Domů     Muzika na zahradu, na chatu i na cesty
Muzika na zahradu, na chatu i na cesty
10.1.2024
Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.

Říkáme jim bluetooth. Nechtějí nahradit domácí hi-fi aparaturu. Jsou bezdrátové a díky tomu nabízejí možnost přehrávat hudbu i mimo naše domovy. Víte, jak si vybrat pro sebe ten pravý?

Přenosné reproduktory jsou určeny pro poslech hudby prakticky všude. A to i na cestách, při procházce s pejskem… Jedno je jisté – ať už máte nároky na ten „svůj“ přenosný reproduktor jakékoliv, dnešní nabídka trhu vás v každém směru dokonale uspokojí.

Jen musíte vědět, na co se máte při výběru zaměřit. Vedle designu, tvaru a barev si hlídejte i další parametry.

Foto 5: Vybírejte si ty přístroje, které jsou více odolné proti prachu a vodě. Tak je můžete používat i v náročnějších podmínkách.

Zaměřte se na reprodukci zvuku

Bluetooth reproduktory si pořizujeme především kvůli tomu, abychom mohli poslouchat hudbu. A ta je zdrojem emocí. Aby tak opravdu působila, měla by její reprodukce být co nejvěrnější. Nebo se této kvalitě co nejvíce přiblížit.

Neměly by chybět basy, střední frekvence ani výšky. Zvuk by měl být vyrovnaný. Pro takový malý přístroj je to na první pohled nezvládnutelný úkol. Přesto v poslední době dokážou někteří výrobci doslova zázraky. Ovšem nás spotřebitele to bude stát o něco víc. Ale vyplatí se to.

Milovníky minimalismu a ochránce přírody potěší tento malý reproduktor vyrobený z ekologických materiálů.
Milovníky minimalismu a ochránce přírody potěší tento malý reproduktor vyrobený z ekologických materiálů.

A ještě jednou kvalita zvuku

Způsob reprodukce má na kvalitu zvuku větší vliv, než by se zdálo. Zvukové vlny se – s výjimkou basů – šíří přímým směrem. To znamená, že nejlépe zvuk slyší ti, kdo stojí přímo před reproduktorem, ostatní už mají zážitek z poslechu menší.

Dnes se již ale dají sehnat výjimky. Některé reproduktory používají speciální „audio čočku“, která zvuk rozptýlí do všech stran kolem. Tak se výrobcům podařilo doslova přelstít fyzikální zákony šíření zvuku.

Nabízejí kvalitní poslech všem, kteří stojí kolem přístroje. A pokud tento typ reproduktorů nemůžete sehnat? Všesměrový zvuk nabízí i další modely, které to většinou řeší několika reproduktory směřujícími do různých stran.

Tip Paní domu: Praktickou možností je propojení dvou reproduktorů do jednoho celku. I to některé modely nabízejí. Oceníte to při pořádání večírku, kdy budete chtít pustit hudbu „na plné pecky“.

Měkký silikonový obal v kombinaci s voděodolným provedením pasuje tento bluetooth reproduktor na ideálního společníka k podzimním procházkám přírodou.
Měkký silikonový obal v kombinaci s voděodolným provedením pasuje tento bluetooth reproduktor na ideálního společníka k podzimním procházkám přírodou.

Důležitý je i zdroj

Jestli jste si přenosný reproduktor pořídili proto, abyste mohli poslouchat hudbu na výletě či na pikniku někde v přírodě, pak se zaměřte také na výdrž baterie. Ovšem má to malý háček.

Většina modelů, které vydrží hrát i několik desítek hodin, nebude úplně vhodná na to, abyste se s nimi vláčeli dlouhou cestu. Ale nezoufejte.

Výrobci se často ve výdrži baterie předhánějí, většinou ale reálně nevyužijete reproduktor bez dosahu elektřiny déle než nějakých osm až deset hodin. I kdyby to bylo déle, máte na výběr. Například:

* USB konektor pro zapojení flashdisku nebo pro využití powerbanky.

* Stereo vstup pro kabelové propojení s telefonem nebo přehrávačem.

Chcete něco opravdu nepřehlédnutelného? Co třeba vesmírný design, který působí jako z výrobní dílny mimozemšťanů?
Chcete něco opravdu nepřehlédnutelného? Co třeba vesmírný design, který působí jako z výrobní dílny mimozemšťanů?

Ohlídejte si odolnost

To, jak bude váš přenosný reproduktor vypadat, záleží jen a jen na vás a žádné správné doporučení k výběru v tomto směru neexistuje (každému se líbí něco jiného, někdo sáhne po výrazných barvách, jiný dá přednost elegantnímu tvaru a dalšímu se líbí výrazný design).

Oproti tomu odolnost je důležitá. Čím odolnější přístroj bude, tím lépe odolá mechanickým vlivům, vodě i prachu. Bluetooth reproduktory tuto schopnost značí písmeny IPX, za kterými následují zpravidla dvě číslice.

První udává ochranu proti vodě (1 – 8) a druhá proti prachu a mechanickému poškození (1 – 6). Je logické, že čím je číslice vyšší, tím odolnější přístroj je.

Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.
Bluetooth reproduktory mohou být také velké, nepřenosné, které se označují často jako party box. Skvělé je, když umí k hudbě přiřadit i světelné efekty.

Zdroj: bose.com

Foto: Shutterstock a archiv firem

Inspirace: bose.com, jbl.cz, nc.cz

Štítky:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
20.2.2024
... pak to chce trochu vynalézavosti. Jako náhrada se nabízejí pulty a barové stoly, stěnou s pultem se dá dokonce šikovně oddělit kuchyň od obývacího pokoje. Jestli se potýkáte s prostorem a chtěli byste místo ušetřit na jídelním stole, nabízí výrobci nepřeberné množství možností. Otázkou pak už jen je, kterou z nich si vyberete, abyste se i u společné večeře cítili noblesně a komfortně. V kur
28.1.2024
I neživá příroda má své unikátní kouzlo, které můžete využít při výzdobě domova. Meditativní zátiší Stačí vám několik plochých oblázků volně navršených na sebe a vedle něj zapálená vonná tyčinka, aby vznikla meditativní atmosféra. Je to tím, že kámen je v dálněvýchodní tradici a zejména v Japonsku typickým zdobným prvkem meditativních koutků. Symbolizují klid a věčnost. Zenová zahrádka Op
23.1.2024
Pro domov provoněný láskou i vůní přírodních přísad přináší značka Frosch několik rad a tipů, jak udělat radost nejen druhým, ale především sama sobě. Ať už dáváte přednost svátku svatého Valentýna, Dni matek nebo žen, každému je příjemně v čistém a uklizeném prostředí. V některých rodinách se tyto svátky slaví méně, jinde více, u někoho je zavedeno obdarovat svého blízkého člověka. Co
21.1.2024
LED svítící pásky jsou hezkou dekorací a poslouží všude tam, kde by jiné zdroje světla neuspěly kvůli své velikosti. Jsou to vlastně světelné diody, které byly vsazené do samolepicího ohebného pásu. Když si je budete vybírat, můžete mít ty pro vnitřní nebo pro venkovní použití. Prodávají se pásky různé svítivosti, v několika barevných provedeních i různých vlastností. Ke každému pásku jsou pak k 
5.1.2024
Může se to stát, když topení přestane fungovat, ale i tehdy, když cítíte chlad třeba od nohou, nebo v místnosti, kde topení není, což bývá v některých domech koupelna. Na chalupě se vám zase třeba nechce roztápět velká kamna, když víte, že brzo odjedete. Ve všech těchto případech se hodí přenosné topidlo. Možností, jaké vybrat, je víc. Elektrický radiátor Vzhledem se podobá ústřednímu top
reklama
reklama
Šikovné tipy
I kuchyňská linka potřebuje péči
V kuchyni vznikají mastné páry a ty se usazují na dvířkách, ale nejen to. Bojujeme také s otisky prstů a různými skvrnami. Jenže na každý materiál se musí trochu jinak, a pokud si nechcete linku zničit nevhodnými metodami, musíte dodržovat pár pravidel. Hlavně se řídit podle materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěný Dřevo je […]
Obrázek ze starého šuplíku
Zajímavou dekoraci si vyrobíte z překližky. Jestli se vám podaří najít někde starou zásuvku od psacího stolu, vznikne navíc praktická polička, třeba do koupelny. Koho baví kreativní tvoření, hledá stále nové nápady, které by proměnil v něco hezkého. Vyzkoušejte zajímavý obrázek, který zvládnete, i když neumíte kreslit. A třeba to bude roztomilý dárek pro někoho blízkého. Připravte […]
Kvítky z pistáciových skořápek
Skořápky z různých ořechů jsou sice výborné místo třísek na podpal, ale skvěle se hodí i na tvoření. Ty pistáciové jsou zvlášť vhodné na výrobu nejrůznějších kvítků. Začněte těmi nejjednoduššími a postupně můžete tvořit náročnější motivy. Co budete potřebovat: skořápky z pistácií * akrylové barvy * tavnou pistoli * tvrdý papír nebo karton * bezbarvý […]
I o šperky je třeba pečovat
Většina žen nosí šperky, které pro ně mají zvláštní význam. Třeba náušnice po babičce nebo řetízek, který dostaly k narození syna nebo dcery. Jak na to, aby neztratily svůj třpyt ani po letech? Existuje pár obecných tipů, které pomohou, aby ozdoby zůstaly čisté a zářivé. Některé jste možná už slyšeli, ale nevěnovali jste jim velkou pozornost. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
enigmaplus.cz
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
Anglický učenec a okultista John Dee se může chlubit mnoha záhadnými artefakty. Obsidiánovým zrcadlem počínaje a křišťálovou koulí, jíž je prý možné nahlížet do budoucnosti, konče. Údajně také vla
Heraldika: Erb jako podpis
epochaplus.cz
Heraldika: Erb jako podpis
Erby různých šlechtických rodů nás dodnes fascinují svými barvami i motivy. Ale není to jen pastva pro oči, skrývá se za nimi mnohem hlubší význam. A jejich tvorba má svá jasně daná pravidla, která se dodržují už v minulých staletích. Původně přitom slouží jako druh podpisu i prostředek k identifikaci. Napadá vás, co mohou mít
Kuřecí hranolky s dipem
tisicereceptu.cz
Kuřecí hranolky s dipem
Pokud chcete připravit variantu bez masa, vyzkoušejte nakrájenou cuketu nebo kedlubnu. Obalte stejně jako maso a podávejte s dipy různých příchutí. Ingredience 500 g kuřecích prsních řízků hlad
Co je to Business Intelligence?
epochalnisvet.cz
Co je to Business Intelligence?
Prozkoumejte klíčové aspekty a nástroje Business Intelligence, které manažerům a analytikům umožňují nejen optimalizovat výdaje a identifikovat nové obchodní příležitosti, ale také lépe porozumět tržn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
nasehvezdy.cz
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
Už delší dobu se spekuluje o tom, že herečka Linda Rybová (48) ze seriálu Ulice a David Prachař (65) řeší manželské problémy. Očividně to ale nikam nevede. Důvodem má být prý Prachařova žárlivost a s
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
21stoleti.cz
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního živo
Neobyčejná schopnost se dědí
skutecnepribehy.cz
Neobyčejná schopnost se dědí
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
epochanacestach.cz
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
Premiéra na zámku Doudleby nad Orlicí – skvělá růžová vína a frizzante, historie, zámecká kuchyně i zahrada… Vstupné již od 250 Kč. E-katalog on-line aplikace pro vaše chytré telefony obsahující katalog vín… Během odpoledne Vás čeká pultová degustace rosé a frizzante. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech.
Svatba je za dveřmi?
nasehvezdy.cz
Svatba je za dveřmi?
Zamilovaná herečka ze seriálu ZOO do toho možná znovu praští. O svém partnerovi Josefu Holomáčovi (63) sice ještě nedávno mluvila jako o dobrém kamarádovi, teď to ale vypadá, že se ledy konečně hnuly
Jarní úklid pleti
iluxus.cz
Jarní úklid pleti
Česká značka Maat se specializuje na ruční výrobu aromaterapeutické kosmetiky v malých objemech, což je zárukou, že se k zákaznikovi dostane vždy čerstvý a živý produkt. Nejlepší vzpruhu pro pleť unav
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g