Domů     Rekonstruujete koupelnu? S našimi tipy bude vaše koupelna moderní ještě dlouho
Rekonstruujete koupelnu? S našimi tipy bude vaše koupelna moderní ještě dlouho
3.11.2023

komerční sdělení

Moderní koupelna, plná šikovných designových prvků a praktických inovací, představuje nezbytnou součást moderního bydlení.

Rekonstrukce koupelny může být náročným a zdlouhavým úkolem, ale s našimi odbornými tipy a radami budete mít jistotu, že vaše investice se vyplatí.

V tomto článku se zaměříme na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit moderní a funkční koupelnu, jenž vydrží dlouhá léta krásná a nadčasová.

Minimalismus je stále v popředí

Minimalismus je nesmrtelnou klasikou v bydlení – pokud chcete svůj dům či byt zařídit tak, abyste měli i za deset let pocit, že je interiér stále moderní, vsaďte na tento styl.

Koupelna v minimalistickém stylu nese hned několik základních prvků:

Dostatek úložného prostoru – v koupelně obvykle bývá plno různých potřeb pro každodenní hygienu, ručníky, župany, fén a tak dále. Důležité je tyto věci uklidit z dohledu, aby nepůsobily chaoticky.

Při zařizování tedy dbejte na dostatek úložných prostor jako jsou skříňky pod umyvadlem či skříňka se zrcadlem.

Čistý design – minimum vzorů, doplňků a rušivých elementů, i to je klíčem k minimalismu. Nezapomeňte ani na rovné linie, ať už se jedná přímo o dlaždice, nábytek nebo koupelnové zařízení.

Neutrální tóny – co může být více nadčasové než béžová, šedá nebo bílá?

Tyto barvy se hodí ke všemu, takže pokud vás v průběhu let celkový design koupelny omrzí, stačí tyto odstíny doplnit jakýmkoliv výrazným prvkem či barvou a koupelna bude vypadat zase úplně jinak.

Kvalitní materiály – dalším prvkem je kvalita použitých materiálů. Skříňka z lamina nejenže vypadá lacině, ale ani příliš dlouho nevydrží. Investujte do kvalitního koupelnového nábytku, obkladů i sanity.

Pro doplnění klasické keramiky volte přírodní materiály jako jsou mramor, kámen, sklo a dřevo.

Matný povrch nejen na obkladech

Ještě před pár lety v koupelnových studiích dominoval vysoký lesk. Ať už přímo na obkladech či na doplňcích nebo bateriích. Dnes už ale víme, že se jednalo o krátkodobý trend, kterému podlehlo při rekonstrukci mnoho lidí, a právě teď možná trochu litují.

Vyvarujte se aktuálním trendům a vsaďte raději na klasiku v podobě matných povrchů.

Ty nabízejí hned několik výhod:

odolávají otiskům prstů a mapám od vodního kamene

snadno se udržují

vydrží déle “jako nové”, matný povrch se totiž tak snadno nepoškrábe a neztrácí časem lesk

korespondují s minimalistickým stylem

Matné nemusí být pouze koupelnové obklady a dlažba. Stále oblíbenějšími se stávají také matné úpravy umyvadel, van i koupelnových baterií.

U těch vsaďte klidně na kartáčovanou úpravu povrchu, díky které vydrží baterie krásné i několik let, protože jsou odolné vůči poškrábání a případný vodní kámen z nich dostanete i hrubší stranou houbičky.

Nadčasový patchwork i mozaika

Pokud přece jen trváte na nějakém vzoru, zkrátka na něčem, co by dodalo koupelně jedinečný a atraktivní vzhled, zvolte patchwork nebo mozaiku.

Patchwork spojuje různé vzory a barvy obkladů do jednoho harmonického celku, vytvářejícího pestrý vzor na stěnách koupelny. Mozaika zase využívá drobných keramických nebo skleněných dlaždic k vytvoření detailních obrazců nebo ornamentů.

Tyto vzory umožňují kreativitu a individualitu, nabízejí trvanlivost a odolnost a umožňují hrát si s kontrasty a barvami, což přináší do prostoru jedinečný vizuální dojem.

Jejich výhodou je také to, že je můžete kombinovat s neutrálními barvami a použít je například jen na jednu stěnu ve sprchovém koutě, díky čemuž získáte pěkný designový prvek, který bude dominovat celému prostoru.

Použít mozaiku nebo patchwork v celém prostoru naopak nedoporučujeme, ve velkém měřítku totiž množství vzorů a barev působí velmi rušivě.

Volně stojící vany a otevřené sprchové kouty

Volně stojící vany a otevřené sprchové kouty se staly klíčovými prvky nadčasového koupelnového designu.

Tato designová řešení vytvářejí koupelnu, která spojuje eleganci s funkčností a vytváří prostor, který odolává měnícím se trendům a zůstává vkusný a efektivní v dlouhodobém měřítku.

Volně stojící vany přinášejí do koupelny punc luxusu a klasicismu. Skvěle se hodí do minimalistických koupelen, kde podtrhnou jednoduché linie, zároveň však budou vkusnou dominantou celé koupelny.

Otevřené sprchové kouty zajišťují praktičnost, snadnou údržbu a dostatek prostoru.

Oba tyto prvky jsou navíc flexibilní a snadno kombinovatelné s různými designovými styly a materiály – například otevřený sprchový kout doplněný jednoduchou skleněnou zástěnou můžeme zkombinovat s výše zmíněným “pruhem” z patchwork obkladů.

Světlé tóny i černá klasika

Volba mezi světlými a tmavými tóny závisí především na prostoru. Je-li koupelna malá, vhodnější jsou základní barvy světlé. Vybírejte tedy na škále od bílé, přes slonovou kost až po béžovou. Tyto tóny prostor opticky zvětší a odrážejí světlo.

Disponujete-li velkým prostorem, nemusíte se bát ani černé koupelny. Klasická černá barva přináší do koupelny dojem elegance, mystiky a kontrastu.

Vypadá skvěle v kombinaci se zlatou či mramorem, kdy vytvoříme luxusně vypadající a nadčasový celek.

Spojit ale můžete také světlé barvy s těmi tmavými.

Kontrastní odstíny použité na jednom prostoru vytvářejí zajímavou a neotřelou kombinaci, která již nepotřebuje příliš doplňků. Kontrast lze vytvářet nejen pomocí protikladných barev obkladů, ale také díky doplňkům.

Například u koupelny v krémové barvě instalujte černé baterie či některé prvky a uvidíte, jak se celý vzhled koupelny radikálně změní jen díky volbě jiné barvy.

reklama
Související články
7.12.2023
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději všechny dekorace vyház
4.12.2023
Líbí se vám krb, ale z jakéhokoli důvodu si nemůžete pořídit ten klasický? Existují „náhražky“, které vám ho mohou v interiéru nahradit nebo alespoň přiblížit. Jako bytový doplněk nemá krb konkurenci, žádným jiným vybavením nevykouzlíte tak podmanivou atmosféru. A nemusíte být smutní, když bydlíte v panelovém nebo činžovním domě, že vám je krb zapovězen. Není! Existují dokonce i takové, které s
30.10.2023
Dostali jste obrázek nebo jste si udělali radost jeho koupí, ale chybí mu rám? Pak se nejspíš vydáte do rámařství. Jenže na tuhle návštěvu byste se měli trochu připravit, protože z možností, které se nabízejí, se vám může zamotat hlava a hrozí, že nevyberete dobře. Udělejte si představu Obraz, který potřebujete zarámovat, se vám určitě líbí, možná byl dokonce drahý a vy jste hodně dlouho přemýšl
28.10.2023
A také ložnice, předsíň, kuchyň, koupelna… Vybrat si můžete sprej, katalytickou lampu, osvěžovač vzduchu, různé typy difuzérů nebo vonné tyčinky. Vůně člověka doprovázejí odedávna. Patří k nám stejně jako chutě nebo zrakové a sluchové vjemy. I vědci dnes potvrzují, že vůně hrají v našem životě zásadní roli. Mají obrovský význam na naše emoce, vzpomínky i rozhodování. Zlepšují náladu, odbourávaj
23.10.2023
Dny se zkracují, touto roční dobou nás už dávno slunce nebudí. Není to jen praktická nepříjemnost, že musíme svítit, nedostatek jasu a barev se podepisuje i na naší náladě.  Naštěstí existují fígle, jak dostat do bytu více světla i v zimě. Zrcadla Kam se hodí: Do ložnice a obýváku Jak působí? Zrcadla kouzlí s prostorem i světlem. Díky odrazu otvírají stěny a dávají jim další hloubku. Ide
reklama
reklama
Šikovné tipy
Finty pro pěkné obočí
Aby vám to slušelo, k tomu stačí upravit obočí, nanést řasenku a možná ještě rtěnku, a to v tomto pořadí. Bez obočí to totiž nefunguje, přitom právě s ním je nejvíc starostí. Vytrhat, nebo dokreslit? To bývá zásadní otázka, neboť málokdo má chloupky v obočí rostlé „tak akorát“. Kromě vrozených předpokladů je pro hustotu porostu […]
Podzim se vybarvil
Barevný podzim je stále ještě tady. Co s jeho pomocí můžete vykouzlit za parády? Nedělní prostírání Barvami podzimu jsou sytě žlutá a zářivě oranžová, právě ty odstíny, které se nádherně vyjímají na slavnostně prostřeném stole. Stačí ozdobit žluté ubrousky snítkami s plody hlohu nebo jeřabin, přidat zelený lístek pro dojem svěžesti a mezi prostíráním rozestavit […]
Pořiďte si paludárium…
Podobá se akváriu, ale s tím rozdílem, že část objemu není pod vodou. A tak hlavní pozornost přitahují rostliny, kterými je osázené. Je to koníček pro odvážné, vytrvalé a pečlivé chovatele s duší dobrodruha. Je to skoro jako v té pohádce od Boženy Němcové, kde chytrá horákyně nebyla ani oblečená, ani nahá… Stejně tak paludárium […]
Trochu jiné figurky z kaštanů
Také už máte doma hromádku čerstvě vyloupnutých kaštanů? Proti jejich přitažlivost není obrany, když je neseberou děti, vklouznou vám do kapsy skoro samy. Ale nelitujte, dá se z nich krásně tvořit. Výtržníci (viz úvodní foto) Figurka s palcátem má baňaté ruce ze žaludů, které je potřeba do tělíčka ze šišky vlepit. Druhá figurka upoutá ježatým […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte