Domů     Mládí a krása ve spreji
Mládí a krása ve spreji
5.9.2022

Pro někoho jsou možná šediny ve vlasech zajímavé, pro většinu žen ale znamenají známku stáří a snaží se je pravidelně zakrývat.

To byl případ i Jolanty Kantorové, doktorky farmacie, která stojí za prvním českým sprejem na zakrytí šedin Colorwin, který nyní usnadňuje život tisícům žen.

Jolanto, jak se zrodil nápad vytvořit vlastní sprej na šediny a odrosty Colorwin?

Přípravky Colorwin jsem si v podstatě vymyslela pro svoji vlastní potřebu. Od 35 let si barvím vlasy, ale v období mezi barvením vlasů jsem chtěla svoje šediny nějak zamaskovat, proto jsem zkoušela různé rtěnky a řasenky, ale nebylo to ono. A pak jsem našla ve Státech sprej na šediny.

Byla to skvělá věc, krásně zakrýval šediny. Ovšem po nějaké době mně kadeřnice upozornila, že mi barva při opětovném barvení špatně chytá na vlasy.

Proto jsem prozkoumala sprej na šediny a zjistila jsem, že na vině může být tekutý silikon, který obsahuje většina sprejů na šediny i u nás. Proto jsem se rozhodla, že si vyrobím vlastní sprej s lepším a hlavně zdravějším složením.

A proč je tekutý silikon nevhodný pro naše vlasy?

Když dlouhodobě používáte přípravky s tekutým silikonem, tak ten tekutý silikon se chová jako vosk. Vchází do struktury vlasů, na vlasech se vrství a protože je ve vodě nerozpustný, špatně se z vlasů vymývá.

Vlas se stává křehký, lámavý, ale hlavně se pak špatně barví. Tekutý silikon často ucpává i póry na pokožce hlavy. Navíc není v přírodě rozložitelný ani po 30 letech.

Můžete nám stručně představit váš přípravek? V čem je unikátní?

V první řadě bych měla vysvětlit, že Colorwin sprej nenahrazuje barvu na vlasy, ale pomáhá s lehkostí překonat období mezi barvením.

Colorwin sprej překryje během pár vteřin místa, kde jsou šedivé vlasy už opět vidět i když návštěva u kadeřnice je v nedohlednu. Na vlasy si v podstatě nastříkáte přírodní barevné pigmenty, které na vlasech vydrží až do dalšího mytí vlasů šamponem.

Colorwin je unikátní v tom, že nepoužívá tekutý silikon jako nosnou látku. Nosný silikon byl v Colorwinu nahrazen bezpečnou látkou, která během aplikace na vlasy ihned vyprchá a tím pádem nezatěžuje vlasy vůbec, nelepí je a nevrství se na nich. Po aplikaci našeho spreje jsou vlasy pořád lehké jak peříčko.

Pro jaké odstíny vlasů je sprej vhodný a jak dlouho vydrží?

Aktuálně máme v nabídce spreje v 5 odstínech: blond, plavý (pro světle hnědé vlasy bez červeného nádechu), světle hnědý/ kaštanový (pro světlé hnědé s rudým nádechem), tmavě hnědý a černý.

Colorwin sprej díky speciálnímu kosmetickému vířivému rozprašovači stříká přesně a mnohem menší a jemnější dávky pigmentů na vlasy, tudíž vydrží až na 50 aplikací, což je v ČR nejvíce. Nástřik je více suchý a vlasy nelepí.

Jakou nabídku má značka Colorwin pro muže?

Muži mají trochu jiný přístup k péči o svůj zevnějšek. Také oni chtějí být atraktívní a přitažliví. Proto máme pro ně připravené šampony.

První je k potlačení šedin s extraktem ořešáku královského, který při pravidelném používání zvýrazní přirozenou barvu vlasů a šediny lehce přibarví kouřovým efektem.

Navíc obsahuje i panthenol, který zvláčňuje vlasy i vlasovou pokožku. Druhý šampon je proti vypadávání vlasů. Obsahuje speciální patentovanou kanadskou látku Capixyl. Tato látka působí současně na třech místech vlasu a vlasové pokožky.

Stimuluje růst nových silných vlasů, zabraňuje odumírání starých vlasů a také brání vzniku zánětu vlasové pokožky.

A na závěr prozradíte vaše plány do budoucna, jaké novinky Colorwin chystá?

Nedávno jsme na trh uvedli novinku Colorwin Hair Elixir – doplněk stravy v tobolkách pro krásné, zdravé a husté vlasy. Myslím, že se můžeme pochlubit velmi dobrým a účinným složením poskládaným dle nejnovějších poznatků vědy.

Colorwin Hair Elixir obsahuje všechny potřebné látky a živiny ve vysokých koncentracích jako 3 aminokyseliny, vitaminy skupiny B, biotin, zinek, selen, měď a jako jediný na trhu i křemík z bambusových výhonků, které vyživuji vlasy od kořínků až po konečky.

Bambus je totiž nejbohatším přírodním zdrojem křemíku vůbec. Stačí jedna tobolka denně a už po měsíci užívání uvidíte změny v kvalitě a hustotě vlasů nejen v zrcadle, ale i na dotek.

No a naši nejčerstvější novinkou je Colorwin pudr na zakrytí šedin, odrostů, ale i pro zvětšení objemu vlasů. Vlasy překrývá jen jemnou vrstvou přírodních minerálních pigmentů, které se dokonale sladí s vaší barvou vlasů.

Od konkurence se liší tím, že opět neobsahuje silikon a vlasům přesto dodává lesk. Nabízíme ho v malém praktickém obalu, ve kterém je pudr, aplikátor i zrcátko.

Výrobky Colorwin zakoupíte v drogeriích Teta, Rossmann nebo online na Vivantis.cz, Notino.cz, navlas.cz., jirno.eu., colorwin.cz.

Tento článek je reklamním sdělením.

reklama
Související články
5.7.2024
Bolestí naší doby je přetíženost, někdy míváme tolik úkolů, že začínáme zapomínat. A tak hledáme, co by nám pomohlo hlavu zase nastartovat. Řešením mohou být „chytré drogy“. Aby bylo jasno, nejde o drogy v pravém slova smyslu. Řeč je o bylinách obsahujících tzv. nootropní látky, které jsou používány ke zlepšení paměti, inteligence, pozornosti a koncentrace. Zvyšují prokrvení centrální nervové sou
27.6.2024
Že je v lese blaze, víme všichni. Vědce ovšem zajímalo proč přesně. Zjistili, že důvodů je vícero. Klesá hladina stresového hormonu Proto cítíme v lese takovou psychickou úlevu. Zklidňuje se zrychlený pulz, polevují úzkosti a psychické napětí. Díky tomu pociťujeme i příliv energie, o níž nás stresová reakce jinak obírá. A to není vše, podle jedné nizozemské studie se snížení stresu v zalesněné
25.6.2024
Nohy bolí, když moc chodíme, když moc sedíme, dokonce i při viróze. Naštěstí máme prostředky z přírodní lékárny, které jsou dost účinné, aby přinesly úlevu. Rozmarýnová koupel Rozmarýn povzbuzuje krevní oběh. A to právě potřebujeme, pokud nám nohy otékají a těžknou právě kvůli horšímu prokrvení. Čilejší krevní oběh stagnující tekutiny zase odvede pryč. Jak na to? * Svaříme 2 lžíce rozmarýnové
20.6.2024
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou vymizí, ale někdy se ještě prohloubí a v průběhu života se mohou objevit další.
18.6.2024
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie. Jenže jak toho dosáhnout, když musíte přijímat méně kalorií než
reklama
reklama
Šikovné tipy
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Velký úklid v lednici! Jak na něj?
Když potraviny v lednici umístíte na vhodné místo, prospěje to jim i chladničce. Obojí déle vydrží. To samo o sobě ale jistě nestačí. Minimálně jednou za čtvrt roku byste měli šuplíky, police i stěny chladničky pořádně umýt. Částečný úklid totiž nemá smysl, bakterie z ostatních ploch umyté části rychle osídlí. Jídlo napřed proberte Z lednice […]
Než začnete malovat…
Také se tak díváte po stěnách a říkáte si, že by to chtělo vymalovat? To se stává často, když nám slunce posvítí do oken. A také je jaro a začátek léta k malování nejvhodnější. Barva bude dobře schnout a nebude zas takové horko. I když ono samo malování je tak trochu alchymie, nesmí to schnout moc […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
epochaplus.cz
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli