Fígl na zažloutlé nehty! Pokud si lakujete nehty, pak už víte, že jednu barvu musí vzápětí nahradit nová. Jinak po odlakování zůstane na nehtech nepěkná zažloutlá stopa, někdy až do oranžova.
Je to kvůli vpíjení zejména červených pigmentů do vrchní keratinové vrstvy nehtů. A teď ten fígl: Pokud nechcete pro zakrytí zažloutlého nádechu hned nanášet nový lak, pak nehty vykoupejte v rozpuštěném prášku do pečiva.
Sáček nasypejte do misky s teplou vodou, rozmíchejte a v lázni 5 minut koupejte nehty. Získají pěkný přirozeně růžový odstín.
Mimochodem, nepěknému zažloutlému nádechu se lze také vyhnout používáním jiných než červených laků. Vhodné jsou smetanové, bílé nebo velice světle růžové barvy.
Zplihlé vlasy?
Druhý den po umytí bývají jemné vlasy slehlé a bez objemu. Bez namáčení je rychlou pomocí objemový vlasový pudr. Rozemneme v dlaních, vetřeme ke kořínkům a účes prsty načechráme. Můžeme i krátce vyfénovat. Podobně se dá použít i suchý šampon.
V nouzi pomůže i tužidlo, opět nanesené ke kořínkům. Vlasy bychom ale měli nejdřív lehce navlhčit, protože bez fénování tužidlo objem nevykouzlí.
Tip navíc: Mořské řasy v kosmetice?
Mořské řasy mají pověst všeléku na civilizační neduhy, a to jako potravina i v kosmetice. Jaká je jejich skutečná síla? I bez novodobých mýtů a nadsázky pozoruhodná.
Vděčí za ni nejen bohatství cenných biologicky účinných látek, ale i vlastnostem jakožto organismu, který odolává extrémním životním podmínkám.
Řasy, využívané v kosmetice, se ve svém původním prostředí naučily obstát ve vodě i za odlivu na suchu, vydržet výkyvy teplot a tlaku i nápor slunečního záření, aniž by uschly a nechaly se spálit. To vše jim dalo mimořádné vlastnosti a odolnost.
Díky nim se využívají v přípravcích pro doplnění hydratace a zklidnění pleti. Mají také blahodárný vliv na nadměrné maštění a projevy stárnutí, která dokáže zpomalit a vrátit pleti o něco mladší vzhled, vyhladit ji a zvláčnit.
Foto: Shutterstock