Domů     Dvaadvacet rad k nalezení lásky
Dvaadvacet rad k nalezení lásky

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme! Stačí se držet moudrých rad, které sestavili psychologové. Pomohou osamělým – mladým i zralým – lehčeji proplout úskalími milostného života.

Ať již se rozhlížíme doma, či ve světě, všude to vypadá obdobně – mladí hledají těžko lásku, a tak přibývá těch, co žijí singles. Dlouholeté vztahy a manželství se rozpadají, a proto lidé stojí opět na začátku – znovu hledají partnera.

Když se to stane poněkolikáté, mnozí už to vzdávají a zařeknou se, že raději zůstanou sami. Pro jiné je hledání lásky motorem života. Aby bylo úspěšné, přinášíme několik rad a doporučení.

1. S první láskou navždy?

Pokud se týká vztahů a lásky, koluje spousta mýtů a polopravd. Jedním z nich je i tvrzení, že první láska nemůže nikdy vydržet navždy, že je potřeba si v mládí užít. Nikde není psáno, že se svou první láskou nemůžeme vydržet až do smrti.

Znám spoustu párů, které to dokázaly, vy můžete být tím dalším. Jen si musíme umět dopřát dostatek svobody a vzájemné podpory, abychom vedle sebe mohli vyrůst.

2. Neplýtvejme časem

Život uteče jako voda, a tak se zdá, že nejcennější komoditou, kterou máme, je čas. I když někdy to tak nemusí vypadat. Jenže plýtvat časem s nerozhodnými muži/ženami je chyba! Pokud se muž/žena neumí rozhodnout, zda vás chce, či nikoliv, jděte od toho. Je to ztráta času.

3. Neomlouvejme muže/ženu

Udělal náš partner něco, co nám příliš nesedí? Nezdají se nám některé jeho návyky? Tak ho neomlouvejme. Zpočátku totiž chce každý udělat nejlepší dojem, a pokud jsou problémy už na začátku, jak by to vypadalo potom?!

4. Přitažliví grázlíci

Hajzlíci, kterým tak rádi podléháme, bývají ve většině případů naprostí pitomci! Jen jim příroda nadělila sex-appeal, aby mohli ve světě přežít i s tak otřesným chováním a povahou. Vyhýbejte se jim jako čert kříži.

5. Hodní muži jsou nudní

Nepleťme si lásku s dramatem. Často akční a zábavná povaha, expresívnost a neklid není důkazem vášně, ale spíše nestability a nevyrovnanosti. Klidnější jízda je pro život určitě fajn.

6. Nerozebírejme nesmysly

Neřešme banality! Neanalyzujme, jaký přesný význam má jeho poslední věta, nepřemýšlejme, zda se na nás usmál dostatečně mile. Užívejme si jeden druhého a dejme vztahu šanci.

7. Nežárleme

Žárlivost svědčí o vlastní nejistotě a je známkou slabých a nevyrovnaných. Scény a podezřívavost partnerovi v případné nevěře nezabrání, naopak k ní přispějí. S žárlivcem se žít nedá!

8. Nepochybujme o sobě

Neustálá nejistota, co si o nás myslí okolí, jak nás vnímá, zda jsme pro své blízké dost dobří – to vše nám milostný život jen komplikuje. Sami toužíme po jistotě a bezpečí, ale pochybování o sobě samých od nás lidi spíše odhání.

9. Za rok uvidíme

Mnoho lidí se svému protějšku zcela otevře už po několika měsících známosti. Je dobré počkat rok, než začneme někomu plně důvěřovat. Málokdo se totiž vydrží přetvařovat déle než rok.

10. Nedělejme ústupky

Jakýkoli vztah může skončit fiaskem, proto nedělejme v lásce ústupky a jděme za tím, kdo se nám opravdu líbí. Hlavně se neřiďme heslem: Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

11. Buďme relisté, ne snílci

Nečekejme, že láska bude vypadat jako z červené knihovny. Realita má ke snům a romantickým filmům většinou dost daleko.

12. Vztah s matkou/otcem

Partnerův vztah s matkou/otcem nám o něm řekne vše, co potřebujeme vědět. Vycházejí spolu, mají se rádi, ale nemají problém přetrhnout „pupeční šňůru“? Skvělé. V opačném případě berme nohy na ramena.

13. Jen láska nestačí

Ke spokojenému a fungujícímu vztahu jen láska nestačí. Potřebujete také dobré komunikační schopnosti, empatii, ochotu dělat kompromisy a chuť i ochotu na vztahu neustále pracovat.

14. Nejsme si souzeni

Pokud se opravdu snažíme, pracujeme na vztahu, ale ono to stále není ono, žijeme s někým, kdo se k nám nehodí. Jakmile najdeme toho správného, pochopíme, jak snadné je žít v páru.

15. Láska přeje připraveným

Nemáme šanci najít toho pravého, pokud na to nejsme připraveni. Pokud jsme zahořklí, máme zlomené srdce, nebo prožíváme špatné období, dejme si raději pauzu.

16. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky

Pokud se s někým rozejdeme, a pak se k sobě zase vracíme, a to i vícekrát, nepatříme k sobě. Nejspíš nás to k sobě táhne z úplně jiných důvodů, než je láska (sex, pohodlnost,…).

17. Zoufalství není sexy

Není nic horšího než zoufalé prosby, aby s námi zůstal/a. Neexistuje nic, co by bylo méně atraktivní. Ovšem pozor: není zoufalé přiznat, že toužíme po lásce, po rodině a dětech.

18. Zkušenosti jsou plus

Člověk, který má za sebou pár delších vztahů, bude mít natrénováno. Rozhodně bude v lásce a v soužití lépe vyškolený než ten, kdo žádný vztah nikdy neměl.

19. Mějme odvahu

Ať už jsme se v lásce zklamali, nebo jsme vztahy nepolíbení, zamilovat se, otevřít se někomu druhému, pustit někoho do svého života, to chce odvahu, dostatek sebevědomí a sílu. Najděme je v sobě!

20. Oba vyhrávají

Je jedno, že jeden z nás je třeba atraktivnější nebo vydělává víc peněz, je chytřejší či vtipnější. Oba ale musí mít pocit, že je partner nějak obohacuje.

21. Neodpouštějme opakovaně

Nevěru lze odpustit, ale pokud to uděláme víc než dvakrát, dáváme tím partnerovi v podstatě povolenku zahýbat nám permanentně.

22. Tři věci, s nimiž zvládneme vše

Život občas není jednoduchý, ale jsou tři věci, které vám pomohou s partnerem překonat i ty nejhorší časy: smysl pro humor, silná milostná chemie a schopnost vidět věci z té lepší stránky.

Foto: Freepik, PX Fuel

reklama
Související články
29.9.2023
Fígl na zažloutlé nehty! Pokud si lakujete nehty, pak už víte, že jednu barvu musí vzápětí nahradit nová. Jinak po odlakování zůstane na nehtech nepěkná zažloutlá stopa, někdy až do oranžova. Je to kvůli vpíjení zejména červených pigmentů do vrchní keratinové vrstvy nehtů. A teď ten fígl: Pokud nechcete pro zakrytí zažloutlého nádechu hned nanášet nový lak, pak nehty vykoupejte v rozpuštěném práš
28.9.2023
Když se na podzim začervenají, je to krása. Možná teprve v tu chvíli si uvědomíte, kolik jich kolem nás roste. Oranžové bobule lákají ptáky, my si je spíše nosíme domů jako dekoraci a to je škoda, protože jeřabiny jsou zdravé. Jen je nesmíte jíst syrové, tedy alespoň ne ve velkém množství, protože obsahují látky, které mohou vyvolat nevolnost a bolest hlavy. Pokud je ovšem usušíte, uvaříte nebo
18.9.2023
Plata a krabičky od vajec jsou z recyklovaného papíru a pro další třídění odpadu se nehodí. Navíc vyhazovat je by byla věčná škoda. Skvěle se hodí pro výrobu originálních dekorací. Základním materiálem jsou velká plata od vajec. Krabičky lze použít také, ale spíš jako doplněk. Samozřejmě musí být v šedé barvě. Foto přes dvoustranu, v knize ze str. 16 – 17 a detaily postupu na následující dvo
9.9.2023
Roztomilou letní dekoraci na zahradu vytvoříte snadno a potřebovat k tomu budete prázdné plastové kelímky a provázek. Kreativní činnost probouzí estetické cítění, odbourává stres a uklidňuje mysl. A vůbec není pravda, že je k ní třeba zručnost a vycvičené prsty. Vyzkoušejte si, jak hravě zvládnete kouzelné malé kloboučky. Připravte si * plastové kelímky * motouz * mašle a jiné drobnosti
1.9.2023
Vlastnoručně vyrobená malinká knížečka jako pro panenky vám poslouží například na poznamenání telefonního čísla nebo důležité poznámky. A bude vždy po ruce. Můžete si do něj zapisovat tajnosti. Nebo si ho připněte na kabelku jako ozdobu. Jinou variantou může být mininotýsek, ve kterém místo prázdných stránek najdete fotografie svých blízkých. A když si ho vytvoříte sami, o to větší radost vám p
reklama
Šikovné tipy
Ze staré lavice nová
Možná i vy najdete někde na půdě starou lavici, kterou vám bude líto vyhodit. Ta naše bývala asi v kuchyni a nevypadá moc hezky. Ale posloužit ještě může. Stačí jí dát nový kabát. Budete potřebovat: Vodou ředitelnou barvu (my jsme použili okrovou), vodou ředitelnou lazuru (ořech), smetáček, brusku, smirkový papír, štětec, látku (nejlepší je kočárkovina, ale […]
Pečicí papír je prima pomocník
Jistě ho máte doma i vy a jako spousta jiných hospodyněk ho používáte k pečení, ale umí toho mnohem víc. Papír se dá použít na vyložení jakékoliv nádoby, když nechcete, aby se její obsah přichytil na stěnu a připálil. Například když pečete v troubě povidla, nebo připravujete zeleninu. Právě tak se na papíru dá sušit. […]
Když vás něco štípne
Je to nepříjemné, ale těch pár štípanců tak nějak k létu patří. Prostě jsme více v lese, na lukách i u rybníků a naše odhalená kůže se stává velkým lákadlem pro hmyz. Samotné bodnutí není většinou nijak nebezpečné, někdy ani nevíme, co nás vlastně kouslo. Jindy si to naopak pamatujeme až příliš. Hmyz totiž do ranky vypustí […]
Léto zase jednou skončí: Bylinky si schovejte i na zimu
Jak? Můžete je sušit, mrazit, nakládat… prostě způsobů, jak si trochu té vůně a chuti uchovat na chladné měsíce, je spousta. Sušené Sušení je asi nejznámější způsob uchovávání bylinek. Jen musíte znát pár jednoduchých zásad. Mezi ně patří i to, které bylinky se k sušení hodí, tedy kterým prospěje a získají jím ještě větší vůni. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Plzeňské pivo si oblíbil i František Palacký
epochaplus.cz
Plzeňské pivo si oblíbil i František Palacký
Co si vybavíte, když se řekne Plzeň? Jednoznačně pivo. Dějiny piva se v tomhle městě táhnou zpátky v čase až do roku 1292, kdy král Václav II. poskytl 260 plzeňským měšťanům právo várečné. Nejslavnější pivařská kapitola ale začíná v 19. století. Obyvatelé Plzně si v roce 1839 zakládají Měšťanský pivovar. Bavorský sládek Josef Groll v něm první pivo uvaří
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Síla motivace: Co ovlivňuje myšlení?
21stoleti.cz
Síla motivace: Co ovlivňuje myšlení?
Přežeňme tu metaforu V seriálu The last of us napadne lidstvo cizopasná houba, která mění myšlení i chování a přinutí člověka, aby jednal v souladu s cíli vetřelce, které nutno říci nejsou zrovna m
W Restaurant & Whiskey Bar: Chrám, kde se gastronomie potkává s byznysem
iluxus.cz
W Restaurant & Whiskey Bar: Chrám, kde se gastronomie potkává s byznysem
V Praze se nachází hodně vytříbených restaurací, které poskytují vhodné zázemí pro obchodní jednání. Jedna z nich je ale v lecčems unikátní. W Restaurant & Whiskey Bar v Maiselově ulici je podnik
Kavky si mě tehdy vybraly, a zahnaly tak mou samotu
skutecnepribehy.cz
Kavky si mě tehdy vybraly, a zahnaly tak mou samotu
Našla jsem ji zraněnou v parku a vzala domů. Kavka se rychle uzdravila, přivolala ale celou svou rodinu. Věděla, jak moc mě trápí, že jsem osamělá. Od chvíle, kdy jsem nastoupila do důchodu, jsem začala žít samotářský život. Plánovala jsem si toho hodně, co budu dělat a na co budu mít čas, najednou bylo ale toho času až
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Tajemná místa z celé planety: Kde se magie cítí jako doma?
enigmaplus.cz
Tajemná místa z celé planety: Kde se magie cítí jako doma?
Jsou místa, která nás nechávají naprosto chladnými. A pak jsou taková, která jsou skrz naskrz prodchnutá tajemnou energií. ENIGMA PLUS vás provede destinacemi, které vyhledávají okultisté z celého svě
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Lásce je konec!
nasehvezdy.cz
Lásce je konec!
Herečka Simona Lewandowská (24) ze Zlaté labutě prožívala donedávna romanci jako z pohádky. S partnerem, hercem Goranem Maiellem (24), začali brzy společně bydlet, klapalo jim to a malovali si pohádko
Ježíšův kříž: Kam se poděla slavná relikvie?
epochalnisvet.cz
Ježíšův kříž: Kam se poděla slavná relikvie?
Náboženské relikvie jsou již od středověku žádaným zbožím mezi obyčejnými věřícími i církví, ty nějak spojované s Kristem obzvlášť. Těch je ale zároveň jen velmi málo. Často se jedná o fragment kříže,
SKOČTE SI DO PARDUBIC
epochanacestach.cz
SKOČTE SI DO PARDUBIC
Podzimní městské slavnosti nabízejí bohatý program: Spanilá jízda kočárů, vystoupení zpěvačky Moniky Absolonové, staročeské tržiště, Pigy a Lily, kapela Electrophonix, HORSE SHOW,  Saxana dětem, Ivana Korolová s kapelou, Oldtimer Corso veteráni, T.J. Sokol Pardubice, Šlapeto, PM Stars, Dny medu, lampionový průvod, Běh Univerzity Pardubice, ELÁN KontraBand, Vinařský minifestival, poutové atrakce, Laserová a světelná show. http://pardubice.eu/podzimni-mestske-slavnosti-6-7-10-2023
Kvůli milenci dostal ihned padáka
nasehvezdy.cz
Kvůli milenci dostal ihned padáka
Když Filip Rajmont (45) začal po škole učit na DAMU, náramně si to užíval; jenže jen chvíli. Praskl na něj totiž poměr se studentem, a dostal okamžitě padáka. Tím nebyl nikdo jiný než herec Ivan Lu