„Živé“ akvárium bez vody

Také vaše děti touží po akváriu plném rybiček? Pokud jim ho nemůžete pořídit, můžete si spolu s nimi akvárium plné korálů a pohyblivých rybiček vyrobit. A má to jednu velkou výhodu – nemusíte v něm měnit vodu.

AKVÁRIUM Z ACETÁTOVÉ FÓLIE

Materiál a pomůcky

pěnovka moosgummi (mramorovaná, moosgummi, třpytivá)

čtvrtka mořský svět

pohyblivé oči

oboustranně lepicí páska

čiré acetátové fólie

barevné čtvrtky

tavná pistole

dekorativní kamínky

ekorativní mušle

víko od krabice

Obtížnost: vhodné pro děti od 8 let, nutná pomoc dospělé osoby při práci s tavnou pistolí

Časová náročnost: cca 45 minut

Pracovní postup

 1. Stěny akvária nastříhejte z acetátové fólie, šířka odpovídá rozměrům dna krabice. Výšku stěn určete sami, my použili acetátovou fólii celou (30,5 cm). Na zpevnění boků akvária nastříhejte 2cm pruhy z tvrdého barevného papíru. Na zadní stěnu použijte velkou čtvrtku s obrázkem mořského světa.

 2. Na čtvrtku s mořským světem nalepte po stranách pruh oboustranné lepicí pásky, na ni přilepte acetátovou fólii, která bude mít stejné rozměry jako čtvrtka.

 3. Vystřihněte spáry akvária z barevné čtvrtky. Pruhy o šířce 2 cm v polovině přeložte a uhlaďte. Pomocí tavné pistole je přilepte k zadní stěně akvária.

 4. Zadní část akvária vlepte pomocí tavné pistole do víka krabice. Lepidlo z pistole nanášejte na vnitřní stěny krabice.

 5. Na dno krabice pomocí tavné pistole přilepte mušle, hvězdice a kamínky.

 6. Z barevných a třpytivých pěnovek nastříhejte různé tvary rostlin a korálů. Přilepte je opět pistolí ke dnu akvária. Některé lze přichytit na stěnu akvária pomocí gelových teček, nebo tavné pistole.

 7. Dno akvária nezdobte až ke krajům. Po celém obvodu akvária si ponechte rezervu, abyste měli prostor pro nalepení ostatních stěn.

 8. Rostlinky z pěnovky cíleně přetáčejte a lepte je v různých částech k mušlím nebo stěnám akvária. Působí pak přirozeně.

 9. Pokračujte přilepením čelní stěny akvária a nakonec vlepte boční stěny.

 10. Nastříhejte si pruhy barevného papíru a přilepte je po obvodu spodní části akvária.

 11. Horní část akvária oblepte po obvodu také spárou z barevné čtvrtky.

 12. Na pěnovku s mramorováním si předkreslete ryby různých tvarů a vystřihněte je.

 13. Z barevné čtvrtky nebo acetátové fólie vystřihněte pruh, který zahnete o okraje akvária. Do něj vytvořte dva otvory k zavěšení rybičky.

 14. Rybám nalepte pohyblivé oči a v horní části rybky prostřihněte otvor pro její zavěšení.

 15. Rybky zavěste pomocí vlasce k pohyblivému rameni z acetátové fólie nebo barevné čtvrtky.

 16. Akvárium je hotové. Dítě si může pohyblivé mosty různě přehazovat a pohybovat jimi, rybky pak budou v akváriu plavat.

Tip Paní domu: Pokud se vám nechce lepit na dno akvária každou mušličku zvlášť, můžete je po slepení všech obvodových stěn do akvária jednoduše nasypat. Dno lze vysypat také pískem, nebo drobným kamením.

Návod autorek Kateřiny Balíčkové a Rejky Balcarové byl převzatý z blogu Davony www.tvorive-projekty.cz. Redakčně upravila Marie Šrámková.

Text a foto: davona.cz – tvorive-projekty.cz

Štítky: ,

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

0 shares