Čas jarních barev

Jaro je tady! A Velikonoce jsou za rohem. Jak budete zdobit vy?

Pestrá krása primulí

Co do šíře škály barev nemají primule mezi jarními květinami konkurenci. Od jásavě žluté, oranžové, přes červenou, růžovou, fialovou až k modré, to vše nabízejí ještě v řadě odstínů, takže jen z primulí sestavíte pestrobarevné jarní moře květů. V současné době existuje okolo 500 druhů primulí a při správném pěstování jde o víceletou rostlinu.

Žlutá a zelená

Jako jarní slunce a světlounce zelená jako rašící tráva: Není typičtější kombinace barev, která by tak spolehlivě vyvolávala představu časného jara. K váze s jasně žlutými narcisy tak stačí přidat pár doplňků ve světlém odstínu zeleně a rázem se kolem vás rozprostře ta pravá jarní nálada.

Nechte děti, ať si hrají

Dřevěné špachtle jsou momentálně oblíbeným materiálem pro tvoření v mateřských i základních školách, tak děti nechte, ať se předvedou, co umí. S návrhem jarním motivů šikovná maminka nebo babička samozřejmě pomůže.

Minimalistické jaro

I střízlivě zařízený byt může jaro rozzářit, důležité je udržet jednotný styl a podpořit ho souhrou barev. Přesně to je fígl této minimalistické skleněné vázy s volně vloženými řezanými narcisy. Barevně je posiluje stejný odstín žluti na polštářku jinak strohé bílé sedaci soupravy.

Poutač pro oči

Rychlené jarní cibuloviny v květu nabízejí momentálně jen obchody, zahrada se teprve začíná probouzet ze zimního spánku. Oživit ji ale můžete hned – pěkně natřenou ptačí budkou v pastelových barvách.

Text: Lenka Korandová, foto: PX FUEL

Štítky: ,
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

0 shares