Ačkoliv je řasenka jedním z prvních líčidel, které už v holčičím věku pořídíme, správně se s ní nalíčit umí jen málokterá z nás.
Chyba může být samozřejmě i na straně výrobce, s nekvalitní hrudkující a opadávající barvou nic nenaděláte. Trochu jinak je to u kartáčku, pokud se vám s ním špatně pracuje, pak je docela možné, že je určen pro jiný typ řas.
Který kartáček si vyberete?
Husté silné kartáčky nanášejí nejvíce barvy, ovšem pro tento efekt je zapotřebí také delších a rovněž hustých řas. Na krátké a řídké řasy je takový kartáček příliš silný a spíš si s ním pak umažete víčko.
Kartáčky z jedné strany ploché jsou šikovnější pro líčení řas na dolním víčku, používáme na ně právě tuto zploštělou část.
Krátké řídké kartáčky mají několik výhod. Dobře se s nimi líčí řasy krátké a vyhovují i ženám s menšíma očima. Krátký kartáček je současně výborný pro líčení řas na spodním víčku a v koutcích (některé silné řasenky mají k tomuto účelu zahnutou tenčí špičku).
Hřebínek na rozčesání slepených řas se hodí i na úpravu obočí.
Nestejně dlouhé štětiny dobře nanášejí barvu i na dorůstající a jemné řasy a tím zahušťují. Současně řasy oddělují, aby nebyly slepené. Dokážou řasy dobře zachytit a zatočit nahoru.
Spirály jsou šikovnější variantou pro krátké řídké řasy než husté štětečky, neboť dokážou krátké řasy dobře zachytit a nanést na ně barvu po celé délce.
Aby řasy byly výraznější
Naličte řasenkou, nechte chvíli zaschnout a pak poprašte štětcem s pudrem.
Naneste druhou vrstvu řasenky na zapudrované řasy. Objem je znatelně větší.
Vyplatí se kleštičky?
Jen u delších řas, z krátkých zázrak neudělají. A jak se s nimi pracuje? Jednoduše a zcela bezpečně, jejich vzhledem se nenechte odradit. Přikládají se zespoda k hornímu víčku tak, aby řasy sevřely. Na styčné ploše je měkká vložka, takže řasy nepolámou.
Posuňte kleště po směru růstu řas ke konečkům a teprve tak stiskněte. Držte asi 10 vteřin.
Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock