Najednou jsou suché, polétavé a nejdou pořádně upravit. Venkovní chlad a vysušenost vlasů kosmetickými procedurami se negativně sčítají.
Chlad ve spojení s hřebenem posiluje tvorbu statické elektřiny. Když se tedy vrátíme zvenku do tepla, neměli bychom hned sáhat po hřebenu. A to je jen jedna zásada pro péči o vlasy v chladných měsících. Zvážit bychom také měli, zda používáme vhodný typ šamponu nebo stylingu.
Co pomůže?
1. Přípravky pro uhlazení vlasů
Zpravidla jde o sady šamponu a kondionéru. Využívají jednak silikony, ale také látky přírodního původu, což jsou nejčastěji výtažky z obilných klíčků, avokádový olej nebo ovocné vosky.
Hitem je hedvábí, které má vlas obalit a uložit odstávající šupinky zase na jeho povrch, zkrátka vlas uhladit a tím i naleštit. Díky této kosmetice se dají vlasy i lehce česat, čímž jsou i dodatečně chráněné proti poškození.
2. Šetrné fénování
Aby vlasy horkem neztrácely zbytečně vlhkost, začněte tím, že budete fén používat na nejnižší teplotu. Další ochranou je trochu zpevňujícího nebo pečujícího gelu. Rozetřete si gel do dlaní a pak naneste na vlasy ještě před fénováním. Nebojte se, nebudou slehlé nebo těžké, jen hladší a méně polétavé.
3. Vynechte alkohol
Nikoli ve skleničce, ale ve vlasových přípravcích dál zhoršuje vysušování vlasů. Jde především o laky na vlasy.
4. Vsaďte na styling
Stylingové krémy pro jemné vlasy obsahují velmi lehké pečující látky, které na povrchu vlasu vážou vlhkost a udrží ho tak hladký. přitom zbytečně nezatěžují.
Výborné jsou i vlasové vosky, které mají dodávat lesk. Obsahují často včelí vosk, jojobový olej a látky, které zase vážou vlhkost. Tyto přípravky jsou těžší než styling na jemné vlasy, a proto je používáme jen na konečky.
Extra tip: Spěte na hedvábí
Hedvábí nepomáhá vzhledu vlasů jen v kosmetických přípravcích. Umí uhlazovat i samotným dotykem s textilií. Na hedvábném polštáři se vlasy mnohem méně odírají než na krepovém nebo atlasovém povlečení, zůstanou hladší.
Text: Lenka Korandová
Foto: Shutterstock