Domů     Hubnutí pro lenochy
Hubnutí pro lenochy
4.10.2019

Říkáte, že do posilovny vás nikdo nedostane, z myšlenky na aerobik se osypete a držet dietu je pro vás nemyslitelné? Nezoufejte, i vy můžete odhodit zbytečná kila.

Jak krásnou byste měli postavu, kdybyste se překonali, zdravě jedli a pravidelně cvičili. Jestli ale patříte mezi lenochy a ty, kteří si prostě čokoládu dát musí, nechte se inspirovat metodami, které více či méně fungují.

Neinvazivní liposukce

Je pro vás vhodná, pokud se bráníte chirurgickým zásahům a bojíte se bolesti. Neinvazivní liposukci je možné provádět u klientů s mírnou nadváhou, tak do 10 kg.

Nejžádanějšími partiemi pro ošetření jsou břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, spodní část zad a vnitřní část paží. V žádném případě se tedy nejedná o metodu léčby obezity.

KAVITACE

Jednou z forem neinvazivní liposukce je kavitace. Je bezbolestná a dovede zeštíhlet některé partie  vyplavením části vody ze zásobní tukové tkáně. Bohužel jen dočasně, než se voda přirozeně vrátí do tkání zpět.

Vypouštění vody lze zintenzivnit lymfodrenáží, přístrojovou či manuální. Proto se kavitace a lymfodrenáž často nabízejí v rámci jednoho balíčku ošetření.

Kdy se nedoporučuje

Při špatné funkci ledvin (odvodnění může způsobit jejich nadměrnou zátěž), při menstruaci, poruchách krvetvorby, srdečních chorobách, máte-li křečové žíly, epilepsii, nějaké kovové implantáty nebo kardiostimulátor.

RADIOFREKVENCE

Je to neinvazivní bezbolestná liposukce 3. generace. Jedná se o komfortní neoperační zákrok, během něhož se společným působením radiofrekvence a ultrazvuku efektivně redukuje tuk v problematických partiích.

Kromě redukce váhy dochází rovněž k odstranění celulitidy a zvýšení elasticity kůže. Radiofrekvence prohřívá pokožku až do hloubky 4 cm a díky tomuto termálnímu efektu dochází u části tukových buněk k jejich řízenému zániku a rozpadu na jednotlivé částice.

Množství tukových buněk klesá, zmenšuje se jejich objem, a tak dochází k výrazné redukci tukové vrstvy.

Kdy se nedoporučuje

V těhotenství a máte-li v místě ošetření kovové implantáty.

KRYOLIPOLÝZA

Je to technologie určená pro klienty, kteří se chtějí zbavit tukové vrstvy v určité partii, necvičí, nejsou schopni nebo ochotni držet diety a neočekávají výsledek ihned – výsledky této technologie jsou totiž viditelné až po 1–2 měsících. Minimální úbytek tukové vrstvy je 25–30 %.

Výsledek je sice trvalý, ale nic naplat, musíte dodržovat zdravý životní styl a pitný režim.

Průběh ošetření

Speciální nástavec nasaje nadbytečnou tukovou vrstvu, na kterou pak po dobu 50 minut působí silný chlad. Tukové buňky odumírají a následně jsou z těla vylučovány pomocí lymfatického systému.

Aby během zákroku nedošlo k omrzlinám pokožky, vkládá se pod nástavec speciální ochranná membrána.

Kdy se nedoporučuje

Máte-li problémy se srdcem, nádorové onemocnění, špatný cévní systém.

CVIČÍCÍ STOLY

Chcete-li mít dobrý pocit bez velké námahy, pak tohle by vám mohlo vyhovovat. Rekondiční stoly poháněné elektromotorem „cvičí“ za vás, aniž byste museli vynakládat hodně energie.

Některé lehkými a rytmickými pohyby pomáhají rozkládat tukové polštářky na bocích a hýždích, jiné napodobují pěší chůzi, další provádějí cvičení sed a leh nebo procvičí úplně celé tělo.

Na každém stroji strávíte 10 minut, postupně procvičíte všechny svalové skupiny a ztratíte pár centimetrů.

Cvičící stoly jsou vhodné i pro ty, pro něž se, například kvůli zdravotnímu stavu, nehodí klasický trénink, tedy pro kardiaky, astmatiky, lidi s křečovými žilami či poruchou krevního oběhu.

Nezatěžují totiž pohybový aparát, zlepšují pohyblivost kloubů a zmírňují bolesti zad. Doporučují se rovněž ženám po porodu.

ROLLETIC

Je to mechanický cvičební stroj, který si můžete pořídit i domů a užívat si masáž, po níž se vám zpevní postava, odbourá celulitida a ubudou centimetry. Stimuluje totiž akupresurní dráhy prostřednictvím rotujících vřeten.

Masáž začíná na ploskách nohou, pokračuje přes lýtka a promasíruje celé tělo. Intenzivně ovlivňuje metabolismus tukových tkání a tak výrazně zmenší objem masírované partie, ale také zpevní a uvolní svaly, vypne kůži a odvodní organizmus.

I tady však musíte stále, nikoli jen při cvičení, dodržovat pitný režim a správnou životosprávu.

Kdy se nedoporučuje

Při zánětech střev, žaludečních vředech, srdečních onemocněních, vysokém tlaku, problémech se štítnou žlázou, zánětech žil, krvácivosti, onemocnění ledvin, jater a srdce a při zhoubných nádorech.

BANDÁŽ či PLIKACE ŽALUDKU

Mnohdy se nepodaří výrazněji zhubnout ani těm, kteří radikálně změní svůj životní styl, dodržují správnou životosprávu a pravidelně cvičí.

V takových případech může být řešením laparoskopická bandáž žaludku nebo jedna z novějších operací, kterými se léčí obezita, tzv. plikace žaludku. Oba zákroky se ordinují pacientům, kterým kvůli vysokému stupni obezity hrozí závažné zdravotní problémy.

Jak funguje

*Při bandáži lékaři sevřou horní část žaludku silikonovým kroužkem, orgán pak funguje jako přesýpací hodiny. Nepojme tedy velké množství jídla, brzy se zaplní a člověk se rychle zasytí, takže výrazně zmenšuje snědené porce. Operace je vratná, kroužek je možné vyndat.

*Při plikaci se laicky řečeno žaludek zaroluje jako palačinka. Tím se omezí jeho kapacita a schopnost se roztahovat, což vede i k omezení možnosti přijmout větší množství jídla najednou.

Podle výzkumů dochází navíc díky plikaci žaludku ke snížení tvorby některých trávicích hormonů zodpovědných za pocit hladu a sytosti. Zákrok se provádí laparoskopicky.

Kdy se nedoporučuje

Operace je nevhodná při onemocnění jícnu a žaludku, pro lidi se sklony k depresím, poruchám chování a dalším duševním onemocněním.

AKUPUNKTURA

Hubnutí s akupunkturou funguje většinou tak, že vás v ordinaci nejprve vyšetří, aby se ujistili, že je tato metoda pro vás nezávadná.

Poté vám do ucha v oblasti ušního boltce zavedou speciální ultratenkou akupunkturní jehličku, která bude stimulovat určitý bod a tím snižovat pocit hladu a chuť k jídlu. Jehlička se po aplikaci přelepí náplastí tělové barvy.

Takto zavedená akupunkturní jehla se nechává v uchu tři týdny a k tomu většinou patří speciální jídelníček. Určitě byste měli tuto proceduru absolvovat ještě minimálně jednou, a to po 14 dnech od vyjmutí jehličky. Poté je to už na vás.

Po dobře provedené akupunktuře by vám snížený pocit hladu měl nějaký čas vydržet. Výsledkem je úbytek váhy 1 až 3 kila za měsíc.

Kdy se nedoporučuje

K léčbě malých dětí a těhotných žen, nádorových onemocnění, v prvních dnech menstruace, pokud máte špatné srdce, plíce a metabolické poruchy.

KRABIČKY

Oblíbená krabičková dieta je vhodná pro vás všechny, kteří nemáte čas, nebo se vám prostě nechce vařit. Každý den dostanete pět porcí čerstvého, nutričně vyváženého jídla. Nezapomeňte, že součástí krabičkové diety je důsledný pitný režim a žádný alkohol.

Výhoda: Naučíte se jíst pravidelně pětkrát denně.

Nevýhoda: Prakticky jíte jen ohřívané potraviny.

Text: Marie Skrčená, Foto: Shutterstock, beauty-systém.cz, wellnesmadisson.cz

reklama
Související články
5.7.2024
Bolestí naší doby je přetíženost, někdy míváme tolik úkolů, že začínáme zapomínat. A tak hledáme, co by nám pomohlo hlavu zase nastartovat. Řešením mohou být „chytré drogy“. Aby bylo jasno, nejde o drogy v pravém slova smyslu. Řeč je o bylinách obsahujících tzv. nootropní látky, které jsou používány ke zlepšení paměti, inteligence, pozornosti a koncentrace. Zvyšují prokrvení centrální nervové sou
27.6.2024
Že je v lese blaze, víme všichni. Vědce ovšem zajímalo proč přesně. Zjistili, že důvodů je vícero. Klesá hladina stresového hormonu Proto cítíme v lese takovou psychickou úlevu. Zklidňuje se zrychlený pulz, polevují úzkosti a psychické napětí. Díky tomu pociťujeme i příliv energie, o níž nás stresová reakce jinak obírá. A to není vše, podle jedné nizozemské studie se snížení stresu v zalesněné
25.6.2024
Nohy bolí, když moc chodíme, když moc sedíme, dokonce i při viróze. Naštěstí máme prostředky z přírodní lékárny, které jsou dost účinné, aby přinesly úlevu. Rozmarýnová koupel Rozmarýn povzbuzuje krevní oběh. A to právě potřebujeme, pokud nám nohy otékají a těžknou právě kvůli horšímu prokrvení. Čilejší krevní oběh stagnující tekutiny zase odvede pryč. Jak na to? * Svaříme 2 lžíce rozmarýnové
20.6.2024
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou vymizí, ale někdy se ještě prohloubí a v průběhu života se mohou objevit další.
18.6.2024
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie. Jenže jak toho dosáhnout, když musíte přijímat méně kalorií než
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
iluxus.cz
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
Rezidence Arden Road, nejnovější počin holešovického studia archicraft, přináší unikátní pohled do světa prominentního bydlení. Projekt zasazený do vyhlášené rezidenční čtvrti Pasadena představuje dům
Smažená zmrzlina
nejsemsama.cz
Smažená zmrzlina
Příprava je trochu složitá, ale tato delikatesa ohromí každou návštěvu. Ingredience na 4 porce: Piškotový plát: ● 6 vajec „M“ ● 160 g krupicového cukru ● 80 ml rostlinného oleje ● 160 g hladké mouky ● zmrzlina (vanilková) Vanilková omáčka: ● 1 l smetany ● 100 g cukru ● 8 žloutků ● 2 vanilkové lusky Na ozdobu: ● vejce na obalení ● plátky mandlí na obalení ● rostlinný olej ke
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
epochanacestach.cz
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
Trochu stranou turistických tras leží atraktivní památka, která připomíná slavné dějiny dolování nerostných surovin a drahých kovů ve Slavkovském lese. Štoly, kamenné síně i podzemní jezírka dotvářejí tajuplnou atmosféru cínového dolu, při níž můžete obdivovat zručnost a píli našich předků. Oblast Slavkovského lesa leží v západních Čechách přibližně mezi městy Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
historyplus.cz
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
Muž se zakrváceným nožem prchá od místa, kde byl právě ubodán král Václav III. Stráže mají jasno, a dotyčného na místě zabijí. Zahodili tak ale příležitost dozvědět se, proč se domnělý pachatel vlastně činu dopustil…   Celé město již spí, jen krčma se otřásá v základech. „Na zdraví krále!“ zvolá pijan, a než si obsah
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
epochaplus.cz
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
Svět zvířat je plný rekordů a neuvěřitelných výkonů, i když to třeba na první pohled není vidět. Tady je pár čísel, která vyrazí dech. 13 bilionů tolik sarančat tvořilo hejno, které v roce 1874 napadlo americké státy Iowa Minnesota, Kansas a Texas. Jejich celková váha činila téměř 30 milionů tun. 750 000 000 tun tolik
Kuskus s avokádem
tisicereceptu.cz
Kuskus s avokádem
Voňavé dobroty z Maroka, Tuniska, Turecka i z Bulharska. Mezi oblíbené pokrmy patří i kuskus na různé způsoby. Ingredience na 4 porce 300 g kuskusu 350 ml vroucího kuřecího vývaru 2 avokáda 1
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
skutecnepribehy.cz
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
nasehvezdy.cz
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
Konec manželství herce Václava Upíra Krejčí (68) a jeho manželky Kateřiny nebyl vůbec poklidný. Dodnes se táhnou spory o majetkové vyrovnání. Nemohou se dohodnout zejména na luxusním domě v pražských
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
enigmaplus.cz
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
Zajímavým objektem, o kterém si mnozí mysleli, že pochází z doby, kdy na Zemi ještě žili dinosauři, je takzvané Londýnské kladivo. Tento artefakt byl nalezen ve 30. letech 20. století v USA, konkrétně
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
21stoleti.cz
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
Jeden rok večerního sledování televize, jedna cesta letadlem z východního na západní pobřeží USA nebo 3 dny strávené v Atlantě. Všemi těmito činnosti do sebe průměrný Severoameričan dostane dávku 0,1
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
epochalnisvet.cz
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
Kam se na něj hrabou všichni ti zazobaní basketbalisté, fotbalisté, hokejisté či golfisté. Oproti římskému vozatajovi to jsou jen chudí příbuzní. Gaius Appuleius Diocles si už v době starověku vydělá za svou kariéru tolik, že ho dosud nikdo nepřekonal a stále je hodnocen jako nejbohatší sportovec historie.   Jedním z center zábavy je ve starém