Domů     V čem jsou lepší granule lisované za studena?
V čem jsou lepší granule lisované za studena?
14.2.2024

komerční sdělení

Krmiv pro psy je v dnešní době na trhu tolik značek, že by se v tom ztratil snad každý. Pejskaři jsou vystaveni záplavě reklam a často neví, jaké krmení vybrat pro svého čtyřnohého parťáka, aby mu dopřáli to nejlepší.

Pokud chcete krmit suchým krmivem, tedy granulemi, je důležité mít představu o tom, jak se vlastně vyrábí a jak se vyznat v jejich složení.

Rozdíly ve výrobě granulí

Většina běžných psích granulí je extrudovaná, což znamená, že jsou vyráběny za vysokého tlaku a teploty (okolo 120 °C). Extrudované granule jsou v závěru výrobního procesu nastříkány tuky, umělými vitamíny a konzervanty.

Uměle dodané vitamíny bohužel nejsou pro organismus tak přínosné jako ty získané přirozeně ze stravy. Jejich výhodou je ale schopnost krmivo zakonzervovat a tím prodloužit dobu expirace.

Granule lisované za nízké teploty si zachovají drtivou většinu výživových hodnot vstupních surovin.

Během procesu výroby se maso nejprve předsuší při teplotě přibližně 50 až 60 °C. Při dalším zpracování se pak výrobní teplota pohybuje okolo 40 °C. Díky nízké teplotě tuky zůstávají v mase a nemění se jejich buněčná struktura. Tím nedochází k “odplavení” živin a není potřeba nic uměle dodávat.

Yoggies granule lisované za studena se pak lisují za přísně hlídané teploty do 39 °C. Za studena lisované granule v psím žaludku nebobtnají, což mimo jiné snižuje riziko torze, která je pro mnoho majitelů psů velkým strašákem.

Sami si můžete vyzkoušet, jak budou po namočení vypadat granule extrudované, které nabobtnají do kašovité hromady, a jak granule lisované.

„Spotřebujte do …“

S ohledem na rozdílné zpracování vstupních surovin se liší i následné balení a skladování granulí. Granule lisované za studena mají kratší dobu expirace a je potřeba je skladovat v prodyšném obalu.

Přestože při výrobě nejsou použity žádné konzervanty, vydrží při správném skladování čerstvé a voňavé zhruba osm měsíců. V případě expirace totiž neplatí, že čím delší, tím lepší.

Organismus pejska více ocení krmivo z kvalitních, pomalu sušených surovin bez dodatečných konzervantů, než to, které sice můžete skladovat pár let, ale obsahuje často nevhodné suroviny, obiloviny a konzervanty.

Čím vynikají Yoggies krmiva lisovaná za studena?

Kromě zmíněné nejnižší výrobní teploty, díky které je zachováno maximum živin včetně důležitých antioxidantů a vitamínů, má tato česká značka oproti konkurenci další esa v rukávu.

Granule Yoggies obsahují probiotika a prebiotika, která významně posilují imunitu a obranyschopnost psího organismu. Pejsci jsou tak odolnější proti bakteriím, virům, parazitům i alergiím.

Zapomínat nesmíme ani na značný vliv zdravého mikrobiomu na psychickou pohodu. Zdravé trávení je podpořeno i dalšími faktory.

Při výrobě jsou suroviny mlety nahrubo, což napomáhá správné činnosti střev, a granule obsahují také složky, které mají kladný vliv na střevní očistu, například křemelinu či rašelinu.

Receptury jsou vyvíjeny podle vzoru krmení syrovou potravou neboli barfem a obsahují skutečné maso. Odtud také pramení jejich přezdívka „Sušený BARF“. Na výběr je více receptur podle druhů obsaženého masa. Na své si tedy přijdou i pejsci, které trápí některé potravinové alergie.

Unikátní je také VET řada pro psy se zdravotními problémy.

Najdete zde hypoalergenní krmiva pro psy s citlivým zažíváním, kožními problémy a s potravinovými a dalšími alergiemi.

Na složení záleží

Při výběru krmiva pro svého chlupáče nezapomínejte číst pečlivě celé složení. Jen tak si můžete být jistí, že výrobce neskrývá pod lákavými reklamními slogany nějaké nemilé překvapení.

U Yoggies granulí se nemusíte obávat žádných plnidel, které zažívacímu traktu pejska neprospívají.

Vybírat můžete z více receptur, například s jehněčím masem a bílou rybou, s kachnou a zvěřinou nebo s vepřovým masem Ibérico.

Samozřejmostí je absence jakýchkoliv chemických dochucovadel a konzervantů. Váš psí parťák tak dostane ve složení jen to nejlepší.

Kvalitní syrové maso z prověřených faremních chovů, zeleninu, ovoce, směs bylinek, již zmiňovaná probiotika a prebiotika a také výtažek z mušle Perna canaliculus pro podporu šlach, vazů a kloubů.

To vše šetrně zpracované za nízké teploty tak, že zůstává zachován obsah živin, lákavá přírodní vůně a lahodná chuť.

reklama
Související články
1.4.2024
Eva Hrušková a Pavel Mészáros stvořili zajímavé ohlédnutí za 50 lety od narozenin Popelky. Je to neuvěřitelné, ale s touo stále krásnou herečkou se můžete setkávat na různých akcích. Třeba na představení HOVORY W v Radiocafé  na pražských Vinohradech. Asi nikdo z těch, kteří se účastnili natáčení Popelky tehdy netušil, že se ta černobílá televizní pohádka stane legendou. Vznikala v době, která
19.3.2024
Kluk od Bohumína. Herec Národního divadla. Hraje kupř. prince, který kvůli úkladům mladšího bratra ztratil paměť, v pohádce Korunní princ. Také slyšíte to jeho překvapené: „Dobrý den...?“Je bytostný optimista, říká o něm jeho žena. Hlavně je však spokojený táta… Na dětství vzpomíná rád. Narodil se sice v Bohumíně, ale po pár letech – a odchodu otce – se s maminkou přestěhovali k prarodičům na ven
6.3.2024
Hostem pravidelného talk-show HOVORY W moderátorské dvojice Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, který už více než dva roky baví publikum rozhlasové kavárny Radiocafé na Vinohradské třídě v Praze, byl letos hostem herec Národního divadla Jiří Štěpnička. Přestože pořad je plný humoru, dochází i na vážná témata. Štěpnička samozřejmě zavzpomínal i na své pohnuté dětství, kdy jeho maminka, pr
24.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
14.2.2024
Spontánní i nejistá, optimistická, ikskrát denně připravená se pro něco nadchnout. V jednom rozhovoru podotkla: „Jsem takové šťastné pako, které letí životem…“ Jedna z opor hereckého souboru Národního divadla a také už trojnásobná babička! Češka, Pražačka křtěná Vltavou se slovenskými kořeny, hrdá občanka Prahy 6. Těmi kořeny jsou myšleni samozřejmě rodiče, kteří byli oba Slováci. Tatínek v Pra
reklama
reklama
Šikovné tipy
Polička s kouzlem starých časů
Z nového staré, ale krásné. Pomocí barev a přelepů si ze závěsné poličky se šuplíčky vytvořte nostalgickou „babičku“ se starodávnou patinou a dekorativními plastickými ornamenty. Taková polička se hodí třeba do kuchyně, ale také do předsíně, a pokud máte v tomto stylu zařízený pokoj, dejte ji klidně i sem. Co budete potřebovat? Dřevěnou závěsnou poličku […]
Potíže v klimakteriu zmírní bylinky
Návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres, a někdy i deprese, to vše přináší klimakterium. Pomoc můžeme hledat v přírodě. A protože každá žena prožívá přechod s jinými obtížemi, vybírejte bylinky sobě na míru, podle toho, co trápí právě vás. Šalvěj lékařská Je považována za přírodní antidepresivum, pomáhá i při melancholii. Používají […]
Velikonoční paráda z prvního kvítí
Velikonoce jsou tady! Přinášíme vám několik tipů, jak si je udělat krásné s pomocí prvního kvítí! Ve stejnokroji Že sestava v kabátku stejného střihu dokáže udělat úplně jiný dojem než bez kabátku, platí nejen u vojáčků. Kabátek přitom může být zcela jednoduchý, klidně z papíru nebo pruhu jutoviny. Jarní ikebana Pokud chcete neobvyklou květinovou dekoraci, […]
Velký úklid knihovny
Nové knihy stále přibývají, knihovna praská ve švech a ani při sebelepší vůli už se v titulech nevyznáte? Jestli je to i váš problém, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Učili nás, že knihy se nevyhazují. A tak to neděláme. Ukládáme je, jak se dá. Často, když už máme knihovnu plnou, tak do druhé řady, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn