Domů     Hubnutí online: Nejsem na to sama
Hubnutí online: Nejsem na to sama
3.12.2019

Snaha shodit nějaká kila nejčastěji ztroskotává právě na tom, že je to osamělá akce. Narážíte na nepochopení a pošklebky okolí, právě když nejvíc potřebujete podporu.

Přesně v tuto chvíli mohou pomoci kluby stejně smýšlejících, dodají vám vědomí, že to celé má smysl.

V zásadě máte dvě možnosti, jak se zapojit. Můžete se přihlásit do docházkového kurzu hubnutí a účastnit se pravidelných setkání, která bývají obvykle jednou týdně, nebo se zaregistrovat a nechat „koučovat“ přes internet.

Online kluby či kurzy vypadají jako pohodlná varianta, když se vám nechce nebo nemůžete někam dojíždět.

Předpokladem úspěchu je ale také i typ osobnosti, které vyhovuje spíš virtuálně formální přístup než osobní setkávání a více než na sounáležitost s ostatními hubnoucími klade důraz na dobrou organizaci a plán hubnutí.

Než začnete

Kurzy nejsou zadarmo, takže nejdříve je nutné si podrobně pročíst webové stránky a ujasnit si, kde nabízejí přesně to, co potřebujete. Zda chcete dostat detailní jídelníček nebo spíš orientační rady a konzultaci s výživovým poradcem podle potřeby.

Ačkoli je princip hubnutí vždy stejný, některé kurzy rozvinuly vlastní metodiku, která má hlavně podpořit vůli a tím účinnost shazování kil. Někde zapojují do hry i monitor tělesné aktivity pro upřesnění kalorické spotřeby.

Tady je třeba se individuálně zamyslet a rozhodnout, co vás bude účinně motivovat.

Stejně významnou pozornost byste měli věnovat tomu, jak snadno se dá firma kontaktovat, zda uvádí adresu, e-mail a telefon. Při kontaktu pouze prostřednictvím formuláře je lépe se podívat jinam.

Hubnutíhrou.cz

Web nabízí videolekce, které vás budou provázet při hubnutí. Úvodní informace jsou stručné, nicméně najdete tu jméno a kontakt na lektorku, odkazy na facebook i twitter programu.

Cena není uvedena.

Hubnutí-jídelníček-výživa.cz

Web vyniká na první pohled precizně formulovanými základními informacemi. I bez registrace se tak dozvíte, co můžete očekávat. Online kurz nabízí desetitýdenní terapii obezity pod lékařským vedením.

Lekce probíhají jako videokonference, každá v trvání 60 minut. Při poctivé spoluúčasti můžete zhubnout 7 až 10 kg. Základem je přechod na zdravý jídelníček bez hladovění. Cena za online kurz je 2990 Kč, kontakty jsou uvedeny včetně telefonních čísel.

Kromě toho: Portál nabízí rovněž kurzy docházkové, a to skupinové i individuální. Zaměřené jsou opět hlavně na sestavení jídelníčku na míru.

Reduna.cz

Na stránkách přístupných bez registrace zjistíte všechny potřebné informace o kurzu, je tam kontakt i podrobný ceník.

Do kurzu se dostanete po uhrazení základního poplatku, který je nízký, ale mohl by rychle narůst využíváním některých doplňkových služeb, ačkoli web upozorňuje, že nejsou nezbytné. Například desetiminutová konzultace, kdy vám lektor zavolá, přijde na 200 Kč.

Co kurz nabízí

Po vyhodnocení vaší životosprávy vám lektor vytvoří osobní redukční program.

Dozvíte se, jak jste na tom s podílem aktivní svalové hmoty a tuku v těle, jaký byste měli mít ideální obvod pasu, výši vašeho bazálního metabolismu i energetickou dávku pro snižování váhy.

Předpokládaná doba kurzu je 1 až 2 měsíce, s plánovaným úbytkem tělesné hmotnosti asi 4 kg za měsíc. Jednou týdně by měl klient posílat své údaje k posouzení, jak se redukce váhy daří.

Onlinehubnutí.cz

Nabízí několik programů na hubnutí, ovšem před registrací se dozvíte jen rámcové informace, při každém dalším kroku je vyžadována registrace. Máte tak málo možností ověřit si, jak šikovné jejich programy jsou. Kontaktní e-mail je uveden.

3 úrovně

– OptiMum nabízí ukázkový jídelníček a návody ke cvičení, k tomu interaktivní nástroje, které mají kontrolovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Zakoupit si můžete i speciální krokoměr pro individuální výpočet, kolik energie vydáte.

Po registraci máte přístup do fóra dalších účastníků programů. Cenu kurzu si můžete určit sami, má mít hlavně motivační efekt.

– OptiPlus je založený na online komunikaci s výživovým konzultantem. Program je zpoplatněný, cenu se ale dozvíte až po registraci.

– OptiMin je základní program, kterým si můžete vyzkoušet, zda vám online hubnutí vyhovuje. Dostanete přístup ke kalorickým tabulkám se zhruba 10 tisíci položkami.

Nemáte ale plnou podporu hlavních nástrojů webu při řízení rovnováhy mezi příjmem a výdajem energie a nedostanete se ani k individuálním programům. Je zdarma.

Dlouhodobé-hubnutí.cz

Web nabízí, že vám po registraci pošle zdarma dvoutýdenní program na snížení váhy. Kontakt je přes formulář, stejným způsobem se můžete objednat na konzultaci do dietologické poradny v různých městech republiky.

Klub Diana.cz

Založen byl před pětadvaceti lety po vzoru amerického dietního klubu Weight Watchers.

Online program je jen rozšířením docházkových kurzů a využívá jejich přednosti, především propracovaný systém, odborné lékařské a psychologické vedení i dostatek kontaktních informací.

Diana je zaměřena hlavně na dlouhodobé hubnutí a zvýšení pocitu atraktivity, kurzy proto zahrnují i vizážistické a stylistické rady. Hubnoucí jídelníček není jednotný, ale má vycházet vstříc individuálním chutím a zvyklostem. Součástí programu jsou i pohybové aktivity.

Jak vypadá online kurz

Trvá jedenáct týdnů a konzultace probíhají přes e-mail. Lektor vyhodnocuje záznamy, které o sobě zašlete, a na jejich základě vám posílá instrukce. Kurz pro začátečníky stojí 1788 Kč, pro pokročilé 1608 Kč.

Docházkové kurzy

Pokud vás nabídka online hubnutí zklame, vždy je ještě možnost zkusit docházkové kurzy. Na webových stránkách nejznámějších poskytovatelů těchto služeb je na první pohled vidět, že počítají s kontaktem s klienty.

Najdete tu mnohem podrobnější informace a veškeré kontakty. Pokud jste si uvedené příklady současně otvírali v internetu, pak dobrým příkladem byl Klub Diana, jehož těžiště je právě v docházkových kurzech.

STOB

I Stob obezitě je podobně jako Klub Diana program s dlouhou tradicí a vlastní metodikou hubnutí. Kurzy jsou skupinové a probíhají v různých místech ČR, individuální vedení nabízí STOB jen v Praze.

Základní kurz trvá 12 týdnů, v další nabídce jsou nejen kurzy pokračovací, ale i speciálně zaměřené např. na hubnutí a současné odvykání kouření, hubnutí pro muže nebo kurz speciálně na posílení vůle při redukci váhy.

Informace a příručky

STOB dává k dispozici i bez registrace nebo přihlášky do kurzu spoustu užitečných informací a rad na svém webu, najdete tam zajímavá témata jako článek o glykemickém indexu při hubnutí, zda si hlídat více sacharidy nebo tuky, nechybí podrobné informace o jednotlivých živinách i doporučení, jak sestavit jídelníček i jak cvičit.

Ke koupi jsou výuková DVD a tištěné publikace.

Zhubněte snadno.cz

Přes tento web se můžete objednat na konzultaci do poraden Světa zdraví. Ty jsou v řadě měst celé republiky, na webových stránkách najdete podrobný výčet včetně adres.

Metoda Světa zdraví je založena na nutriční typologii a vychází vlastně z dietetiky tradiční čínské medicíny. Cena za konzultaci je 200 Kč.

Co poradny nabízejí

Podle webu je cílem úvodních vyšetření zjistit typ metabolismu a sestavit pak osobní stravovací plán. Získáte seznam potravin, po kterých budete snáze hubnout, i těch, které vám budou shazování kil naopak blokovat. Následují pravidelné konzultace.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock

Štítky:
Předchozí článek
reklama
Související články
16.2.2024
Jóga neznamená jen krkolomné pozice, jichž dosáhnete po letech pilného cvičení. Jóga zná také jednodušší cviky, které pomohou protáhnout tělo a udržet si pružnost. Kočka čili Mardžárí, po našem kočičí hřbet, je cvik, který známe už ze školní tělocvičny. To ale nic nemění na jeho účinnosti, neboť dobře uvolní páteř. V úpravě podle jógy tento cvik začíná v sedu na patách, tzv vadžra ásaně. - S
12.2.2024
Skoro každý se s ní setkal, často v dětství, ale nevyhýbá se ani dospělým. A tak víme, že je hodně nepříjemná. Pálí a svědí stejně, jako když sáhneme do kopřiv. Na kůži se objeví vystupující pupeny, které někdy mohou přicházet ve vodnaté puchýře. Stejně rychle, jak pupeny vznikají, se zase hojí, ale na jejich místě obvykle vznikají nové. Plocha kolem nich je zarudlá a oteklá. Kopřivka se nejčastě
7.2.2024
Potit se neustále je utrpení. Nikoli fyzické, ale psychika dostává zabrat, když musíte neustále kontrolovat, zda nemáte vlhké skvrny v podpaží nebo na břiše. Příroda vymyslela různé metody, jak se může organismus bránit přehřátí: Sloni mávají svýma obrovskýma ušima, aby se jim tam v cévách ochlazovala krev, psi vyplazují jazyk a funí a my, lidé, se potíme. Každá z těchto metod funguje na určitém
6.2.2024
Nikdy snídani nevynechávejte. Je to nejdůležitější jídlo dne. Kvalitní snídaně dodá sílu a energii, dokonale nastartuje váš metabolismus a pomáhá udržet optimální hmotnost. Věděli jste, že snídaně do značné míry rozhodne o tom, jak bude váš den úspěšný? A přesto je mnoho těch, kteří snídani úplně vynechávají. Ať už z nedostatku času, nebo prostě proto, že jíst po ránu nepovažují za důležité. Pr
5.2.2024
S přibývajícími lety nás často trápí různé zdravotní neduhy. Většinou si řekneme, že to už patří k věku. Ale nemusí to být úplně pravda. S některými si lze docela dobře poradit, u jiných můžeme jejich nástup alespoň oddálit. Cukrovka nebolí A právě proto je tak zrádná. Za toto onemocnění ve vyšším věku většinou může nezdravý jídelníček, sedavý způsob života a nadváha. Častou příčinou je i d
reklama
reklama
Šikovné tipy
I kuchyňská linka potřebuje péči
V kuchyni vznikají mastné páry a ty se usazují na dvířkách, ale nejen to. Bojujeme také s otisky prstů a různými skvrnami. Jenže na každý materiál se musí trochu jinak, a pokud si nechcete linku zničit nevhodnými metodami, musíte dodržovat pár pravidel. Hlavně se řídit podle materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěný Dřevo je […]
Obrázek ze starého šuplíku
Zajímavou dekoraci si vyrobíte z překližky. Jestli se vám podaří najít někde starou zásuvku od psacího stolu, vznikne navíc praktická polička, třeba do koupelny. Koho baví kreativní tvoření, hledá stále nové nápady, které by proměnil v něco hezkého. Vyzkoušejte zajímavý obrázek, který zvládnete, i když neumíte kreslit. A třeba to bude roztomilý dárek pro někoho blízkého. Připravte […]
Kvítky z pistáciových skořápek
Skořápky z různých ořechů jsou sice výborné místo třísek na podpal, ale skvěle se hodí i na tvoření. Ty pistáciové jsou zvlášť vhodné na výrobu nejrůznějších kvítků. Začněte těmi nejjednoduššími a postupně můžete tvořit náročnější motivy. Co budete potřebovat: skořápky z pistácií * akrylové barvy * tavnou pistoli * tvrdý papír nebo karton * bezbarvý […]
I o šperky je třeba pečovat
Většina žen nosí šperky, které pro ně mají zvláštní význam. Třeba náušnice po babičce nebo řetízek, který dostaly k narození syna nebo dcery. Jak na to, aby neztratily svůj třpyt ani po letech? Existuje pár obecných tipů, které pomohou, aby ozdoby zůstaly čisté a zářivé. Některé jste možná už slyšeli, ale nevěnovali jste jim velkou pozornost. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
enigmaplus.cz
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
Anglický učenec a okultista John Dee se může chlubit mnoha záhadnými artefakty. Obsidiánovým zrcadlem počínaje a křišťálovou koulí, jíž je prý možné nahlížet do budoucnosti, konče. Údajně také vla
Heraldika: Erb jako podpis
epochaplus.cz
Heraldika: Erb jako podpis
Erby různých šlechtických rodů nás dodnes fascinují svými barvami i motivy. Ale není to jen pastva pro oči, skrývá se za nimi mnohem hlubší význam. A jejich tvorba má svá jasně daná pravidla, která se dodržují už v minulých staletích. Původně přitom slouží jako druh podpisu i prostředek k identifikaci. Napadá vás, co mohou mít
Kuřecí hranolky s dipem
tisicereceptu.cz
Kuřecí hranolky s dipem
Pokud chcete připravit variantu bez masa, vyzkoušejte nakrájenou cuketu nebo kedlubnu. Obalte stejně jako maso a podávejte s dipy různých příchutí. Ingredience 500 g kuřecích prsních řízků hlad
Co je to Business Intelligence?
epochalnisvet.cz
Co je to Business Intelligence?
Prozkoumejte klíčové aspekty a nástroje Business Intelligence, které manažerům a analytikům umožňují nejen optimalizovat výdaje a identifikovat nové obchodní příležitosti, ale také lépe porozumět tržn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
nasehvezdy.cz
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
Už delší dobu se spekuluje o tom, že herečka Linda Rybová (48) ze seriálu Ulice a David Prachař (65) řeší manželské problémy. Očividně to ale nikam nevede. Důvodem má být prý Prachařova žárlivost a s
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
21stoleti.cz
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního živo
Neobyčejná schopnost se dědí
skutecnepribehy.cz
Neobyčejná schopnost se dědí
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
epochanacestach.cz
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
Premiéra na zámku Doudleby nad Orlicí – skvělá růžová vína a frizzante, historie, zámecká kuchyně i zahrada… Vstupné již od 250 Kč. E-katalog on-line aplikace pro vaše chytré telefony obsahující katalog vín… Během odpoledne Vás čeká pultová degustace rosé a frizzante. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech.
Svatba je za dveřmi?
nasehvezdy.cz
Svatba je za dveřmi?
Zamilovaná herečka ze seriálu ZOO do toho možná znovu praští. O svém partnerovi Josefu Holomáčovi (63) sice ještě nedávno mluvila jako o dobrém kamarádovi, teď to ale vypadá, že se ledy konečně hnuly
Jarní úklid pleti
iluxus.cz
Jarní úklid pleti
Česká značka Maat se specializuje na ruční výrobu aromaterapeutické kosmetiky v malých objemech, což je zárukou, že se k zákaznikovi dostane vždy čerstvý a živý produkt. Nejlepší vzpruhu pro pleť unav
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g