Domů     Hubnutí pro lenochy
Hubnutí pro lenochy
4.10.2019

Říkáte, že do posilovny vás nikdo nedostane, z myšlenky na aerobik se osypete a držet dietu je pro vás nemyslitelné? Nezoufejte, i vy můžete odhodit zbytečná kila.

Jak krásnou byste měli postavu, kdybyste se překonali, zdravě jedli a pravidelně cvičili. Jestli ale patříte mezi lenochy a ty, kteří si prostě čokoládu dát musí, nechte se inspirovat metodami, které více či méně fungují.

Neinvazivní liposukce

Je pro vás vhodná, pokud se bráníte chirurgickým zásahům a bojíte se bolesti. Neinvazivní liposukci je možné provádět u klientů s mírnou nadváhou, tak do 10 kg.

Nejžádanějšími partiemi pro ošetření jsou břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, spodní část zad a vnitřní část paží. V žádném případě se tedy nejedná o metodu léčby obezity.

KAVITACE

Jednou z forem neinvazivní liposukce je kavitace. Je bezbolestná a dovede zeštíhlet některé partie  vyplavením části vody ze zásobní tukové tkáně. Bohužel jen dočasně, než se voda přirozeně vrátí do tkání zpět.

Vypouštění vody lze zintenzivnit lymfodrenáží, přístrojovou či manuální. Proto se kavitace a lymfodrenáž často nabízejí v rámci jednoho balíčku ošetření.

Kdy se nedoporučuje

Při špatné funkci ledvin (odvodnění může způsobit jejich nadměrnou zátěž), při menstruaci, poruchách krvetvorby, srdečních chorobách, máte-li křečové žíly, epilepsii, nějaké kovové implantáty nebo kardiostimulátor.

RADIOFREKVENCE

Je to neinvazivní bezbolestná liposukce 3. generace. Jedná se o komfortní neoperační zákrok, během něhož se společným působením radiofrekvence a ultrazvuku efektivně redukuje tuk v problematických partiích.

Kromě redukce váhy dochází rovněž k odstranění celulitidy a zvýšení elasticity kůže. Radiofrekvence prohřívá pokožku až do hloubky 4 cm a díky tomuto termálnímu efektu dochází u části tukových buněk k jejich řízenému zániku a rozpadu na jednotlivé částice.

Množství tukových buněk klesá, zmenšuje se jejich objem, a tak dochází k výrazné redukci tukové vrstvy.

Kdy se nedoporučuje

V těhotenství a máte-li v místě ošetření kovové implantáty.

KRYOLIPOLÝZA

Je to technologie určená pro klienty, kteří se chtějí zbavit tukové vrstvy v určité partii, necvičí, nejsou schopni nebo ochotni držet diety a neočekávají výsledek ihned – výsledky této technologie jsou totiž viditelné až po 1–2 měsících. Minimální úbytek tukové vrstvy je 25–30 %.

Výsledek je sice trvalý, ale nic naplat, musíte dodržovat zdravý životní styl a pitný režim.

Průběh ošetření

Speciální nástavec nasaje nadbytečnou tukovou vrstvu, na kterou pak po dobu 50 minut působí silný chlad. Tukové buňky odumírají a následně jsou z těla vylučovány pomocí lymfatického systému.

Aby během zákroku nedošlo k omrzlinám pokožky, vkládá se pod nástavec speciální ochranná membrána.

Kdy se nedoporučuje

Máte-li problémy se srdcem, nádorové onemocnění, špatný cévní systém.

CVIČÍCÍ STOLY

Chcete-li mít dobrý pocit bez velké námahy, pak tohle by vám mohlo vyhovovat. Rekondiční stoly poháněné elektromotorem „cvičí“ za vás, aniž byste museli vynakládat hodně energie.

Některé lehkými a rytmickými pohyby pomáhají rozkládat tukové polštářky na bocích a hýždích, jiné napodobují pěší chůzi, další provádějí cvičení sed a leh nebo procvičí úplně celé tělo.

Na každém stroji strávíte 10 minut, postupně procvičíte všechny svalové skupiny a ztratíte pár centimetrů.

Cvičící stoly jsou vhodné i pro ty, pro něž se, například kvůli zdravotnímu stavu, nehodí klasický trénink, tedy pro kardiaky, astmatiky, lidi s křečovými žilami či poruchou krevního oběhu.

Nezatěžují totiž pohybový aparát, zlepšují pohyblivost kloubů a zmírňují bolesti zad. Doporučují se rovněž ženám po porodu.

ROLLETIC

Je to mechanický cvičební stroj, který si můžete pořídit i domů a užívat si masáž, po níž se vám zpevní postava, odbourá celulitida a ubudou centimetry. Stimuluje totiž akupresurní dráhy prostřednictvím rotujících vřeten.

Masáž začíná na ploskách nohou, pokračuje přes lýtka a promasíruje celé tělo. Intenzivně ovlivňuje metabolismus tukových tkání a tak výrazně zmenší objem masírované partie, ale také zpevní a uvolní svaly, vypne kůži a odvodní organizmus.

I tady však musíte stále, nikoli jen při cvičení, dodržovat pitný režim a správnou životosprávu.

Kdy se nedoporučuje

Při zánětech střev, žaludečních vředech, srdečních onemocněních, vysokém tlaku, problémech se štítnou žlázou, zánětech žil, krvácivosti, onemocnění ledvin, jater a srdce a při zhoubných nádorech.

BANDÁŽ či PLIKACE ŽALUDKU

Mnohdy se nepodaří výrazněji zhubnout ani těm, kteří radikálně změní svůj životní styl, dodržují správnou životosprávu a pravidelně cvičí.

V takových případech může být řešením laparoskopická bandáž žaludku nebo jedna z novějších operací, kterými se léčí obezita, tzv. plikace žaludku. Oba zákroky se ordinují pacientům, kterým kvůli vysokému stupni obezity hrozí závažné zdravotní problémy.

Jak funguje

*Při bandáži lékaři sevřou horní část žaludku silikonovým kroužkem, orgán pak funguje jako přesýpací hodiny. Nepojme tedy velké množství jídla, brzy se zaplní a člověk se rychle zasytí, takže výrazně zmenšuje snědené porce. Operace je vratná, kroužek je možné vyndat.

*Při plikaci se laicky řečeno žaludek zaroluje jako palačinka. Tím se omezí jeho kapacita a schopnost se roztahovat, což vede i k omezení možnosti přijmout větší množství jídla najednou.

Podle výzkumů dochází navíc díky plikaci žaludku ke snížení tvorby některých trávicích hormonů zodpovědných za pocit hladu a sytosti. Zákrok se provádí laparoskopicky.

Kdy se nedoporučuje

Operace je nevhodná při onemocnění jícnu a žaludku, pro lidi se sklony k depresím, poruchám chování a dalším duševním onemocněním.

AKUPUNKTURA

Hubnutí s akupunkturou funguje většinou tak, že vás v ordinaci nejprve vyšetří, aby se ujistili, že je tato metoda pro vás nezávadná.

Poté vám do ucha v oblasti ušního boltce zavedou speciální ultratenkou akupunkturní jehličku, která bude stimulovat určitý bod a tím snižovat pocit hladu a chuť k jídlu. Jehlička se po aplikaci přelepí náplastí tělové barvy.

Takto zavedená akupunkturní jehla se nechává v uchu tři týdny a k tomu většinou patří speciální jídelníček. Určitě byste měli tuto proceduru absolvovat ještě minimálně jednou, a to po 14 dnech od vyjmutí jehličky. Poté je to už na vás.

Po dobře provedené akupunktuře by vám snížený pocit hladu měl nějaký čas vydržet. Výsledkem je úbytek váhy 1 až 3 kila za měsíc.

Kdy se nedoporučuje

K léčbě malých dětí a těhotných žen, nádorových onemocnění, v prvních dnech menstruace, pokud máte špatné srdce, plíce a metabolické poruchy.

KRABIČKY

Oblíbená krabičková dieta je vhodná pro vás všechny, kteří nemáte čas, nebo se vám prostě nechce vařit. Každý den dostanete pět porcí čerstvého, nutričně vyváženého jídla. Nezapomeňte, že součástí krabičkové diety je důsledný pitný režim a žádný alkohol.

Výhoda: Naučíte se jíst pravidelně pětkrát denně.

Nevýhoda: Prakticky jíte jen ohřívané potraviny.

Text: Marie Skrčená, Foto: Shutterstock, beauty-systém.cz, wellnesmadisson.cz

reklama
Související články
16.2.2024
Jóga neznamená jen krkolomné pozice, jichž dosáhnete po letech pilného cvičení. Jóga zná také jednodušší cviky, které pomohou protáhnout tělo a udržet si pružnost. Kočka čili Mardžárí, po našem kočičí hřbet, je cvik, který známe už ze školní tělocvičny. To ale nic nemění na jeho účinnosti, neboť dobře uvolní páteř. V úpravě podle jógy tento cvik začíná v sedu na patách, tzv vadžra ásaně. - S
12.2.2024
Skoro každý se s ní setkal, často v dětství, ale nevyhýbá se ani dospělým. A tak víme, že je hodně nepříjemná. Pálí a svědí stejně, jako když sáhneme do kopřiv. Na kůži se objeví vystupující pupeny, které někdy mohou přicházet ve vodnaté puchýře. Stejně rychle, jak pupeny vznikají, se zase hojí, ale na jejich místě obvykle vznikají nové. Plocha kolem nich je zarudlá a oteklá. Kopřivka se nejčastě
7.2.2024
Potit se neustále je utrpení. Nikoli fyzické, ale psychika dostává zabrat, když musíte neustále kontrolovat, zda nemáte vlhké skvrny v podpaží nebo na břiše. Příroda vymyslela různé metody, jak se může organismus bránit přehřátí: Sloni mávají svýma obrovskýma ušima, aby se jim tam v cévách ochlazovala krev, psi vyplazují jazyk a funí a my, lidé, se potíme. Každá z těchto metod funguje na určitém
6.2.2024
Nikdy snídani nevynechávejte. Je to nejdůležitější jídlo dne. Kvalitní snídaně dodá sílu a energii, dokonale nastartuje váš metabolismus a pomáhá udržet optimální hmotnost. Věděli jste, že snídaně do značné míry rozhodne o tom, jak bude váš den úspěšný? A přesto je mnoho těch, kteří snídani úplně vynechávají. Ať už z nedostatku času, nebo prostě proto, že jíst po ránu nepovažují za důležité. Pr
5.2.2024
S přibývajícími lety nás často trápí různé zdravotní neduhy. Většinou si řekneme, že to už patří k věku. Ale nemusí to být úplně pravda. S některými si lze docela dobře poradit, u jiných můžeme jejich nástup alespoň oddálit. Cukrovka nebolí A právě proto je tak zrádná. Za toto onemocnění ve vyšším věku většinou může nezdravý jídelníček, sedavý způsob života a nadváha. Častou příčinou je i d
reklama
reklama
Šikovné tipy
I kuchyňská linka potřebuje péči
V kuchyni vznikají mastné páry a ty se usazují na dvířkách, ale nejen to. Bojujeme také s otisky prstů a různými skvrnami. Jenže na každý materiál se musí trochu jinak, a pokud si nechcete linku zničit nevhodnými metodami, musíte dodržovat pár pravidel. Hlavně se řídit podle materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěný Dřevo je […]
Obrázek ze starého šuplíku
Zajímavou dekoraci si vyrobíte z překližky. Jestli se vám podaří najít někde starou zásuvku od psacího stolu, vznikne navíc praktická polička, třeba do koupelny. Koho baví kreativní tvoření, hledá stále nové nápady, které by proměnil v něco hezkého. Vyzkoušejte zajímavý obrázek, který zvládnete, i když neumíte kreslit. A třeba to bude roztomilý dárek pro někoho blízkého. Připravte […]
Kvítky z pistáciových skořápek
Skořápky z různých ořechů jsou sice výborné místo třísek na podpal, ale skvěle se hodí i na tvoření. Ty pistáciové jsou zvlášť vhodné na výrobu nejrůznějších kvítků. Začněte těmi nejjednoduššími a postupně můžete tvořit náročnější motivy. Co budete potřebovat: skořápky z pistácií * akrylové barvy * tavnou pistoli * tvrdý papír nebo karton * bezbarvý […]
I o šperky je třeba pečovat
Většina žen nosí šperky, které pro ně mají zvláštní význam. Třeba náušnice po babičce nebo řetízek, který dostaly k narození syna nebo dcery. Jak na to, aby neztratily svůj třpyt ani po letech? Existuje pár obecných tipů, které pomohou, aby ozdoby zůstaly čisté a zářivé. Některé jste možná už slyšeli, ale nevěnovali jste jim velkou pozornost. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Prozradila intimnosti
nasehvezdy.cz
Prozradila intimnosti
Modelka Heidi Klum (50) je v ložnici pořádně náruživá! Se svým zajíčkem Tomem Kaulitzem (34) si užívá intimní chvíle, které jsou prý nekonečné a divoké. V posteli spolu vydrží i mnoho hodin denně.
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
21stoleti.cz
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
Vědci objevili vodní páru v disku kolem mladé hvězdy přesně v místě, kde se mohou formovat planety. Voda je klíčovou složkou života na Zemi a předpokládá se, že hraje významnou roli i při vzniku plane
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
skutecnepribehy.cz
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
epochaplus.cz
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
Tváří v tvář obrovské šelmě se pračlověk dává na úprk. Kdyby u něj v tu chvíli stál někdo se stopkami a změřil mu čas, za který zdolá vzdálenost do blízkého lesa, ukázala by se hodnota srovnatelná s výkony dnešních olympijských běžců. Nehoní se ale za medailí, chce si zachránit život a pohánějí ho stresové hormony. Naši dávní předkové
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
enigmaplus.cz
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
Ve středním Španělsku najdeme kapli San Bartolomé. Již její samotné umístění nenechali tvůrci kaple náhodě. Nachází se totiž ve stejné vzdálenosti od nejvýchodnějšího i nejzápadnějšího bodu Pyrenejské
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Letos oslaví zlatou svatbu
nasehvezdy.cz
Letos oslaví zlatou svatbu
V letošním roce čekají oblíbenou herečku Elišku Balzerovou (74) dvě krásná výročí. Nejprve oslaví své pětasedmdesáté narozeniny a o měsíc později pak jedno velkolepé výročí. Letos to totiž bude rov