Domů     Dvaadvacet rad k nalezení lásky
Dvaadvacet rad k nalezení lásky

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme! Stačí se držet moudrých rad, které sestavili psychologové. Pomohou osamělým – mladým i zralým – lehčeji proplout úskalími milostného života.

Ať již se rozhlížíme doma, či ve světě, všude to vypadá obdobně – mladí hledají těžko lásku, a tak přibývá těch, co žijí singles. Dlouholeté vztahy a manželství se rozpadají, a proto lidé stojí opět na začátku – znovu hledají partnera.

Když se to stane poněkolikáté, mnozí už to vzdávají a zařeknou se, že raději zůstanou sami. Pro jiné je hledání lásky motorem života. Aby bylo úspěšné, přinášíme několik rad a doporučení.

1. S první láskou navždy?

Pokud se týká vztahů a lásky, koluje spousta mýtů a polopravd. Jedním z nich je i tvrzení, že první láska nemůže nikdy vydržet navždy, že je potřeba si v mládí užít. Nikde není psáno, že se svou první láskou nemůžeme vydržet až do smrti.

Znám spoustu párů, které to dokázaly, vy můžete být tím dalším. Jen si musíme umět dopřát dostatek svobody a vzájemné podpory, abychom vedle sebe mohli vyrůst.

2. Neplýtvejme časem

Život uteče jako voda, a tak se zdá, že nejcennější komoditou, kterou máme, je čas. I když někdy to tak nemusí vypadat. Jenže plýtvat časem s nerozhodnými muži/ženami je chyba! Pokud se muž/žena neumí rozhodnout, zda vás chce, či nikoliv, jděte od toho. Je to ztráta času.

3. Neomlouvejme muže/ženu

Udělal náš partner něco, co nám příliš nesedí? Nezdají se nám některé jeho návyky? Tak ho neomlouvejme. Zpočátku totiž chce každý udělat nejlepší dojem, a pokud jsou problémy už na začátku, jak by to vypadalo potom?!

4. Přitažliví grázlíci

Hajzlíci, kterým tak rádi podléháme, bývají ve většině případů naprostí pitomci! Jen jim příroda nadělila sex-appeal, aby mohli ve světě přežít i s tak otřesným chováním a povahou. Vyhýbejte se jim jako čert kříži.

5. Hodní muži jsou nudní

Nepleťme si lásku s dramatem. Často akční a zábavná povaha, expresívnost a neklid není důkazem vášně, ale spíše nestability a nevyrovnanosti. Klidnější jízda je pro život určitě fajn.

6. Nerozebírejme nesmysly

Neřešme banality! Neanalyzujme, jaký přesný význam má jeho poslední věta, nepřemýšlejme, zda se na nás usmál dostatečně mile. Užívejme si jeden druhého a dejme vztahu šanci.

7. Nežárleme

Žárlivost svědčí o vlastní nejistotě a je známkou slabých a nevyrovnaných. Scény a podezřívavost partnerovi v případné nevěře nezabrání, naopak k ní přispějí. S žárlivcem se žít nedá!

8. Nepochybujme o sobě

Neustálá nejistota, co si o nás myslí okolí, jak nás vnímá, zda jsme pro své blízké dost dobří – to vše nám milostný život jen komplikuje. Sami toužíme po jistotě a bezpečí, ale pochybování o sobě samých od nás lidi spíše odhání.

9. Za rok uvidíme

Mnoho lidí se svému protějšku zcela otevře už po několika měsících známosti. Je dobré počkat rok, než začneme někomu plně důvěřovat. Málokdo se totiž vydrží přetvařovat déle než rok.

10. Nedělejme ústupky

Jakýkoli vztah může skončit fiaskem, proto nedělejme v lásce ústupky a jděme za tím, kdo se nám opravdu líbí. Hlavně se neřiďme heslem: Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

11. Buďme relisté, ne snílci

Nečekejme, že láska bude vypadat jako z červené knihovny. Realita má ke snům a romantickým filmům většinou dost daleko.

12. Vztah s matkou/otcem

Partnerův vztah s matkou/otcem nám o něm řekne vše, co potřebujeme vědět. Vycházejí spolu, mají se rádi, ale nemají problém přetrhnout „pupeční šňůru“? Skvělé. V opačném případě berme nohy na ramena.

13. Jen láska nestačí

Ke spokojenému a fungujícímu vztahu jen láska nestačí. Potřebujete také dobré komunikační schopnosti, empatii, ochotu dělat kompromisy a chuť i ochotu na vztahu neustále pracovat.

14. Nejsme si souzeni

Pokud se opravdu snažíme, pracujeme na vztahu, ale ono to stále není ono, žijeme s někým, kdo se k nám nehodí. Jakmile najdeme toho správného, pochopíme, jak snadné je žít v páru.

15. Láska přeje připraveným

Nemáme šanci najít toho pravého, pokud na to nejsme připraveni. Pokud jsme zahořklí, máme zlomené srdce, nebo prožíváme špatné období, dejme si raději pauzu.

16. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky

Pokud se s někým rozejdeme, a pak se k sobě zase vracíme, a to i vícekrát, nepatříme k sobě. Nejspíš nás to k sobě táhne z úplně jiných důvodů, než je láska (sex, pohodlnost,…).

17. Zoufalství není sexy

Není nic horšího než zoufalé prosby, aby s námi zůstal/a. Neexistuje nic, co by bylo méně atraktivní. Ovšem pozor: není zoufalé přiznat, že toužíme po lásce, po rodině a dětech.

18. Zkušenosti jsou plus

Člověk, který má za sebou pár delších vztahů, bude mít natrénováno. Rozhodně bude v lásce a v soužití lépe vyškolený než ten, kdo žádný vztah nikdy neměl.

19. Mějme odvahu

Ať už jsme se v lásce zklamali, nebo jsme vztahy nepolíbení, zamilovat se, otevřít se někomu druhému, pustit někoho do svého života, to chce odvahu, dostatek sebevědomí a sílu. Najděme je v sobě!

20. Oba vyhrávají

Je jedno, že jeden z nás je třeba atraktivnější nebo vydělává víc peněz, je chytřejší či vtipnější. Oba ale musí mít pocit, že je partner nějak obohacuje.

21. Neodpouštějme opakovaně

Nevěru lze odpustit, ale pokud to uděláme víc než dvakrát, dáváme tím partnerovi v podstatě povolenku zahýbat nám permanentně.

22. Tři věci, s nimiž zvládneme vše

Život občas není jednoduchý, ale jsou tři věci, které vám pomohou s partnerem překonat i ty nejhorší časy: smysl pro humor, silná milostná chemie a schopnost vidět věci z té lepší stránky.

Foto: Freepik, PX Fuel

reklama
Související články
11.4.2024
Z nového staré, ale krásné. Pomocí barev a přelepů si ze závěsné poličky se šuplíčky vytvořte nostalgickou „babičku“ se starodávnou patinou a dekorativními plastickými ornamenty. Taková polička se hodí třeba do kuchyně, ale také do předsíně, a pokud máte v tomto stylu zařízený pokoj, dejte ji klidně i sem. Co budete potřebovat? Dřevěnou závěsnou poličku s malými šuplíky * akrylové barvy * štěte
5.4.2024
Návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres, a někdy i deprese, to vše přináší klimakterium. Pomoc můžeme hledat v přírodě. A protože každá žena prožívá přechod s jinými obtížemi, vybírejte bylinky sobě na míru, podle toho, co trápí právě vás. Šalvěj lékařská Je považována za přírodní antidepresivum, pomáhá i při melancholii. Používají se především čerstv
27.3.2024
Velikonoce jsou tady! Přinášíme vám několik tipů, jak si je udělat krásné s pomocí prvního kvítí! Ve stejnokroji Že sestava v kabátku stejného střihu dokáže udělat úplně jiný dojem než bez kabátku, platí nejen u vojáčků. Kabátek přitom může být zcela jednoduchý, klidně z papíru nebo pruhu jutoviny. Jarní ikebana Pokud chcete neobvyklou květinovou dekoraci, nechte se inspirovat japonskou ike
26.3.2024
Nové knihy stále přibývají, knihovna praská ve švech a ani při sebelepší vůli už se v titulech nevyznáte? Jestli je to i váš problém, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Učili nás, že knihy se nevyhazují. A tak to neděláme. Ukládáme je, jak se dá. Často, když už máme knihovnu plnou, tak do druhé řady, někam dozadu, to v lepším případě. Při namátkové prohlídce některé přece jen vyřadíme… Abycho
20.3.2024
Lisované květy mají trochu jiné kouzlo než sušené. V 2D verzi se stávají spíš ilustrací. A toho se dá využít k tvoření líbezných osobních i bytových doplňků. Zdlouhavé lisování květin zatížených knihami se dá urychlit za využití mikrovlnky. Potřebujete k tomu dvě destičky z překližky v rozměrech odpovídající prostoru mikrovlnky. Na destičku položte tři archy savého papíru, na který rozložíte rost
reklama
reklama
Šikovné tipy
Vyzkoušeli jsme: Jak se čistí ekologicky?
Přichází jaro, a tak snad není nikdo, kdo by je nechtěl přivítat s krásně uklizeným bytem. Ale že takový úklid pro nikoho, až na malé výjimky, není velká zábava, je také pravda. I proto se snažíme volit takové prostředky, které budou co nejúčinnější a práci nám usnadní. To je samozřejmě dobře, ale ještě na jednu […]
Lazura: Tak trochu jiná barva
Lavička. Máte ji na zahradě, rádi na ní sedáváte, ale už se na ní podepsalo počasí i čas. Přišla chvíle dát jí nový kabát. Zkuste tentokrát vyměnit barvu za lazuru. Obnova dřevěného zahradního nábytku je čas od času nutná. Dřevo má své nesporné přednosti, jako je kvalita, svěží vzhled, nadčasovost, kresba, struktura… Ale také nevýhody, […]
I kuchyňská linka potřebuje péči
V kuchyni vznikají mastné páry a ty se usazují na dvířkách, ale nejen to. Bojujeme také s otisky prstů a různými skvrnami. Jenže na každý materiál se musí trochu jinak, a pokud si nechcete linku zničit nevhodnými metodami, musíte dodržovat pár pravidel. Hlavně se řídit podle materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěný Dřevo je […]
Obrázek ze starého šuplíku
Zajímavou dekoraci si vyrobíte z překližky. Jestli se vám podaří najít někde starou zásuvku od psacího stolu, vznikne navíc praktická polička, třeba do koupelny. Koho baví kreativní tvoření, hledá stále nové nápady, které by proměnil v něco hezkého. Vyzkoušejte zajímavý obrázek, který zvládnete, i když neumíte kreslit. A třeba to bude roztomilý dárek pro někoho blízkého. Připravte […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Mám zuby za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Mám zuby za všechny peníze
Nikdo mě nenutil, mohla jsem si pořídit skleničku a umělé zuby. Já ale toužila po hezkém chrupu. Spořila jsem, jak to šlo, ale ono to moc nešlo. Jako rozvedená s platem nic moc to dalo docela fušku. Když k tomu člověk přičte nájem a občas něco na sebe, zbylo mi sotva na jídlo a nějaké to
Indické karbanátky z červené čočky
tisicereceptu.cz
Indické karbanátky z červené čočky
Pokud se nechcete vzdát masa, můžete polovinu čočky nahradit mletým hovězím masem. Budete mít zdravější verzi klasických masových karbanátků. Suroviny 200 g červené čočky 2 velké mrkve 1 cibul
Nejoblíbenějším „domácím“ mazlíčkem argentinských lovců a sběračů byla liška
21stoleti.cz
Nejoblíbenějším „domácím“ mazlíčkem argentinských lovců a sběračů byla liška
V lokalitě Cañada Seca na západě Argentiny objevili vědci hrob, který vedle koster nejméně 24 lidí obsahoval i částečnou kostru vyhynulého druhu lišky. Zkoumání naznačují, že byla zřejmě oblíbeným „do
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Sportovní obuv – 5 tipů, jak vybrat ten nejlepší model pro vaše potřeby
epochanacestach.cz
Sportovní obuv – 5 tipů, jak vybrat ten nejlepší model pro vaše potřeby
Výběr správné sportovní obuvi může mít zásadní vliv na váš sportovní výkon i komfort během nošení. Ať už jste zapálený sportovec nebo hledáte pohodlnou obuv na běžné nošení, důležité je vybrat si model, který nejlépe odpovídá vašim potřebám. V následujících řádcích vám nabídneme pět zásadních tipů, jak na to. Zvažte typ vaší aktivity Prvním a
Když se luxusní hodinářství setká s divokou přírodou
iluxus.cz
Když se luxusní hodinářství setká s divokou přírodou
Od svého založení se značka Cartier etablovala v luxusním hodinářství jako synonymum pro inovace a eleganci . V roce 1914 Cartier poprvé představil design inspirovaný panterovou srstí na pouzdře hodin
Patrasovou napadl psychopat!
nasehvezdy.cz
Patrasovou napadl psychopat!
Oblíbená herečka Dagmar Patrasová (67) brzy oslaví své osmašedesáté narozeniny. Nedávno ale přiznala, že se jich vůbec nemusela dožít. Zaútočil na ni totiž psychicky nemocný muž, který ji chtěl dokonc
3x bourání v matičce Praze: Nepomohou ani protesty
epochaplus.cz
3x bourání v matičce Praze: Nepomohou ani protesty
Má kapacitu přes 2000 míst. Jde o největší synagogu v Praze a jednu z největších na světě. Řeč je o Vinohradském templu, postaveném v novorenesančním slohu s maurskými prvky. 14. února 1945 bohužel dostane zásah při spojeneckém bombardování.   Nacisté blokují jeho hašení, i tak by ale mohl být ještě opraven. Přesto je, přes protesty
Zasáhlo do bitvy u Kadeše 5000 bojových vozů?
historyplus.cz
Zasáhlo do bitvy u Kadeše 5000 bojových vozů?
Planina na dohled od řeky připomíná mraveniště. Těmi mravenci jsou bojové vozy, jejichž posádky spolu svádějí krvavý boj na život a na smrt. Největší bitva válečných vozů v historii za sebou zanechá tisíce mrtvých, ale nepozná jednoznačného vítěze. Jen krátká a nejasná hranice na samém východním okraji Středozemního moře nedaleko dnešního syrského Damašku odděluje ve 13.
Horoskop starých Řeků
nejsemsama.cz
Horoskop starých Řeků
Už v dobách starověkého Řecka se i běžní Řekové řídili seskupením hvězd podle dvanácti znamení, které nazvali v souladu s antickými bohy. Víte, který z vládců Olympu nad vámi drží ochrannou ruku? Arés 21. 3. – 19. 4. Arés byl řeckým bohem války. Stejně jako on jste i vy odvážná a bojovná a umíte se srdnatě a s nasazením rvát za svoji pravdu. Žijete okamžikem, toužíte
Tajemství pláže Manzanita: Hledají zde duchové ztracený zlatý poklad?
enigmaplus.cz
Tajemství pláže Manzanita: Hledají zde duchové ztracený zlatý poklad?
Loď se zmítá v silné bouři. Kormidelník jen stěží udržuje galeonu v bezpečné vzdálenosti od skalisek. Náhle však přichází velká vlna. Ta největší, osudová! Ostrý útes párá trup lodi a ve vodní tříšti
Supermatky zvířecí říše
epochalnisvet.cz
Supermatky zvířecí říše
Lidští rodiče musí podstoupit nemalé oběti, aby si pořídili dítě. V těhotenství ženám rostoucí plod odčerpává živiny a při porodu je může i ohrozit na životě. Oba rodiče pak do dítěte investují nemalé finanční prostředky, svůj čas a často i nervy. V živočišné říši ovšem existují rodiče, kteří do svých potomků investují ještě více.