reklama

Hubnutí pro lenochy

Říkáte, že do posilovny vás nikdo nedostane, z myšlenky na aerobik se osypete a držet dietu je pro vás nemyslitelné? Nezoufejte, i vy můžete odhodit zbytečná kila.

Jak krásnou byste měli postavu, kdybyste se překonali, zdravě jedli a pravidelně cvičili. Jestli ale patříte mezi lenochy a ty, kteří si prostě čokoládu dát musí, nechte se inspirovat metodami, které více či méně fungují.

Neinvazivní liposukce

Je pro vás vhodná, pokud se bráníte chirurgickým zásahům a bojíte se bolesti. Neinvazivní liposukci je možné provádět u klientů s mírnou nadváhou, tak do 10 kg. Nejžádanějšími partiemi pro ošetření jsou břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, spodní část zad a vnitřní část paží. V žádném případě se tedy nejedná o metodu léčby obezity.

KAVITACE

Jednou z forem neinvazivní liposukce je kavitace. Je bezbolestná a dovede zeštíhlet některé partie  vyplavením části vody ze zásobní tukové tkáně. Bohužel jen dočasně, než se voda přirozeně vrátí do tkání zpět. Vypouštění vody lze zintenzivnit lymfodrenáží, přístrojovou či manuální. Proto se kavitace a lymfodrenáž často nabízejí v rámci jednoho balíčku ošetření.

Kdy se nedoporučuje

Při špatné funkci ledvin (odvodnění může způsobit jejich nadměrnou zátěž), při menstruaci, poruchách krvetvorby, srdečních chorobách, máte-li křečové žíly, epilepsii, nějaké kovové implantáty nebo kardiostimulátor.

RADIOFREKVENCE

Je to neinvazivní bezbolestná liposukce 3. generace. Jedná se o komfortní neoperační zákrok, během něhož se společným působením radiofrekvence a ultrazvuku efektivně redukuje tuk v problematických partiích.

Kromě redukce váhy dochází rovněž k odstranění celulitidy a zvýšení elasticity kůže. Radiofrekvence prohřívá pokožku až do hloubky 4 cm a díky tomuto termálnímu efektu dochází u části tukových buněk k jejich řízenému zániku a rozpadu na jednotlivé částice.

Množství tukových buněk klesá, zmenšuje se jejich objem, a tak dochází k výrazné redukci tukové vrstvy.

Kdy se nedoporučuje

V těhotenství a máte-li v místě ošetření kovové implantáty.

KRYOLIPOLÝZA

Je to technologie určená pro klienty, kteří se chtějí zbavit tukové vrstvy v určité partii, necvičí, nejsou schopni nebo ochotni držet diety a neočekávají výsledek ihned – výsledky této technologie jsou totiž viditelné až po 1–2 měsících. Minimální úbytek tukové vrstvy je 25–30 %.

Výsledek je sice trvalý, ale nic naplat, musíte dodržovat zdravý životní styl a pitný režim.

Průběh ošetření

Speciální nástavec nasaje nadbytečnou tukovou vrstvu, na kterou pak po dobu 50 minut působí silný chlad. Tukové buňky odumírají a následně jsou z těla vylučovány pomocí lymfatického systému. Aby během zákroku nedošlo k omrzlinám pokožky, vkládá se pod nástavec speciální ochranná membrána.

Kdy se nedoporučuje

Máte-li problémy se srdcem, nádorové onemocnění, špatný cévní systém.

CVIČÍCÍ STOLY

Chcete-li mít dobrý pocit bez velké námahy, pak tohle by vám mohlo vyhovovat. Rekondiční stoly poháněné elektromotorem „cvičí“ za vás, aniž byste museli vynakládat hodně energie. Některé lehkými a rytmickými pohyby pomáhají rozkládat tukové polštářky na bocích a hýždích, jiné napodobují pěší chůzi, další provádějí cvičení sed a leh nebo procvičí úplně celé tělo.

Na každém stroji strávíte 10 minut, postupně procvičíte všechny svalové skupiny a ztratíte pár centimetrů.

Cvičící stoly jsou vhodné i pro ty, pro něž se, například kvůli zdravotnímu stavu, nehodí klasický trénink, tedy pro kardiaky, astmatiky, lidi s křečovými žilami či poruchou krevního oběhu. Nezatěžují totiž pohybový aparát, zlepšují pohyblivost kloubů a zmírňují bolesti zad. Doporučují se rovněž ženám po porodu.

ROLLETIC

Je to mechanický cvičební stroj, který si můžete pořídit i domů a užívat si masáž, po níž se vám zpevní postava, odbourá celulitida a ubudou centimetry. Stimuluje totiž akupresurní dráhy prostřednictvím rotujících vřeten. Masáž začíná na ploskách nohou, pokračuje přes lýtka a promasíruje celé tělo.

Intenzivně ovlivňuje metabolismus tukových tkání a tak výrazně zmenší objem masírované partie, ale také zpevní a uvolní svaly, vypne kůži a odvodní organizmus.

I tady však musíte stále, nikoli jen při cvičení, dodržovat pitný režim a správnou životosprávu.

Kdy se nedoporučuje

Při zánětech střev, žaludečních vředech, srdečních onemocněních, vysokém tlaku, problémech se štítnou žlázou, zánětech žil, krvácivosti, onemocnění ledvin, jater a srdce a při zhoubných nádorech.

BANDÁŽ či PLIKACE ŽALUDKU

Mnohdy se nepodaří výrazněji zhubnout ani těm, kteří radikálně změní svůj životní styl, dodržují správnou životosprávu a pravidelně cvičí. V takových případech může být řešením laparoskopická bandáž žaludku nebo jedna z novějších operací, kterými se léčí obezita, tzv. plikace žaludku.

Oba zákroky se ordinují pacientům, kterým kvůli vysokému stupni obezity hrozí závažné zdravotní problémy.

Jak funguje

*Při bandáži lékaři sevřou horní část žaludku silikonovým kroužkem, orgán pak funguje jako přesýpací hodiny. Nepojme tedy velké množství jídla, brzy se zaplní a člověk se rychle zasytí, takže výrazně zmenšuje snědené porce. Operace je vratná, kroužek je možné vyndat.

*Při plikaci se laicky řečeno žaludek zaroluje jako palačinka. Tím se omezí jeho kapacita a schopnost se roztahovat, což vede i k omezení možnosti přijmout větší množství jídla najednou. Podle výzkumů dochází navíc díky plikaci žaludku ke snížení tvorby některých trávicích hormonů zodpovědných za pocit hladu a sytosti. Zákrok se provádí laparoskopicky.

Kdy se nedoporučuje

Operace je nevhodná při onemocnění jícnu a žaludku, pro lidi se sklony k depresím, poruchám chování a dalším duševním onemocněním.

AKUPUNKTURA

Hubnutí s akupunkturou funguje většinou tak, že vás v ordinaci nejprve vyšetří, aby se ujistili, že je tato metoda pro vás nezávadná. Poté vám do ucha v oblasti ušního boltce zavedou speciální ultratenkou akupunkturní jehličku, která bude stimulovat určitý bod a tím snižovat pocit hladu a chuť k jídlu. Jehlička se po aplikaci přelepí náplastí tělové barvy.

Takto zavedená akupunkturní jehla se nechává v uchu tři týdny a k tomu většinou patří speciální jídelníček. Určitě byste měli tuto proceduru absolvovat ještě minimálně jednou, a to po 14 dnech od vyjmutí jehličky. Poté je to už na vás. Po dobře provedené akupunktuře by vám snížený pocit hladu měl nějaký čas vydržet. Výsledkem je úbytek váhy 1 až 3 kila za měsíc.


Kdy se nedoporučuje

K léčbě malých dětí a těhotných žen, nádorových onemocnění, v prvních dnech menstruace, pokud máte špatné srdce, plíce a metabolické poruchy.

KRABIČKY

Oblíbená krabičková dieta je vhodná pro vás všechny, kteří nemáte čas, nebo se vám prostě nechce vařit. Každý den dostanete pět porcí čerstvého, nutričně vyváženého jídla. Nezapomeňte, že součástí krabičkové diety je důsledný pitný režim a žádný alkohol.

Výhoda: Naučíte se jíst pravidelně pětkrát denně.

Nevýhoda: Prakticky jíte jen ohřívané potraviny.

Text: Marie Skrčená, Foto: Shutterstock, beauty-systém.cz, wellnesmadisson.cz

Štítky: , ,
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Plánuje se Soukupem brzy založit rodinu?
nasehvezdy.cz

Plánuje se Soukupem brzy...

Vztah AGÁTY...
Spadl život na Zemi z vesmíru?
enigmaplus.cz

Spadl život na Zemi z vesmíru?

Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...
To podivné místo přitahovalo neštěstí
skutecnepribehy.cz

To podivné místo přitahovalo...

Hrad Houska je známý jako brána do...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...
Lovkyně, umělkyně, matky. Pravěké ženy měly práce nad hlavu
21stoleti.cz

Lovkyně, umělkyně, matky....

Od starších akademických prací, které pravěkým ženám...
Le Chaton: Podzimní péče o pleť s leknínem a malinami
iluxus.cz

Le Chaton: Podzimní péče o...

Aby pleť po letním slunění vypadala dobře i...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
Přijedou blaničtí rytíři na pomoc, až bude nejhůř?
epochaplus.cz

Přijedou blaničtí rytíři na...

„Řekni kde tak dlouho jsou, Pane, kdy už vyjedou?...
Pompeiova smrt: Caesarova rivala odsoudili k smrti rádci egyptského krále
epochaplus.cz

Pompeiova smrt: Caesarova...

Jedním z ikonických mužů doby, kdy Římské...
0 shares