Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek?
Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme.
Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí?
Při výběru chytrého zařízení na zápěstí, tzv. nositelné elektroniky, musíte zvážit široké spektrum parametrů.
Pozor je potřeba dávat na operační systém a kompatibilitu s chytrým telefonem, dostupné funkce, výdrž baterie, cenu nebo design.
Operační systém a kompatibilita
Svět chytrých telefonů je prakticky rozdělen na hlavní hráče – firmu Samsung se systémem Android a společnost Apple se systémem iOS pro iPhone. Na trhu s chytrou nositelnou elektronikou figuruje více hráčů, z nichž mnozí vyvíjejí také vlastní operační systém.
Velice obecně lze ale říci, že pro majitele telefonu značky Apple jsou také první volbou Apple Watch.
Jde o chytré hodinky, které jsou dokonale softwarově provázané s dalšími produkty od firmy Apple. Hodinky navíc mají široké spektrum funkcí, precizní zpracování a dlouhodobou podporu ve formě aktualizací.
Kdo tedy je s výrobky společnosti Apple spokojen a od hodinek očekává jen to nejlepší, ten by měl sáhnout právě po Apple Watch.
Kromě toho jsou ale na trhu zařízení se systémem Wear OS (systém od firmy Google, která vyvíjí také již zmíněný Android) a různá zařízení menších výrobců s vlastním systémem.
Zpravidla platí, že taková zařízení jsou kompatibilní jak s telefony Android, tak s těmi od Applu.
Jak chcete zařízení používat?
Další důležitou otázkou, kterou si musíte zodpovědět, je způsob, jakým chcete své zařízení na zápěstí používat.
Mělo by jít spíše o monitoring srdečního tepu či výpočet spálených kalorií při tréninku? Pak vám možná bude stačit chytrý náramek, který ani nemusí mít vlastní displej – data se přenesou do chytrého telefonu.
Jestliže ale chcete nositelnost, která bude v podstatě malým chytrým telefonem, sáhněte po chytrých hodinkách. Z mnohých můžete telefonovat, přehrávat hudbu, odepisovat na zprávy, používat navigaci a mnohé další.
Protože chytré hodinky často nosíte po celý den, bývá u nich také kladen větší důraz na design a kvalitu zpracování.
Kolik za zařízení zaplatíte?
Cena vždy bude hrát důležitou roli ve vašem rozhodování.
Základní chytré náramky mohou stát méně než tisíc korun. Cena prémiových chytrých hodinek ale bude šplhat do vyšších tisíců, u některých modelů může dokonce cenovka přesáhnout 20 000 Kč.
Zdroj foto: Khosro / Shutterstock.com