Domů     Hubnutí pro lenochy
Hubnutí pro lenochy
4.10.2019

Říkáte, že do posilovny vás nikdo nedostane, z myšlenky na aerobik se osypete a držet dietu je pro vás nemyslitelné? Nezoufejte, i vy můžete odhodit zbytečná kila.

Jak krásnou byste měli postavu, kdybyste se překonali, zdravě jedli a pravidelně cvičili. Jestli ale patříte mezi lenochy a ty, kteří si prostě čokoládu dát musí, nechte se inspirovat metodami, které více či méně fungují.

Neinvazivní liposukce

Je pro vás vhodná, pokud se bráníte chirurgickým zásahům a bojíte se bolesti. Neinvazivní liposukci je možné provádět u klientů s mírnou nadváhou, tak do 10 kg.

Nejžádanějšími partiemi pro ošetření jsou břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, spodní část zad a vnitřní část paží. V žádném případě se tedy nejedná o metodu léčby obezity.

KAVITACE

Jednou z forem neinvazivní liposukce je kavitace. Je bezbolestná a dovede zeštíhlet některé partie  vyplavením části vody ze zásobní tukové tkáně. Bohužel jen dočasně, než se voda přirozeně vrátí do tkání zpět.

Vypouštění vody lze zintenzivnit lymfodrenáží, přístrojovou či manuální. Proto se kavitace a lymfodrenáž často nabízejí v rámci jednoho balíčku ošetření.

Kdy se nedoporučuje

Při špatné funkci ledvin (odvodnění může způsobit jejich nadměrnou zátěž), při menstruaci, poruchách krvetvorby, srdečních chorobách, máte-li křečové žíly, epilepsii, nějaké kovové implantáty nebo kardiostimulátor.

RADIOFREKVENCE

Je to neinvazivní bezbolestná liposukce 3. generace. Jedná se o komfortní neoperační zákrok, během něhož se společným působením radiofrekvence a ultrazvuku efektivně redukuje tuk v problematických partiích.

Kromě redukce váhy dochází rovněž k odstranění celulitidy a zvýšení elasticity kůže. Radiofrekvence prohřívá pokožku až do hloubky 4 cm a díky tomuto termálnímu efektu dochází u části tukových buněk k jejich řízenému zániku a rozpadu na jednotlivé částice.

Množství tukových buněk klesá, zmenšuje se jejich objem, a tak dochází k výrazné redukci tukové vrstvy.

Kdy se nedoporučuje

V těhotenství a máte-li v místě ošetření kovové implantáty.

KRYOLIPOLÝZA

Je to technologie určená pro klienty, kteří se chtějí zbavit tukové vrstvy v určité partii, necvičí, nejsou schopni nebo ochotni držet diety a neočekávají výsledek ihned – výsledky této technologie jsou totiž viditelné až po 1–2 měsících. Minimální úbytek tukové vrstvy je 25–30 %.

Výsledek je sice trvalý, ale nic naplat, musíte dodržovat zdravý životní styl a pitný režim.

Průběh ošetření

Speciální nástavec nasaje nadbytečnou tukovou vrstvu, na kterou pak po dobu 50 minut působí silný chlad. Tukové buňky odumírají a následně jsou z těla vylučovány pomocí lymfatického systému.

Aby během zákroku nedošlo k omrzlinám pokožky, vkládá se pod nástavec speciální ochranná membrána.

Kdy se nedoporučuje

Máte-li problémy se srdcem, nádorové onemocnění, špatný cévní systém.

CVIČÍCÍ STOLY

Chcete-li mít dobrý pocit bez velké námahy, pak tohle by vám mohlo vyhovovat. Rekondiční stoly poháněné elektromotorem „cvičí“ za vás, aniž byste museli vynakládat hodně energie.

Některé lehkými a rytmickými pohyby pomáhají rozkládat tukové polštářky na bocích a hýždích, jiné napodobují pěší chůzi, další provádějí cvičení sed a leh nebo procvičí úplně celé tělo.

Na každém stroji strávíte 10 minut, postupně procvičíte všechny svalové skupiny a ztratíte pár centimetrů.

Cvičící stoly jsou vhodné i pro ty, pro něž se, například kvůli zdravotnímu stavu, nehodí klasický trénink, tedy pro kardiaky, astmatiky, lidi s křečovými žilami či poruchou krevního oběhu.

Nezatěžují totiž pohybový aparát, zlepšují pohyblivost kloubů a zmírňují bolesti zad. Doporučují se rovněž ženám po porodu.

ROLLETIC

Je to mechanický cvičební stroj, který si můžete pořídit i domů a užívat si masáž, po níž se vám zpevní postava, odbourá celulitida a ubudou centimetry. Stimuluje totiž akupresurní dráhy prostřednictvím rotujících vřeten.

Masáž začíná na ploskách nohou, pokračuje přes lýtka a promasíruje celé tělo. Intenzivně ovlivňuje metabolismus tukových tkání a tak výrazně zmenší objem masírované partie, ale také zpevní a uvolní svaly, vypne kůži a odvodní organizmus.

I tady však musíte stále, nikoli jen při cvičení, dodržovat pitný režim a správnou životosprávu.

Kdy se nedoporučuje

Při zánětech střev, žaludečních vředech, srdečních onemocněních, vysokém tlaku, problémech se štítnou žlázou, zánětech žil, krvácivosti, onemocnění ledvin, jater a srdce a při zhoubných nádorech.

BANDÁŽ či PLIKACE ŽALUDKU

Mnohdy se nepodaří výrazněji zhubnout ani těm, kteří radikálně změní svůj životní styl, dodržují správnou životosprávu a pravidelně cvičí.

V takových případech může být řešením laparoskopická bandáž žaludku nebo jedna z novějších operací, kterými se léčí obezita, tzv. plikace žaludku. Oba zákroky se ordinují pacientům, kterým kvůli vysokému stupni obezity hrozí závažné zdravotní problémy.

Jak funguje

*Při bandáži lékaři sevřou horní část žaludku silikonovým kroužkem, orgán pak funguje jako přesýpací hodiny. Nepojme tedy velké množství jídla, brzy se zaplní a člověk se rychle zasytí, takže výrazně zmenšuje snědené porce. Operace je vratná, kroužek je možné vyndat.

*Při plikaci se laicky řečeno žaludek zaroluje jako palačinka. Tím se omezí jeho kapacita a schopnost se roztahovat, což vede i k omezení možnosti přijmout větší množství jídla najednou.

Podle výzkumů dochází navíc díky plikaci žaludku ke snížení tvorby některých trávicích hormonů zodpovědných za pocit hladu a sytosti. Zákrok se provádí laparoskopicky.

Kdy se nedoporučuje

Operace je nevhodná při onemocnění jícnu a žaludku, pro lidi se sklony k depresím, poruchám chování a dalším duševním onemocněním.

AKUPUNKTURA

Hubnutí s akupunkturou funguje většinou tak, že vás v ordinaci nejprve vyšetří, aby se ujistili, že je tato metoda pro vás nezávadná.

Poté vám do ucha v oblasti ušního boltce zavedou speciální ultratenkou akupunkturní jehličku, která bude stimulovat určitý bod a tím snižovat pocit hladu a chuť k jídlu. Jehlička se po aplikaci přelepí náplastí tělové barvy.

Takto zavedená akupunkturní jehla se nechává v uchu tři týdny a k tomu většinou patří speciální jídelníček. Určitě byste měli tuto proceduru absolvovat ještě minimálně jednou, a to po 14 dnech od vyjmutí jehličky. Poté je to už na vás.

Po dobře provedené akupunktuře by vám snížený pocit hladu měl nějaký čas vydržet. Výsledkem je úbytek váhy 1 až 3 kila za měsíc.

Kdy se nedoporučuje

K léčbě malých dětí a těhotných žen, nádorových onemocnění, v prvních dnech menstruace, pokud máte špatné srdce, plíce a metabolické poruchy.

KRABIČKY

Oblíbená krabičková dieta je vhodná pro vás všechny, kteří nemáte čas, nebo se vám prostě nechce vařit. Každý den dostanete pět porcí čerstvého, nutričně vyváženého jídla. Nezapomeňte, že součástí krabičkové diety je důsledný pitný režim a žádný alkohol.

Výhoda: Naučíte se jíst pravidelně pětkrát denně.

Nevýhoda: Prakticky jíte jen ohřívané potraviny.

Text: Marie Skrčená, Foto: Shutterstock, beauty-systém.cz, wellnesmadisson.cz

reklama
Související články
8.6.2023
Koření obsahuje tolik éterických olejů, že už v nepatrném množství změní chuť jídla. A stejně mocně může působit na zdraví. Účinek se přirozeně liší druh od druhu, a to nejen v působení, ale i jeho intenzitě. Tentokrát jsme vybrali pět nejsilnějších druhů koření na nejběžnější neduhy. Skořice Ačkoli si toto koření spojujeme především s báječnou vůní moučníků a cukroví, dopřávat by si ho měli hl
6.6.2023
Zaměřit se na příjemné emoce, vracet se ke kladným životním zážitkům a zkušenostem. Rozvíjet své dobré vlastnosti – optimismus, smysl pro humor a sebedůvěru. O tom všem je pozitivní psychologie. Žijeme v uspěchané době, plné chaosu a stresových situací, která s sebou mimo jiné také nese potřebu svěřit se do péče psychologů, psychoanalytiků, koučů… Jestli o takové péči také uvažujete, zvolte odbor
4.6.2023
Přemýšleli jste někdy, jak se liší veganské, vegetariánské, RAW a bezlepkové jídlo oproti tomu běžnému, klasickému? Víte, co v nich chybí a čím je vhodné nedostatky nahradit? Každý ví, že strava by měla být pestrá, rozmanitá, výživná a hlavně zdravá. Přesto máme své vyzkoušené recepty, které rádi a často opakujeme a střídáme. Ve spíži máme své oblíbené potraviny a – ruku na srdce – ne vždy je náš
1.6.2023
Víme, že játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, a přesto se o ně většinou nestaráme tak, jak bychom měli. Spoléháme na to, že mají velkou schopnost regenerace. Jenže aby mohlo k jejich očistě a obnově dojít, musíme jim pomoci a ne jim škodit. Jak? Začněte stravou. Jsou totiž potraviny, které játrům škodí, nebo alespoň neprospívají, a jiné, které byste naopak jíst měli. A které to jsou? Seřa
30.5.2023
Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato dokáže pěkně znepříjemnit život. Samo od sebe navíc přestane jen málokdy. Běžně si to sotva uvědomíme, ale během jediné minuty desetkrát, a někdy i častěji mrkneme. Tento drobný automatický pohyb je vysoce důležitý. Udržuje totiž povrch oka vlhký tím, že po něm roztírá tekutinu ze slzných váčků. Jak moc oči tuto vlhkost potřebují, zjistíme ve chvíli, k
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Marie Antoinetta posvatební masakr oplakala
epochalnisvet.cz
Marie Antoinetta posvatební masakr oplakala
„To je strašné,“ vzlyká Marie Antoinetta. Právě se s manželem dozvěděli, že při velkolepém ohňostroji v Paříži na počest jejich svatby zahynuly desítky lidí. Přitom se na tu velkou slávu připravovalo
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Kamarádka mi dobře poradila
skutecnepribehy.cz
Kamarádka mi dobře poradila
Ještě že mám vedle sebe moji nejlepší kamarádku Zdenku. Jsme taková nerozlučná dvojka, která si vždy poradí. Můžu se na ni ve všem spolehnout. Jen občas jsem v úzkých, to když Zdena někam vyrazí. Ona strašně ráda cestuje, nalévá si do duše úžasné zážitky, jak sama říká. No jo, ale pak ji potřebuji a ona si nalévá.
Spásný botox: 31 body k úlevě?
21stoleti.cz
Spásný botox: 31 body k úlevě?
Injekce botulotoxinu nemají své místo pouze v estetické medicíně. Čím dál častěji se totiž začínají prosazovat jako efektivní léčba k chronické migréně. Stačí jen vydržet 31 „bodnutí“. Vůbec poprvé
Na kom se herečka přiživuje?
nasehvezdy.cz
Na kom se herečka přiživuje?
Momentálně si má Simona Lewandowská (23) ze Zlaté labutě užívat lásku s hereckým kolegou Goranem Maiello (24), známým ze seriálu ZOO. Přátelé jsou už ze školy, jiskra však přeskočila až nedávno. Pře
Do kartuziánských klášterů nesmějí ženy ani vkročit
epochaplus.cz
Do kartuziánských klášterů nesmějí ženy ani vkročit
Řád kartuziánů zakládá svatý Bruno (1027/1030–1101) v letech 1084–1086, ovšem psaná pravidla po sobě nezanechává. Ta sestavuje až opat Gvigo z kláštera v Chartreuse poblíž francouzského Grenoblu v let
Mumie Sin-Čuej: Co stojí za její zachovalostí?
enigmaplus.cz
Mumie Sin-Čuej: Co stojí za její zachovalostí?
Sin-Čuej, známá jako Lady Dai, je svého času manželkou jednoho z dávných ministerských předsedů z dynastie Západní Chan (vládnoucí v období 202 př. n. l. - 9 n. l.). Po své smrti je mumifikována a ulo
Rybí filety s bramborovou kaší
tisicereceptu.cz
Rybí filety s bramborovou kaší
Rybí maso je také lehké, zdravé a výživné, s kmínem si velmi dobře rozumí a s bramborovou kaší je to lahůdka. Potřebujete 800 g rybích filet (nebo filé) sůl drcený kmín mletou sladkou papriku
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Tiffany & Co. odhaluje kolekci Blue Book 2023: Out of the Blue
iluxus.cz
Tiffany & Co. odhaluje kolekci Blue Book 2023: Out of the Blue
Tiffany & Co. uvádí svou legendární „Modrou knihu“, kolekci Blue Book 2023: Out of the Blue představující nejnovější, každoročně očekávanou kolekci high jewelry reprezentující to nejlepší z nejlep
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kdo bude hereččiným novým partnerem?
nasehvezdy.cz
Kdo bude hereččiným novým partnerem?
Sympatická herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) je podle svých slov znovu připravena se zamilovat. A to i přesto, že v posledních letech přišla o dva muže, které moc milovala. Srdce má ale ot