Domů     Avicenna a tajemství zažívání: Proč je hydratace střev klíčem k mládí?
Avicenna a tajemství zažívání: Proč je hydratace střev klíčem k mládí?
23.11.2023

komerční sdělení

Neexistuje fontána mládí, ale existuje jeden způsob, jak si zlepšit stav zažívání a střev. Přestaňte ztrácet vlhkost a s ní vitalitu!

Avicenna, významný myslitel a lékař, kdysi považoval „smršťování těla“ za jeden z nejvýznamnějších faktorů stárnutí. Moderní věda jeho teorii potvrzuje. Uvědomujeme si, že s přibývajícím věkem se množství vody v našem těle snižuje.

Tento nedostatek vlhkosti vede k zahušťování krve a lymfy, snižování pružnosti kůže a svalů, bolestem hlavy, kloubů a mnoha dalším nepříjemnostem. Jak se tedy můžeme vyhnout tomuto nevyhnutelnému procesu stárnutí? Klíčem může být něco tak jednoduchého jako pití vody.

Objevte tajemství hydratace střev: pití vody jako prodloužení života

Jóga a tradiční lékařská praxe nám radí pít vodu hned po probuzení, teplou až horkou. Vypijte tolik, kolik můžete – začněte s jednou sklenicí a postupně dávku zvyšujte.

Tuto vodu nazývají „rychlou vodou“, protože se rychle dostává tam, kde je nejvíce potřeba – do tenkého střeva.

Proč je teplá voda tím, co vaše tělo potřebuje?

Žaludek studenou vodu nepustí rovnou do našeho systému, ale nejprve ji ohřeje. Číňané věří, že toto ohřívání je způsobeno energií ledvin, kterou bychom měli chránit, nikoli zbytečně plýtvat.

Kdy a jak pít vodu pro optimální výsledky?

Nejlepší čas na hydrataci je ráno, kdy je žaludek prázdný. Pokud začnete den sklenicí teplé vody, ta se dostane přímo do buněk, kde nejvíce potřebujeme hydrataci.

Jak se voda dostane do střev a proč je to tak důležité?

Voda se dostane přímo do pericelulárního prostoru, nikoliv dovnitř buňky, kde může předcházet bobtnání. Mezibuněčná voda pomáhá zkapalnit krev a lymfu a snížit hladinu cukru a cholesterolu.

Co se stane, když pijeme dostatek vody?

Voda na lačný žaludek ráno odplavuje toxiny, zbytky nestrávené potravy ze stěn trávicího traktu a podporuje vyprazdňování tlustého střeva. Správná práce trávicího traktu je klíčem ke vstřebávání všech živin a k dlouhému a zdravému životu.

Voda jako nástroj ke zklidnění

Podle tibetské medicíny má voda blahodárný vliv na nervový systém. Když se cítíte stresovaní, zkuste vypít sklenici horké vody po malých doušcích. Budete se cítit lépe a tělo se sám vypořádá se stresem.

Když už má trávení a střeva těžký problém?

Byliny jsou přírodním lékem na problémy s trávením a střevy.   V tom může trochu problém, pokud trpíte například průjmy. A co kdybychom vám řekli, že existuje bylinný nápoj, který se dostane přímo tam, kde je nejvíce potřeba?

Například hustá konzistence Vitestinu – přírodního bylinného nápoje, který zůstává na problematických místech dlouho dostatečně dlouho, aby mohly byliny způsobit své kouzlo.

Vyzkoušeli jste vše a nepomáhá nic?

Jedním z faktorů, které mohou ovlivnit naše zažívání, mohou být paraziti. Tito nepřátelé se mohou do našeho těla dostat různými cestami, například při naší dovolené v exotických zemích, kde se setkáváme s neznámým prostředím a jídlem.

Tyto cizopasné organismy se v nás mohou dlouhodobě usadit a způsobovat různé potíže, aniž bychom si to uvědomili. Problém s parazity je také v tom, že jejich přítomnost často zůstává nepoznaná a může nám tak komplikovat život.

Zavzpomínejte, co se dělo ve vašem životě před započetím problémů, ať již z psychického, tak i z fyzického hlediska, může to být velmi důležité.

Tady je možné nasadit z přírodních zdrojů byliny s antibakteriální, antivirovými a antiparazitickými účinky, někdy i nutně klasickou chemickou cestu.

To všechno zní jednoduše, že? Ale zažívání a střeva nejsou jen nástrojem na zpracování potravin. Je to klíč k naší imunitě, vitalitě a mládí.

A jak nám ukazuje Avicenna, správná hydratace střev a všech sliznic zažívacího traktu je tím největším tajemstvím zdraví.

Vitestin® obsahuje vyváženou kompozici více než 14 bylin – protizánětlivé, hojivé, na trávení, antivirové, antibakteriální a antiparazitické. Aloe Vera doplňuje strukturu a je obecně prospěšná na zažívání.

Ženšen podporuje účinek, přispívá k vitalitě a regeneraci organismu. Podporuje erekci a sexuální zdraví. Husté nosné médium umožňuje bylinám dostatečně dlouho působit na všech potřebných místech zažívacího traktu.

Vitestin® je zcela výjimečný svým rozsahem a účinky. Pomáhá při léčbě průjmů, zácpy, nadýmání, hemoroidů a mnoha dalších potíží.

O tom svědčí i spokojení zákazníci.

Milan Michal z Neratovic napsal: „Čtyři roky jsem zkoušel různé přípravky z lékárny, kvůli svému problému s vyprazdňováním. Nic ale nepomáhalo. Až výrobek Vitestin ten problém upravil. Po osmé sklenici se to zlepšilo o 80 procent.

Též se mi srovnal krevní tlak. A dolů mi šel pomalu i cukr.“

Existuje i varianta pro zažívání zvířat, Vitestin® VETERINA.

dárkovým poukazem určitě nic nepokazíte.

reklama
Související články
5.7.2024
Bolestí naší doby je přetíženost, někdy míváme tolik úkolů, že začínáme zapomínat. A tak hledáme, co by nám pomohlo hlavu zase nastartovat. Řešením mohou být „chytré drogy“. Aby bylo jasno, nejde o drogy v pravém slova smyslu. Řeč je o bylinách obsahujících tzv. nootropní látky, které jsou používány ke zlepšení paměti, inteligence, pozornosti a koncentrace. Zvyšují prokrvení centrální nervové sou
27.6.2024
Že je v lese blaze, víme všichni. Vědce ovšem zajímalo proč přesně. Zjistili, že důvodů je vícero. Klesá hladina stresového hormonu Proto cítíme v lese takovou psychickou úlevu. Zklidňuje se zrychlený pulz, polevují úzkosti a psychické napětí. Díky tomu pociťujeme i příliv energie, o níž nás stresová reakce jinak obírá. A to není vše, podle jedné nizozemské studie se snížení stresu v zalesněné
25.6.2024
Nohy bolí, když moc chodíme, když moc sedíme, dokonce i při viróze. Naštěstí máme prostředky z přírodní lékárny, které jsou dost účinné, aby přinesly úlevu. Rozmarýnová koupel Rozmarýn povzbuzuje krevní oběh. A to právě potřebujeme, pokud nám nohy otékají a těžknou právě kvůli horšímu prokrvení. Čilejší krevní oběh stagnující tekutiny zase odvede pryč. Jak na to? * Svaříme 2 lžíce rozmarýnové
20.6.2024
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou vymizí, ale někdy se ještě prohloubí a v průběhu života se mohou objevit další.
18.6.2024
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie. Jenže jak toho dosáhnout, když musíte přijímat méně kalorií než
reklama
reklama
Šikovné tipy
Kosmetické triky: Buďte mléčně krásná
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže […]
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám […]
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný […]
Potřebujete si rychle zchladit žáhu?
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
iluxus.cz
Studio archicraft představuje luxusní sídlo Arden Road. Nachází se v prestižní čtvrti Los Angeles
Rezidence Arden Road, nejnovější počin holešovického studia archicraft, přináší unikátní pohled do světa prominentního bydlení. Projekt zasazený do vyhlášené rezidenční čtvrti Pasadena představuje dům
Smažená zmrzlina
nejsemsama.cz
Smažená zmrzlina
Příprava je trochu složitá, ale tato delikatesa ohromí každou návštěvu. Ingredience na 4 porce: Piškotový plát: ● 6 vajec „M“ ● 160 g krupicového cukru ● 80 ml rostlinného oleje ● 160 g hladké mouky ● zmrzlina (vanilková) Vanilková omáčka: ● 1 l smetany ● 100 g cukru ● 8 žloutků ● 2 vanilkové lusky Na ozdobu: ● vejce na obalení ● plátky mandlí na obalení ● rostlinný olej ke
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
epochanacestach.cz
Dobrodružství v podzemí – Historický cínový důl Jeroným
Trochu stranou turistických tras leží atraktivní památka, která připomíná slavné dějiny dolování nerostných surovin a drahých kovů ve Slavkovském lese. Štoly, kamenné síně i podzemní jezírka dotvářejí tajuplnou atmosféru cínového dolu, při níž můžete obdivovat zručnost a píli našich předků. Oblast Slavkovského lesa leží v západních Čechách přibližně mezi městy Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
historyplus.cz
Spikli se proti Václavovi III. vlastní poddaní?
Muž se zakrváceným nožem prchá od místa, kde byl právě ubodán král Václav III. Stráže mají jasno, a dotyčného na místě zabijí. Zahodili tak ale příležitost dozvědět se, proč se domnělý pachatel vlastně činu dopustil…   Celé město již spí, jen krčma se otřásá v základech. „Na zdraví krále!“ zvolá pijan, a než si obsah
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
epochaplus.cz
Kolik uzvedne nosorožík a další rekordy ze světa zvířat
Svět zvířat je plný rekordů a neuvěřitelných výkonů, i když to třeba na první pohled není vidět. Tady je pár čísel, která vyrazí dech. 13 bilionů tolik sarančat tvořilo hejno, které v roce 1874 napadlo americké státy Iowa Minnesota, Kansas a Texas. Jejich celková váha činila téměř 30 milionů tun. 750 000 000 tun tolik
Kuskus s avokádem
tisicereceptu.cz
Kuskus s avokádem
Voňavé dobroty z Maroka, Tuniska, Turecka i z Bulharska. Mezi oblíbené pokrmy patří i kuskus na různé způsoby. Ingredience na 4 porce 300 g kuskusu 350 ml vroucího kuřecího vývaru 2 avokáda 1
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
skutecnepribehy.cz
Jak se (ne)povedly naše zásnuby
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
nasehvezdy.cz
Spory o dům Václavu Upírovi Krejčí vzaly zdraví!
Konec manželství herce Václava Upíra Krejčí (68) a jeho manželky Kateřiny nebyl vůbec poklidný. Dodnes se táhnou spory o majetkové vyrovnání. Nemohou se dohodnout zejména na luxusním domě v pražských
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
enigmaplus.cz
Dodnes neobjasněné záhady: Dávné artefakty i vzkaz o konci světa
Zajímavým objektem, o kterém si mnozí mysleli, že pochází z doby, kdy na Zemi ještě žili dinosauři, je takzvané Londýnské kladivo. Tento artefakt byl nalezen ve 30. letech 20. století v USA, konkrétně
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
21stoleti.cz
Z čeho se skládá kosmické záření? Napoví přelomová metoda českého fyzika
Jeden rok večerního sledování televize, jedna cesta letadlem z východního na západní pobřeží USA nebo 3 dny strávené v Atlantě. Všemi těmito činnosti do sebe průměrný Severoameričan dostane dávku 0,1
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
epochalnisvet.cz
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
Kam se na něj hrabou všichni ti zazobaní basketbalisté, fotbalisté, hokejisté či golfisté. Oproti římskému vozatajovi to jsou jen chudí příbuzní. Gaius Appuleius Diocles si už v době starověku vydělá za svou kariéru tolik, že ho dosud nikdo nepřekonal a stále je hodnocen jako nejbohatší sportovec historie.   Jedním z center zábavy je ve starém