Také už máte doma hromádku čerstvě vyloupnutých kaštanů? Proti jejich přitažlivost není obrany, když je neseberou děti, vklouznou vám do kapsy skoro samy. Ale nelitujte, dá se z nich krásně tvořit.
Výtržníci (viz úvodní foto)
Figurka s palcátem má baňaté ruce ze žaludů, které je potřeba do tělíčka ze šišky vlepit. Druhá figurka upoutá ježatým „sestřihem“ na hlavě z oplodí jedlého kaštanu. Nahradit se dá nízkým mechem.
Výr
Pro tvoření figurek se hodí i oplodí kaštanů, zde jsou použitá na křídla. Výrazná výří očka jsou z komponent pro plyšové hračky vlepených do čepiček od žaludů. Na hruď z kaštanu se dá nalepit pár ochmýřených semen jako náznak melírovaného peří.
Želva
Symetricky rozloupnuté oplodí můžete nasadit na kaštan jak „krunýř“ pro želvičku. Nohy jsou z modřínových šišek, hlava z velkého žaludu a očka z malých zakrslých a předčasně odpadlých žaludů.
Pirát a ježek
Místo pásky přes oko má pirát zakrslý suchý žalud, dřevěnou nohu imituje provázek omotaný kolem špejle.
Na ježka je potřeba oplodí z jedlého kaštanu. To nalepte na tělíčko z kaštanu koňského a dekorujte drobnými plody. Pro větší viditelnost má ježek na žaludové hlavě nalepená očka pro plyšové hračky.
Tučňák
Charakteristický vzhled mu dodávají tlapky a křídla z plsti i plastová očka vlepená do čepiček od žaludů.
Nezbedové
Do ostnatého obalu můžete kaštánek postavit a vytvořit tak dětskou židličku. Pak už zbývá jen nalepit očka a ústa z přírodnin nebo papíru a malý nezbeda je tu.
Tip: Co to zkusit s barvením?
Stačí bílá akrylová barva a tenký štětec a z kaštanů je za chvíli malebná dekorace na misku nebo podnos. Barvu je třeba ředit jen minimálně, aby nestékala.
Text: Lenka Korandová, foto: Shutterstock