Dvaadvacet rad k nalezení lásky

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme! Stačí se držet moudrých rad, které sestavili psychologové. Pomohou osamělým – mladým i zralým – lehčeji proplout úskalími milostného života.

Ať již se rozhlížíme doma, či ve světě, všude to vypadá obdobně – mladí hledají těžko lásku, a tak přibývá těch, co žijí singles. Dlouholeté vztahy a manželství se rozpadají, a proto lidé stojí opět na začátku – znovu hledají partnera. Když se to stane poněkolikáté, mnozí už to vzdávají a zařeknou se, že raději zůstanou sami. Pro jiné je hledání lásky motorem života.

Aby bylo úspěšné, přinášíme několik rad a doporučení.

1. S první láskou navždy?

Pokud se týká vztahů a lásky, koluje spousta mýtů a polopravd. Jedním z nich je i tvrzení, že první láska nemůže nikdy vydržet navždy, že je potřeba si v mládí užít. Nikde není psáno, že se svou první láskou nemůžeme vydržet až do smrti. Znám spoustu párů, které to dokázaly, vy můžete být tím dalším.

Jen si musíme umět dopřát dostatek svobody a vzájemné podpory, abychom vedle sebe mohli vyrůst.

2. Neplýtvejme časem

Život uteče jako voda, a tak se zdá, že nejcennější komoditou, kterou máme, je čas. I když někdy to tak nemusí vypadat. Jenže plýtvat časem s nerozhodnými muži/ženami je chyba! Pokud se muž/žena neumí rozhodnout, zda vás chce, či nikoliv, jděte od toho. Je to ztráta času.

3. Neomlouvejme muže/ženu

Udělal náš partner něco, co nám příliš nesedí? Nezdají se nám některé jeho návyky? Tak ho neomlouvejme. Zpočátku totiž chce každý udělat nejlepší dojem, a pokud jsou problémy už na začátku, jak by to vypadalo potom?!

4. Přitažliví grázlíci

Hajzlíci, kterým tak rádi podléháme, bývají ve většině případů naprostí pitomci! Jen jim příroda nadělila sex-appeal, aby mohli ve světě přežít i s tak otřesným chováním a povahou. Vyhýbejte se jim jako čert kříži.

5. Hodní muži jsou nudní

Nepleťme si lásku s dramatem. Často akční a zábavná povaha, expresívnost a neklid není důkazem vášně, ale spíše nestability a nevyrovnanosti. Klidnější jízda je pro život určitě fajn.

6. Nerozebírejme nesmysly

Neřešme banality! Neanalyzujme, jaký přesný význam má jeho poslední věta, nepřemýšlejme, zda se na nás usmál dostatečně mile. Užívejme si jeden druhého a dejme vztahu šanci.

7. Nežárleme

Žárlivost svědčí o vlastní nejistotě a je známkou slabých a nevyrovnaných. Scény a podezřívavost partnerovi v případné nevěře nezabrání, naopak k ní přispějí. S žárlivcem se žít nedá!

8. Nepochybujme o sobě

Neustálá nejistota, co si o nás myslí okolí, jak nás vnímá, zda jsme pro své blízké dost dobří – to vše nám milostný život jen komplikuje. Sami toužíme po jistotě a bezpečí, ale pochybování o sobě samých od nás lidi spíše odhání.

9. Za rok uvidíme

Mnoho lidí se svému protějšku zcela otevře už po několika měsících známosti. Je dobré počkat rok, než začneme někomu plně důvěřovat. Málokdo se totiž vydrží přetvařovat déle než rok.

10. Nedělejme ústupky

Jakýkoli vztah může skončit fiaskem, proto nedělejme v lásce ústupky a jděme za tím, kdo se nám opravdu líbí. Hlavně se neřiďme heslem: Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

11. Buďme relisté, ne snílci

Nečekejme, že láska bude vypadat jako z červené knihovny. Realita má ke snům a romantickým filmům většinou dost daleko.

12. Vztah s matkou/otcem

Partnerův vztah s matkou/otcem nám o něm řekne vše, co potřebujeme vědět. Vycházejí spolu, mají se rádi, ale nemají problém přetrhnout „pupeční šňůru“? Skvělé. V opačném případě berme nohy na ramena.

13. Jen láska nestačí

Ke spokojenému a fungujícímu vztahu jen láska nestačí. Potřebujete také dobré komunikační schopnosti, empatii, ochotu dělat kompromisy a chuť i ochotu na vztahu neustále pracovat.

14. Nejsme si souzeni

Pokud se opravdu snažíme, pracujeme na vztahu, ale ono to stále není ono, žijeme s někým, kdo se k nám nehodí. Jakmile najdeme toho správného, pochopíme, jak snadné je žít v páru.

15. Láska přeje připraveným

Nemáme šanci najít toho pravého, pokud na to nejsme připraveni. Pokud jsme zahořklí, máme zlomené srdce, nebo prožíváme špatné období, dejme si raději pauzu.

16. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky

Pokud se s někým rozejdeme, a pak se k sobě zase vracíme, a to i vícekrát, nepatříme k sobě. Nejspíš nás to k sobě táhne z úplně jiných důvodů, než je láska (sex, pohodlnost,…).

17. Zoufalství není sexy

Není nic horšího než zoufalé prosby, aby s námi zůstal/a. Neexistuje nic, co by bylo méně atraktivní. Ovšem pozor: není zoufalé přiznat, že toužíme po lásce, po rodině a dětech.

18. Zkušenosti jsou plus

Člověk, který má za sebou pár delších vztahů, bude mít natrénováno. Rozhodně bude v lásce a v soužití lépe vyškolený než ten, kdo žádný vztah nikdy neměl.

19. Mějme odvahu

Ať už jsme se v lásce zklamali, nebo jsme vztahy nepolíbení, zamilovat se, otevřít se někomu druhému, pustit někoho do svého života, to chce odvahu, dostatek sebevědomí a sílu. Najděme je v sobě!

20. Oba vyhrávají

Je jedno, že jeden z nás je třeba atraktivnější nebo vydělává víc peněz, je chytřejší či vtipnější. Oba ale musí mít pocit, že je partner nějak obohacuje.

21. Neodpouštějme opakovaně

Nevěru lze odpustit, ale pokud to uděláme víc než dvakrát, dáváme tím partnerovi v podstatě povolenku zahýbat nám permanentně.

22. Tři věci, s nimiž zvládneme vše

Život občas není jednoduchý, ale jsou tři věci, které vám pomohou s partnerem překonat i ty nejhorší časy: smysl pro humor, silná milostná chemie a schopnost vidět věci z té lepší stránky.

Foto: Freepik, PX Fuel

Štítky: ,
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Špenátový krém pro zahřátí
tisicereceptu.cz

Špenátový krém pro zahřátí

Sytá krémová polévka je ideální teplou...
Objevený hrob ve Statenicích u Prahy: byl v něm muž, či žena?
epochaplus.cz

Objevený hrob ve Statenicích u...

Archeologický tým objevil ve Statenicích u Prahy...
Dvojče zachránilo sestru před smrtí skokem z okna
skutecnepribehy.cz

Dvojče zachránilo sestru...

Období, které jsem prožívala, bylo...
Země se točí rychleji, den se zkracuje
epochaplus.cz

Země se točí rychleji, den...

V začátcích roku 2021 vědci z celého...
Nový podezřelý v případu Zodiac zanechával na internetu mrazivé komentáře
enigmaplus.cz

Nový podezřelý v případu Zodiac...

Před několika dny tým vyšetřovatelů odložených...
Limitovaná edice rumu Havana Club Rum of Skepta
iluxus.cz

Limitovaná edice rumu...

Havana Club a mezinárodní hudební ikona Skepta...
Kouzlo venkovského bydlení
rezidenceonline.cz

Kouzlo venkovského bydlení

Bydlení na předměstí se může ukázat jako velká...
Válka Prachařových žen!
nasehvezdy.cz

Válka Prachařových žen!

Současná partnerka...
Rodinná tragédie ji dostala na dno
nasehvezdy.cz

Rodinná tragédie ji dostala...

Ačkoli je ještě velmi...
Návrat na Měsíc začíná
21stoleti.cz

Návrat na Měsíc začíná

„Je to malý krok pro člověka, ale obrovský...
Manželství jako „továrna na změny“
epochalnisvet.cz

Manželství jako „továrna na...

Manželství je přítomné téměř ve všech kulturách na...
Skalnaté hory: pýcha Severní Ameriky a ráj pěší turistiky
epochanacestach.cz

Skalnaté hory: pýcha Severní...

Jedním ze symbolů...
0 shares