Domů     Muzika na zahradu, na chatu i na cesty
Muzika na zahradu, na chatu i na cesty
10.1.2024
Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.

Říkáme jim bluetooth. Nechtějí nahradit domácí hi-fi aparaturu. Jsou bezdrátové a díky tomu nabízejí možnost přehrávat hudbu i mimo naše domovy. Víte, jak si vybrat pro sebe ten pravý?

Přenosné reproduktory jsou určeny pro poslech hudby prakticky všude. A to i na cestách, při procházce s pejskem… Jedno je jisté – ať už máte nároky na ten „svůj“ přenosný reproduktor jakékoliv, dnešní nabídka trhu vás v každém směru dokonale uspokojí.

Jen musíte vědět, na co se máte při výběru zaměřit. Vedle designu, tvaru a barev si hlídejte i další parametry.

Foto 5: Vybírejte si ty přístroje, které jsou více odolné proti prachu a vodě. Tak je můžete používat i v náročnějších podmínkách.

Zaměřte se na reprodukci zvuku

Bluetooth reproduktory si pořizujeme především kvůli tomu, abychom mohli poslouchat hudbu. A ta je zdrojem emocí. Aby tak opravdu působila, měla by její reprodukce být co nejvěrnější. Nebo se této kvalitě co nejvíce přiblížit.

Neměly by chybět basy, střední frekvence ani výšky. Zvuk by měl být vyrovnaný. Pro takový malý přístroj je to na první pohled nezvládnutelný úkol. Přesto v poslední době dokážou někteří výrobci doslova zázraky. Ovšem nás spotřebitele to bude stát o něco víc. Ale vyplatí se to.

Milovníky minimalismu a ochránce přírody potěší tento malý reproduktor vyrobený z ekologických materiálů.
Milovníky minimalismu a ochránce přírody potěší tento malý reproduktor vyrobený z ekologických materiálů.

A ještě jednou kvalita zvuku

Způsob reprodukce má na kvalitu zvuku větší vliv, než by se zdálo. Zvukové vlny se – s výjimkou basů – šíří přímým směrem. To znamená, že nejlépe zvuk slyší ti, kdo stojí přímo před reproduktorem, ostatní už mají zážitek z poslechu menší.

Dnes se již ale dají sehnat výjimky. Některé reproduktory používají speciální „audio čočku“, která zvuk rozptýlí do všech stran kolem. Tak se výrobcům podařilo doslova přelstít fyzikální zákony šíření zvuku.

Nabízejí kvalitní poslech všem, kteří stojí kolem přístroje. A pokud tento typ reproduktorů nemůžete sehnat? Všesměrový zvuk nabízí i další modely, které to většinou řeší několika reproduktory směřujícími do různých stran.

Tip Paní domu: Praktickou možností je propojení dvou reproduktorů do jednoho celku. I to některé modely nabízejí. Oceníte to při pořádání večírku, kdy budete chtít pustit hudbu „na plné pecky“.

Měkký silikonový obal v kombinaci s voděodolným provedením pasuje tento bluetooth reproduktor na ideálního společníka k podzimním procházkám přírodou.
Měkký silikonový obal v kombinaci s voděodolným provedením pasuje tento bluetooth reproduktor na ideálního společníka k podzimním procházkám přírodou.

Důležitý je i zdroj

Jestli jste si přenosný reproduktor pořídili proto, abyste mohli poslouchat hudbu na výletě či na pikniku někde v přírodě, pak se zaměřte také na výdrž baterie. Ovšem má to malý háček.

Většina modelů, které vydrží hrát i několik desítek hodin, nebude úplně vhodná na to, abyste se s nimi vláčeli dlouhou cestu. Ale nezoufejte.

Výrobci se často ve výdrži baterie předhánějí, většinou ale reálně nevyužijete reproduktor bez dosahu elektřiny déle než nějakých osm až deset hodin. I kdyby to bylo déle, máte na výběr. Například:

* USB konektor pro zapojení flashdisku nebo pro využití powerbanky.

* Stereo vstup pro kabelové propojení s telefonem nebo přehrávačem.

Chcete něco opravdu nepřehlédnutelného? Co třeba vesmírný design, který působí jako z výrobní dílny mimozemšťanů?
Chcete něco opravdu nepřehlédnutelného? Co třeba vesmírný design, který působí jako z výrobní dílny mimozemšťanů?

Ohlídejte si odolnost

To, jak bude váš přenosný reproduktor vypadat, záleží jen a jen na vás a žádné správné doporučení k výběru v tomto směru neexistuje (každému se líbí něco jiného, někdo sáhne po výrazných barvách, jiný dá přednost elegantnímu tvaru a dalšímu se líbí výrazný design).

Oproti tomu odolnost je důležitá. Čím odolnější přístroj bude, tím lépe odolá mechanickým vlivům, vodě i prachu. Bluetooth reproduktory tuto schopnost značí písmeny IPX, za kterými následují zpravidla dvě číslice.

První udává ochranu proti vodě (1 – 8) a druhá proti prachu a mechanickému poškození (1 – 6). Je logické, že čím je číslice vyšší, tím odolnější přístroj je.

Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.
Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.

Zdroj: bose.com

Foto: Shutterstock a archiv firem

Inspirace: bose.com, jbl.cz, nc.cz

Štítky:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
9.7.2024
I taková nádoba na nepotřebné věci, obaly a zbytky od jídla může vystihnout váš smysl pro humor, přístup k životu anebo kreativitu. Nejčastěji si pořizujeme odpadkové koše s výklopným víkem, protože zabraňují šíření nepříjemných pachů. Ty klasické se otevírají ručně nebo pomocí pedálu, moderní typy se samy otevřou a po určité době zase zavřou díky senzoru, který registruje pohyb. Některé koše býv
28.6.2024
Jak dobrý oráč musel být ten, který vyoral řádky manšestru, píše Ramón Goméz de la Serna ve své knize Gregérie. A manšestr je opravdu látka, která inspiruje a zároveň hladí. Také rádi přejíždíte prsty po jejích rovných liniích? Provází nás od dětství. A jen málokdo může říci, že neměl někdy nějaký ten manšestrový kousek oděvu. Že nejde o materiál minulosti, dokazuje i to, že se stále znovu vrací
24.6.2024
I koupelnu můžeme proměnit v zelenou oázu, je-li v ní alespoň malé okénko. Představujeme vám nejhezčí rostliny, ze kterých si určitě vyberete. V koupelně se daří i jiné zeleni, než je plíseň na zdi. Světlá koupelna je ideálním místem pro pěstování vlhkomilných rostlin. Většina z nich totiž kromě vlhkého vzduchu ocení i polostín. Šáchor  Šáchory patří mezi obyvatele bažin a vodu potřebují i
22.6.2024
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky. Přizpůsobujte stylu V první řadě si j
17.5.2024
Chladný, elegantní, s dokonale hladký povrchem. Díky těmto vlastnostem je porcelán stále ještě nepřekonaným materiál pro stolní nádobí, ale okouzlí i na doplňcích. Bubble váza s s nástavcem v podobě děrované koule, která slouží k uchycení stonků ve správné poloze. K dostání ve dvou velikostech a s povrchovou úpravou bílou, perleťovou, zlacenou a platinovou. Autorský porcelán Luckavo.cz, cena o
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
iluxus.cz
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
Rezidence Arden Road, nejnovější počin holešovického studia archicraft, přináší unikátní pohled do světa prominentního bydlení. Projekt zasazený do vyhlášené rezidenční čtvrti Pasadena představuje dům
Smažená zmrzlina
nejsemsama.cz
Smažená zmrzlina
Příprava je trochu složitá, ale tato delikatesa ohromí každou návštěvu. Ingredience na 4 porce: Piškotový plát: ● 6 vajec „M“ ● 160 g krupicového cukru ● 80 ml rostlinného oleje ● 160 g hladké mouky ● zmrzlina (vanilková) Vanilková omáčka: ● 1 l smetany ● 100 g cukru ● 8 žloutků ● 2 vanilkové lusky Na ozdobu: ● vejce na obalení ● plátky mandlí na obalení ● rostlinný olej ke
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
epochanacestach.cz
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
Trochu stranou turistických tras leží atraktivní památka, která připomíná slavné dějiny dolování nerostných surovin a drahých kovů ve Slavkovském lese. Štoly, kamenné síně i podzemní jezírka dotvářejí tajuplnou atmosféru cínového dolu, při níž můžete obdivovat zručnost a píli našich předků. Oblast Slavkovského lesa leží v západních Čechách přibližně mezi městy Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
historyplus.cz
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
Muž se zakrváceným nožem prchá od místa, kde byl právě ubodán král Václav III. Stráže mají jasno, a dotyčného na místě zabijí. Zahodili tak ale příležitost dozvědět se, proč se domnělý pachatel vlastně činu dopustil…   Celé město již spí, jen krčma se otřásá v základech. „Na zdraví krále!“ zvolá pijan, a než si obsah
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
epochaplus.cz
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
Svět zvířat je plný rekordů a neuvěřitelných výkonů, i když to třeba na první pohled není vidět. Tady je pár čísel, která vyrazí dech. 13 bilionů tolik sarančat tvořilo hejno, které v roce 1874 napadlo americké státy Iowa Minnesota, Kansas a Texas. Jejich celková váha činila téměř 30 milionů tun. 750 000 000 tun tolik
Kuskus s avokádem
tisicereceptu.cz
Kuskus s avokádem
Voňavé dobroty z Maroka, Tuniska, Turecka i z Bulharska. Mezi oblíbené pokrmy patří i kuskus na různé způsoby. Ingredience na 4 porce 300 g kuskusu 350 ml vroucího kuřecího vývaru 2 avokáda 1
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
skutecnepribehy.cz
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
nasehvezdy.cz
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
Konec manželství herce Václava Upíra Krejčí (68) a jeho manželky Kateřiny nebyl vůbec poklidný. Dodnes se táhnou spory o majetkové vyrovnání. Nemohou se dohodnout zejména na luxusním domě v pražských
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
enigmaplus.cz
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
Zajímavým objektem, o kterém si mnozí mysleli, že pochází z doby, kdy na Zemi ještě žili dinosauři, je takzvané Londýnské kladivo. Tento artefakt byl nalezen ve 30. letech 20. století v USA, konkrétně
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
21stoleti.cz
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
Jeden rok večerního sledování televize, jedna cesta letadlem z východního na západní pobřeží USA nebo 3 dny strávené v Atlantě. Všemi těmito činnosti do sebe průměrný Severoameričan dostane dávku 0,1
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
epochalnisvet.cz
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
Kam se na něj hrabou všichni ti zazobaní basketbalisté, fotbalisté, hokejisté či golfisté. Oproti římskému vozatajovi to jsou jen chudí příbuzní. Gaius Appuleius Diocles si už v době starověku vydělá za svou kariéru tolik, že ho dosud nikdo nepřekonal a stále je hodnocen jako nejbohatší sportovec historie.   Jedním z center zábavy je ve starém