Vejce, kde ses tady vzalo?

Velikonoce jsou za dveřmi. Připravte si netradiční dekoraci, která tradiční svátky jara uvítá u vás doma. Obří vejce navíc poslouží jako zajímavý květináč na cibuloviny.

Nebojte, nenakladla jej žádná dračice. Zrodilo se ze sádrových obvazů. Totiž, u vás doma se teprve zrodí. A vyrobit ho zvládne i úplný začátečník.

Připravte si:
speciální sádrové rychloobvazy (mají vysoký nános sádry, jsou proto pevné a odolné vůči zlomení, navíc mají výbornou modelovací schopnost schopnost) * nafukovací balonky * misku na vodu * sklenici na položení balonku * ostré nůžky * větvičky proutí * ještě nerozkvetlé, ale už zelené jarní cibuloviny – tulipány, narcisy nebo voňavé hyacinty, dostatečně velké a zasazené v květináči * menší velikonoční dekorace (drobná křepelčí vajíčka, minikuřátka, peříčka,…)

Postup práce:

1. Nafoukněte balonek (nemusí to být moc) a otvorem směrem dolů jej položte do vhodné nádoby.

2. Rychloobvaz si nastříhejte na čtverce. Postupně je namočte do vody a přiložte na nafouknutý balonek tak, abyste jeho plochu odshora směrem dolů pokryli hustě asi do 2/3. Obvaz je dobré navrstvit vícekrát – alespoň 3x. Výtvor nechte v teplé místnosti pořádně zaschnout (ideálně 24 hodin).

3. Pak vyfouknutý balonek opatrně vytáhněte a získáte netradiční obal. Hrany zkuste opatrně upravit, aby vypadaly jako zlomená skořápka. Na dno obalu můžete umístit menší misku, která zachytí přebytečnou vodu.

4. Do obalu vložte nejprve předpěstované cibule, a to i s květináčem, v němž jste si je přinesli z květinářství. Nebo do většího květináče sesaďte víc cibulovin najednou. Celé aranžmá dozdobte věnečkem z proutí a drobnými dekoracemi. Samostatné větvičky, které vám zbyly při výrobě věnečku, můžete opatrně, abyste nepoškodili cibule, napíchat mezi ně.

Když balonek nafouknete opravdu málo, vznikne menší obal, který ten větší vhodně doplní.

Tip Paní domu: Místo cibulovin v květináči můžete použít řezané květiny. Pak do sádrového obalu vložte sklenici s vodou.

Foto a realizace: Alena Kamasová (fotoreporterky.cz)

Štítky: , , , ,

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

0 shares