Domů     Avicenna a tajemství zažívání: Proč je hydratace střev klíčem k mládí?
Avicenna a tajemství zažívání: Proč je hydratace střev klíčem k mládí?
23.11.2023

komerční sdělení

Neexistuje fontána mládí, ale existuje jeden způsob, jak si zlepšit stav zažívání a střev. Přestaňte ztrácet vlhkost a s ní vitalitu!

Avicenna, významný myslitel a lékař, kdysi považoval „smršťování těla“ za jeden z nejvýznamnějších faktorů stárnutí. Moderní věda jeho teorii potvrzuje. Uvědomujeme si, že s přibývajícím věkem se množství vody v našem těle snižuje.

Tento nedostatek vlhkosti vede k zahušťování krve a lymfy, snižování pružnosti kůže a svalů, bolestem hlavy, kloubů a mnoha dalším nepříjemnostem. Jak se tedy můžeme vyhnout tomuto nevyhnutelnému procesu stárnutí? Klíčem může být něco tak jednoduchého jako pití vody.

Objevte tajemství hydratace střev: pití vody jako prodloužení života

Jóga a tradiční lékařská praxe nám radí pít vodu hned po probuzení, teplou až horkou. Vypijte tolik, kolik můžete – začněte s jednou sklenicí a postupně dávku zvyšujte.

Tuto vodu nazývají „rychlou vodou“, protože se rychle dostává tam, kde je nejvíce potřeba – do tenkého střeva.

Proč je teplá voda tím, co vaše tělo potřebuje?

Žaludek studenou vodu nepustí rovnou do našeho systému, ale nejprve ji ohřeje. Číňané věří, že toto ohřívání je způsobeno energií ledvin, kterou bychom měli chránit, nikoli zbytečně plýtvat.

Kdy a jak pít vodu pro optimální výsledky?

Nejlepší čas na hydrataci je ráno, kdy je žaludek prázdný. Pokud začnete den sklenicí teplé vody, ta se dostane přímo do buněk, kde nejvíce potřebujeme hydrataci.

Jak se voda dostane do střev a proč je to tak důležité?

Voda se dostane přímo do pericelulárního prostoru, nikoliv dovnitř buňky, kde může předcházet bobtnání. Mezibuněčná voda pomáhá zkapalnit krev a lymfu a snížit hladinu cukru a cholesterolu.

Co se stane, když pijeme dostatek vody?

Voda na lačný žaludek ráno odplavuje toxiny, zbytky nestrávené potravy ze stěn trávicího traktu a podporuje vyprazdňování tlustého střeva. Správná práce trávicího traktu je klíčem ke vstřebávání všech živin a k dlouhému a zdravému životu.

Voda jako nástroj ke zklidnění

Podle tibetské medicíny má voda blahodárný vliv na nervový systém. Když se cítíte stresovaní, zkuste vypít sklenici horké vody po malých doušcích. Budete se cítit lépe a tělo se sám vypořádá se stresem.

Když už má trávení a střeva těžký problém?

Byliny jsou přírodním lékem na problémy s trávením a střevy.   V tom může trochu problém, pokud trpíte například průjmy. A co kdybychom vám řekli, že existuje bylinný nápoj, který se dostane přímo tam, kde je nejvíce potřeba?

Například hustá konzistence Vitestinu – přírodního bylinného nápoje, který zůstává na problematických místech dlouho dostatečně dlouho, aby mohly byliny způsobit své kouzlo.

Vyzkoušeli jste vše a nepomáhá nic?

Jedním z faktorů, které mohou ovlivnit naše zažívání, mohou být paraziti. Tito nepřátelé se mohou do našeho těla dostat různými cestami, například při naší dovolené v exotických zemích, kde se setkáváme s neznámým prostředím a jídlem.

Tyto cizopasné organismy se v nás mohou dlouhodobě usadit a způsobovat různé potíže, aniž bychom si to uvědomili. Problém s parazity je také v tom, že jejich přítomnost často zůstává nepoznaná a může nám tak komplikovat život.

Zavzpomínejte, co se dělo ve vašem životě před započetím problémů, ať již z psychického, tak i z fyzického hlediska, může to být velmi důležité.

Tady je možné nasadit z přírodních zdrojů byliny s antibakteriální, antivirovými a antiparazitickými účinky, někdy i nutně klasickou chemickou cestu.

To všechno zní jednoduše, že? Ale zažívání a střeva nejsou jen nástrojem na zpracování potravin. Je to klíč k naší imunitě, vitalitě a mládí.

A jak nám ukazuje Avicenna, správná hydratace střev a všech sliznic zažívacího traktu je tím největším tajemstvím zdraví.

Vitestin® obsahuje vyváženou kompozici více než 14 bylin – protizánětlivé, hojivé, na trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické. Aloe Vera doplňuje strukturu a je obecně prospěšná na zažívání.

Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu. Podporuje erekci a sexuální zdraví. Husté nosné médium umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Vitestin® je zcela výjimečný svým rozsahem a účinky. Pomáhá při léčbě průjmů, zácpy, nadýmání, hemoroidů a mnoha dalších potíží.

O tom svědčí i spokojení zákazníci.

Milan Michal z Neratovic napsal: „Čtyři roky jsem zkoušel různé přípravky z lékárny, kvůli svému problému s vyprazdňováním. Nic ale nepomáhalo. Až výrobek Vitestin ten problém upravil. Po osmé sklenici se to zlepšilo o 80 procent.

Též se mi srovnal krevní tlak. A dolů mi šel pomalu i cukr.“

Existuje i varianta pro zažívání zvířat, Vitestin® VETERINA.

dárkovým poukazem určitě nic nepokazíte.

reklama
Související články
16.2.2024
Jóga neznamená jen krkolomné pozice, jichž dosáhnete po letech pilného cvičení. Jóga zná také jednodušší cviky, které pomohou protáhnout tělo a udržet si pružnost. Kočka čili Mardžárí, po našem kočičí hřbet, je cvik, který známe už ze školní tělocvičny. To ale nic nemění na jeho účinnosti, neboť dobře uvolní páteř. V úpravě podle jógy tento cvik začíná v sedu na patách, tzv vadžra ásaně. - S
12.2.2024
Skoro každý se s ní setkal, často v dětství, ale nevyhýbá se ani dospělým. A tak víme, že je hodně nepříjemná. Pálí a svědí stejně, jako když sáhneme do kopřiv. Na kůži se objeví vystupující pupeny, které někdy mohou přicházet ve vodnaté puchýře. Stejně rychle, jak pupeny vznikají, se zase hojí, ale na jejich místě obvykle vznikají nové. Plocha kolem nich je zarudlá a oteklá. Kopřivka se nejčastě
7.2.2024
Potit se neustále je utrpení. Nikoli fyzické, ale psychika dostává zabrat, když musíte neustále kontrolovat, zda nemáte vlhké skvrny v podpaží nebo na břiše. Příroda vymyslela různé metody, jak se může organismus bránit přehřátí: Sloni mávají svýma obrovskýma ušima, aby se jim tam v cévách ochlazovala krev, psi vyplazují jazyk a funí a my, lidé, se potíme. Každá z těchto metod funguje na určitém
6.2.2024
Nikdy snídani nevynechávejte. Je to nejdůležitější jídlo dne. Kvalitní snídaně dodá sílu a energii, dokonale nastartuje váš metabolismus a pomáhá udržet optimální hmotnost. Věděli jste, že snídaně do značné míry rozhodne o tom, jak bude váš den úspěšný? A přesto je mnoho těch, kteří snídani úplně vynechávají. Ať už z nedostatku času, nebo prostě proto, že jíst po ránu nepovažují za důležité. Pr
5.2.2024
S přibývajícími lety nás často trápí různé zdravotní neduhy. Většinou si řekneme, že to už patří k věku. Ale nemusí to být úplně pravda. S některými si lze docela dobře poradit, u jiných můžeme jejich nástup alespoň oddálit. Cukrovka nebolí A právě proto je tak zrádná. Za toto onemocnění ve vyšším věku většinou může nezdravý jídelníček, sedavý způsob života a nadváha. Častou příčinou je i d
reklama
reklama
Šikovné tipy
I kuchyňská linka potřebuje péči
V kuchyni vznikají mastné páry a ty se usazují na dvířkách, ale nejen to. Bojujeme také s otisky prstů a různými skvrnami. Jenže na každý materiál se musí trochu jinak, a pokud si nechcete linku zničit nevhodnými metodami, musíte dodržovat pár pravidel. Hlavně se řídit podle materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěný Dřevo je […]
Obrázek ze starého šuplíku
Zajímavou dekoraci si vyrobíte z překližky. Jestli se vám podaří najít někde starou zásuvku od psacího stolu, vznikne navíc praktická polička, třeba do koupelny. Koho baví kreativní tvoření, hledá stále nové nápady, které by proměnil v něco hezkého. Vyzkoušejte zajímavý obrázek, který zvládnete, i když neumíte kreslit. A třeba to bude roztomilý dárek pro někoho blízkého. Připravte […]
Kvítky z pistáciových skořápek
Skořápky z různých ořechů jsou sice výborné místo třísek na podpal, ale skvěle se hodí i na tvoření. Ty pistáciové jsou zvlášť vhodné na výrobu nejrůznějších kvítků. Začněte těmi nejjednoduššími a postupně můžete tvořit náročnější motivy. Co budete potřebovat: skořápky z pistácií * akrylové barvy * tavnou pistoli * tvrdý papír nebo karton * bezbarvý […]
I o šperky je třeba pečovat
Většina žen nosí šperky, které pro ně mají zvláštní význam. Třeba náušnice po babičce nebo řetízek, který dostaly k narození syna nebo dcery. Jak na to, aby neztratily svůj třpyt ani po letech? Existuje pár obecných tipů, které pomohou, aby ozdoby zůstaly čisté a zářivé. Některé jste možná už slyšeli, ale nevěnovali jste jim velkou pozornost. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
enigmaplus.cz
Tajemný grimoár Johna Dee: Obsahuje seznam andělů a poselství Adamovi?
Anglický učenec a okultista John Dee se může chlubit mnoha záhadnými artefakty. Obsidiánovým zrcadlem počínaje a křišťálovou koulí, jíž je prý možné nahlížet do budoucnosti, konče. Údajně také vla
Heraldika: Erb jako podpis
epochaplus.cz
Heraldika: Erb jako podpis
Erby různých šlechtických rodů nás dodnes fascinují svými barvami i motivy. Ale není to jen pastva pro oči, skrývá se za nimi mnohem hlubší význam. A jejich tvorba má svá jasně daná pravidla, která se dodržují už v minulých staletích. Původně přitom slouží jako druh podpisu i prostředek k identifikaci. Napadá vás, co mohou mít
Kuřecí hranolky s dipem
tisicereceptu.cz
Kuřecí hranolky s dipem
Pokud chcete připravit variantu bez masa, vyzkoušejte nakrájenou cuketu nebo kedlubnu. Obalte stejně jako maso a podávejte s dipy různých příchutí. Ingredience 500 g kuřecích prsních řízků hlad
Co je to Business Intelligence?
epochalnisvet.cz
Co je to Business Intelligence?
Prozkoumejte klíčové aspekty a nástroje Business Intelligence, které manažerům a analytikům umožňují nejen optimalizovat výdaje a identifikovat nové obchodní příležitosti, ale také lépe porozumět tržn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
nasehvezdy.cz
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
Už delší dobu se spekuluje o tom, že herečka Linda Rybová (48) ze seriálu Ulice a David Prachař (65) řeší manželské problémy. Očividně to ale nikam nevede. Důvodem má být prý Prachařova žárlivost a s
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
21stoleti.cz
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního živo
Neobyčejná schopnost se dědí
skutecnepribehy.cz
Neobyčejná schopnost se dědí
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
epochanacestach.cz
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
Premiéra na zámku Doudleby nad Orlicí – skvělá růžová vína a frizzante, historie, zámecká kuchyně i zahrada… Vstupné již od 250 Kč. E-katalog on-line aplikace pro vaše chytré telefony obsahující katalog vín… Během odpoledne Vás čeká pultová degustace rosé a frizzante. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech.
Svatba je za dveřmi?
nasehvezdy.cz
Svatba je za dveřmi?
Zamilovaná herečka ze seriálu ZOO do toho možná znovu praští. O svém partnerovi Josefu Holomáčovi (63) sice ještě nedávno mluvila jako o dobrém kamarádovi, teď to ale vypadá, že se ledy konečně hnuly
Jarní úklid pleti
iluxus.cz
Jarní úklid pleti
Česká značka Maat se specializuje na ruční výrobu aromaterapeutické kosmetiky v malých objemech, což je zárukou, že se k zákaznikovi dostane vždy čerstvý a živý produkt. Nejlepší vzpruhu pro pleť unav
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g