Chci plné obočí a dlouhé řasy!

Letní počasí dává sice pěkný odstín kůži, ale nepříjemně zkracuje trvanlivost líčení. Jednoduchým způsobem, jak si udržet upravený vzhled celý den, je barvení obočí a prodlužování řas. Ty vám nesmyje pot ani voda.

Jak se barví obočí?

Tuto službu samozřejmě nabízejí kosmetičky, ale zvládnout se dá i v domácích podmínkách. Zvláštní šikovnost nepotřebujete, stačí mít pevnou ruku při nanášení barvy v obloučku obočí. Barva samozřejmě musí být speciálně určená pro obočí.

Na trhu jsou dostupné barvy od několika výrobců, některé seženete v drogérii, většinou je však prodávají spíš eshopy.

popisek: Značky u nás dostupné zpravidla nabízejí barvy v několika přirozených odstínech, od blond, přes několik hnědých tónů až k černé. Pro profesionální použití je určený RefectoCil, na internetu do však také seženete. Vyniká širší paletou barev, která zahrnuje vedle klasických i netradiční odstíny je modrá, červená nebo šedá.

Jako u barev na vlasy

Barvy se prodávají v sadě, kde obvykle najdete vše potřebné. Je tam vlastní barva a vyvíjecí činidlo, štěteček nebo kartáček pro nanášení i ochranné proužky, které budete potřebovat, pokud se rozhodnete barvit si také řasy. Kromě toho budete potřebovat kalíšek ke smíchání složek barvy. Jedno balení vydrží na víceré použití, cena se průměrně pohybuje okolo 150 Kč až 300 Kč.

Trvanlivost barvy je individuální, obvykle vydrží týden až dva, BeautyLash Sensitive uvádí výdrž 6 týdnů.

Tip: Velmi dobře se barva dá nanášet vysloužilou řasenkou. Jen je nejprve nutné kartáček důkladně zbavit odličovacím přípravkem zbytků barvy.

Krok za krokem

– Nejprve naneste kolem obočí mastný krém a dobře ho vetřete do kůže. Pak vatovým tamponkem s čistící pleťovou vodou chloupky odmastěte. Použít se dá i slaná vody, i ta odstraní mastnotu z chloupků. Na správné přípravě záleží, zda barva přilne jen k obočí, nikoli ke kůži.

– Barvu naneste štětečkem nebo vatovou tyčinkou na obočí. Obvykle se aplikuje už smíchaná s vyvíjecí složkou, u některých výrobků se ale nanášejí na obočí jednotlivé složky postupně.

– Barvu dávejte jen tam, kde opravdu chcete změnit nebo zesílit přirozený odstín. Čistou tyčinkou pak upravte oblouček obočí, aby barva nikde nepřečnívala.

– Doba působení se může podle konkrétního výrobku lišit, některé výrobky barví velmi rychle, obvykle se doba aplikace ale pohybuje mezi 5 až 20 minutami. Čím delší doba, tím intenzivnější odstín. Pro první pokus je lepší spíše kratší barvení.

– Barvení ukončete tak, že navlhčeným tamponkem setřete obočí směrem od středu ke spánků. Opakujte, dokud nebude čisté.

Pozor: Návod se může od obecného postupu mírně lišit, podobně jako u barev na vlasy, takže je vždy nutné si přečíst, co doporučuje výrobce.

Tip: Barvením můžete obočí nejen ztmavit, ale také zesvětlit. To se používá, pokud máte zesvětlený odstín vlasů, původní tmavý odstín obočí pak může působit nepřirozeně.

Barvit i řasy?

To je samozřejmě choulostivější úkon, i když větší šikovnost nevyžaduje. Aby se nezbarvila kůže, podkládají se řasy na dolním víčku ochrannými proužky, které jsou součástí balení. Ze spodní strany proužek natřete mastným krémem, aby přilnul ke kůži. Horní víčko chráníme vrstvou krému nanesenou podél linie řas. Na řasách může barva působit déle než na obočí, protože je žádoucí silnější odstín.

Po barvení se přípravek opět setře vlhkým tamponkem.

Léto bez řasenky?

Umělé řasy efekt líčení dokonce překonají. Má to ale pár háčků. Především je zapotřebí větší zručnosti než při úpravě řas barvením. Navíc se pro domácí aplikaci hodí jen některé výrobky a z těch zase jen část vhodná pro několikadenní nošení. Co doma zvládnete na oči nanést, jsou umělé řasy sešité do vějířku nebo do malých trsů.

Vějířky pokrývají celou délku víčka, jsou tedy nejtěžší a už z toho důvodu se nehodí pro delší nošení.

Šikovné trsy

Jde o několik umělých řas spojených na jednom konci, takže skutečně vytvářejí trs. Lepí se pomocí pinzety hlavně na vnější část víčka a do koutků. Výrazný efekt vytvoří už i jediný svazek, ale můžete jich použít víc. Výhodou je, že se nemusí odlepovat, protože po několika dnech samy odpadnou. Prodávají se v sadách po více kusech, takže odpadlé trsy můžete ihned nahradit.

K dostání je tento typ řas s různými efekty.

Pro běžné nošení se hodí hlavně trsy s prostorovým efektem, kde jsou chloupky tak uspořádané, aby vytvářely dojem většího objemu.

Jako vlastní řasy

Nejpřirozeněji vypadají řasy lepené jednotlivě. Připevňují se po jedné speciálním lepidlem na vlastní řasy. Výsledek je kromě toho nesrovnatelně trvanlivější než při použití trsů a vějířků. Řasy se neodlepují, ale drží tak dlouho, dokud nevypadne přirozená řasa, které je nese. Úprava tak vydrží asi 3 až 4 týdny.

Podomácku se ovšem jednotlivě lepené řasy aplikovat nedají, k tomu je nutná práce kosmetičky. Jde o poměrně zdlouhavou proceduru, na jedno víčko je nutné nanést 30 i více řas, takže aplikace může trvat 2 hodiny i déle. Také ceny jsou vyšší, pohybují se kolem 3000 za první aplikaci a 500 Kč při doplňování.

Zajímavou novinkou této metody je technika Foconyes, kdy se používají velmi tenké hedvábné řasy o průměru 0,03 až 0,07 mm. To umožňuje vytvořit z vějířek a ten aplikovat na vlastní řasy.

Výsledkem je tedy hustší vzhled, aniž by to zatěžovalo vlastní řasy.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock, archiv firem

Štítky:
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Komfort a elegance chaise longue
rezidenceonline.cz

Komfort a elegance chaise...

Jak dokládají staré fresky, ve své subtilní formě...
Vysoký tlak v plicích ohrožuje tisíce Čechů
21stoleti.cz

Vysoký tlak v plicích ohrožuje...

Jste bez dechu a cítíte bolest na hrudi po...
Kdo skutečně zemřel na kříži? Historické rukopisy tvrdí, že to nebyl Ježíš!
enigmaplus.cz

Kdo skutečně zemřel na kříži?...

Ježíš na Golgotu v den, kdy se začala psát jedna z...
Zdravý rebarborový koláč s kokosem
tisicereceptu.cz

Zdravý rebarborový koláč s...

Vyzkoušejte koláč ve zdravější...
Místo svatby hrozí rozchod?
nasehvezdy.cz

Místo svatby hrozí rozchod?

Na pohled skvělá, a hlavně...
Uživatelů tabákových alternativ přibývá
epochaplus.cz

Uživatelů tabákových...

Namísto hořící cigarety nahřívaný tabák nebo elektronická cigareta –...
Na kontrolu očí choďte pravidelně
epochalnisvet.cz

Na kontrolu očí choďte...

Většina z nás dříve či později kvůli zraku...
Pochopila jsem, že jistého nemá člověk nic!
skutecnepribehy.cz

Pochopila jsem, že jistého...

Do svého tichého a neprůbojného...
Jestřabí: Jurkovičova perla číslo dva
epochanacestach.cz

Jestřabí: Jurkovičova perla...

Postranní rozvinutá křídla,...
Marně čeká na žádost o ruku
nasehvezdy.cz

Marně čeká na žádost o ruku

Herečku Anetu...
Slavnostní otevření nového dětského hřiště Emilův lesní svět u Stezky korunami stromů Krkonoše
epochaplus.cz

Slavnostní otevření nového dětského...

Stezka korunami stromů Krkonoše pro své návštěvníky...
Montblanc Haus: Místo stvořené pro inspiraci ke psaní
iluxus.cz

Montblanc Haus: Místo...

Montblanc otevřel brány Montblanc Haus, místa, jež vypráví...
0 shares