Domů     Chci plné obočí a dlouhé řasy!
Chci plné obočí a dlouhé řasy!
20.1.2021

Letní počasí dává sice pěkný odstín kůži, ale nepříjemně zkracuje trvanlivost líčení. Jednoduchým způsobem, jak si udržet upravený vzhled celý den, je barvení obočí a prodlužování řas. Ty vám nesmyje pot ani voda.

Jak se barví obočí?

Tuto službu samozřejmě nabízejí kosmetičky, ale zvládnout se dá i v domácích podmínkách. Zvláštní šikovnost nepotřebujete, stačí mít pevnou ruku při nanášení barvy v obloučku obočí. Barva samozřejmě musí být speciálně určená pro obočí.

Na trhu jsou dostupné barvy od několika výrobců, některé seženete v drogérii, většinou je však prodávají spíš eshopy.

popisek: Značky u nás dostupné zpravidla nabízejí barvy v několika přirozených odstínech, od blond, přes několik hnědých tónů až k černé. Pro profesionální použití je určený RefectoCil, na internetu do však také seženete.

Vyniká širší paletou barev, která zahrnuje vedle klasických i netradiční odstíny je modrá, červená nebo šedá.

Jako u barev na vlasy

Barvy se prodávají v sadě, kde obvykle najdete vše potřebné. Je tam vlastní barva a vyvíjecí činidlo, štěteček nebo kartáček pro nanášení i ochranné proužky, které budete potřebovat, pokud se rozhodnete barvit si také řasy.

Kromě toho budete potřebovat kalíšek ke smíchání složek barvy. Jedno balení vydrží na víceré použití, cena se průměrně pohybuje okolo 150 Kč až 300 Kč. Trvanlivost barvy je individuální, obvykle vydrží týden až dva, BeautyLash Sensitive uvádí výdrž 6 týdnů.

Tip: Velmi dobře se barva dá nanášet vysloužilou řasenkou. Jen je nejprve nutné kartáček důkladně zbavit odličovacím přípravkem zbytků barvy.

Krok za krokem

– Nejprve naneste kolem obočí mastný krém a dobře ho vetřete do kůže. Pak vatovým tamponkem s čistící pleťovou vodou chloupky odmastěte. Použít se dá i slaná vody, i ta odstraní mastnotu z chloupků. Na správné přípravě záleží, zda barva přilne jen k obočí, nikoli ke kůži.

– Barvu naneste štětečkem nebo vatovou tyčinkou na obočí. Obvykle se aplikuje už smíchaná s vyvíjecí složkou, u některých výrobků se ale nanášejí na obočí jednotlivé složky postupně.

– Barvu dávejte jen tam, kde opravdu chcete změnit nebo zesílit přirozený odstín. Čistou tyčinkou pak upravte oblouček obočí, aby barva nikde nepřečnívala.

– Doba působení se může podle konkrétního výrobku lišit, některé výrobky barví velmi rychle, obvykle se doba aplikace ale pohybuje mezi 5 až 20 minutami. Čím delší doba, tím intenzivnější odstín. Pro první pokus je lepší spíše kratší barvení.

– Barvení ukončete tak, že navlhčeným tamponkem setřete obočí směrem od středu ke spánků. Opakujte, dokud nebude čisté.

Pozor: Návod se může od obecného postupu mírně lišit, podobně jako u barev na vlasy, takže je vždy nutné si přečíst, co doporučuje výrobce.

Tip: Barvením můžete obočí nejen ztmavit, ale také zesvětlit. To se používá, pokud máte zesvětlený odstín vlasů, původní tmavý odstín obočí pak může působit nepřirozeně.

Barvit i řasy?

To je samozřejmě choulostivější úkon, i když větší šikovnost nevyžaduje. Aby se nezbarvila kůže, podkládají se řasy na dolním víčku ochrannými proužky, které jsou součástí balení. Ze spodní strany proužek natřete mastným krémem, aby přilnul ke kůži.

Horní víčko chráníme vrstvou krému nanesenou podél linie řas. Na řasách může barva působit déle než na obočí, protože je žádoucí silnější odstín. Po barvení se přípravek opět setře vlhkým tamponkem.

Léto bez řasenky?

Umělé řasy efekt líčení dokonce překonají. Má to ale pár háčků. Především je zapotřebí větší zručnosti než při úpravě řas barvením. Navíc se pro domácí aplikaci hodí jen některé výrobky a z těch zase jen část vhodná pro několikadenní nošení.

Co doma zvládnete na oči nanést, jsou umělé řasy sešité do vějířku nebo do malých trsů. Vějířky pokrývají celou délku víčka, jsou tedy nejtěžší a už z toho důvodu se nehodí pro delší nošení.

Šikovné trsy

Jde o několik umělých řas spojených na jednom konci, takže skutečně vytvářejí trs. Lepí se pomocí pinzety hlavně na vnější část víčka a do koutků. Výrazný efekt vytvoří už i jediný svazek, ale můžete jich použít víc.

Výhodou je, že se nemusí odlepovat, protože po několika dnech samy odpadnou. Prodávají se v sadách po více kusech, takže odpadlé trsy můžete ihned nahradit. K dostání je tento typ řas s různými efekty.

Pro běžné nošení se hodí hlavně trsy s prostorovým efektem, kde jsou chloupky tak uspořádané, aby vytvářely dojem většího objemu.

Jako vlastní řasy

Nejpřirozeněji vypadají řasy lepené jednotlivě. Připevňují se po jedné speciálním lepidlem na vlastní řasy. Výsledek je kromě toho nesrovnatelně trvanlivější než při použití trsů a vějířků.

Řasy se neodlepují, ale drží tak dlouho, dokud nevypadne přirozená řasa, které je nese. Úprava tak vydrží asi 3 až 4 týdny. Podomácku se ovšem jednotlivě lepené řasy aplikovat nedají, k tomu je nutná práce kosmetičky.

Jde o poměrně zdlouhavou proceduru, na jedno víčko je nutné nanést 30 i více řas, takže aplikace může trvat 2 hodiny i déle. Také ceny jsou vyšší, pohybují se kolem 3000 za první aplikaci a 500 Kč při doplňování.

Zajímavou novinkou této metody je technika Foconyes, kdy se používají velmi tenké hedvábné řasy o průměru 0,03 až 0,07 mm. To umožňuje vytvořit z vějířek a ten aplikovat na vlastní řasy. Výsledkem je tedy hustší vzhled, aniž by to zatěžovalo vlastní řasy.

Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock, archiv firem

Štítky:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
5.7.2024
Bolestí naší doby je přetíženost, někdy míváme tolik úkolů, že začínáme zapomínat. A tak hledáme, co by nám pomohlo hlavu zase nastartovat. Řešením mohou být „chytré drogy“. Aby bylo jasno, nejde o drogy v pravém slova smyslu. Řeč je o bylinách obsahujících tzv. nootropní látky, které jsou používány ke zlepšení paměti, inteligence, pozornosti a koncentrace. Zvyšují prokrvení centrální nervové sou
27.6.2024
Že je v lese blaze, víme všichni. Vědce ovšem zajímalo proč přesně. Zjistili, že důvodů je vícero. Klesá hladina stresového hormonu Proto cítíme v lese takovou psychickou úlevu. Zklidňuje se zrychlený pulz, polevují úzkosti a psychické napětí. Díky tomu pociťujeme i příliv energie, o níž nás stresová reakce jinak obírá. A to není vše, podle jedné nizozemské studie se snížení stresu v zalesněné
25.6.2024
Nohy bolí, když moc chodíme, když moc sedíme, dokonce i při viróze. Naštěstí máme prostředky z přírodní lékárny, které jsou dost účinné, aby přinesly úlevu. Rozmarýnová koupel Rozmarýn povzbuzuje krevní oběh. A to právě potřebujeme, pokud nám nohy otékají a těžknou právě kvůli horšímu prokrvení. Čilejší krevní oběh stagnující tekutiny zase odvede pryč. Jak na to? * Svaříme 2 lžíce rozmarýnové
20.6.2024
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou vymizí, ale někdy se ještě prohloubí a v průběhu života se mohou objevit další.
18.6.2024
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie. Jenže jak toho dosáhnout, když musíte přijímat méně kalorií než
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hledání pokladu z Dubového ostrova pokračuje: Byla nalezena jeho část?
enigmaplus.cz
Hledání pokladu z Dubového ostrova pokračuje: Byla nalezena jeho část?
Nepředstavitelné sumy peněz i lidské životy – to vše pohltila tzv. jáma pokladů na ostrůvku nedaleko kanadské provincie Nové Skotsko. Hledači pokladů totiž prahnou po zdejším tajemství ukrytém hluboko
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
skutecnepribehy.cz
Jestli má holku, tak snad ani nechci žít…
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
epochaplus.cz
„Úsměvné“ přešlapy slavných lidí z dob, kdy byli ještě mladí
Dnes jsou z nich nezpochybnitelné špičky ve svých oborech. Jsou vážení a uznávaní. Je až s podivem, že se tak nějak pozapomnělo na jejich hříchy z mladických let. A pozor, čistý štít nemá ani boháč a mecenáš v jedné osobě Bill Gates! Caron Butler – špičkový basketbalista Bývalý profesionální hráč americké NBA a současný trenér
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
epochalnisvet.cz
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
William Henry Harrison sice původně studoval medicínu, v roce 1791 se ale rozhodne vstoupit do americké armády, která je zrovna plně zaneprázdněna boji proti indiánům.   O tři roky později se účastní slavné bitvy u Fallen Timbers, v níž vojáci USA triumfují. Když si v roce 1795 bere za ženu Annu Tuthill Symmesovou (1775–1864), zastává
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
tisicereceptu.cz
Borůvkové lívance, jak je má rád zpěvák Justin Timberlake
Někdo to rád sladké – a tenhle známý zpěvák a herec velmi rád posnídá lívanečky s borůvkami. O linii se bát nemusí, protože se mj. věnuje například golfu. Potřebujete 200 g hladké mouky 2 lžíce
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
historyplus.cz
3 kněžny-světice: Manžely si držely od těla a nechaly se bít zpovědníkem
Provdali ji sotva ve třech letech, zhruba ve třiceti už byla vdovou. Na muže haličská královna Salomena, jediná dcera polského knížete Leška Bílého, poté úplně zanevřela. Je rozhodnutá – složí slib čistoty a již nikdy se tělesně nesblíží s žádným mužem. To je ve středověku ve vznešených rodinách, kde sňatky slouží jako prostředek diplomacie i
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
21stoleti.cz
Kuriózní genetické mutace: Dávají supersílu i přitažlivost
Každý z nás je nositelem přibližně 4 milionů genetických variant. Ale jen málokomu se povede vyhrát v genetické loterii něco opravdu cenného, jako třeba barevnější vidění světa, nádherné řasy nebo sil
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
nasehvezdy.cz
Návrat do Ulice! Mizí Brodská před mužem?
Příjemné překvapení pro své fanoušky přichystala herečka Tereza Brodská (56), která se po letech vrací do seriálu Ulice! Bok po boku se svou seriálovou dcerou Patricií Pagáčovou (35) znovu obnoví př
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
nejsemsama.cz
Využijte cukrovou pastu pro sametově hladké nohy
Léto velí mít hladkou pokožku bez chloupků. Epilace sice není právě příjemná, ale s trochou šikovnosti ji jistě zvládnete. Vážně chcete zkusit epilaci cukrovou pastou? Nebo jste ji už zkusila a máte s ní špatnou zkušenost? Nezatracujte ji. Cukrovou pastu si můžete připravit doma. Přírodní a šetrná Cukrová pasta se k odstranění chloupků používala už ve starém Egyptě. Dnes