Domů     Líčení pro bělovlásky
Líčení pro bělovlásky
19.1.2023

Bílé vlasy už nejsou výsadou vysokého věku, ale staly se jedním z módním trendů. Proto také začalo vizážisty zajímat, jak by se bělovlásky měly líčit.

Bílé vlasy jsou výrazně kontrastní prvek a zařadí vás rázem do chladného barevného typu. Problém je, že s tím tón pleti nemusí vždy souhlasit. Pleť může mít zlatavý nebo meruňkový odstín, což je u nás velmi častý typ.

Tím vzniká určitá disharmonie, která vyžaduje výraznější barvy líčení. Naopak ženy s bílým nebo mléčným podtónem pleti by k bílým vlasům měly volit tlumené pastelové tóny.

Pokud si nebudete jisti, co je pro vás vhodné, pak univerzálně slušivé je neutrální „nahé“ čili „nude“ líčení, které mohou nosit oba typy.

Nude líčení pro zralou pleť

1. Obočí je třeba dokreslit, dát mu plnost a pěkný tvar. Líčidel na obočí se prodává celá řada, pro zralejší věk jsou nejvhodnější pastózní gelové barvy, které se nanášejí štětečkem a skutečně se jimi dají vykreslit chloupky obočí.

Podobného výsledku dosáhnete také tradiční tužkou, ale gelové barvy mají o něco větší trvanlivost. Nepříliš vhodná jsou při prořídlém obočí líčidla na bázi pudru, protože vytvoří jen tmavou plošku bez chloupků.

Tip: Pokud máte výrazné svislé vrásky mezi obočím, zmírněte je korektorem. Obličej se viditelně vyhladí. Korektor je ale třeba nanášet pouze do linií vrásek a pak rozetřít do ztracena.

2. Oční stíny mohou být velmi nenápadné, ale měly by víčko opticky vyklenout: Pro tenhle efekt naneste na víčko velmi světlý tón a k vnějšímu koutku ho vystínujte zemitými barvami. Pak ještě oko zvýrazněte řasenkou.

Na vrásky kolem koutku a pod dolním víčkem můžete nanést tekutý korektor určený pro oční okolí.

Je dobré vědět: Oproti dřívějšímu trendu se pro líčení povadajících víček jednoznačně doporučují stíny perleťové a metalické. Oči okamžitě rozzáří a potlačí dojem únavy.

3. Nenápadná lesklá rtěnka podpoří upravený vzhled, vybírejte přednostně světlé nevýrazné tóny. Pokud je třeba, můžete korektorem zmírnit nápadnost vrásek kolem rtů a rýh mezi křídly nosu a koutky rtů.

4. + 5. Povadlost rysů a kůže na krku můžete rovněž opticky snížit korektorem – světlejší tón potlačuje nápadnost tmavých míst a rýh.

Ale pozor, nepřetáhněte, otoky by pod světlým líčidlem ještě více vystoupily, takže je korektor nutné aplikovat pouze do prohlubní.

Pokud používáte make up, nezapomeňte ho rozetřít až k lícním kostem, aby nevznikly barevné přechody.

Tip: Pro zralou pleť jsou nejvhodnější vyhlazující make upy. Obsahují optické částečky, které odrážejí světlo, a tím zmírňují nápadnost tmavých rýh a prohlubní.

Varianta pro teplý tón pleti

Ženám s pletí meruňkového a zlatavého nádechu bude i ve zralém věku slušet výraznější líčení. Základ může být stejný jako u nude líčení, jen použijte nápadnější barvy.

* Oční stíny by měly stejně jako u nude líčení vytvořit oble vyklenutý tvar víčka. Tmavší tón nanášejte jen těsně nad řasy a k vnějšímu koutku. Můžete ho také nahradit barevnou tužkou. Kromě zemitých tónů je obvykle slušivá i švestková.

* Bronzer je u tohoto typu podstatný, podpoří přirozené zbarvení pleti. Naneste ho místo tvářenky na lícní kosti a rozetřete do ztracena. Pokud nechcete použít bronzer. můžete zářivost pleti zvýšit pudrovým highlighterem opět na lícních kostech a také na čele.

* Rtěnka by měla být nejvýraznější částí líčení. Ženám s meruňkovou pletí sluší jasně červené tóny, příměs fialové může být problematická, někdy nelichotivě podtrhuje žlutý nádech kůže.

Varianta pro chladný tón pleti

Zralé pleti se sněhobílým nebo mléčným podtónem velice sluší jemné líčení laděné do růžové. Obličeji dodává zářivost a opticky uhlazuje.

* Oční stíny mohou být v tlumeném tónu starorůžové nebo krémové s růžovým akcentem, jemně šeříkové, lososové, tlumené fuchsiové nebo světle béžové.

* Tvářenku vybírejte v růžovém tónu a nanášejte ji jen lehkým dotykem štětce. Slouží k modelování tváře i barevnému propojení líčení.

* Rtěnku může také nahradit lesky na rty se sytějším pigmentem, v obou případech by mělo jít o světlé pastelové odstíny.

Nezapomeňte: Cílem líčení ve zralém věku je zmírnit známky povadlosti. Tomu výrazně napomáhá také dobrá péče. Čím je pleť sušší, tím jsou vrásky nápadnější. Proto se vyplatí investovat do kvalitního hydratačního krému, který zvýší pružnost pokožky.

Problémy s řasenkou

Pokud máte krátké nebo řídké řasy, vyzkoušejte šikovnou pomůcku, kterou je báze na řasy. Zvětšuje objem i délku a zvýrazní tak následnou vrstvu řasenky. Báze se nanáší stejným způsobem jako řasenka a nechává se krátce zaschnout.

Pudr ano, či ne?

To je otázka. Zralá pleť bývá velmi suchá, což pudr ještě zvýrazňuje, zvyšuje i nápadnost vrásek. Obecně pudr lépe vypadá na tváři chladného barevného typu, kde podtrhuje dojem jemnosti kůže, zvláště při růžově laděném líčení.

Meruňkové pleti naopak více svědčí highlighter, který podtrhne její jas, takže se lesku nebojte.

Nezapomínejte na nehty

Manikúra ve zralém věku podtrhne nejen celkově upravený vzhled, ale současně zlepšuje stav nehtů. Pokud se vám nehty lámou a třepí, naneste na ně bezbarvý lak určený pro zpevnění a pak teprve barevný.

K dostání jsou také laky, které vyrovnávají rýhy, a tím dávají nehtům mladší vzhled.

Pokud jde o barvy, měly by ladit s líčením. K tlumenému neutrálnímu líčení se tedy hodí jemné světlé tóny laků, skvěle vypadá také bílá. Při výrazném make upu je třeba sáhnout po zářivějších barvách, ale ani v tomto případě neuděláte chybu s bílou.

Foto: Shutterstock

Štítky:
reklama
Související články
18.9.2023
Plata a krabičky od vajec jsou z recyklovaného papíru a pro další třídění odpadu se nehodí. Navíc vyhazovat je by byla věčná škoda. Skvěle se hodí pro výrobu originálních dekorací. Základním materiálem jsou velká plata od vajec. Krabičky lze použít také, ale spíš jako doplněk. Samozřejmě musí být v šedé barvě. Foto přes dvoustranu, v knize ze str. 16 – 17 a detaily postupu na následující dvo
9.9.2023
Roztomilou letní dekoraci na zahradu vytvoříte snadno a potřebovat k tomu budete prázdné plastové kelímky a provázek. Kreativní činnost probouzí estetické cítění, odbourává stres a uklidňuje mysl. A vůbec není pravda, že je k ní třeba zručnost a vycvičené prsty. Vyzkoušejte si, jak hravě zvládnete kouzelné malé kloboučky. Připravte si * plastové kelímky * motouz * mašle a jiné drobnosti
1.9.2023
Vlastnoručně vyrobená malinká knížečka jako pro panenky vám poslouží například na poznamenání telefonního čísla nebo důležité poznámky. A bude vždy po ruce. Můžete si do něj zapisovat tajnosti. Nebo si ho připněte na kabelku jako ozdobu. Jinou variantou může být mininotýsek, ve kterém místo prázdných stránek najdete fotografie svých blízkých. A když si ho vytvoříte sami, o to větší radost vám p
29.8.2023
Možná i vy najdete někde na půdě starou lavici, kterou vám bude líto vyhodit. Ta naše bývala asi v kuchyni a nevypadá moc hezky. Ale posloužit ještě může. Stačí jí dát nový kabát. Budete potřebovat: Vodou ředitelnou barvu (my jsme použili okrovou), vodou ředitelnou lazuru (ořech), smetáček, brusku, smirkový papír, štětec, látku (nejlepší je kočárkovina, ale může to být jakýkoliv odolný polyester)
26.8.2023
Jistě ho máte doma i vy a jako spousta jiných hospodyněk ho používáte k pečení, ale umí toho mnohem víc. Papír se dá použít na vyložení jakékoliv nádoby, když nechcete, aby se její obsah přichytil na stěnu a připálil. Například když pečete v troubě povidla, nebo připravujete zeleninu. Právě tak se na papíru dá sušit. Těsto se nepřilepí Každý, kdo se pečení věnuje pravidelně, zná ty chvíle, kd
reklama
Šikovné tipy
Když vás něco štípne
Je to nepříjemné, ale těch pár štípanců tak nějak k létu patří. Prostě jsme více v lese, na lukách i u rybníků a naše odhalená kůže se stává velkým lákadlem pro hmyz. Samotné bodnutí není většinou nijak nebezpečné, někdy ani nevíme, co nás vlastně kouslo. Jindy si to naopak pamatujeme až příliš. Hmyz totiž do ranky vypustí […]
Léto zase jednou skončí: Bylinky si schovejte i na zimu
Jak? Můžete je sušit, mrazit, nakládat… prostě způsobů, jak si trochu té vůně a chuti uchovat na chladné měsíce, je spousta. Sušené Sušení je asi nejznámější způsob uchovávání bylinek. Jen musíte znát pár jednoduchých zásad. Mezi ně patří i to, které bylinky se k sušení hodí, tedy kterým prospěje a získají jím ještě větší vůni. […]
Mop vybírejte podlaze na míru
Když se vydáte na nákup nového mopu, možná vás zaskočí množství typů, které v obchodech vidíte. Tak který vybrat? Existují třásňové, ploché a také rotační s různými mechanismy ždímání. Mechanické i elektrické. My se podíváme na ty první. Ploché – existují v různých šířkách a dají se na ně připevnit různé typy návleků, které lze měnit podle potřeby, […]
Octomilky jsou tu zas
Jakmile se venku udělá opravdu teplo, jsou tu. Kde se vzaly, tu se vzaly, rojí se v kuchyni, nejčastěji kolem mísy s ovocem, ale i jinde, a zbavit se jich není jen tak. Většinou přiletí zvenku, protože je láká vůně zralého ovoce, ale také milují víno, pivo, květiny ve váze i v květináči, stejně jako zbytky […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě