Jaké je jaro? Růžové, aspoň to letošní. Ačkoli si vyberou i milovnice jiných barev, největším trendem jsou odstíny růžové. A koho by to nudilo, může sáhnout po třpytkách, které jsou rovněž v trendu.
Růžová barva má kromě jarní symboliky ještě jednu nepopíratelnou přednost – je velmi vhodná pro kreativní zdobení, aniž by výsledek působil křiklavě nebo nevkusně, neboť udává základní tón, a to ten jemný a ženský.
Nechte se tedy inspirovat několika ukázkami, které zvládnou i sváteční „lakýrnice“.
Retro puntík: Kreativně využitý princip francouzské manikúry zde zdárně spojil dva odstíny růžové, jednu se šeříkovým nádechem a druhou do červena.
Kdo má jistou ruku, může tenkým zdobicím štětečkem ještě přidat bílé puntíky, které tuto manikúru dovádějí k dokonalosti.
Jiná verze puntíků: Na tyto nepotřebujete zdobicí štěteček, stačí ten běžný. Vedle plně nalakovaných růžových nehtů stejně působí jako zjemňující zdobný prvek.
Proužky tu i tam: Variace na manikúru 40. let. Snáze vám půjdou vytvořit bílé proužky na volném konci nehtů, na nehtovém lůžku je to složitější. V obou případech pomohou šablony, obloučky tak budou rovnoměrnější.
Tip: Čím méně jistou ruku máte, tím lepší bude použít méně kontrastní barvy.
Třpytky jako šperk: Růžová barva se s nimi dobře snáší, výsledek je stále decentní. Pokud použijete třpytkové vrchní laky, nemusíte je nanášet na všechny nehty, jak ukazuje obrázek.
Drobné, nebo velké? Jemné třpytky působí úpravně a neruší ani jako manikúra určená pro denní nošení a do práce. Naopak laky a topy s různě velkými metalickými částečkami vzbuzují větší pozornost, a tak jsou ideální pro večerní příležitosti.
Aby se to povedlo
1. Upravíme tvar. Silné a příliš dlouhé nehty musíme zkrátit kleštičkami a okraj uhladit pilníkem. Kratší a slabé nehty stačí jen upravit pilováním, vždy v jednom směru. Ne tedy ze strany na stranu, tím byste podpořili štěpení nehtu.
2. Odstraníme kůžičku. Má to estetický i praktický důvod. Kůžička by z laku vystupovala, což může vést k prasklinám. Jak na kůžičku? Nejprve se změkčí olejem k tomu určeným, voda na to nestačí. Pak ji pomerančovým dřívkem zatlačíme k okraji nehtu.
Pokud vznikne silnější lem, pak ho odstřihněte nůžkami nebo kleštičkami na nehty.
3. Naneseme lak. Pokud není povrch nehtu hladký, pak použijeme nejprve podkladový lak, který vyrovná hrubost nehtu a také zabrání jeho zabarvení do hloubky. Barevný lak nanášíme ve dvou vrstvách, vždy třemi souběžnými tahy.
Necháme pokaždé zasychat asi dvě minuty. Pro větší odolnost můžeme na závěr nanést průhledný vrchní lak.
4. Šetrně odlakujeme. Tento bod by mohl být i prvním krokem, protože základním předpokladem úspěchu je nehet nepoškodit, aby zůstal hladký. Obtížné to bývá při odstraňování laků s metalickými třpytkami, které mají sklon k nehtům velmi dobře přilnout.
Rozhodně je neodloupáváme silou, lépe pomáhá zábal z tamponku namočeného v odlakovači, který překryjeme alobalem a necháme několik minut působit.
Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock