Domů     Rekonstruujete koupelnu? S našimi tipy bude vaše koupelna moderní ještě dlouho
Rekonstruujete koupelnu? S našimi tipy bude vaše koupelna moderní ještě dlouho
3.11.2023

komerční sdělení

Moderní koupelna, plná šikovných designových prvků a praktických inovací, představuje nezbytnou součást moderního bydlení.

Rekonstrukce koupelny může být náročným a zdlouhavým úkolem, ale s našimi odbornými tipy a radami budete mít jistotu, že vaše investice se vyplatí.

V tomto článku se zaměříme na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit moderní a funkční koupelnu, jenž vydrží dlouhá léta krásná a nadčasová.

Minimalismus je stále v popředí

Minimalismus je nesmrtelnou klasikou v bydlení – pokud chcete svůj dům či byt zařídit tak, abyste měli i za deset let pocit, že je interiér stále moderní, vsaďte na tento styl.

Koupelna v minimalistickém stylu nese hned několik základních prvků:

Dostatek úložného prostoru – v koupelně obvykle bývá plno různých potřeb pro každodenní hygienu, ručníky, župany, fén a tak dále. Důležité je tyto věci uklidit z dohledu, aby nepůsobily chaoticky.

Při zařizování tedy dbejte na dostatek úložných prostor jako jsou skříňky pod umyvadlem či skříňka se zrcadlem.

Čistý design – minimum vzorů, doplňků a rušivých elementů, i to je klíčem k minimalismu. Nezapomeňte ani na rovné linie, ať už se jedná přímo o dlaždice, nábytek nebo koupelnové zařízení.

Neutrální tóny – co může být více nadčasové než béžová, šedá nebo bílá?

Tyto barvy se hodí ke všemu, takže pokud vás v průběhu let celkový design koupelny omrzí, stačí tyto odstíny doplnit jakýmkoliv výrazným prvkem či barvou a koupelna bude vypadat zase úplně jinak.

Kvalitní materiály – dalším prvkem je kvalita použitých materiálů. Skříňka z lamina nejenže vypadá lacině, ale ani příliš dlouho nevydrží. Investujte do kvalitního koupelnového nábytku, obkladů i sanity.

Pro doplnění klasické keramiky volte přírodní materiály jako jsou mramor, kámen, sklo a dřevo.

Matný povrch nejen na obkladech

Ještě před pár lety v koupelnových studiích dominoval vysoký lesk. Ať už přímo na obkladech či na doplňcích nebo bateriích. Dnes už ale víme, že se jednalo o krátkodobý trend, kterému podlehlo při rekonstrukci mnoho lidí, a právě teď možná trochu litují.

Vyvarujte se aktuálním trendům a vsaďte raději na klasiku v podobě matných povrchů.

Ty nabízejí hned několik výhod:

odolávají otiskům prstů a mapám od vodního kamene

snadno se udržují

vydrží déle “jako nové”, matný povrch se totiž tak snadno nepoškrábe a neztrácí časem lesk

korespondují s minimalistickým stylem

Matné nemusí být pouze koupelnové obklady a dlažba. Stále oblíbenějšími se stávají také matné úpravy umyvadel, van i koupelnových baterií.

U těch vsaďte klidně na kartáčovanou úpravu povrchu, díky které vydrží baterie krásné i několik let, protože jsou odolné vůči poškrábání a případný vodní kámen z nich dostanete i hrubší stranou houbičky.

Nadčasový patchwork i mozaika

Pokud přece jen trváte na nějakém vzoru, zkrátka na něčem, co by dodalo koupelně jedinečný a atraktivní vzhled, zvolte patchwork nebo mozaiku.

Patchwork spojuje různé vzory a barvy obkladů do jednoho harmonického celku, vytvářejícího pestrý vzor na stěnách koupelny. Mozaika zase využívá drobných keramických nebo skleněných dlaždic k vytvoření detailních obrazců nebo ornamentů.

Tyto vzory umožňují kreativitu a individualitu, nabízejí trvanlivost a odolnost a umožňují hrát si s kontrasty a barvami, což přináší do prostoru jedinečný vizuální dojem.

Jejich výhodou je také to, že je můžete kombinovat s neutrálními barvami a použít je například jen na jednu stěnu ve sprchovém koutě, díky čemuž získáte pěkný designový prvek, který bude dominovat celému prostoru.

Použít mozaiku nebo patchwork v celém prostoru naopak nedoporučujeme, ve velkém měřítku totiž množství vzorů a barev působí velmi rušivě.

Volně stojící vany a otevřené sprchové kouty

Volně stojící vany a otevřené sprchové kouty se staly klíčovými prvky nadčasového koupelnového designu.

Tato designová řešení vytvářejí koupelnu, která spojuje eleganci s funkčností a vytváří prostor, který odolává měnícím se trendům a zůstává vkusný a efektivní v dlouhodobém měřítku.

Volně stojící vany přinášejí do koupelny punc luxusu a klasicismu. Skvěle se hodí do minimalistických koupelen, kde podtrhnou jednoduché linie, zároveň však budou vkusnou dominantou celé koupelny.

Otevřené sprchové kouty zajišťují praktičnost, snadnou údržbu a dostatek prostoru.

Oba tyto prvky jsou navíc flexibilní a snadno kombinovatelné s různými designovými styly a materiály – například otevřený sprchový kout doplněný jednoduchou skleněnou zástěnou můžeme zkombinovat s výše zmíněným “pruhem” z patchwork obkladů.

Světlé tóny i černá klasika

Volba mezi světlými a tmavými tóny závisí především na prostoru. Je-li koupelna malá, vhodnější jsou základní barvy světlé. Vybírejte tedy na škále od bílé, přes slonovou kost až po béžovou. Tyto tóny prostor opticky zvětší a odrážejí světlo.

Disponujete-li velkým prostorem, nemusíte se bát ani černé koupelny. Klasická černá barva přináší do koupelny dojem elegance, mystiky a kontrastu.

Vypadá skvěle v kombinaci se zlatou či mramorem, kdy vytvoříme luxusně vypadající a nadčasový celek.

Spojit ale můžete také světlé barvy s těmi tmavými.

Kontrastní odstíny použité na jednom prostoru vytvářejí zajímavou a neotřelou kombinaci, která již nepotřebuje příliš doplňků. Kontrast lze vytvářet nejen pomocí protikladných barev obkladů, ale také díky doplňkům.

Například u koupelny v krémové barvě instalujte černé baterie či některé prvky a uvidíte, jak se celý vzhled koupelny radikálně změní jen díky volbě jiné barvy.

reklama
Související články
17.5.2024
Chladný, elegantní, s dokonale hladký povrchem. Díky těmto vlastnostem je porcelán stále ještě nepřekonaným materiál pro stolní nádobí, ale okouzlí i na doplňcích. Bubble váza s s nástavcem v podobě děrované koule, která slouží k uchycení stonků ve správné poloze. K dostání ve dvou velikostech a s povrchovou úpravou bílou, perleťovou, zlacenou a platinovou. Autorský porcelán Luckavo.cz, cena o
16.5.2024
Tento trend bydlení je inspirován prostředím továrních hal a průmyslových prostor. Se svou střízlivostí a sklonem k minimalismu je protipólem romantických trendů bydlení. Možná to je ale přesně to, co se vám zalíbí. Zdálo by se, že zařídit si byt v industriálním trendu bude velmi lehké. Opak je pravdou, protože musíte přísně dodržet jednotný styl, který je na první pohled neútulný a strohý: odhal
10.5.2024
K dobrému spaní potřebujete mít prostor. Pro nohy, ruce a pro pohyb ve spánku. Postel proto vybírejte tak, abyste se do ní pohodlně vešli. Většinou rám postele bývá tím prvním, co nás zaujme. Dodává totiž celé ložnici styl. S designem rámu ale souvisí i rozměr postele. Měli byste si proto vyzkoušet, jestli korpus má dostatečnou lehací plochu a nikde netlačí. Také se vám musí bez problémů vejít do
7.5.2024
Po desetiletí byl tmavý dřevěný masiv synonymem kvalitního nábytku. Ale časy se změnily. Čím dál větší oblibě se těší interiér zařízený ve světlých tónech. Je to trend, který jen tak neustoupí, protože má své nepopíratelné výhody. Místnost vybavená ve světlých barvách působí prostorněji, čistěji a přívětivěji. Ani údržba není náročnější než u tmavého nábytku. A možností, jak takový interiér ladit
30.4.2024
Chtěli byste začít žít v souladu s přírodou a nevíte, jak začít? Není to vůbec obtížné, a navíc svou změnou nešetříte jen přírodu, ale i vlastní peněženku. Nejde jen o šetření vodou, to je úplné minimum. Jsou i další možnosti. Jaké? 1. Používejte méně chemikálií Chemie se stala neodmyslitelnou součástí našeho života. Používáme ji při úklidu, při péči o tělo, na zahrádce, při mytí auta… Chemic
reklama
reklama
Šikovné tipy
Do boje proti vodnímu kameni!
Také vás zlobí, že se usazuje všude? Na dlaždičkách, ve varné konvici, v pračce, na všech místech, která přicházejí do kontaktu s vodou. Jeho odstranění nemusí být nijak složité, stačí jen dát pozor na některé citlivé povrchy a rozhodnout se, zda použijete chemii, nebo některý z domácích přírodních prostředků. 3 zásadní otázky: * Co je […]
Ať se to jen blýská!
Otisky prstů, šmouhy a kapky vody dokáží výrobky z kovu nevzhledně změnit. Čas od času je proto potřeba je důkladně očistit. Zkušené hospodyňky vědí, že na nežádoucí skvrny, které se objevují na okrasných dekoracích, úchytkách či nádobí, často pomáhá ocet, citronová šťáva či roztok jedlé sody. Měď *Koupelna Pokud máte v koupelně měděné vybavení, zřejmě […]
Patchworkové taštičky nejen na mobil
Každé sváteční švadleně se doma nashromáždí hromada zbytků látek. Pak stačí přikoupit vatelín, barevný zip a popustit uzdu fantazii. Oproti patchworkovým dekám, přehozům, ale i polštářům vystačíte při šití pouzdra nebo kosmetické taštičky skutečně s malými zbytky látek. Pouzdro na mobil Příprava Obkreslete tvar mobilu na jemný papír a přidejte kolem obvodu 1 cm. Pak […]
Nechtěný pozůstatek zimy: Plíseň v bytě
Nejlepší obranou proti plísním je sucho. To ale dost dobře není možné udržet v koupelnách ani kuchyních, navíc po zimě, kdy jsme tolik nevětrali. Pára vzniká při vaření, praní, sušení a sprchování. Pokud ji včas neodsajete digestoří a ani řádně neodvětráte, kondenzuje na zdech a posléze se do nich vsakuje. Pak už není daleko k […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
iluxus.cz
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
Vrcholným momentem 107. ročníku prestižního cyklistického závodu Gira d'Italia byla epická etapa, která se odehrála v italském Livignu. Tato sportovní událost, která se zapsala do paměti všech přítomn
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
historyplus.cz
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
Japonský pilot má ze svého letounu obrovský rozhled. Pokud by se tu v nějaké zátočině schovávala spojenecká loď, není možné, že by ji nespatřil. Alespoň si to myslí. Bez povšimnutí přelétne i podivný malý ostrůvek při pobřeží Jávy. Netuší, že včera tu ještě nebyl. A třebaže se kus pevniny jako přebujelý ostrov jeví, ani zdaleka
Musely letušky na svatbu zapomenout?
epochalnisvet.cz
Musely letušky na svatbu zapomenout?
Chce létat. Pilotní licenci má, ale že by se usadila v kokpitu letadla, o tom si může nechat jen zdát. Americká společnost je ještě příliš konzervativní na to, aby tolerovala ženy-pilotky. Ellen Churchová se tak do letadla musí dostat jinak…   Vystudovala zdravotní školu. Ellen Churchová (1904–1965) nabízí své služby letecké společnosti Boeing Air Transport.
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
nasehvezdy.cz
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Kateřina Brožová (56) přišla zkraje letošního roku o milovaného pejska Jordyho (†9). Když zrovna byla na dovolené na Maledivách, pejska nechala na hlídání v
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
epochaplus.cz
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
21stoleti.cz
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
Když malé dítě nechce jíst neoblíbené jídlo, rodiče v České republice nejspíše řeknou: „Vzpomeň si na hladovějící děti v Africe a buď vděčný, že máš jiný osud než oni.“ V Japonsku se prý říká spíš
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
nejsemsama.cz
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
epochanacestach.cz
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
Hrad přímo uprostřed města Česká Lípa býval kdysi od svého vzniku ve 13. století sevřen dvěma rameny řeky Ploučnice, a to ještě k jeho obraně přispívaly i okolní močály a bažiny. Lávka v oněch dobách sahala jen do půli řeky, pak už musela návštěva využít lodičku. Regulace řeky ve 20. století postupně odsoudila hrad k životu na suchu,
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
enigmaplus.cz
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
Idstein je město v okrese Rheingau-Taunus v německé spolkové zemi Hesensko. V sedmnáctém století zde proběhl velký čarodějnický proces, který měl za následek desítky obětí. Až v roce 2014 byli poprave
Toustový dort s okurkou
tisicereceptu.cz
Toustový dort s okurkou
Podávejte jej vychlazený. Třeba jako pohoštění pro milou návštěvu. Suroviny 12 plátků toustového chleba 5 velkých, natvrdo uvařených vajec 2 malá vařená slepičí nebo křepelčí vejce na ozdobu
Doplatila jsem na pomoc otci
skutecnepribehy.cz
Doplatila jsem na pomoc otci
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si?