Domů     Hubnutí online: Nejsem na to sama
Hubnutí online: Nejsem na to sama
3.12.2019

Snaha shodit nějaká kila nejčastěji ztroskotává právě na tom, že je to osamělá akce. Narážíte na nepochopení a pošklebky okolí, právě když nejvíc potřebujete podporu.

Přesně v tuto chvíli mohou pomoci kluby stejně smýšlejících, dodají vám vědomí, že to celé má smysl.

V zásadě máte dvě možnosti, jak se zapojit. Můžete se přihlásit do docházkového kurzu hubnutí a účastnit se pravidelných setkání, která bývají obvykle jednou týdně, nebo se zaregistrovat a nechat „koučovat“ přes internet.

Online kluby či kurzy vypadají jako pohodlná varianta, když se vám nechce nebo nemůžete někam dojíždět.

Předpokladem úspěchu je ale také i typ osobnosti, které vyhovuje spíš virtuálně formální přístup než osobní setkávání a více než na sounáležitost s ostatními hubnoucími klade důraz na dobrou organizaci a plán hubnutí.

Než začnete

Kurzy nejsou zadarmo, takže nejdříve je nutné si podrobně pročíst webové stránky a ujasnit si, kde nabízejí přesně to, co potřebujete. Zda chcete dostat detailní jídelníček nebo spíš orientační rady a konzultaci s výživovým poradcem podle potřeby.

Ačkoli je princip hubnutí vždy stejný, některé kurzy rozvinuly vlastní metodiku, která má hlavně podpořit vůli a tím účinnost shazování kil. Někde zapojují do hry i monitor tělesné aktivity pro upřesnění kalorické spotřeby.

Tady je třeba se individuálně zamyslet a rozhodnout, co vás bude účinně motivovat.

Stejně významnou pozornost byste měli věnovat tomu, jak snadno se dá firma kontaktovat, zda uvádí adresu, e-mail a telefon. Při kontaktu pouze prostřednictvím formuláře je lépe se podívat jinam.

Hubnutíhrou.cz

Web nabízí videolekce, které vás budou provázet při hubnutí. Úvodní informace jsou stručné, nicméně najdete tu jméno a kontakt na lektorku, odkazy na facebook i twitter programu.

Cena není uvedena.

Hubnutí-jídelníček-výživa.cz

Web vyniká na první pohled precizně formulovanými základními informacemi. I bez registrace se tak dozvíte, co můžete očekávat. Online kurz nabízí desetitýdenní terapii obezity pod lékařským vedením.

Lekce probíhají jako videokonference, každá v trvání 60 minut. Při poctivé spoluúčasti můžete zhubnout 7 až 10 kg. Základem je přechod na zdravý jídelníček bez hladovění. Cena za online kurz je 2990 Kč, kontakty jsou uvedeny včetně telefonních čísel.

Kromě toho: Portál nabízí rovněž kurzy docházkové, a to skupinové i individuální. Zaměřené jsou opět hlavně na sestavení jídelníčku na míru.

Reduna.cz

Na stránkách přístupných bez registrace zjistíte všechny potřebné informace o kurzu, je tam kontakt i podrobný ceník.

Do kurzu se dostanete po uhrazení základního poplatku, který je nízký, ale mohl by rychle narůst využíváním některých doplňkových služeb, ačkoli web upozorňuje, že nejsou nezbytné. Například desetiminutová konzultace, kdy vám lektor zavolá, přijde na 200 Kč.

Co kurz nabízí

Po vyhodnocení vaší životosprávy vám lektor vytvoří osobní redukční program.

Dozvíte se, jak jste na tom s podílem aktivní svalové hmoty a tuku v těle, jaký byste měli mít ideální obvod pasu, výši vašeho bazálního metabolismu i energetickou dávku pro snižování váhy.

Předpokládaná doba kurzu je 1 až 2 měsíce, s plánovaným úbytkem tělesné hmotnosti asi 4 kg za měsíc. Jednou týdně by měl klient posílat své údaje k posouzení, jak se redukce váhy daří.

Onlinehubnutí.cz

Nabízí několik programů na hubnutí, ovšem před registrací se dozvíte jen rámcové informace, při každém dalším kroku je vyžadována registrace. Máte tak málo možností ověřit si, jak šikovné jejich programy jsou. Kontaktní e-mail je uveden.

3 úrovně

– OptiMum nabízí ukázkový jídelníček a návody ke cvičení, k tomu interaktivní nástroje, které mají kontrolovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie. Zakoupit si můžete i speciální krokoměr pro individuální výpočet, kolik energie vydáte.

Po registraci máte přístup do fóra dalších účastníků programů. Cenu kurzu si můžete určit sami, má mít hlavně motivační efekt.

– OptiPlus je založený na online komunikaci s výživovým konzultantem. Program je zpoplatněný, cenu se ale dozvíte až po registraci.

– OptiMin je základní program, kterým si můžete vyzkoušet, zda vám online hubnutí vyhovuje. Dostanete přístup ke kalorickým tabulkám se zhruba 10 tisíci položkami.

Nemáte ale plnou podporu hlavních nástrojů webu při řízení rovnováhy mezi příjmem a výdajem energie a nedostanete se ani k individuálním programům. Je zdarma.

Dlouhodobé-hubnutí.cz

Web nabízí, že vám po registraci pošle zdarma dvoutýdenní program na snížení váhy. Kontakt je přes formulář, stejným způsobem se můžete objednat na konzultaci do dietologické poradny v různých městech republiky.

Klub Diana.cz

Založen byl před pětadvaceti lety po vzoru amerického dietního klubu Weight Watchers.

Online program je jen rozšířením docházkových kurzů a využívá jejich přednosti, především propracovaný systém, odborné lékařské a psychologické vedení i dostatek kontaktních informací.

Diana je zaměřena hlavně na dlouhodobé hubnutí a zvýšení pocitu atraktivity, kurzy proto zahrnují i vizážistické a stylistické rady. Hubnoucí jídelníček není jednotný, ale má vycházet vstříc individuálním chutím a zvyklostem. Součástí programu jsou i pohybové aktivity.

Jak vypadá online kurz

Trvá jedenáct týdnů a konzultace probíhají přes e-mail. Lektor vyhodnocuje záznamy, které o sobě zašlete, a na jejich základě vám posílá instrukce. Kurz pro začátečníky stojí 1788 Kč, pro pokročilé 1608 Kč.

Docházkové kurzy

Pokud vás nabídka online hubnutí zklame, vždy je ještě možnost zkusit docházkové kurzy. Na webových stránkách nejznámějších poskytovatelů těchto služeb je na první pohled vidět, že počítají s kontaktem s klienty.

Najdete tu mnohem podrobnější informace a veškeré kontakty. Pokud jste si uvedené příklady současně otvírali v internetu, pak dobrým příkladem byl Klub Diana, jehož těžiště je právě v docházkových kurzech.

STOB

I Stob obezitě je podobně jako Klub Diana program s dlouhou tradicí a vlastní metodikou hubnutí. Kurzy jsou skupinové a probíhají v různých místech ČR, individuální vedení nabízí STOB jen v Praze.

Základní kurz trvá 12 týdnů, v další nabídce jsou nejen kurzy pokračovací, ale i speciálně zaměřené např. na hubnutí a současné odvykání kouření, hubnutí pro muže nebo kurz speciálně na posílení vůle při redukci váhy.

Informace a příručky

STOB dává k dispozici i bez registrace nebo přihlášky do kurzu spoustu užitečných informací a rad na svém webu, najdete tam zajímavá témata jako článek o glykemickém indexu při hubnutí, zda si hlídat více sacharidy nebo tuky, nechybí podrobné informace o jednotlivých živinách i doporučení, jak sestavit jídelníček i jak cvičit.

Ke koupi jsou výuková DVD a tištěné publikace.

Zhubněte snadno.cz

Přes tento web se můžete objednat na konzultaci do poraden Světa zdraví. Ty jsou v řadě měst celé republiky, na webových stránkách najdete podrobný výčet včetně adres.

Metoda Světa zdraví je založena na nutriční typologii a vychází vlastně z dietetiky tradiční čínské medicíny. Cena za konzultaci je 200 Kč.

Co poradny nabízejí

Podle webu je cílem úvodních vyšetření zjistit typ metabolismu a sestavit pak osobní stravovací plán. Získáte seznam potravin, po kterých budete snáze hubnout, i těch, které vám budou shazování kil naopak blokovat. Následují pravidelné konzultace.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock

Štítky:
Předchozí článek
reklama
Související články
19.7.2024
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete novou vlasovou kosmetikou. Kupte si šampony bez paraben
5.7.2024
Bolestí naší doby je přetíženost, někdy míváme tolik úkolů, že začínáme zapomínat. A tak hledáme, co by nám pomohlo hlavu zase nastartovat. Řešením mohou být „chytré drogy“. Aby bylo jasno, nejde o drogy v pravém slova smyslu. Řeč je o bylinách obsahujících tzv. nootropní látky, které jsou používány ke zlepšení paměti, inteligence, pozornosti a koncentrace. Zvyšují prokrvení centrální nervové sou
27.6.2024
Že je v lese blaze, víme všichni. Vědce ovšem zajímalo proč přesně. Zjistili, že důvodů je vícero. Klesá hladina stresového hormonu Proto cítíme v lese takovou psychickou úlevu. Zklidňuje se zrychlený pulz, polevují úzkosti a psychické napětí. Díky tomu pociťujeme i příliv energie, o níž nás stresová reakce jinak obírá. A to není vše, podle jedné nizozemské studie se snížení stresu v zalesněné
25.6.2024
Nohy bolí, když moc chodíme, když moc sedíme, dokonce i při viróze. Naštěstí máme prostředky z přírodní lékárny, které jsou dost účinné, aby přinesly úlevu. Rozmarýnová koupel Rozmarýn povzbuzuje krevní oběh. A to právě potřebujeme, pokud nám nohy otékají a těžknou právě kvůli horšímu prokrvení. Čilejší krevní oběh stagnující tekutiny zase odvede pryč. Jak na to? * Svaříme 2 lžíce rozmarýnové
20.6.2024
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou vymizí, ale někdy se ještě prohloubí a v průběhu života se mohou objevit další.
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhadný hrob XYZ: Kdo v něm leží?
epochalnisvet.cz
Záhadný hrob XYZ: Kdo v něm leží?
Na hřbitově v městečku Deep River v americkém Connecticutu stojí náhrobek s podivným nápisem XYZ. Podle místních patří neznámému muži, který se v roce 1899 pokusil vyloupit místní banku. Hrob 40 let navštěvuje záhadná žena zahalená v černé róbě, přesto dodnes nikdo netuší, kým onen kriminálník byl. Co se pokazilo při loupeži? A proč o muži nic nevíme?   Je
V IKEMu provedli transplantaci pěti orgánů najednou
21stoleti.cz
V IKEMu provedli transplantaci pěti orgánů najednou
Lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) znovu přepsali dějiny medicíny. V rámci patnáctihodinové operace totiž pacientovi transplantovali hned pět orgánů najednou. Jmenuje se P
Citronová bábovka
tisicereceptu.cz
Citronová bábovka
Ozdobit ji můžete kandovanou kůrou z pomeranče. Suroviny šťáva a kůra z 1 citronu 4 vejce 100 ml oleje 160 g hladké mouky 1 balení vanilkového pudinkového prášku ½ prášku do pečiva 100 g k
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
epochaplus.cz
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
Byl slavným zpěvákem, hudebním skladatelem i vydavatelem, jednou z nejzásadnějších postav soulové a funkové hudby a dodnes je obdivovanou veličinou. Blyštivou kariéru Jamese Browna ale nenasvítila pouze světla ramp, ale také majáčky policejních aut. Je první svátek vánoční roku 2006 a v nemocnici v Atlantě leží na smrt nemocný James Brown (1933–2006). Otočí se na svého manažera
Hrad Zvíkov: Bezedná studnice nevysvětlitelných tajemství
epochanacestach.cz
Hrad Zvíkov: Bezedná studnice nevysvětlitelných tajemství
Majestátně se tyčí uprostřed ostrých skal u Orlické přehrady. Jeho krása i strategické postavení udivují návštěvníky dodnes. Pro badatele a záhadology je hrad Zvíkov něčím naprosto výjimečným. S každým novým poznatkem o gotickém hradě jsou paradoxně blíž světu tajemna. Zvíkov totiž skrývá několikerá tajemství a jejich vysvětlení rozhodně nehodlá dát snadno! První hodnověrné zmínky o
Skončila Hanychová v posteli s Jágrem?
nasehvezdy.cz
Skončila Hanychová v posteli s Jágrem?
Hodně zajímavou historku z minulosti odhalila exmodelka Agáta Hanychová (39). Ve svém internetovém pořadu prozradila, že měla pletky s legendárním hokejistou Jaromírem Jágrem (52)! Když jí bylo pou
Mlsala Sisi fialkové bonbony?
historyplus.cz
Mlsala Sisi fialkové bonbony?
Půvabný obličej vyniká alabastrovou pletí a lemuje ho hříva dlouhých a pečlivě česaných vlasů. Ve 2. polovině 19. století není v Evropě krásnější ženy, než je rakousko-uherská císařovna Sisi. Všechno ale má jeden háček. Svoje ústa nikdy nepromění v zářivý úsměv.   Svojí postavou a pletí je posedlá. Od svých 35 let nevystavuje obličej slunci. Zakrývá ho
Domácí kečup
nejsemsama.cz
Domácí kečup
Můžete ho dochutit podle potřeby. Pokud dáváte přednost pikantnějším chutím, přidejte chilli papričku, pokud raději chcete kečup aromatičtější, přidejte oblíbené bylinky. Ingredience 2 skleničky: ● 1 kg rajčat ● 2 jablka ● 1 cibule ● 1 lžíce lístků bazalky ● 70 g cukru ● 60 ml octa ● 60 ml vody ● 1 lžička soli ● 3 bobkové listy ● 5 kuliček pepře ● 5 kuliček
Rozdělila nás jeho žena
skutecnepribehy.cz
Rozdělila nás jeho žena
Iva jsem potkala až po čtyřicítce. Do té doby jsem myslela, že každý chlap musí být jen prevít. On byl však jiný. Byla to náhoda. Ivo tenkrát dojel do hospody ve vsi, kde jsem byla na chalupě. Nečekané setkání Normálně jsem do těchto zařízení nechodila, pozvali mne však sousedé. S Ivem jsme do sebe vrazili na
Svítidla povznesou interiér
rezidenceonline.cz
Svítidla povznesou interiér
Designové osvětlení je nejen základním prvkem interiéru, ale také klíčovým elementem, který ovlivňuje atmosféru a celkový dojem z prostoru. S rozvojem moderních technologií přicházejí nové možnosti, jak vytvářet jedinečné inovativní světelné scénáře. Svítidla přinášejí do bydlení estetiku, mohou sloužit jako umělecké dílo a stát se dominantou místnosti, zdůraznit architektonické prvky, vytvořit kontrast, nebo dodat prostoru
MIDO slaví výročí kolekce Ocean Star novými modely
iluxus.cz
MIDO slaví výročí kolekce Ocean Star novými modely
Švýcarská značka MIDO oslavuje 80. výročí populární kolekce Ocean Star, spjaté s podmořským světem. Do portfolia voděodolných hodinek nově přibyly přitažlivé modely s tenčím pouzdrem o velikosti 39 mm
Tajemství Albrechta Dürera: Co skrývá číselný kód v magickém čtverci?
enigmaplus.cz
Tajemství Albrechta Dürera: Co skrývá číselný kód v magickém čtverci?
Jeden z největších umělců evropské renesance, Albrecht Dürer, zanechal rozsáhlé dílo, z něhož nejzáhadnější je rytina Melencolia I. Kromě melancholické ženské postavy obsahuje řadu objektů, jejichž vý