Domů     Líčení pro bělovlásky
Líčení pro bělovlásky
19.1.2023

Bílé vlasy už nejsou výsadou vysokého věku, ale staly se jedním z módním trendů. Proto také začalo vizážisty zajímat, jak by se bělovlásky měly líčit.

Bílé vlasy jsou výrazně kontrastní prvek a zařadí vás rázem do chladného barevného typu. Problém je, že s tím tón pleti nemusí vždy souhlasit. Pleť může mít zlatavý nebo meruňkový odstín, což je u nás velmi častý typ.

Tím vzniká určitá disharmonie, která vyžaduje výraznější barvy líčení. Naopak ženy s bílým nebo mléčným podtónem pleti by k bílým vlasům měly volit tlumené pastelové tóny.

Pokud si nebudete jisti, co je pro vás vhodné, pak univerzálně slušivé je neutrální „nahé“ čili „nude“ líčení, které mohou nosit oba typy.

Nude líčení pro zralou pleť

1. Obočí je třeba dokreslit, dát mu plnost a pěkný tvar. Líčidel na obočí se prodává celá řada, pro zralejší věk jsou nejvhodnější pastózní gelové barvy, které se nanášejí štětečkem a skutečně se jimi dají vykreslit chloupky obočí.

Podobného výsledku dosáhnete také tradiční tužkou, ale gelové barvy mají o něco větší trvanlivost. Nepříliš vhodná jsou při prořídlém obočí líčidla na bázi pudru, protože vytvoří jen tmavou plošku bez chloupků.

Tip: Pokud máte výrazné svislé vrásky mezi obočím, zmírněte je korektorem. Obličej se viditelně vyhladí. Korektor je ale třeba nanášet pouze do linií vrásek a pak rozetřít do ztracena.

2. Oční stíny mohou být velmi nenápadné, ale měly by víčko opticky vyklenout: Pro tenhle efekt naneste na víčko velmi světlý tón a k vnějšímu koutku ho vystínujte zemitými barvami. Pak ještě oko zvýrazněte řasenkou.

Na vrásky kolem koutku a pod dolním víčkem můžete nanést tekutý korektor určený pro oční okolí.

Je dobré vědět: Oproti dřívějšímu trendu se pro líčení povadajících víček jednoznačně doporučují stíny perleťové a metalické. Oči okamžitě rozzáří a potlačí dojem únavy.

3. Nenápadná lesklá rtěnka podpoří upravený vzhled, vybírejte přednostně světlé nevýrazné tóny. Pokud je třeba, můžete korektorem zmírnit nápadnost vrásek kolem rtů a rýh mezi křídly nosu a koutky rtů.

4. + 5. Povadlost rysů a kůže na krku můžete rovněž opticky snížit korektorem – světlejší tón potlačuje nápadnost tmavých míst a rýh.

Ale pozor, nepřetáhněte, otoky by pod světlým líčidlem ještě více vystoupily, takže je korektor nutné aplikovat pouze do prohlubní.

Pokud používáte make up, nezapomeňte ho rozetřít až k lícním kostem, aby nevznikly barevné přechody.

Tip: Pro zralou pleť jsou nejvhodnější vyhlazující make upy. Obsahují optické částečky, které odrážejí světlo, a tím zmírňují nápadnost tmavých rýh a prohlubní.

Varianta pro teplý tón pleti

Ženám s pletí meruňkového a zlatavého nádechu bude i ve zralém věku slušet výraznější líčení. Základ může být stejný jako u nude líčení, jen použijte nápadnější barvy.

* Oční stíny by měly stejně jako u nude líčení vytvořit oble vyklenutý tvar víčka. Tmavší tón nanášejte jen těsně nad řasy a k vnějšímu koutku. Můžete ho také nahradit barevnou tužkou. Kromě zemitých tónů je obvykle slušivá i švestková.

* Bronzer je u tohoto typu podstatný, podpoří přirozené zbarvení pleti. Naneste ho místo tvářenky na lícní kosti a rozetřete do ztracena. Pokud nechcete použít bronzer. můžete zářivost pleti zvýšit pudrovým highlighterem opět na lícních kostech a také na čele.

* Rtěnka by měla být nejvýraznější částí líčení. Ženám s meruňkovou pletí sluší jasně červené tóny, příměs fialové může být problematická, někdy nelichotivě podtrhuje žlutý nádech kůže.

Varianta pro chladný tón pleti

Zralé pleti se sněhobílým nebo mléčným podtónem velice sluší jemné líčení laděné do růžové. Obličeji dodává zářivost a opticky uhlazuje.

* Oční stíny mohou být v tlumeném tónu starorůžové nebo krémové s růžovým akcentem, jemně šeříkové, lososové, tlumené fuchsiové nebo světle béžové.

* Tvářenku vybírejte v růžovém tónu a nanášejte ji jen lehkým dotykem štětce. Slouží k modelování tváře i barevnému propojení líčení.

* Rtěnku může také nahradit lesky na rty se sytějším pigmentem, v obou případech by mělo jít o světlé pastelové odstíny.

Nezapomeňte: Cílem líčení ve zralém věku je zmírnit známky povadlosti. Tomu výrazně napomáhá také dobrá péče. Čím je pleť sušší, tím jsou vrásky nápadnější. Proto se vyplatí investovat do kvalitního hydratačního krému, který zvýší pružnost pokožky.

Problémy s řasenkou

Pokud máte krátké nebo řídké řasy, vyzkoušejte šikovnou pomůcku, kterou je báze na řasy. Zvětšuje objem i délku a zvýrazní tak následnou vrstvu řasenky. Báze se nanáší stejným způsobem jako řasenka a nechává se krátce zaschnout.

Pudr ano, či ne?

To je otázka. Zralá pleť bývá velmi suchá, což pudr ještě zvýrazňuje, zvyšuje i nápadnost vrásek. Obecně pudr lépe vypadá na tváři chladného barevného typu, kde podtrhuje dojem jemnosti kůže, zvláště při růžově laděném líčení.

Meruňkové pleti naopak více svědčí highlighter, který podtrhne její jas, takže se lesku nebojte.

Nezapomínejte na nehty

Manikúra ve zralém věku podtrhne nejen celkově upravený vzhled, ale současně zlepšuje stav nehtů. Pokud se vám nehty lámou a třepí, naneste na ně bezbarvý lak určený pro zpevnění a pak teprve barevný.

K dostání jsou také laky, které vyrovnávají rýhy, a tím dávají nehtům mladší vzhled.

Pokud jde o barvy, měly by ladit s líčením. K tlumenému neutrálnímu líčení se tedy hodí jemné světlé tóny laků, skvěle vypadá také bílá. Při výrazném make upu je třeba sáhnout po zářivějších barvách, ale ani v tomto případě neuděláte chybu s bílou.

Foto: Shutterstock

Štítky:
reklama
Související články
19.7.2024
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete novou vlasovou kosmetikou. Kupte si šampony bez paraben
18.7.2024
Mléko má v kosmetické péči pradávnou tradici. Používala ho prý Kleopatra, Napoleonova manželka Josefína i císařovna Sisi. Proč je tedy nenapodobit. * Regenerační koupel Mléčný tuk působí mimořádně blahodárně na pleť, nejspíš proto, že se zčásti podobá našemu vlastnímu kožnímu tuku. Nejdřív ji zvláční a uvolní napětí suché kůže, pak na ní kyselina mléčná pomůže vytvořit a udržet ochranný mastný
16.7.2024
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám nelíbí. Ačkoliv jsou rozmanitě laděné, obvykle vyn
12.7.2024
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čist
10.7.2024
Běžně po ruce bývá jedlá soda nebo si můžete skočit do lékárny pro léky, které neutralizují palčivou kyselost žaludeční šťávy. Jenže potíže se můžou rychle vrátit, neboť problém bývá složitější. Čistě technicky pálení žáhy způsobuje žaludeční šťáva, která nechtěně vystoupá do jícnu, kde vůbec nemá být. Sliznice jícnu na kyselinu není stavěná na odolávání kyselině, proto se ozve tak palčivá boles
reklama
reklama
Šikovné tipy
Velký úklid v lednici! Jak na něj?
Když potraviny v lednici umístíte na vhodné místo, prospěje to jim i chladničce. Obojí déle vydrží. To samo o sobě ale jistě nestačí. Minimálně jednou za čtvrt roku byste měli šuplíky, police i stěny chladničky pořádně umýt. Částečný úklid totiž nemá smysl, bakterie z ostatních ploch umyté části rychle osídlí. Jídlo napřed proberte Z lednice […]
Než začnete malovat…
Také se tak díváte po stěnách a říkáte si, že by to chtělo vymalovat? To se stává často, když nám slunce posvítí do oken. A také je jaro a začátek léta k malování nejvhodnější. Barva bude dobře schnout a nebude zas takové horko. I když ono samo malování je tak trochu alchymie, nesmí to schnout moc […]
Vymáčkněte to nejlepší z citronu!
Nebudeme vám radit takové banality, jako je vzít citron na vybělení pih nebo prstů zažloutlých od cigaret. Víme, že jste ženy dost zkušené na to, abyste mohly samy radit. Proto se vás pokusíme překvapit tipy, které jste určitě ještě nikde nečetly. Na zapálení grilu jsou úžasným pomocníkem pruhy sušené citronové kůry. Nejen že báječně chytají, […]
Noste brož jako šperk
Brože nikdy nevyšly z módy, jsou stále in. Nejčastěji vyniknou na klopě saka či kabátu, výraznější kousky pak můžete nosit i na šatech. Brož dodá oděvu eleganci a podtrhne váš styl. Prostě je to úžasný módní doplněk. A víte, že umí promlouvat také o tom, jak se cítíme? „Čtěte z mých broží,“ pronesla kdysi někdejší […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhadný hrob XYZ: Kdo v něm leží?
epochalnisvet.cz
Záhadný hrob XYZ: Kdo v něm leží?
Na hřbitově v městečku Deep River v americkém Connecticutu stojí náhrobek s podivným nápisem XYZ. Podle místních patří neznámému muži, který se v roce 1899 pokusil vyloupit místní banku. Hrob 40 let navštěvuje záhadná žena zahalená v černé róbě, přesto dodnes nikdo netuší, kým onen kriminálník byl. Co se pokazilo při loupeži? A proč o muži nic nevíme?   Je
V IKEMu provedli transplantaci pěti orgánů najednou
21stoleti.cz
V IKEMu provedli transplantaci pěti orgánů najednou
Lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) znovu přepsali dějiny medicíny. V rámci patnáctihodinové operace totiž pacientovi transplantovali hned pět orgánů najednou. Jmenuje se P
Citronová bábovka
tisicereceptu.cz
Citronová bábovka
Ozdobit ji můžete kandovanou kůrou z pomeranče. Suroviny šťáva a kůra z 1 citronu 4 vejce 100 ml oleje 160 g hladké mouky 1 balení vanilkového pudinkového prášku ½ prášku do pečiva 100 g k
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
epochaplus.cz
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
Byl slavným zpěvákem, hudebním skladatelem i vydavatelem, jednou z nejzásadnějších postav soulové a funkové hudby a dodnes je obdivovanou veličinou. Blyštivou kariéru Jamese Browna ale nenasvítila pouze světla ramp, ale také majáčky policejních aut. Je první svátek vánoční roku 2006 a v nemocnici v Atlantě leží na smrt nemocný James Brown (1933–2006). Otočí se na svého manažera
Hrad Zvíkov: Bezedná studnice nevysvětlitelných tajemství
epochanacestach.cz
Hrad Zvíkov: Bezedná studnice nevysvětlitelných tajemství
Majestátně se tyčí uprostřed ostrých skal u Orlické přehrady. Jeho krása i strategické postavení udivují návštěvníky dodnes. Pro badatele a záhadology je hrad Zvíkov něčím naprosto výjimečným. S každým novým poznatkem o gotickém hradě jsou paradoxně blíž světu tajemna. Zvíkov totiž skrývá několikerá tajemství a jejich vysvětlení rozhodně nehodlá dát snadno! První hodnověrné zmínky o
Skončila Hanychová v posteli s Jágrem?
nasehvezdy.cz
Skončila Hanychová v posteli s Jágrem?
Hodně zajímavou historku z minulosti odhalila exmodelka Agáta Hanychová (39). Ve svém internetovém pořadu prozradila, že měla pletky s legendárním hokejistou Jaromírem Jágrem (52)! Když jí bylo pou
Mlsala Sisi fialkové bonbony?
historyplus.cz
Mlsala Sisi fialkové bonbony?
Půvabný obličej vyniká alabastrovou pletí a lemuje ho hříva dlouhých a pečlivě česaných vlasů. Ve 2. polovině 19. století není v Evropě krásnější ženy, než je rakousko-uherská císařovna Sisi. Všechno ale má jeden háček. Svoje ústa nikdy nepromění v zářivý úsměv.   Svojí postavou a pletí je posedlá. Od svých 35 let nevystavuje obličej slunci. Zakrývá ho
Domácí kečup
nejsemsama.cz
Domácí kečup
Můžete ho dochutit podle potřeby. Pokud dáváte přednost pikantnějším chutím, přidejte chilli papričku, pokud raději chcete kečup aromatičtější, přidejte oblíbené bylinky. Ingredience 2 skleničky: ● 1 kg rajčat ● 2 jablka ● 1 cibule ● 1 lžíce lístků bazalky ● 70 g cukru ● 60 ml octa ● 60 ml vody ● 1 lžička soli ● 3 bobkové listy ● 5 kuliček pepře ● 5 kuliček
Rozdělila nás jeho žena
skutecnepribehy.cz
Rozdělila nás jeho žena
Iva jsem potkala až po čtyřicítce. Do té doby jsem myslela, že každý chlap musí být jen prevít. On byl však jiný. Byla to náhoda. Ivo tenkrát dojel do hospody ve vsi, kde jsem byla na chalupě. Nečekané setkání Normálně jsem do těchto zařízení nechodila, pozvali mne však sousedé. S Ivem jsme do sebe vrazili na
Svítidla povznesou interiér
rezidenceonline.cz
Svítidla povznesou interiér
Designové osvětlení je nejen základním prvkem interiéru, ale také klíčovým elementem, který ovlivňuje atmosféru a celkový dojem z prostoru. S rozvojem moderních technologií přicházejí nové možnosti, jak vytvářet jedinečné inovativní světelné scénáře. Svítidla přinášejí do bydlení estetiku, mohou sloužit jako umělecké dílo a stát se dominantou místnosti, zdůraznit architektonické prvky, vytvořit kontrast, nebo dodat prostoru
MIDO slaví výročí kolekce Ocean Star novými modely
iluxus.cz
MIDO slaví výročí kolekce Ocean Star novými modely
Švýcarská značka MIDO oslavuje 80. výročí populární kolekce Ocean Star, spjaté s podmořským světem. Do portfolia voděodolných hodinek nově přibyly přitažlivé modely s tenčím pouzdrem o velikosti 39 mm
Tajemství Albrechta Dürera: Co skrývá číselný kód v magickém čtverci?
enigmaplus.cz
Tajemství Albrechta Dürera: Co skrývá číselný kód v magickém čtverci?
Jeden z největších umělců evropské renesance, Albrecht Dürer, zanechal rozsáhlé dílo, z něhož nejzáhadnější je rytina Melencolia I. Kromě melancholické ženské postavy obsahuje řadu objektů, jejichž vý