Masáž horkými mušlemi je doporučována při chronické svalové bolesti zad a šíje, při detoxikaci organismu a při uvolnění namožených svalů.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock, archiv firem

Štítky: ,
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zdravý rebarborový koláč s kokosem
tisicereceptu.cz

Zdravý rebarborový koláč s...

Vyzkoušejte koláč ve zdravější...
Místo svatby hrozí rozchod?
nasehvezdy.cz

Místo svatby hrozí rozchod?

Na pohled skvělá, a hlavně...
Montblanc Haus: Místo stvořené pro inspiraci ke psaní
iluxus.cz

Montblanc Haus: Místo...

Montblanc otevřel brány Montblanc Haus, místa, jež vypráví...
Kdo skutečně zemřel na kříži? Historické rukopisy tvrdí, že to nebyl Ježíš!
enigmaplus.cz

Kdo skutečně zemřel na kříži?...

Ježíš na Golgotu v den, kdy se začala psát jedna z...
Vysoký tlak v plicích ohrožuje tisíce Čechů
21stoleti.cz

Vysoký tlak v plicích ohrožuje...

Jste bez dechu a cítíte bolest na hrudi po...
Komfort a elegance chaise longue
rezidenceonline.cz

Komfort a elegance chaise...

Jak dokládají staré fresky, ve své subtilní formě...
Slavnostní otevření nového dětského hřiště Emilův lesní svět u Stezky korunami stromů Krkonoše
epochaplus.cz

Slavnostní otevření nového dětského...

Stezka korunami stromů Krkonoše pro své návštěvníky...
Pochopila jsem, že jistého nemá člověk nic!
skutecnepribehy.cz

Pochopila jsem, že jistého...

Do svého tichého a neprůbojného...
Na kontrolu očí choďte pravidelně
epochalnisvet.cz

Na kontrolu očí choďte...

Většina z nás dříve či později kvůli zraku...
Marně čeká na žádost o ruku
nasehvezdy.cz

Marně čeká na žádost o ruku

Herečku Anetu...
Jestřabí: Jurkovičova perla číslo dva
epochanacestach.cz

Jestřabí: Jurkovičova perla...

Postranní rozvinutá křídla,...
Uživatelů tabákových alternativ přibývá
epochaplus.cz

Uživatelů tabákových...

Namísto hořící cigarety nahřívaný tabák nebo elektronická cigareta –...
0 shares