Domů     Co dělat, když to v posteli skřípe?
Co dělat, když to v posteli skřípe?
20.2.2020

To, že život není pohádka, nám dojde dost brzy. Příběhy, v nichž hrdinové po svatbě šťastně žili až do smrti, v reálném životě prostě neexistují.

Ano, občas v televizi vidíme harmonický pár, který spolu žije ruku v ruce šedesát let. Ale právě jen že občas. Miliony dalších manželství prochází menšími či většími krizemi. Ty ale nemusejí mít vždy negativní dopady, mohou vztah i posílit.

A co je nejčastějším spouštěčem neshod? Peníze a sex.

Láska, nebo zamilovanost?

Pro tentokrát necháme stranou spory o peníze a zaměříme se na to, o čem tak neradi nahlas hovoříme. Na „postel“ a to, co se v ní odehrává.

Už od přírody je dané, že muži a ženy netouží po sexu stejně. Stručně řečeno muži chtějí sex, ženy milování.

Je vědecky dokázáno, že k úpadku sexuálního života dochází v partnerském vztahu už po čtyřech letech, kdy končí zamilovanost a měla by začít plnohodnotná láska, plná tolerance a pochopení druhého.

Z průzkumu společnosti Relate však vyplývá, že z pěti tisíc dotázaných byla se svým sexuálním životem po pěti letech vztahu spokojena jen polovina dotázaných.

Sex není povinnost!

Na vzájemnou sexuální touhu partnerů působí negativně řada věcí. Péče o domácnost, děti, pracovní vytížení a další běžné stereotypní činnosti nás vysilují natolik, že na svého muže většinou nemáme moc času.

Muži zase bývají znudění stejným sexem, stejnou polohou a především stále stejnou partnerkou. Pro muže je totiž monogamie, tedy věrnost jedné ženě, od přírody nepřirozená.

A tak se dříve nebo později náš sexuální život dostává do příliš vyjetých kolejí a stává se pouze povinností.

Nic není zadarmo

Největší chybou je, když lidé srovnávají sex po letech soužití s tím, který zažívali, když se s partnerem poznali. Párová sexualita se vyvíjí a zraje jako vše v životě. Mladý sex je svěží a plný energie, po letech zase může být kvalitnější a zralejší.

Krach vztahu a sexuálního soužití čeká všechny, kdo si myslí, že vše bude klapat jaksi „samo“, bez snahy a úsilí. I tady platí, že nic není zadarmo a na sexuální harmonii páru se musí prostě neustále pracovat.

Tipy pro každého

Jak tedy na to, aby náš sexuální život i po letech nebyl jen povinností při zhasnutém světle, ale bavil nás a naplňoval i v případě, že není tak častý jako zamlada?

*Udržujme si osobní atraktivitu a přitažlivost. To platí nejen pro ženy, ale i pro muže. Stejně jako není zrovna poutavá žena ve vytahaných teplákách, tak není žádoucí neoholený muž ve špinavých montérkách.

Je s podivem, že ještě na začátku třetího tisíciletí jsou mnozí muži přesvědčeni, že chlap má „vonět“ potem a koňmi. Pokud je takového ražení ten náš, tak nezbývá, než ho nenápadně předělat.

Nekupujeme mu na začátku rovnou voňavou toaletní vodu, ale začneme deodorantem bez barvy a zápachu. To by snad mohl začít tolerovat.

*U příliš rozdílného sexuálního temperamentu platí, že partner s vyšší potřebou se musí přizpůsobit z hlediska frekvence partnerovi s nižším sexuálním apetitem.

Pokud máme ve vztahu opravdu velmi rozdílné představy o frekvenci sexu, tak se to snažíme tomu druhému vynahradit alespoň v kvalitě a délce milování.

*Nenutíme partnera do ničeho, co sám nechce, ale na druhé straně si nenechme ani sami vnutit to, k čemu nemáme chuť. Nebojte se říct partnerovi – tohle prostě dělat nechci! Ale na druhé straně mu nabídněte něco nového, co vám bude příjemné. Třeba se to zalíbí i jemu.

*Nejhorší je stereotyp. Abyste v sobě vzbudili touhu po sexu i po dlouholetém manželství, měli byste se zaměřit na to, aby byl sex čas od času jiný.

Nemusíte rovnou do knihkupectví pro kámásútru, stačí trošku jiná poloha, jiné místo a čas než postel v noci a už i to je dobrý start k zajímavějšímu milování.

*V manželství se také po delší době zapomíná na doteky. Nic nevzbudí sexuální touhu lépe než láskyplné doteky partnerů. Nebojte se tedy čas od času chytit svého partnera či partnerku za ruku, pohladit ho nebo obejmout.

Ženy mají v dotecích větší možnosti, u nich se to bere jaksi přirozeněji. Muž vám opraví poličku nebo namaže panty u dveří. Je to samozřejmost, ale stačí ho pohladit po ruce a říct: „Ty jsi tak šikovný!“ – a už jihne.

* Nestyďte se a mluvte! Včasná rozmluva o sexuálních problémech může vztahu pomoci. Popovídejte si se svým partnerem o vašich nejtajnějších touhách a zkuste některé uskutečnit. K takovému povídání samozřejmě musí být to správné místo a čas.

Když vám zrovna utíká mléko na plotně, nebudete začínat o tom, že máte sny o rychlém sexu s neznámým mužem kdesi za stodolou. Ale při posezení u vína (a vypnuté televizi!) v pohodové chvilce se můžete o partnerovi dozvědět mnohé. Chce to jen trošku odvahy začít a ono to pak už půjde samo.

*Zavzpomínejte si na staré časy, zopakujte nějaký krásný večer, který třeba začal kinem nebo večeří v restauraci a pak hezky skončil v posteli. Muž většinou takové chvíle už dávno zapomněl, ale v podvědomí je pořád má.

Takže když mu tu situaci připomenete, vzpomínky se mu okamžitě vrátí. Není totiž vůbec špatné po sobě, i po několika letech v manželství, toužit!

*Zrušte alespoň jednou týdně televizní večer a věnujte se jeden druhému. A že zrovna dávají váš oblíbený seriál? Vždyť si ho můžete nahrát a pustit další den. Je statisticky dokázáno, že když se někde stane havárka a je pár hodin vypnutý proud (nastane tzv. black out), rodí se po devíti měsících nejvíce dětí.

Muži i ženy od vzájemného soužití očekávají různé věci. Je otázkou tolerance a domluvy, kde se tyto potřeby protnou tak, aby se vztah stal opravdu kvalitním a žádoucím.

Co očekávají ženy od mužů

•Oporu a pocit bezpečí

•Galantnost a velkorysost

•Spolehlivost a zodpovědnost při výchově dětí i zabezpečení rodiny

•Přetrvávající sexuální přitažlivost

•Smysl pro humor

Co chtějí muži od žen

•Ženskost

•Obdiv a uznání svých kvalit

•Vytváření tepla rodinného krbu

•Dobrou matku dětí

•Zájem a péči jako projev lásky

•Kvalitní sexuální život

•Toleranci k jeho osobním zájmům a koníčkům

Text: Katka Potůčková, Foto: Shutterstock

reklama
Související články
25.9.2023
Možná nevěřícně kroutíte hlavou. Každý přece ví, jak starý je. Omyl. Biologický věk se – podle odborníků – může značně lišit od data v rodném listě. Proč někdo stárne, jak se zdá, rychleji a někoho máte touhu zeptat se, kde koupil elixír mládí? To je právě otázka biologického věku. Věku, který dokáže určit skutečné stáří vašeho těla a prozradí na vás, jak dobře (nebo nedobře) se o něj staráte.
21.9.2023
V takovém případě mnohdy pomůže cvičení. Možná to víte a už máte své oblíbené cviky, které provádíte alespoň občas. Našli jsme pro vás další a jsou skutečně účinné. NA KRČNÍ PÁTEŘ Protažení v záklonu 1) Můžete provádět ve stoje i v sedě. Držte krk, ramena a trup rovně. Bradu držte také rovně a pohled je namířený dopředu. 2) Jemně zaklánějte hlavu směrem dozadu, takže pohled očí míř
19.9.2023
Tvrdá pravda o migréně – žádné „bolení hlavy“. Kdo tento krutý stav nikdy nezažil, neumí si představit, jak paralyzující bolest spojenou s dalšími nepříjemnými jevy nemocný prožívá. Každý desátý člověk trpí migrénou. Naprostou většinu tvoří ženy. Je to závažné neurologické onemocnění, které doprovází nevolnost, poruchy vidění, citlivost na světlo a zvuky, pocení, extrémní únava a depresivní sta
11.9.2023
I když jsou si slova podobná a často se zaměňují, je tu rozdíl. To první nám může prospět, před druhým bychom se měli chránit. Samotu si totiž můžete dobrovolně vybrat, prožívat ji jen na chvíli nebo na dobu nezbytně nutnou, osamění se může vplížit nenápadně a ochromit vaše tělo i vaši duši. Chci být sám Každý to někdy vysloví a obvykle tím nemyslí nic tak strašného. Vždyť kolik lidí vám s 
7.9.2023
Léto je čas výletů. Ne vždy je ale po cestě otevřené občerstvení. Proto se láhev hodí. Ve vedrech ji oceníte dvojnásob, i když jdete jen na koupaliště. Navíc vás může hřát pocit, že nepoužíváte jednorázové PET lahve, a tím pomáháte životnímu prostředí. Takže jakou vybrat? Materiálů a provedení je spousta, od skleněných, kovových po plastové. Láhve mají různé povrchy i tvar, takže se podívej
reklama
Šikovné tipy
Kouzelné zátiší z plata od vajec
Plata a krabičky od vajec jsou z recyklovaného papíru a pro další třídění odpadu se nehodí. Navíc vyhazovat je by byla věčná škoda. Skvěle se hodí pro výrobu originálních dekorací. Základním materiálem jsou velká plata od vajec. Krabičky lze použít také, ale spíš jako doplněk. Samozřejmě musí být v šedé barvě. Foto přes dvoustranu, v […]
Kouzelné slamáčky jen tak pro radost
Roztomilou letní dekoraci na zahradu vytvoříte snadno a potřebovat k tomu budete prázdné plastové kelímky a provázek. Kreativní činnost probouzí estetické cítění, odbourává stres a uklidňuje mysl. A vůbec není pravda, že je k ní třeba zručnost a vycvičené prsty. Vyzkoušejte si, jak hravě zvládnete kouzelné malé kloboučky. Připravte si * plastové kelímky * motouz * mašle […]
Mininotýsek do dlaně
Vlastnoručně vyrobená malinká knížečka jako pro panenky vám poslouží například na poznamenání telefonního čísla nebo důležité poznámky. A bude vždy po ruce. Můžete si do něj zapisovat tajnosti. Nebo si ho připněte na kabelku jako ozdobu. Jinou variantou může být mininotýsek, ve kterém místo prázdných stránek najdete fotografie svých blízkých. A když si ho vytvoříte […]
Ze staré lavice nová
Možná i vy najdete někde na půdě starou lavici, kterou vám bude líto vyhodit. Ta naše bývala asi v kuchyni a nevypadá moc hezky. Ale posloužit ještě může. Stačí jí dát nový kabát. Budete potřebovat: Vodou ředitelnou barvu (my jsme použili okrovou), vodou ředitelnou lazuru (ořech), smetáček, brusku, smirkový papír, štětec, látku (nejlepší je kočárkovina, ale […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo