Domů     Yvetta Blanarovičová: Nikdy jsem netrhala mouchám křidýlka
Yvetta Blanarovičová: Nikdy jsem netrhala mouchám křidýlka
22.1.2020

Temperamentní Yvetta Blanarovičová je ženou mnoha talentů. Zpívá, hraje, moderuje, řídí nadaci, cestuje, ale na své blízké si čas vždycky najít dokáže. Pohledný mladý muž, se kterým se čas od času objeví na veřejnosti, její milenec ovšem není.

Neplánuje z vás syn udělat babičku?

Zatím ne. Vysvětlovala jsem mu, že děťátko tvoří vazbu a myslím, že si tu zodpovědnost docela uvědomuje. Ví, že nejdřív musí najít svoje místo na světě, pak teprve může zakládat rodinu.

Jak vzpomínáte na své dětství?

Rozhodně jsem ho nestrávila u televize. Od malička jsem měla spoustu aktivit. Starší bráchové sportovali, takže jsem pochopitelně chtěla taky.

Uchvátila mě voda a plavání, takže jsem začala ráno tréninkem v bazénu, po škole balet, atletika, ZUŠ, později i volejbal.

Tatínek chtěl, abych hrála na housle, jenže při tomhle nasazení mi nezbýval čas na nutné cvičení, takže to jsem pak musela dohánět, když jsem dělala zkoušky na konzervatoř. Od nejútlejšího dětství jsem byla v pohybu.

Maminka říkala, že kdykoliv viděla, jak jde zástup dětí ze školky, bezpečně poznala naší třídu, protože odtamtud vyskakovala metr nahoru moje čepice.

Vídáte se s rodinou na Slovensku?

Ani jeden z mých bratrů už nežije, z tatínkovy strany mám naštěstí ještě milovanou sestřičku, která žije v Bratislavě. Jinak jsme rozstrkaní po celé Evropě, tak se nám to příliš často nedaří, ale letos se snad zas jednou u společného stolu sejít zvládneme.

Do rodné Prievidze se vracím moc ráda. Jakmile se objevím ve městě, všichni mě vítají, zdraví, tak se stavím tu na trhu, tu pro chleba nebo na kafe, takže máma ví, že jsem doma mnohem dřív, než tam zaparkuju. Taky pořád střeží můj pokoj, aby zůstal tak, jak byl, když jsem se odstěhovala.

Zůstali vám tam také přátelé?

S nejlepší kamarádkou z dětství Vandou se znám od čtyř let. Patří k mým nejstálejším a hlavně nejupřímnějším přítelkyním. Když přijedu, zapadneme ke mně do pokoje, já jsem v teplákách, s plyšovým medvědem na klíně a povídáme a povídáme…(smích).

Obecně těch pravých přátel nemám mnoho, ale zase je neznám rok, dva. Berou mě, jaká jsem a toho si nesmírně vážím.

Samozřejmě řada lidí se mnou jde posedět jen proto, aby se ukázali s někým slavným, naštěstí však svou kariéru neberu vážně, tudíž ani přátelství založené na něčem tak mělkém mi nic neříká.

Jaký typ dárků vás potěší?

Nepotrpím si na nějaké přehnaně drahé, spíš mě baví ty netradiční. Kdo mě zná, ví, že miluji Řím, proto jsem třeba na Vánoce dostala koláž fotek nejkrásnějších míst Říma a na zadní straně bylo napsáno:

„Výběr datumu je na tobě.“ Syn Matyáš mě zase zásobuje technikou, prý abych šla s dobou (smích). Moje manažerka mi věnovala album fotek z dětství, které ji dala moje maminka. A taky mám ráda slunečnice, tulipány a čokoládu s lískovými ořechy.

V důsledku mne ovšem nejvíc potěší, když mám kolem sebe upřímné lidi. Je to kumšt, ale zase největší výhra.

Vyhýbáte se nějakým materiálům?

Nesnáším umělou hmotu. Může být stokrát nezávadná, stejně mi není příjemná. Vybírám si věci kolem sebe i podle vůně, takže u mě vítězí příroda, dřevo, kámen. Moc třeba nemusím řezané květiny, připadá mi, že koukám, jak umírají.

Obecně mám ráda, když jsou věci živé. To mám odmalička. Nikdy mě nenapadlo bořit mravencům domeček nebo trhat mouchám křidýlka.

A váš vztah k „normálním“ zvířatům?

Od dětství se mnou byl nějaký pes, takže tomu jejich světu tak nějak rozumím. Loni umřel můj gordonský setr Buddy, a i vzhledem k tomu, že pořád někde cestuju, vystupuju, tak dalšího teď ani neplánuju. Zvířecí společnost mi dělají aspoň ptáčkové.

Občas je ráno vynesu na terasu, popíjím kávu a když zavřu oči, ocitnu se díky jejich zpěvu v Karibiku.

Kam se při svých cestách ráda vracíte?

Oblíbila jsem si Řím, se vším, co k němu patří. S bláznivými pokřiky Italů, hospůdkami, špínou zapadlých uliček, ale hlavně tou historií. Kumuluje se tady silná energie z antického bohatství, renesance, to všechno na mě úžasně působí. Zbožňuju moře, sluníčko, občas vyrazím i na vysokohorský trekking.

Kde má původ vaše záliba v cestování?

V dětství jsem nikam cestovat nemohla, měli jsme problém se dostat i na Balaton. Ale máma vždycky večer vytáhla velkou mapu a o těch zemích vyprávěla podle toho, co četla, což jsem začala pak dělat taky.

V jedenácti jsem s baterkou pod peřinou hltala Tajemství Paříže nebo Bídníky. Vůbec jsem byla náruživá čtenářka. Jen paní učitelka se pak bála ukázat můj čtenářský deník (smích). Od jedenácti si píšu i vlastní deník, zatím v něm ale zpátky nelistuju.

Je to minulost. Ta se změnit nedá. Žiju teď, a to mne právě baví.

K jakému typu kuchyně tíhnete?

Rozhodně dávám přednost domácím surovinám a farmářským produktům. Modifikované potraviny to není nic pro mne. Třeba jen jablka z volně rostoucího stromu. Možná jsou trošku kyselejší, ale mně chutnají.

Byla doba, kdy jsme jedli čerstvou zeleninu, která měla chuť. Dneska to všechno krásně vypadá, ale v puse pomalu nerozeznáte okurku od mrkve.

Občas se bojím, aby nezvítězil nějaký ten globalizační lobbismus, který nám nutí různé modifikované zázraky místo toho, co je opravdu zdravé. Ale pořád jsem optimista a věřím, že cokoliv se nám zakazuje, k tomu si spíš najdeme cestu a nenecháme si to vzít.

• Narodila se ve znamení Váhy, ve slovenských Bojnicích. V 11 letech vyhrála konkurz na hlavní roli v TV filmu Ivana Baladi Prázdniny.

• Studovala státní konzervatoř ve slovenské Žilině (obor zpěv a hru na housle) a poté Státní konzervatoř v Praze. V současné době připravuje nové CD, na kterém se autorsky podílí.

• Je zakladatelkou a ředitelkou správní rady nadace La Sophia, jejímž cílem je podpora vzdělání hudebně a sportovně talentovaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.

Text: Andrea Primusová, foto: Dan Zahrádka, za líčení děkujeme vizážistce Daně Bárové (www.facebook.com/barova.dana?fref=nf)

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
17.7.2024
Stačí jeden nepovedený skok v lese nebo nemoc, která o sobě dlouho nedávala vědět, a váš pejsek se může neplánovaně ocitnout v péči veterináře. A vám to způsobí pořádný vítr v peněžence. Pokud nechcete v takových situacích přemýšlet, kde vezmete desetitisíce na potřebnou léčbu a operaci, je lepší se pojistit. Zdravotní a životní pojištění psů a koček v Česku už nabízí pět tuzemských pojišťoven.
4.7.2024
Krásná Jana ve filmu Souhvězdí Panny, Živa v Radúzi a Mahuleně, Růža Soumarová v seriálu Byl jednou jeden dům, Blanka ve 30 případech majora Zemana a dnes Vilma Nyklová v Ulici. Pár rolí herečky, která si s Prahou za zády užívá předností venkova. Narodila se v Praze a vyrůstala s maminkou a s babičkou, otec brzy zemřel. Už jako maličká si zamilovala balet. Od čtyř let navštěvovala soukromé stud
2.7.2024
Pokud se poohlížíte po kočičce, ale chtěli byste takovou, která by měla také trochu psí povahu, tak ragdollka, jak jí lidé říkají, je ta správná volba. Ne nadarmo se jí říká také kočkopes. Jaká je? Má krásné modré oči, které vás hned uhranou, a jemný kožíšek. A je opravdu hodně veliká. To je asi první dojem. A skutečně kocour může vážit až 10 kilogramů, kočička jen o něco méně. Dlouhá srst a chl
27.6.2024
Dalším z řady hostů pravidelného talk show Jiřího Wericha Petráška a Pavla Mészárose v kavárně Českého rozhlasu Radiocafé byl tentokrát oblíbený herec Pavel Nový. Přestože těch rolí sehrál opravdu hodně, role ze seriálu Velké sedlo patří k těm, které se do paměti diváků vryly asi nejvíc. Herec to dokládá vzpomínkou. „Nedávno jsem jel v noci autobusem do Ostravy, najednou mě zmerčili dva ožralové,
28.5.2024
Se svým otcem, známým režisérem a hercem Miroslavem Macháčkem, který rodinu záhy opustil, měla Kateřina Macháčková vztah poměrně komplikovaný, a lze jej označit spíše za přátelský. „Svého tátu jsem vlastně poznávala až z pozůstalosti. Tehdy jsem pochopila jeho rozporuplnou osobnost, i to, že mě měl opravdu rád“, vzpomíná oblíbená herečka, která později zpracovala otcovy záznamy do knihy „Zápisky z
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hledání pokladu z Dubového ostrova pokračuje: Byla nalezena jeho část?
enigmaplus.cz
Hledání pokladu z Dubového ostrova pokračuje: Byla nalezena jeho část?
Nepředstavitelné sumy peněz i lidské životy – to vše pohltila tzv. jáma pokladů na ostrůvku nedaleko kanadské provincie Nové Skotsko. Hledači pokladů totiž prahnou po zdejším tajemství ukrytém hluboko
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
skutecnepribehy.cz
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
epochaplus.cz
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
Dnes jsou z nich nezpochybnitelné špičky ve svých oborech. Jsou vážení a uznávaní. Je až s podivem, že se tak nějak pozapomnělo na jejich hříchy z mladických let. A pozor, čistý štít nemá ani boháč a mecenáš v jedné osobě Bill Gates! Caron Butler – špičkový basketbalista Bývalý profesionální hráč americké NBA a současný trenér
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
epochalnisvet.cz
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
William Henry Harrison sice původně studoval medicínu, v roce 1791 se ale rozhodne vstoupit do americké armády, která je zrovna plně zaneprázdněna boji proti indiánům.   O tři roky později se účastní slavné bitvy u Fallen Timbers, v níž vojáci USA triumfují. Když si v roce 1795 bere za ženu Annu Tuthill Symmesovou (1775–1864), zastává
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
tisicereceptu.cz
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
Někdo to rád sladké – a tenhle známý zpěvák a herec velmi rád posnídá lívanečky s borůvkami. O linii se bát nemusí, protože se mj. věnuje například golfu. Potřebujete 200 g hladké mouky 2 lžíce
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
historyplus.cz
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
Provdali ji sotva ve třech letech, zhruba ve třiceti už byla vdovou. Na muže haličská královna Salomena, jediná dcera polského knížete Leška Bílého, poté úplně zanevřela. Je rozhodnutá – složí slib čistoty a již nikdy se tělesně nesblíží s žádným mužem. To je ve středověku ve vznešených rodinách, kde sňatky slouží jako prostředek diplomacie i
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
21stoleti.cz
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
Každý z nás je nositelem přibližně 4 milionů genetických variant. Ale jen málokomu se povede vyhrát v genetické loterii něco opravdu cenného, jako třeba barevnější vidění světa, nádherné řasy nebo sil
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
nasehvezdy.cz
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
Příjemné překvapení pro své fanoušky přichystala herečka Tereza Brodská (56), která se po letech vrací do seriálu Ulice! Bok po boku se svou seriálovou dcerou Patricií Pagáčovou (35) znovu obnoví př
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
nejsemsama.cz
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
Léto velí mít hladkou pokožku bez chloupků. Epilace sice není právě příjemná, ale s trochou šikovnosti ji jistě zvládnete. Vážně chcete zkusit epilaci cukrovou pastou? Nebo jste ji už zkusila a máte s ní špatnou zkušenost? Nezatracujte ji. Cukrovou pastu si můžete připravit doma. Přírodní a šetrná Cukrová pasta se k odstranění chloupků používala už ve starém Egyptě. Dnes