Domů     Když kameny čistí vodu
Když kameny čistí vodu
28.1.2023

Že se drahé kameny a polodrahokamy používají v lidovém léčitelství, je všeobecně známé. Ale víte, že mohou svou energii předat i vodě?

Můžete to zkusit. Není to nic složitého, budete potřebovat jen různé léčivé kameny, láhev a vodu z kohoutku. Možná už při prvním pokusu budete překvapeni, jak je taková voda lahodná.

Dejte je do skla

Na přípravu drahokamové vody potřebujete skleněný džbán nebo láhev s širším hrdlem. Zásadně nepoužívejte nádoby z kovu nebo z umělých hmot.

Porcelán nevadí, ale v konvičce nic neuvidíte, a to je škoda, protože taková láhev se třpytivými kamínky je i pastva pro oko a krásná dekorace. Použít můžete buď jeden minerál, nebo několik různých. Musíte ale dát pozor, aby se k sobě hodily a nerušily vzájemně svůj účinek.

Nejdříve očista

Před prvním použitím a před každým dalším musíte kameny správně očistit. Existuje spousta způsobů. Ten nejjednodušší je opláchnout je pramenitou vodou. Samozřejmě stačí voda z vodovodu. Ale ještě lepší je ponořit je v síťce do potoka a ponechat tam pár minut.

Očištění zajistí i déšť. Chcete-li být hodně důslední, pak kameny naložte na noc do roztoku vody se solí, samozřejmě také ve skleněné nebo porcelánové nádobě. Soli by měla být jen asi lžička na litr. Buďte ale opatrní a vždy si ověřte, že sůl kámen nepoškodí.

Třeba opál ji nesnáší, a kdybyste používali ke kamenům i perly, ztratily by lesk. Ráno kameny opláchnete pod tekoucí vodou a necháte oschnout na slunci. Teď už stačí dát je do nádoby, zalít vodou, nechat stát 24 hodin a je hotovo.

K čemu se voda hodí?

Samozřejmě k pravidelnému popíjení, protože kámen zlepší její kvalitu a bude velmi lahodná a také dlouho čerstvá, ale použít ji můžete i na omývání pleti nebo na vlasy.

Na vyčištění vody se většinou hodí světlejší kamínky, jako je křišťál, růženín nebo ametyst, ale také jeden tmavý, jímž je šungit.

Křišťál

Používá se nejčastěji, protože je považován za univerzální léčivý kámen. Má nás nabít energií a posílit obranyschopnost, působí i proti bolestem a nevolnostem.

Abyste mohli křišťálovou kúru podstoupit, musíte si opatřit kámen střední velikosti nebo několik menších. Při koupi zkontrolujte, zda nejsou zakalené. Kámen omyjte a zalijte ho jedním litrem vody.

Už po hodině by měla být voda chutnější, ale ideální je nechat ji stát 24 hodin. Pak můžete po celý den popíjet. Nesmíte ale zapomenout po každém použití křišťál umýt pod tekoucí vodou, a je-li příležitost, dát na pár hodin nabít na sluníčko.

Šungit

Patří k velmi uznávaným léčivým kamenům. Jde o horninu starou dvě miliardy let, která pochází z Ruska a těží se na jediném místě na světě v Karélii.

Používá se stejně jako křišťál, jen s tím rozdílem, že můžete mít jak drť, tak různé tvary jako pyramidu či kouli. Ve vodě nechte nerost 48–72 hodin. Poté je potřeba propláchnout a můžete nechat nabít na slunci nebo měsíčním svitem. Pijte 1 ½ deci 3x denně.

Měli byste zaznamenat zlepšení zdravotního stavu a příliv energie. Pokud budete vodou pravidelně omývat obličej, pleť by se měla vypnout a vyčistit. Zlepšuje i kvalitu vlasů a koupel v šungitové vodě odplaví stres a napětí.

Směsi

Z různých kamenů můžete vytvořit směs a použít ji stejně jako šungit nebo křišťál na čištění vody. Ale také lze vybírat takové kameny, které pomáhají při potížích ať už na těle, nebo na duši.

A pokud si nejste jisti, které to jsou, poradí vám určitě každý prodejce a spoustu informací najdete i na internetu. My jsme na ukázku vybrali ty nejzákladnější a přiřadili je k chorobám, při kterých pomáhají.

Kameny pro duši a energii – citrín dodá energii a optimismus, amazonit uklidňuje, malachit odvádí z myšlenek všechno negativní.

Na zotavení po nemoci – pomohou acháty, ametyst a akvamarín, fluorit, jadeit, měsíční kámen, tyrkys a záhněda.

Na regeneraci po úrazu – smaragd, turmalín, alexandrit.

Při bolestech – můžete zkusit safír, křišťál, záhnědu, ametyst, avanturín, černý obsidián nebo bílé perly.

Při alergiích a astmatu – je vhodný jantar, tygří oko a lapis lazuli.

Na závratě – pomáhají safír, turmalín, křišťál, jantar a diamant.

Při chudokrevnosti – hodí se červeně zabarvené minerály jako rubín, růženín, červený korál, magnetit, měď.

Na srdce – všechny předchozí a k nim přidejte smaragd, nefrit, opál, malachit, jantar.

Na oslabenou slezinu – zkombinujte bílý topaz, granát, olivín, jadeit, hematit a malachit.

Horní cesty dýchací – posílí je tyrkys, akvamarín, bílá perla, vltavín.

Na podporu žaludku – alexandrit a bílý topaz.

Žlučník – jaspis, jantar a smaragd.

Při horečce –diamant, rubín, křišťál, jadeit, jantar.

Na slabé vlasy – safír, citrín, onyx, hematit, jantar, opál.

Náš tip: Nezapomeňte, že léčivé kameny mají jen funkci podpůrnou, takže vážné choroby vždycky patří do rukou lékaře.

Foto: Shutterstock

Štítky:
reklama
Související články
18.9.2023
Plata a krabičky od vajec jsou z recyklovaného papíru a pro další třídění odpadu se nehodí. Navíc vyhazovat je by byla věčná škoda. Skvěle se hodí pro výrobu originálních dekorací. Základním materiálem jsou velká plata od vajec. Krabičky lze použít také, ale spíš jako doplněk. Samozřejmě musí být v šedé barvě. Foto přes dvoustranu, v knize ze str. 16 – 17 a detaily postupu na následující dvo
9.9.2023
Roztomilou letní dekoraci na zahradu vytvoříte snadno a potřebovat k tomu budete prázdné plastové kelímky a provázek. Kreativní činnost probouzí estetické cítění, odbourává stres a uklidňuje mysl. A vůbec není pravda, že je k ní třeba zručnost a vycvičené prsty. Vyzkoušejte si, jak hravě zvládnete kouzelné malé kloboučky. Připravte si * plastové kelímky * motouz * mašle a jiné drobnosti
1.9.2023
Vlastnoručně vyrobená malinká knížečka jako pro panenky vám poslouží například na poznamenání telefonního čísla nebo důležité poznámky. A bude vždy po ruce. Můžete si do něj zapisovat tajnosti. Nebo si ho připněte na kabelku jako ozdobu. Jinou variantou může být mininotýsek, ve kterém místo prázdných stránek najdete fotografie svých blízkých. A když si ho vytvoříte sami, o to větší radost vám p
29.8.2023
Možná i vy najdete někde na půdě starou lavici, kterou vám bude líto vyhodit. Ta naše bývala asi v kuchyni a nevypadá moc hezky. Ale posloužit ještě může. Stačí jí dát nový kabát. Budete potřebovat: Vodou ředitelnou barvu (my jsme použili okrovou), vodou ředitelnou lazuru (ořech), smetáček, brusku, smirkový papír, štětec, látku (nejlepší je kočárkovina, ale může to být jakýkoliv odolný polyester)
26.8.2023
Jistě ho máte doma i vy a jako spousta jiných hospodyněk ho používáte k pečení, ale umí toho mnohem víc. Papír se dá použít na vyložení jakékoliv nádoby, když nechcete, aby se její obsah přichytil na stěnu a připálil. Například když pečete v troubě povidla, nebo připravujete zeleninu. Právě tak se na papíru dá sušit. Těsto se nepřilepí Každý, kdo se pečení věnuje pravidelně, zná ty chvíle, kd
reklama
Šikovné tipy
Když vás něco štípne
Je to nepříjemné, ale těch pár štípanců tak nějak k létu patří. Prostě jsme více v lese, na lukách i u rybníků a naše odhalená kůže se stává velkým lákadlem pro hmyz. Samotné bodnutí není většinou nijak nebezpečné, někdy ani nevíme, co nás vlastně kouslo. Jindy si to naopak pamatujeme až příliš. Hmyz totiž do ranky vypustí […]
Léto zase jednou skončí: Bylinky si schovejte i na zimu
Jak? Můžete je sušit, mrazit, nakládat… prostě způsobů, jak si trochu té vůně a chuti uchovat na chladné měsíce, je spousta. Sušené Sušení je asi nejznámější způsob uchovávání bylinek. Jen musíte znát pár jednoduchých zásad. Mezi ně patří i to, které bylinky se k sušení hodí, tedy kterým prospěje a získají jím ještě větší vůni. […]
Mop vybírejte podlaze na míru
Když se vydáte na nákup nového mopu, možná vás zaskočí množství typů, které v obchodech vidíte. Tak který vybrat? Existují třásňové, ploché a také rotační s různými mechanismy ždímání. Mechanické i elektrické. My se podíváme na ty první. Ploché – existují v různých šířkách a dají se na ně připevnit různé typy návleků, které lze měnit podle potřeby, […]
Octomilky jsou tu zas
Jakmile se venku udělá opravdu teplo, jsou tu. Kde se vzaly, tu se vzaly, rojí se v kuchyni, nejčastěji kolem mísy s ovocem, ale i jinde, a zbavit se jich není jen tak. Většinou přiletí zvenku, protože je láká vůně zralého ovoce, ale také milují víno, pivo, květiny ve váze i v květináči, stejně jako zbytky […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Domácí pasta na terase
iluxus.cz
Domácí pasta na terase
Terasa U Prince disponuje jedním z 15. nejkrásnějších výhledů na celém světě. Pražský klenot na Staroměstském náměstí prolíná historii s novodobou gastronomií. Díky vyhřívání a zastřešení terasy je zd
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Zrádný „alzheimer“: Začíná vše už v děloze?
epochalnisvet.cz
Zrádný „alzheimer“: Začíná vše už v děloze?
Jako jedno z prvních vás připraví o schopnost se dorozumět, posléze také o orientační smysl, a nakonec o vlastní „já“. Ačkoli účinný lék stále neexistuje, vědci nepřestávají pátrat   Což
Už nemám síly, musela jsem překonat svou hrdost
skutecnepribehy.cz
Už nemám síly, musela jsem překonat svou hrdost
Pořád jsem si to nechtěla připustit a jakoukoli pomoc odmítala, ale teď už nemohu dál. Moje nezlomná hrdost se mi málem vymstila. Vždycky jsem byla přesvědčená o tom, že se dokážu o sebe postarat. Celý život jsem na tom poctivě pracovala. Nikdy jsem nelenošila. Dovedla jsem se postarat o domácnost, pět dětí, manžela i hospodářství. Jeden čas jsem měla u sebe
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Snaží se utajit rozchod s partnerem?
nasehvezdy.cz
Snaží se utajit rozchod s partnerem?
Herečke ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Lucie Zedníčková (54) v posledních třech letech tvořila pár se sympatickým zvukařem a osvětlovačem Miroslavem Ollém. K nám do redakce se ovšem dostaly i
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čínští vědci geneticky upravili bource morušového, aby produkoval materiál budoucnosti
21stoleti.cz
Čínští vědci geneticky upravili bource morušového, aby produkoval materiál budoucnosti
O pavoučím hedvábí, což je proteinové vlákno z výměšků pavouků rodu Argiope a Nephila, se jako o materiálu budoucnosti hovoří již dlouho. Zhotovení textilie z něj je však extrémně nákladné a zdlouhavé
Věčné ohně planety Země: Záhadné plameny jsou místy legend i zázraků!
enigmaplus.cz
Věčné ohně planety Země: Záhadné plameny jsou místy legend i zázraků!
Na světě jich najdeme stovky, hoří na povrchu i pod ním, mnohdy už tisíce let. Většinou je pohání podzemní uhlí, plyny či ropa, ale ne všude je to tak jednoduché. Pro některé věčné ohně nemá vysvětlen
Z nerozlučných přátel rivalové: Čím Strauss převálcoval Lannera?
epochaplus.cz
Z nerozlučných přátel rivalové: Čím Strauss převálcoval Lannera?
Johann Strauss a Josef Lanner jsou každý jiný. Johann je melancholik se sklonem ke smutným náladám, zatímco Josef se rád baví ve společnosti. Možná právě proto se skvěle doplňují a orchestru se daří. Johann Strauss starší (1804–1849) doplní v roce 1819 trio houslisty Josefa Lannera (1801–1843). Dá se říci, že spolu s bratry Karlem a Janem Drahánkovými tvoří
Skončila zase sama?
nasehvezdy.cz
Skončila zase sama?
Rusovlasá herečka ze seriálu Dobré zprávy Natálie Halouzková (22) strávila několik posledních týdnů na Srí Lance. Cestovala tam sama, nejspíš to brala jako velkou výzvu. Těžko ale říct, jaký to měl
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk