Jeden jako druhý? Ani náhodou. Když pomineme kvalitu, tak stejně zásadní jsou rozdíly v typu a uspořádání štětin nebo zubů. Dobře se učešete, jen když správně vyberete.
Pro husté vlasy
Vyberte plochý kartáč. Dobře rozčeše i dlouhé zvlněné vlasy a uhladí je.
Na fénování
Používají se kulaté kartáče. Čím jsou vlasy delší, tím může mít kartáč větší průměr. Užší zase dobře zachytávají a formují při fénování krátké vlasy. Všechny velikosti vlasy uhladí a přidají při fénování na objemu.
Když použijete žehličku, dokážete jen vlasy vyhladit, objem ale bude menší než před žehlením.
Pro větší objem
Jednou z možností je kulatý kartáč, ale ten přidává na objemu jen při fénování. Šikovnější je úzký rovný kartáč se třemi řadami štětin, zvláště pokud je z přírodních materiálů. Dobře rozčesává, vlasy uhladí a současně načechrá.
Výborně se hodí i pro včesání stylingové kosmetiky, přípravky dokonale rozdělí. Můžete použít objemový pudr, vetřít ho do vlasů dlaněmi a pak rozčesat tímto kartáčem.
Pro vlnité a hrubé vlasy
Zázrakem pro rozčesání zacuchaných vlasů, a to i zvlněných a s hrubým profilem, je kartáč zvaný tangle teezer. V čem je fígl? Prý v tom, že se štětinky kartáče ohnou, když narazí na zauzlované vlasy, proto rozčesávání netahá.
Štětinky jsou přitom měkké, takže vlasy nakonec dobře rozčešou, a to i vlhké po umytí.
Pro slabé a jemné vlasy
Pořiďte si kartáč s nestejnou délkou štětin. Dobře vlasy oddělují a nevytvářejí v nich statickou elektřinu.
Pro kudrnaté vlasy
Dlouhé kudrny jsou zvládnutelné jen silnými řídkými hřebeny, nejlépe dřevěnými. Ty tahají nejméně, proto se hodí také obecně pro rozčesávání dlouhých vlasů po umytí.
Text: Lenka Korandová
Foto: Shutterstock