Domů     Co dělat, když to v posteli skřípe?
Co dělat, když to v posteli skřípe?
20.2.2020

To, že život není pohádka, nám dojde dost brzy. Příběhy, v nichž hrdinové po svatbě šťastně žili až do smrti, v reálném životě prostě neexistují.

Ano, občas v televizi vidíme harmonický pár, který spolu žije ruku v ruce šedesát let. Ale právě jen že občas. Miliony dalších manželství prochází menšími či většími krizemi. Ty ale nemusejí mít vždy negativní dopady, mohou vztah i posílit.

A co je nejčastějším spouštěčem neshod? Peníze a sex.

Láska, nebo zamilovanost?

Pro tentokrát necháme stranou spory o peníze a zaměříme se na to, o čem tak neradi nahlas hovoříme. Na „postel“ a to, co se v ní odehrává.

Už od přírody je dané, že muži a ženy netouží po sexu stejně. Stručně řečeno muži chtějí sex, ženy milování.

Je vědecky dokázáno, že k úpadku sexuálního života dochází v partnerském vztahu už po čtyřech letech, kdy končí zamilovanost a měla by začít plnohodnotná láska, plná tolerance a pochopení druhého.

Z průzkumu společnosti Relate však vyplývá, že z pěti tisíc dotázaných byla se svým sexuálním životem po pěti letech vztahu spokojena jen polovina dotázaných.

Sex není povinnost!

Na vzájemnou sexuální touhu partnerů působí negativně řada věcí. Péče o domácnost, děti, pracovní vytížení a další běžné stereotypní činnosti nás vysilují natolik, že na svého muže většinou nemáme moc času.

Muži zase bývají znudění stejným sexem, stejnou polohou a především stále stejnou partnerkou. Pro muže je totiž monogamie, tedy věrnost jedné ženě, od přírody nepřirozená.

A tak se dříve nebo později náš sexuální život dostává do příliš vyjetých kolejí a stává se pouze povinností.

Nic není zadarmo

Největší chybou je, když lidé srovnávají sex po letech soužití s tím, který zažívali, když se s partnerem poznali. Párová sexualita se vyvíjí a zraje jako vše v životě. Mladý sex je svěží a plný energie, po letech zase může být kvalitnější a zralejší.

Krach vztahu a sexuálního soužití čeká všechny, kdo si myslí, že vše bude klapat jaksi „samo“, bez snahy a úsilí. I tady platí, že nic není zadarmo a na sexuální harmonii páru se musí prostě neustále pracovat.

Tipy pro každého

Jak tedy na to, aby náš sexuální život i po letech nebyl jen povinností při zhasnutém světle, ale bavil nás a naplňoval i v případě, že není tak častý jako zamlada?

*Udržujme si osobní atraktivitu a přitažlivost. To platí nejen pro ženy, ale i pro muže. Stejně jako není zrovna poutavá žena ve vytahaných teplákách, tak není žádoucí neoholený muž ve špinavých montérkách.

Je s podivem, že ještě na začátku třetího tisíciletí jsou mnozí muži přesvědčeni, že chlap má „vonět“ potem a koňmi. Pokud je takového ražení ten náš, tak nezbývá, než ho nenápadně předělat.

Nekupujeme mu na začátku rovnou voňavou toaletní vodu, ale začneme deodorantem bez barvy a zápachu. To by snad mohl začít tolerovat.

*U příliš rozdílného sexuálního temperamentu platí, že partner s vyšší potřebou se musí přizpůsobit z hlediska frekvence partnerovi s nižším sexuálním apetitem.

Pokud máme ve vztahu opravdu velmi rozdílné představy o frekvenci sexu, tak se to snažíme tomu druhému vynahradit alespoň v kvalitě a délce milování.

*Nenutíme partnera do ničeho, co sám nechce, ale na druhé straně si nenechme ani sami vnutit to, k čemu nemáme chuť. Nebojte se říct partnerovi – tohle prostě dělat nechci! Ale na druhé straně mu nabídněte něco nového, co vám bude příjemné. Třeba se to zalíbí i jemu.

*Nejhorší je stereotyp. Abyste v sobě vzbudili touhu po sexu i po dlouholetém manželství, měli byste se zaměřit na to, aby byl sex čas od času jiný.

Nemusíte rovnou do knihkupectví pro kámásútru, stačí trošku jiná poloha, jiné místo a čas než postel v noci a už i to je dobrý start k zajímavějšímu milování.

*V manželství se také po delší době zapomíná na doteky. Nic nevzbudí sexuální touhu lépe než láskyplné doteky partnerů. Nebojte se tedy čas od času chytit svého partnera či partnerku za ruku, pohladit ho nebo obejmout.

Ženy mají v dotecích větší možnosti, u nich se to bere jaksi přirozeněji. Muž vám opraví poličku nebo namaže panty u dveří. Je to samozřejmost, ale stačí ho pohladit po ruce a říct: „Ty jsi tak šikovný!“ – a už jihne.

* Nestyďte se a mluvte! Včasná rozmluva o sexuálních problémech může vztahu pomoci. Popovídejte si se svým partnerem o vašich nejtajnějších touhách a zkuste některé uskutečnit. K takovému povídání samozřejmě musí být to správné místo a čas.

Když vám zrovna utíká mléko na plotně, nebudete začínat o tom, že máte sny o rychlém sexu s neznámým mužem kdesi za stodolou. Ale při posezení u vína (a vypnuté televizi!) v pohodové chvilce se můžete o partnerovi dozvědět mnohé. Chce to jen trošku odvahy začít a ono to pak už půjde samo.

*Zavzpomínejte si na staré časy, zopakujte nějaký krásný večer, který třeba začal kinem nebo večeří v restauraci a pak hezky skončil v posteli. Muž většinou takové chvíle už dávno zapomněl, ale v podvědomí je pořád má.

Takže když mu tu situaci připomenete, vzpomínky se mu okamžitě vrátí. Není totiž vůbec špatné po sobě, i po několika letech v manželství, toužit!

*Zrušte alespoň jednou týdně televizní večer a věnujte se jeden druhému. A že zrovna dávají váš oblíbený seriál? Vždyť si ho můžete nahrát a pustit další den. Je statisticky dokázáno, že když se někde stane havárka a je pár hodin vypnutý proud (nastane tzv. black out), rodí se po devíti měsících nejvíce dětí.

Muži i ženy od vzájemného soužití očekávají různé věci. Je otázkou tolerance a domluvy, kde se tyto potřeby protnou tak, aby se vztah stal opravdu kvalitním a žádoucím.

Co očekávají ženy od mužů

•Oporu a pocit bezpečí

•Galantnost a velkorysost

•Spolehlivost a zodpovědnost při výchově dětí i zabezpečení rodiny

•Přetrvávající sexuální přitažlivost

•Smysl pro humor

Co chtějí muži od žen

•Ženskost

•Obdiv a uznání svých kvalit

•Vytváření tepla rodinného krbu

•Dobrou matku dětí

•Zájem a péči jako projev lásky

•Kvalitní sexuální život

•Toleranci k jeho osobním zájmům a koníčkům

Text: Katka Potůčková, Foto: Shutterstock

reklama
Související články
19.5.2024
Tlak, tep a dokonce ani hladinu krevního cukru už nemusí lékař sledovat pouze v ordinaci, pomocí techniky si pacienta může zkontrolovat „na dálku“. Přes chytrý telefon či notebook. Každý obyvatel Česka navštíví průměrně jedenáctkrát za rok lékaře, oproti tomu v sousedním Rakousku je to polovina a ve Švédsku jde dokonce jen o tři kontakty ročně. Telemedicínou by ale šlo návštěvy u lékaře výrazně
12.5.2024
Proti nepříjemné tvorbě lupů je třeba zasáhnout co nejdříve. Než sáhnete po koupených přípravcích, zkuste pomocníky, které najdete doma. Pomohou vám i oplachy bylinkami. Za nadměrnou tvorbou lupů bývá většinou skryté doprovodné onemocnění nebo prostě jen nevhodný jídelníček. Někdy k vyřešení problému stačí zvýšit příjem vitaminů B. K tomu dobře poslouží pivovarské kvasnice, tedy pangamin. Do jíde
9.5.2024
Je to opravdu tak, že o výpadcích dýchání při chrápání nemusíte vůbec vědět. Jen se budíte nevyspalí a unavení. Tento jev se nazývá syndrom spánkové apnoe a je dost nebezpečný. Chrápete? Možná ano, ale ani to nevíte. Někdo se dokonce vlastním chrápáním vzbudí. A někomu o tom řekne partner. Chrápání je sice nepříjemné, hlavně pro lidi, kteří jsou blízko chrápajícího, mnohem větším problémem ale je
6.5.2024
Zimní období funguje u mnohých z nás jako alibi, proč pohyb odložit na jindy. Málo světla, krátké dny, zvýšený příjem kalorií. Jenže teď přišel čas se rozhýbat. Důležité je začít zvolna, nezapomenout se rozcvičit a vybrat vhodnou aktivitu. K tomu patří ale také změna jídelníčku, zejména před a po cvičení. A samozřejmě vůle vydržet. Co vám to přinese? Kromě zlepšující se kondice pocítíte lepší n
2.5.2024
Trénovat, trénovat, trénovat... To jsou tři nejdůležitější způsoby, jak si i do vysokého věku uchovat svěží mozek a perfektní paměť. A existují i další. Náš mozek má jednu unikátní vlastnost. Je plastický. Co to znamená? Nedávné studie jasně prokázaly, že se mozek vyvíjí i v dospělosti, a to prakticky až do posledního dne života. To bylo průlomové zjištění. A netýká se pouze starších lidí, ale ta
reklama
reklama
Šikovné tipy
Ať se to jen blýská!
Otisky prstů, šmouhy a kapky vody dokáží výrobky z kovu nevzhledně změnit. Čas od času je proto potřeba je důkladně očistit. Zkušené hospodyňky vědí, že na nežádoucí skvrny, které se objevují na okrasných dekoracích, úchytkách či nádobí, často pomáhá ocet, citronová šťáva či roztok jedlé sody. Měď *Koupelna Pokud máte v koupelně měděné vybavení, zřejmě […]
Patchworkové taštičky nejen na mobil
Každé sváteční švadleně se doma nashromáždí hromada zbytků látek. Pak stačí přikoupit vatelín, barevný zip a popustit uzdu fantazii. Oproti patchworkovým dekám, přehozům, ale i polštářům vystačíte při šití pouzdra nebo kosmetické taštičky skutečně s malými zbytky látek. Pouzdro na mobil Příprava Obkreslete tvar mobilu na jemný papír a přidejte kolem obvodu 1 cm. Pak […]
Nechtěný pozůstatek zimy: Plíseň v bytě
Nejlepší obranou proti plísním je sucho. To ale dost dobře není možné udržet v koupelnách ani kuchyních, navíc po zimě, kdy jsme tolik nevětrali. Pára vzniká při vaření, praní, sušení a sprchování. Pokud ji včas neodsajete digestoří a ani řádně neodvětráte, kondenzuje na zdech a posléze se do nich vsakuje. Pak už není daleko k […]
Kytičky v uších vás rozzáří
S jarem přichází dobrá nálada a čas pro různé barvičky. Zkuste si vyrobit třeba veselé náušnice z barevných korálků. A když už je uděláte pro sebe, další třeba ocení vaše kamarádka. Na jeden pár budete potřebovat po jednom balení rokajlových korálků TOHO Round 8/0 růžových, žlutých a bílých (barevné kombinace můžete obměňovat podle svého vkusu), […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
epochaplus.cz
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
Mrtvici každý rok v Česku prodělá zhruba 25 000 lidí. Je druhou nejčastější příčinou úmrtí, i když je u nás léčba mrtvice na špičkové úrovni. Zrovna na 15. května připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Se snížením počtu případů přitom může pomoci znalost příznaků – právě ty nezná až 70 % Čechů, a proto se
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,