Domů     Jak pečovat o střeva a zažívání
Jak pečovat o střeva a zažívání
19.3.2023

komerční sdělení

Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev a podobně? Zaměřte se na svá střeva a vraťte jim kondici přírodní cestou.

Největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

Největším lidským imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a zda odolá útokům různých patogenů. Správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

V organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde často ruku v ruce s problémem trávení.

Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou či duševními obtížemi – depresí a úzkostí.

Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi.

Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny, ba mnohdy ani léky, a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti.

To se samozřejmě děje také, pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.

Prvoci ve vodě

Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami.

Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.

Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené.

Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.

Jak předcházet a pomáhat si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin.

Zkontrolujte zdroj vody, popř. instalujte domácí UV-filtr.

Zkontrolujte vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultujte možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.

Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. K jejich užívání přistupujte s uvážením, popř. se ošetřujícího lékaře vždy zeptejte na jinou možnost.

Zamyslet se nad možností parazitární a jiné infekce – chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování….

Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy… nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.

Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte.

Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi.

Udržujte mikroflóru střeva, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravte jídelníček.

Držte jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.

Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.

Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku – k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte!

Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci.

Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.

Posilujte zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,

Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní nebo patnáctidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura Imuneco.

Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu.

Obsahuje účinné látky více než deseti českých bylin, Vyvážená směs obsahuje byliny protizánětlivé, hojivé, pro správné trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické.

Aloe Vera doplňuje struk turu a je obecně pro spěšná na zažívání. Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu.

Hustá struktura nápoje umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Účinný je také na akutní, nejspíše bakteriální, průjmy nebo běžné zácpy. Je vynikající dvakrát ročně kúra jako podpora čištění nebo peristaltiky a prevenci. Doporučuje se i pro diabetiky a celiaky.

Vitestin® umějí individuálně upravit na míru v případě obav ze reakcí na některé byliny. Zavolejte, rádi vám poradí.

Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.

www.vitestin.cz

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
28.11.2023
Mlčení mezi partnery může úplně rozvrátit vztah. Jak se tomu bránit? Pokud není mlčení následek hádky, pak se do vztahu obvykle vkrádá nenápadně a pomalu. Když si všimnete, že spolu takřka nepromluvíte, je už pozdě. Výzvy „Tak se mnou trochu mluv.“ mají stejný efekt jako „Přestaň už konečně kašlat.“ Prostě to nejde zastavit. Stejně jako kašel, tak i mlčení jsou jen příznakem problému. A ten je t
27.11.2023
Nemáte čas se pravidelně hýbat? Zkuste balanční desku. Cvičení na ní je zábavné a nevyžaduje mnoho místa v bytě. Pomůže zlepšit nejen stabilitu, ale i koordinaci svalů, zpevnit zejména ty ve středu těla, na které zapomínáme. A právě tyhle svaly jsou důležité při jakémkoliv sportu, ale také při problémech s páteří či klouby. Cvičení pomáhá také napravit špatné držení těla. Budete potřebov
17.11.2023
Nejprodávanější jsou matrace střední tvrdosti, což není překvapení. Odhadnout, jaký typ by nám osobně nejvíc vyhovoval, není vždy snadné, a tak volíme „zlatý střed“. Ne vždy je ideální. Více než na tvrdost bychom se ale měli zaměřit na materiál a způsob výroby matrace. Právě tyto faktory společně utvářejí vlastnosti matrace, které určují, pro jaké typy spáčů bude vhodná, či naopak nevhodná. Co
13.11.2023
Nálepka „přírodní“, nebo dokonce „bio“ okamžitě přidává kosmetickému přípravku body, neboť je bez „chemie“. Co už si neuvědomujeme, že i tyto produkty mají své slabiny a nevýhody. Iluzorní je už vlastní rozdělování na přípravky přírodního a chemického původu. I příroda totiž nepracuje s ničím jiným než s chemickými látkami, jen to s nimi mnohdy lépe umí. Jenže oproti produktům kosmetické chemie
8.11.2023
Už jste o něm určitě slyšeli. Jen si to vůbec nedovedete představit. Vždyť vaše práce i život vás baví, jste plni elánu, a najednou cítíte, že je něco jinak. Cítíte se neustále unavení, jakoby bez života. Ze začátku to přikládáte přemíře úkolů a starostí. Ale změna nepřichází, ani když si odpočinete. Může jít právě o syndrom vyhoření. A pozor, nemusí se týkat jen lidí nad čtyřicet a převážně že
reklama
reklama
Šikovné tipy
Finty pro pěkné obočí
Aby vám to slušelo, k tomu stačí upravit obočí, nanést řasenku a možná ještě rtěnku, a to v tomto pořadí. Bez obočí to totiž nefunguje, přitom právě s ním je nejvíc starostí. Vytrhat, nebo dokreslit? To bývá zásadní otázka, neboť málokdo má chloupky v obočí rostlé „tak akorát“. Kromě vrozených předpokladů je pro hustotu porostu […]
Podzim se vybarvil
Barevný podzim je stále ještě tady. Co s jeho pomocí můžete vykouzlit za parády? Nedělní prostírání Barvami podzimu jsou sytě žlutá a zářivě oranžová, právě ty odstíny, které se nádherně vyjímají na slavnostně prostřeném stole. Stačí ozdobit žluté ubrousky snítkami s plody hlohu nebo jeřabin, přidat zelený lístek pro dojem svěžesti a mezi prostíráním rozestavit […]
Pořiďte si paludárium…
Podobá se akváriu, ale s tím rozdílem, že část objemu není pod vodou. A tak hlavní pozornost přitahují rostliny, kterými je osázené. Je to koníček pro odvážné, vytrvalé a pečlivé chovatele s duší dobrodruha. Je to skoro jako v té pohádce od Boženy Němcové, kde chytrá horákyně nebyla ani oblečená, ani nahá… Stejně tak paludárium […]
Trochu jiné figurky z kaštanů
Také už máte doma hromádku čerstvě vyloupnutých kaštanů? Proti jejich přitažlivost není obrany, když je neseberou děti, vklouznou vám do kapsy skoro samy. Ale nelitujte, dá se z nich krásně tvořit. Výtržníci (viz úvodní foto) Figurka s palcátem má baňaté ruce ze žaludů, které je potřeba do tělíčka ze šišky vlepit. Druhá figurka upoutá ježatým […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
nasehvezdy.cz
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
Bývalá osobní asistentka Graham Chase Robinson, která pracovala před čtyřmi lety pro Roberta De Nira (80), svého chlebodárce žaluje. Tentokrát nejde o obvinění ze sexuálního deliktu, ale o krutou d
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
enigmaplus.cz
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes vešk
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř