Podzim je tu a vlasy se zhoršily!

Najednou jsou suché, polétavé a nejdou pořádně upravit. Venkovní chlad a vysušenost vlasů kosmetickými procedurami se negativně sčítají.

Chlad ve spojení s hřebenem posiluje tvorbu statické elektřiny. Když se tedy vrátíme zvenku do tepla, neměli bychom hned sáhat po hřebenu. A to je jen jedna zásada pro péči o vlasy v chladných měsících. Zvážit bychom také měli, zda používáme vhodný typ šamponu nebo stylingu.

Co pomůže?

1. Přípravky pro uhlazení vlasů

Zpravidla jde o sady šamponu a kondionéru. Využívají jednak silikony, ale také látky přírodního původu. Což jsou nejčastěji výtažky z obilných klíčků, avokádový olej nebo ovocné vosky. Hitem je hedvábí, které má vlas obalit a uložit odstávající šupinky zase na jeho povrch, zkrátka vlas uhladit a tím i naleštit. Díky této kosmetice se dají vlasy i lehce česat, čímž jsou i dodatečně chráněné proti poškození.

 

2. Šetrné fénování

Aby vlasy horkem neztrácely zbytečně vlhkost, začněte tím, že budete fén používat na nejnižší teplotu. Další ochranou je trochu zpevňujícího nebo pečujícího gelu. Rozetřete si gel do dlaní a pak naneste na vlasy ještě před fénováním. Nebojte se, nebudou slehlé nebo těžké, jen hladší a méně polétavé. Pro žehlení a kulmování vlasů se prodávají přípravky, které vlas ochrání právě před nadměrným vysušením horkem a lámavostí.

3. Vynechte alkohol

Nikoli ve skleničce, ale ve vlasových přípravcích dál zhoršuje vysušování vlasů. Jde především o laky na vlasy.

4. Vsaďte na styling

Stylingové krémy pro jemné vlasy obsahují velmi lehké pečující látky, které na povrchu vlasu vážou vlhkost a udrží ho tak hladký. přitom zbytečně nezatěžují. Výborné jsou i vlasové vosky, které mají dodávat lesk. Obsahují často včelí vosk, jojobový olej a látky, které zase vážou vlhkost. Tyto přípravky jsou těžší než styling na jemné vlasy, a proto je používáme jen na konečky.

 

A kromě toho:

Pečující masky

  • Intenzivní masky určené především pro suché vlasy se obvykle nanášejí na 5 až 15 minut. Fungují tak, že pomocí účinných látek naváží na povrch vlasu vlhkost a tím ho krásně vyhladí. Vlasy neumastí, ale naopak jim dají lehkost. Pro lepší účinek zabalte vlasy fólií a pak ručníkem, v teple se účinné látky lépe rozvíjejí.
  • Obnovovací péče jsou přípravky, které mají podobný účinek, ale není třeba je smývat. Masky nebo kúry proti mastným vlasům odstraňují nadbytečný maz a vlasy hydratují. Díky tomu jsou lehčí i bez šamponování, které vysouší. V nouzi tak pomůže i balíček s léčivým jílem z lékárny.

 

Extra tip: Spěte na hedvábí

Hedvábí nepomáhá vzhledu vlasů jen v kosmetických přípravcích. Umí uhlazovat i samotným dotykem s textilií. Na hedvábném polštáři se vlasy mnohem méně odírají než na krepovém nebo atlasovém povlečení, zůstanou hladší.

Foto: Shutterstock

Štítky: , ,

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

0 shares