reklama

Hubnutí online: Nejsem na to sama

Snaha shodit nějaká kila nejčastěji ztroskotává právě na tom, že je to osamělá akce. Narážíte na nepochopení a pošklebky okolí, právě když nejvíc potřebujete podporu. Přesně v tuto chvíli mohou pomoci kluby stejně smýšlejících, dodají vám vědomí, že to celé má smysl.

V zásadě máte dvě možnosti, jak se zapojit. Můžete se přihlásit do docházkového kurzu hubnutí a účastnit se pravidelných setkání, která bývají obvykle jednou týdně, nebo se zaregistrovat a nechat „koučovat“ přes internet. Online kluby či kurzy vypadají jako pohodlná varianta, když se vám nechce nebo nemůžete někam dojíždět. Předpokladem úspěchu je ale také i typ osobnosti, které vyhovuje spíš virtuálně formální přístup než osobní setkávání a více než na sounáležitost s ostatními hubnoucími klade důraz na dobrou organizaci a plán hubnutí.

Než začnete Kurzy nejsou zadarmo, takže nejdříve je nutné si podrobně pročíst webové stránky a ujasnit si, kde nabízejí přesně to, co potřebujete. Zda chcete dostat detailní jídelníček nebo spíš orientační rady a konzultaci s výživovým poradcem podle potřeby.

Ačkoli je princip hubnutí vždy stejný, některé kurzy rozvinuly vlastní metodiku, která má hlavně podpořit vůli a tím účinnost shazování kil. Někde zapojují do hry i monitor tělesné aktivity pro upřesnění kalorické spotřeby. Tady je třeba se individuálně zamyslet a rozhodnout, co vás bude účinně motivovat.

Stejně významnou pozornost byste měli věnovat tomu, jak snadno se dá firma kontaktovat, zda uvádí adresu, e-mail a telefon.

Při kontaktu pouze prostřednictvím formuláře je lépe se podívat jinam.

Hubnutíhrou.cz
Web nabízí videolekce, které vás budou provázet při hubnutí. Úvodní informace jsou stručné, nicméně najdete tu jméno a kontakt na lektorku, odkazy na facebook i twitter programu.
Cena není uvedena.

Hubnutí-jídelníček-výživa.cz Web vyniká na první pohled precizně formulovanými základními informacemi. I bez registrace se tak dozvíte, co můžete očekávat. Online kurz nabízí desetitýdenní terapii obezity pod lékařským vedením. Lekce probíhají jako videokonference, každá v trvání 60 minut. Při poctivé spoluúčasti můžete zhubnout 7 až 10 kg.

Základem je přechod na zdravý jídelníček bez hladovění.

Cena za online kurz je 2990 Kč, kontakty jsou uvedeny včetně telefonních čísel.

Kromě toho: Portál nabízí rovněž kurzy docházkové, a to skupinové i individuální. Zaměřené jsou opět hlavně na sestavení jídelníčku na míru.

Reduna.cz Na stránkách přístupných bez registrace zjistíte všechny potřebné informace o kurzu, je tam kontakt i podrobný ceník. Do kurzu se dostanete po uhrazení základního poplatku, který je nízký, ale mohl by rychle narůst využíváním některých doplňkových služeb, ačkoli web upozorňuje, že nejsou nezbytné.

Například desetiminutová konzultace, kdy vám lektor zavolá, přijde na 200 Kč.

Co kurz nabízí Po vyhodnocení vaší životosprávy vám lektor vytvoří osobní redukční program. Dozvíte se, jak jste na tom s podílem aktivní svalové hmoty a tuku v těle, jaký byste měli mít ideální obvod pasu, výši vašeho bazálního metabolismu i energetickou dávku pro snižování váhy. Předpokládaná doba kurzu je 1 až 2 měsíce, s plánovaným úbytkem tělesné hmotnosti asi 4 kg za měsíc.

Jednou týdně by měl klient posílat své údaje k posouzení, jak se redukce váhy daří.

Onlinehubnutí.cz
Nabízí několik programů na hubnutí, ovšem před registrací se dozvíte jen rámcové informace, při každém dalším kroku je vyžadována registrace. Máte tak málo možností ověřit si, jak šikovné jejich programy jsou. Kontaktní e-mail je uveden.

3 úrovně – OptiMum nabízí ukázkový jídelníček a návody ke cvičení, k tomu interaktivní nástroje, které mají kontrolovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Zakoupit si můžete i speciální krokoměr pro individuální výpočet, kolik energie vydáte. Po registraci máte přístup do fóra dalších účastníků programů.

Cenu kurzu si můžete určit sami, má mít hlavně motivační efekt.

– OptiPlus je založený na online komunikaci s výživovým konzultantem. Program je zpoplatněný, cenu se ale dozvíte až po registraci.

– OptiMin je základní program, kterým si můžete vyzkoušet, zda vám online hubnutí vyhovuje. Dostanete přístup ke kalorickým tabulkám se zhruba 10 tisíci položkami. Nemáte ale plnou podporu hlavních nástrojů webu při řízení rovnováhy mezi příjmem a výdajem energie a nedostanete se ani k individuálním programům. Je zdarma.

Dlouhodobé-hubnutí.cz
Web nabízí, že vám po registraci pošle zdarma dvoutýdenní program na snížení váhy. Kontakt je přes formulář, stejným způsobem se můžete objednat na konzultaci do dietologické poradny v různých městech republiky.

Klub Diana.cz Založen byl před pětadvaceti lety po vzoru amerického dietního klubu Weight Watchers. Online program je jen rozšířením docházkových kurzů a využívá jejich přednosti, především propracovaný systém, odborné lékařské a psychologické vedení i dostatek kontaktních informací.

Diana je zaměřena hlavně na dlouhodobé hubnutí a zvýšení pocitu atraktivity, kurzy proto zahrnují i vizážistické a stylistické rady. Hubnoucí jídelníček není jednotný, ale má vycházet vstříc individuálním chutím a zvyklostem.

Součástí programu jsou i pohybové aktivity.

Jak vypadá online kurz
Trvá jedenáct týdnů a konzultace probíhají přes e-mail. Lektor vyhodnocuje záznamy, které o sobě zašlete, a na jejich základě vám posílá instrukce. Kurz pro začátečníky stojí 1788 Kč, pro pokročilé 1608 Kč.

Docházkové kurzy Pokud vás nabídka online hubnutí zklame, vždy je ještě možnost zkusit docházkové kurzy. Na webových stránkách nejznámějších poskytovatelů těchto služeb je na první pohled vidět, že počítají s kontaktem s klienty. Najdete tu mnohem podrobnější informace a veškeré kontakty.

Pokud jste si uvedené příklady současně otvírali v internetu, pak dobrým příkladem byl Klub Diana, jehož těžiště je právě v docházkových kurzech.

STOB I Stob obezitě je podobně jako Klub Diana program s dlouhou tradicí a vlastní metodikou hubnutí. Kurzy jsou skupinové a probíhají v různých místech ČR, individuální vedení nabízí STOB jen v Praze. Základní kurz trvá 12 týdnů, v další nabídce jsou nejen kurzy pokračovací, ale i speciálně zaměřené např.

na hubnutí a současné odvykání kouření, hubnutí pro muže nebo kurz speciálně na posílení vůle při redukci váhy.

Informace a příručky STOB dává k dispozici i bez registrace nebo přihlášky do kurzu spoustu užitečných informací a rad na svém webu, najdete tam zajímavá témata jako článek o glykemickém indexu při hubnutí, zda si hlídat více sacharidy nebo tuky, nechybí podrobné informace o jednotlivých živinách i doporučení, jak sestavit jídelníček i jak cvičit.

Ke koupi jsou výuková DVD a tištěné publikace.

Zhubněte snadno.cz
Přes tento web se můžete objednat na konzultaci do poraden Světa zdraví. Ty jsou v řadě měst celé republiky, na webových stránkách najdete podrobný výčet včetně adres. Metoda Světa zdraví je založena na nutriční typologii a vychází vlastně z dietetiky tradiční čínské medicíny. Cena za konzultaci je 200 Kč.

Co poradny nabízejí
Podle webu je cílem úvodních vyšetření zjistit typ metabolismu a sestavit pak osobní stravovací plán. Získáte seznam potravin, po kterých budete snáze hubnout, i těch, které vám budou shazování kil naopak blokovat. Následují pravidelné konzultace.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock

Štítky:
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Čaroděj, který se vyznal v logaritmech
enigmaplus.cz

Čaroděj, který se vyznal...

Být považovaný za čaroděje, neznamená...
Volva dvou světů: Milionové auto a auto za miliony
21stoleti.cz

Volva dvou světů: Milionové...

I ve 21. století existují...
Skvělé hovězí po burgundsku
tisicereceptu.cz

Skvělé hovězí po burgundsku

Pomalu pečené hovězí na červeném víně...
Nakradli si vojáci revoluční Francie zbraně?
epochalnisvet.cz

Nakradli si vojáci revoluční...

„Budeme hlasovat!“ rozhodnou muži, jakmile...
Pochopila jsem, že zkouška žárlivosti se nevyplácí
skutecnepribehy.cz

Pochopila jsem, že zkouška...

Byla to moje nejlepší...
Toleruje mu milenky, aby zachránila jejich manželství?
nasehvezdy.cz

Toleruje mu milenky, aby...

Po boku ADÉLY...
Výjimečný společník pro letní dny: Šampaňské Mumm Ice Xtra na ledu
iluxus.cz

Výjimečný společník pro letní...

Mumm Ice Xtra představuje jedinečnou interpretaci s...
Naletěla dalšímu podvodníkovi?
nasehvezdy.cz

Naletěla dalšímu podvodníkovi?

Herečka Jiřina...
PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Opium: 20 milionů závislých mělo jen v Číně
epochaplus.cz

Opium: 20 milionů závislých...

Co víme o lidech žijících v dobách 8000 až 5000...
Výstava Národního muzea Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně
epochaplus.cz

Výstava Národního muzea Nikdy se...

Nedávno otevřená výstava v Národním muzeu s...
0 shares