Domů     Yvetta Blanarovičová: Nikdy jsem netrhala mouchám křidýlka
Yvetta Blanarovičová: Nikdy jsem netrhala mouchám křidýlka
22.1.2020

Temperamentní Yvetta Blanarovičová je ženou mnoha talentů. Zpívá, hraje, moderuje, řídí nadaci, cestuje, ale na své blízké si čas vždycky najít dokáže. Pohledný mladý muž, se kterým se čas od času objeví na veřejnosti, její milenec ovšem není.

Neplánuje z vás syn udělat babičku?

Zatím ne. Vysvětlovala jsem mu, že děťátko tvoří vazbu a myslím, že si tu zodpovědnost docela uvědomuje. Ví, že nejdřív musí najít svoje místo na světě, pak teprve může zakládat rodinu.

Jak vzpomínáte na své dětství?

Rozhodně jsem ho nestrávila u televize. Od malička jsem měla spoustu aktivit. Starší bráchové sportovali, takže jsem pochopitelně chtěla taky.

Uchvátila mě voda a plavání, takže jsem začala ráno tréninkem v bazénu, po škole balet, atletika, ZUŠ, později i volejbal.

Tatínek chtěl, abych hrála na housle, jenže při tomhle nasazení mi nezbýval čas na nutné cvičení, takže to jsem pak musela dohánět, když jsem dělala zkoušky na konzervatoř. Od nejútlejšího dětství jsem byla v pohybu.

Maminka říkala, že kdykoliv viděla, jak jde zástup dětí ze školky, bezpečně poznala naší třídu, protože odtamtud vyskakovala metr nahoru moje čepice.

Vídáte se s rodinou na Slovensku?

Ani jeden z mých bratrů už nežije, z tatínkovy strany mám naštěstí ještě milovanou sestřičku, která žije v Bratislavě. Jinak jsme rozstrkaní po celé Evropě, tak se nám to příliš často nedaří, ale letos se snad zas jednou u společného stolu sejít zvládneme.

Do rodné Prievidze se vracím moc ráda. Jakmile se objevím ve městě, všichni mě vítají, zdraví, tak se stavím tu na trhu, tu pro chleba nebo na kafe, takže máma ví, že jsem doma mnohem dřív, než tam zaparkuju. Taky pořád střeží můj pokoj, aby zůstal tak, jak byl, když jsem se odstěhovala.

Zůstali vám tam také přátelé?

S nejlepší kamarádkou z dětství Vandou se znám od čtyř let. Patří k mým nejstálejším a hlavně nejupřímnějším přítelkyním. Když přijedu, zapadneme ke mně do pokoje, já jsem v teplákách, s plyšovým medvědem na klíně a povídáme a povídáme…(smích).

Obecně těch pravých přátel nemám mnoho, ale zase je neznám rok, dva. Berou mě, jaká jsem a toho si nesmírně vážím.

Samozřejmě řada lidí se mnou jde posedět jen proto, aby se ukázali s někým slavným, naštěstí však svou kariéru neberu vážně, tudíž ani přátelství založené na něčem tak mělkém mi nic neříká.

Jaký typ dárků vás potěší?

Nepotrpím si na nějaké přehnaně drahé, spíš mě baví ty netradiční. Kdo mě zná, ví, že miluji Řím, proto jsem třeba na Vánoce dostala koláž fotek nejkrásnějších míst Říma a na zadní straně bylo napsáno:

„Výběr datumu je na tobě.“ Syn Matyáš mě zase zásobuje technikou, prý abych šla s dobou (smích). Moje manažerka mi věnovala album fotek z dětství, které ji dala moje maminka. A taky mám ráda slunečnice, tulipány a čokoládu s lískovými ořechy.

V důsledku mne ovšem nejvíc potěší, když mám kolem sebe upřímné lidi. Je to kumšt, ale zase největší výhra.

Vyhýbáte se nějakým materiálům?

Nesnáším umělou hmotu. Může být stokrát nezávadná, stejně mi není příjemná. Vybírám si věci kolem sebe i podle vůně, takže u mě vítězí příroda, dřevo, kámen. Moc třeba nemusím řezané květiny, připadá mi, že koukám, jak umírají.

Obecně mám ráda, když jsou věci živé. To mám odmalička. Nikdy mě nenapadlo bořit mravencům domeček nebo trhat mouchám křidýlka.

A váš vztah k „normálním“ zvířatům?

Od dětství se mnou byl nějaký pes, takže tomu jejich světu tak nějak rozumím. Loni umřel můj gordonský setr Buddy, a i vzhledem k tomu, že pořád někde cestuju, vystupuju, tak dalšího teď ani neplánuju. Zvířecí společnost mi dělají aspoň ptáčkové.

Občas je ráno vynesu na terasu, popíjím kávu a když zavřu oči, ocitnu se díky jejich zpěvu v Karibiku.

Kam se při svých cestách ráda vracíte?

Oblíbila jsem si Řím, se vším, co k němu patří. S bláznivými pokřiky Italů, hospůdkami, špínou zapadlých uliček, ale hlavně tou historií. Kumuluje se tady silná energie z antického bohatství, renesance, to všechno na mě úžasně působí. Zbožňuju moře, sluníčko, občas vyrazím i na vysokohorský trekking.

Kde má původ vaše záliba v cestování?

V dětství jsem nikam cestovat nemohla, měli jsme problém se dostat i na Balaton. Ale máma vždycky večer vytáhla velkou mapu a o těch zemích vyprávěla podle toho, co četla, což jsem začala pak dělat taky.

V jedenácti jsem s baterkou pod peřinou hltala Tajemství Paříže nebo Bídníky. Vůbec jsem byla náruživá čtenářka. Jen paní učitelka se pak bála ukázat můj čtenářský deník (smích). Od jedenácti si píšu i vlastní deník, zatím v něm ale zpátky nelistuju.

Je to minulost. Ta se změnit nedá. Žiju teď, a to mne právě baví.

K jakému typu kuchyně tíhnete?

Rozhodně dávám přednost domácím surovinám a farmářským produktům. Modifikované potraviny to není nic pro mne. Třeba jen jablka z volně rostoucího stromu. Možná jsou trošku kyselejší, ale mně chutnají.

Byla doba, kdy jsme jedli čerstvou zeleninu, která měla chuť. Dneska to všechno krásně vypadá, ale v puse pomalu nerozeznáte okurku od mrkve.

Občas se bojím, aby nezvítězil nějaký ten globalizační lobbismus, který nám nutí různé modifikované zázraky místo toho, co je opravdu zdravé. Ale pořád jsem optimista a věřím, že cokoliv se nám zakazuje, k tomu si spíš najdeme cestu a nenecháme si to vzít.

• Narodila se ve znamení Váhy, ve slovenských Bojnicích. V 11 letech vyhrála konkurz na hlavní roli v TV filmu Ivana Baladi Prázdniny.

• Studovala státní konzervatoř ve slovenské Žilině (obor zpěv a hru na housle) a poté Státní konzervatoř v Praze. V současné době připravuje nové CD, na kterém se autorsky podílí.

• Je zakladatelkou a ředitelkou správní rady nadace La Sophia, jejímž cílem je podpora vzdělání hudebně a sportovně talentovaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.

Text: Andrea Primusová, foto: Dan Zahrádka, za líčení děkujeme vizážistce Daně Bárové (www.facebook.com/barova.dana?fref=nf)

Předchozí článek
Další článek
Související články
18.3.2025
Že je hudebně zábavný pořad Hovory W zárukou dobré zábavy se mohou diváci řady našich měst a obcí přesvědčovat už několik let. Netradiční formát, kdy si sehraná moderátorská dvojka Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros doslova „vychutnávají“ své hosty během velmi otevřeného rozhovoru tak trochu vybočuje z ustáleného modelu jeden moderátor – jeden host, takže rozhodně nepřipomíná pouhou besedu na j
25.2.2025
Doktor Hofbauer v Modrém kódu nebo v Sestřičkách, policista Kamil Mlejnek v seriálu Poldové a nemluvně, ale také Macbeth na Letních shakespearovských slavnostech. Hraje, režíruje a říká: „Líbilo by se mi být architektem…“ Do dramatického kroužku nikdy nechodil, zato skoro osm let hrál na housle, třináct zpíval ve sboru. I jeho tatínek je muzikant, také hraje na housle. A babička prý absolvovala „
24.1.2025
Takový pocit není koncem roku nic zvláštního, jenže co když nejde jen o konec roku a nakupování se stalo posedlostí? Pak možná máte problém, který má i svůj odborný název oniománie nebo také shopaholismus. A závislost postihuje bohužel hlavně ženy. Ale mužů se tenhle problém týká také, i když v menší míře. Zato utratit dokážou stejně, nebo i víc peněz než ženy. Zdánlivě se nic neděje Vždyť lidí
21.1.2025
Projekt  „Podzim s láskou a humorem“ pokračuje i v letošním roce a už teď se mohou diváci těšit na první letošní představení Hovorů W v Radiocafé, a to 25. února. Hosta zatím oba protagonisté prozradit nechtějí, tajemství zachovává i třetí, dvorní pianista pořadu Karel Štolba. „Všechno se diváci včas dovědí jako vždy přímo v Radiocafé, na sociálních sítích i v médiích“, říká Pavel Mészá
21.1.2025
Drobná, energická herečka. Vyrostla na vesnici a na téže vesnici, byť dnes už součásti hlavního města, i dnes se svými pejsky žije. Je ráda babičkou a vnoučata „jsou s ní spokojená“. Pochází ze statku v Kolodějích, z 370 let starého stavení s metrovými zdmi. A bydlí tam i dnes. „Moje rodina tu žije po generace.“ Když byla malá, byla to prý zapomenutá vesnička, teď je to okraj Prahy a vyhledávan
reklama
Šikovné tipy
Nálada jako aprílové počasí: Co s tím?
Výkyvy naší psychiky nás někdy dokáží dostat na kolena. Jsme hádaví, protivní – prostě chvíli obloha bez jediného mráčku, chvíli zataženo s monzunovými dešti. Jak s tím žít? Náladovost nemusí být jen projevem labilní psychiky nebo špatné výchovy. Změny nálad mohou ukazovat i na fyzické potíže, nejčastěji hormonální, typicky provázejí premenstruační syndrom a menopauzu. Může […]
Lepicí váleček odstraní nejen chlupy
Původně byl sice určen pro majitele chlupatých domácích mazlíčků, aby jim pomohl zbavit oděv od chlupů, jenže tenhle šikovný pomocník umí víc než očistit kabát či sukni. Lepicí váleček stojí pár korun a určitě se vyplatí, když ho budete mít nejen doma ve skříni, ale i třeba v miniverzi v kabelce. Poradí si totiž s […]
Rozkvetlá kartička místo pugétu
Hodí se jako pozornost, ale i na výzdobu domova, když ji zarámujete. Navíc tak zužitkujete i drobné zbytky látek a galanterie. Potřebovat budete kus pevného kartonu, krepový papír, lepidlo a zmíněné zbytky látek, stužek či krajek. Předem je třeba také promyslet, zda obrázek bude zavěšený nebo instalovaný ve stolním rámečku, a podklad podle záměru upravit. […]
Dáte si kaki?
Určitě vás každý rok lákají ty zářivě oranžové plody, a kdo je už někdy zkusil, sáhne po nich, jen co se objeví. Pokud patříte mezi ty, kdo k tomu ještě nesebrali odvahu, je čas to napravit. Kde se vzalo? Pochází z jihovýchodní Asie, v Číně se prý pěstovalo už před 2000 lety a je plodem […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Laboratorní vs. přírodní diamanty
iluxus.cz
Laboratorní vs. přírodní diamanty
Diamanty vznikají v extrémních podmínkách hluboko pod povrchem Země po dobu miliard let, ale dnes je možné je vytvořit během několika týdnů v laboratoři. Syntetické diamanty, tzv. lab-growny, se preze
Kouzlo toaletního stolku
rezidenceonline.cz
Kouzlo toaletního stolku
Každá žena touží po prostoru, v němž se může alespoň chvíli věnovat pouze sama sobě. Takové místo nabízí toaletní stolek, tradiční nábytkový doplněk ložnic nebo šaten. Při výběru se řiďte nejenom praktičností, ale i vzhledem. Toaletní stolek bývá jednou z věcí, které si do bytu pořizujeme jako poslední. Přitom je ideálním řešením ve chvíli, kdy
Náš pes mi pomohl vyhrát boj s nadváhou
skutecnepribehy.cz
Náš pes mi pomohl vyhrát boj s nadváhou
Vždy jsem se líbila chlapům, ale po dvou porodech jsem se se svou figurou mohla rozloučit. Přibrala jsem a kila nechtěla jít dolů. Pak přišel do mého života Drex. Když jsem čekala první miminko, byla jsem nekonečně šťastná. Ale taky jsem si začala všímat toho, že pro chlapy jsem se stala neviditelnou. A to pro mě byl
Arciloupežníka přikovali k pryčně
historyplus.cz
Arciloupežníka přikovali k pryčně
„Peníze, nebo život!“ vykřikne bandita a bambitkou namíří na překupníka, vezoucího zboží na tržiště. Přepadený ani neprotestuje, s rukama nad hlavou sleze z kozlíku a prosí o život. Má štěstí. Vůdce loupežnické bandy, obávaný Jan Nepomuk Karásek, ho ušetří. Jen sebere, co se dá, a pak i se svými kumpány uhání pryč. Spravedlnosti ale přece
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
Nejlépe se pro tento recept hodí hříbky nebo lišky. Suroviny 4 lžíce másla 1 cibule 250 g čerstvých hub 200 ml smetany 2 lžíce hladké mouky 3 lžíce strouhaného parmazánu 500 g těstovin sů
Boží voda u Mladé Boleslavi: Na zázračném místě stály slavné lázně
epochanacestach.cz
Boží voda u Mladé Boleslavi: Na zázračném místě stály slavné lázně
Nenápadné místo v lese, v jehož centru je léčivý pramen Boží voda, pamatuje časy nebývalé slávy. Vydejte se s námi do někdejších proslulých lázní, kam lidé chodili za klidem i za zázraky! Pokud se vydáte z Mladé Boleslavi do Dobrovic, zpozorněte v úseku mezi obcemi Jemníky a Bojetice. Na úpatí zdejšího vrchu Chlum se totiž nachází pramen, který proslul jako
Společné hnízdečko na obzoru? Lutovská s novým přítelem řeší bydlení
nasehvezdy.cz
Společné hnízdečko na obzoru? Lutovská s novým přítelem řeší bydlení
Zase září štěstím, užívá si života. Iveta Lutovská (41) po boku přítele Vojty jen kvete. Dokonce to vypadá, že padne poslední překážka, aby vztah posunuli zase o něco dál! Ještě nedávno to vypadalo
V zajetí biorytmů: Řídí celý náš život?
epochalnisvet.cz
V zajetí biorytmů: Řídí celý náš život?
Jakmile se narodíme, začíná se údajně odvíjet pravidelný cyklus biorytmů, který bude oscilovat ustáleným způsobem celým naším životem.   Každý z našich dnů, všechny významné propady, které nejsou zaviněné zvenčí, i naše osobní úspěchy, vše má jasnou periodu: 23 dní trvá fyzický cyklus, 28 emoční a ten intelektuální je pro změnu 33denní. A kdo je schopný
Skutečně na Kašperku bloudí duše tragicky zemřelých hradních obyvatel?
enigmaplus.cz
Skutečně na Kašperku bloudí duše tragicky zemřelých hradních obyvatel?
Hrad Kašperk byl nejvýše položeným královským sídlem v České republice. Až do dnešních dnů zde zůstala brána a hlavní palác, sevřený dvěma mohutnými čtyřhrannými věžemi. [gallery ids="152430,152429
S kolagenem je kůže svěží
nejsemsama.cz
S kolagenem je kůže svěží
Bavíme se o základní bílkovině, která je stavebním kamenem naší pokožky. Co pro ni umí zajistit kolagen, nesvede nikdo jiný. Hlavně pevnost, pružnost a hydrataci. Zbystřit byste měla tehdy, když si všimnete čím dál větších známek stárnutí. Začíná to jemnými linkami kolem očí a rtů, pak nastoupí hlubší vrásky a nakonec pleť ztrácí plnost. To se hladina kolagenu v těle
Znečištění ovzduší může chránit před rakovinou kůže, ale za strašlivou cenu
21stoleti.cz
Znečištění ovzduší může chránit před rakovinou kůže, ale za strašlivou cenu
Na první pohled to může znít paradoxně – znečištění ovzduší, které je spojováno s celou řadou vážných zdravotních problémů, by mohlo mít i jeden nečekaný ochranný účinek. Nedávná studie naznačuje, že
Paracelsus: Alchymii povyšuje na vědu, ranhojičství na lékařství
epochaplus.cz
Paracelsus: Alchymii povyšuje na vědu, ranhojičství na lékařství
Stává se jedním z mála alchymistů, kterým nešlo hlavně o bohatství získané novým objevem. Prohlašuje, že alchymie není určena jenom k výrobě zlata a stříbra. Podle něho by měla být využita hlavně v lékařství. Švýcar Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus z Hohenheimu zvaný Paracelsus (1493-1541) se zabývá merkurosulfurovou teorií, podle které kovy tvoří merkurium a sulfur, dvě substance, které ale