Domů     Jak pečovat o střeva a zažívání
Jak pečovat o střeva a zažívání
od 19.3.2023

komerční sdělení

Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev a podobně? Zaměřte se na svá střeva a vraťte jim kondici přírodní cestou.

Největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

Největším lidským imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a zda odolá útokům různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

V organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde často ruku v ruce s problémem trávení.

Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou či duševními obtížemi – depresí a úzkostí.

Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi.

Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny, ba mnohdy ani léky, a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti.

To se samozřejmě děje také, pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.

Prvoci ve vodě

Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami.

reklama

Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.

Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené.

Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.

Jak předcházet a pomáhat si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin.

Zkontrolujte zdroj vody, popř. instalujte domácí UV-filtr.

Zkontrolujte vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultujte možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.

reklama

Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. K jejich užívání přistupujte s uvážením, popř. se ošetřujícího lékaře vždy zeptejte na jinou možnost.

Zamyslet se nad možností parazitární a jiné infekce – chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování….

Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy… nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.

Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte.

reklama

Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi.

Udržujte mikroflóru střeva, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravte jídelníček.

Držte jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.

Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.

Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku – k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte!

Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci.

Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.

Posilujte zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,

Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní nebo patnáctidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura Imuneco.

Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu.

Obsahuje účinné látky více než deseti českých bylin, Vyvážená směs obsahuje byliny protizánětlivé, hojivé, pro správné trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické.

Aloe Vera doplňuje struk turu a je obecně pro spěšná na zažívání. Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu.

Hustá struktura nápoje umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Účinný je také na akutní, nejspíše bakteriální, průjmy nebo běžné zácpy. Je vynikající dvakrát ročně kúra jako podpora čištění nebo peristaltiky a prevenci. Doporučuje se i pro diabetiky a celiaky.

Vitestin® umějí individuálně upravit na míru v případě obav ze reakcí na některé byliny. Zavolejte, rádi vám poradí.

Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.

www.vitestin.cz

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
24.3.2023
Kočky patří nejen k nejoblíbenějším domácím zvířatům, ale navíc velmi prospívají našemu zdraví. Při předení totiž vytvářejí vibrace, které dokážou snížit tlak, odbourat stres, posílit srdce nebo spravit nemocnou duši. Kočka je tvor nenáročný. Nemusíte ji chodit venčit a když zůstane doma samotná, žalem nebude mňoukat na celý dům. Vše, co k životu potřebuje, je jídlo, čisté stelivo a klidné místo
21.3.2023
Když začíná pleť stárnout? Prý už brzy po dvacítce. Viditelné stopy se ale ukážou mnohem později. A pak nastane nejvyšší čas se o pleť pořádně starat, pokud ji chcete v dobré kondici udržet co nejdéle. Co se na pleti podepisuje * STRES: Vytváří nejen strhaný výraz, ale poškozuje také vnitřní strukturu pleti. Je to tím, že hormon kortizol, který se při stresu dostává do krve ve vyšším množství,
18.3.2023
Máte v rodině sklon k vysokému krevnímu tlaku, revmatismu nebo potížím s cévami? K problémům s játry nebo ekzémem? To je jen krátký výčet nemocí, kde může být správný jídelníček skoro všelékem. Společným jmenovatelem těchto a desítek dalších chorob je prozánětlivý stav v těle. Asi už jste o něm slyšeli. Protizánětlivá dieta je totiž momentálně obrovským hitem. Má to dva důvody. Za prvé není slož
16.3.2023
Ve stínu mnohem známějších přírodních „antibiotik“ zůstávají byliny potírající viry. Zajímá vás, které to jsou? Pokud máte to štěstí, že jste dostali jen malou virovou nálož nebo jste onemocnění zachytili v počátcích, pak můžete zkusit šetrnou přírodní léčbu. Někdy zvládne sama infekci potlačit, jindy aspoň zkrátí délku nemoci. Cist krétský Tomuto keři se říká také skalní růže, neboť v obdob
12.3.2023
Nějak se necítíte dobře a jste celí rozpálení. Teploměr potvrdí, co už sami víte. Máte horečku. Není potřeba hned propadat panice. Horečkou se vaše tělo brání a bojuje s infekcí. I mnozí lékaři vám řeknou, že nemusíte hned sahat po lécích a snažit se teplotu snižovat. Zvlášť pokud jde o takzvanou zvýšenou teplotu, tedy do 38 °C. Tehdy stačí ulehnout do postele, hodně pít, spát. Prostě ji vyležet.
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni