Domů     Líčení pro bělovlásky
Líčení pro bělovlásky
od 19.1.2023

Bílé vlasy už nejsou výsadou vysokého věku, ale staly se jedním z módním trendů. Proto také začalo vizážisty zajímat, jak by se bělovlásky měly líčit.

Bílé vlasy jsou výrazně kontrastní prvek a zařadí vás rázem do chladného barevného typu. Problém je, že s tím tón pleti nemusí vždy souhlasit. Pleť může mít zlatavý nebo meruňkový odstín, což je u nás velmi častý typ.

Tím vzniká určitá disharmonie, která vyžaduje výraznější barvy líčení. Naopak ženy s bílým nebo mléčným podtónem pleti by k bílým vlasům měly volit tlumené pastelové tóny.

reklama

Pokud si nebudete jisti, co je pro vás vhodné, pak univerzálně slušivé je neutrální „nahé“ čili „nude“ líčení, které mohou nosit oba typy.

Nude líčení pro zralou pleť

1. Obočí je třeba dokreslit, dát mu plnost a pěkný tvar. Líčidel na obočí se prodává celá řada, pro zralejší věk jsou nejvhodnější pastózní gelové barvy, které se nanášejí štětečkem a skutečně se jimi dají vykreslit chloupky obočí.

reklama

Podobného výsledku dosáhnete také tradiční tužkou, ale gelové barvy mají o něco větší trvanlivost. Nepříliš vhodná jsou při prořídlém obočí líčidla na bázi pudru, protože vytvoří jen tmavou plošku bez chloupků.

Tip: Pokud máte výrazné svislé vrásky mezi obočím, zmírněte je korektorem. Obličej se viditelně vyhladí. Korektor je ale třeba nanášet pouze do linií vrásek a pak rozetřít do ztracena.

2. Oční stíny mohou být velmi nenápadné, ale měly by víčko opticky vyklenout: Pro tenhle efekt naneste na víčko velmi světlý tón a k vnějšímu koutku ho vystínujte zemitými barvami. Pak ještě oko zvýrazněte řasenkou.

Na vrásky kolem koutku a pod dolním víčkem můžete nanést tekutý korektor určený pro oční okolí.

Je dobré vědět: Oproti dřívějšímu trendu se pro líčení povadajících víček jednoznačně doporučují stíny perleťové a metalické. Oči okamžitě rozzáří a potlačí dojem únavy.

reklama

3. Nenápadná lesklá rtěnka podpoří upravený vzhled, vybírejte přednostně světlé nevýrazné tóny. Pokud je třeba, můžete korektorem zmírnit nápadnost vrásek kolem rtů a rýh mezi křídly nosu a koutky rtů.

4. + 5. Povadlost rysů a kůže na krku můžete rovněž opticky snížit korektorem – světlejší tón potlačuje nápadnost tmavých míst a rýh.

Ale pozor, nepřetáhněte, otoky by pod světlým líčidlem ještě více vystoupily, takže je korektor nutné aplikovat pouze do prohlubní.

Pokud používáte make up, nezapomeňte ho rozetřít až k lícním kostem, aby nevznikly barevné přechody.

Tip: Pro zralou pleť jsou nejvhodnější vyhlazující make upy. Obsahují optické částečky, které odrážejí světlo, a tím zmírňují nápadnost tmavých rýh a prohlubní.

Varianta pro teplý tón pleti

Ženám s pletí meruňkového a zlatavého nádechu bude i ve zralém věku slušet výraznější líčení. Základ může být stejný jako u nude líčení, jen použijte nápadnější barvy.

* Oční stíny by měly stejně jako u nude líčení vytvořit oble vyklenutý tvar víčka. Tmavší tón nanášejte jen těsně nad řasy a k vnějšímu koutku. Můžete ho také nahradit barevnou tužkou. Kromě zemitých tónů je obvykle slušivá i švestková.

* Bronzer je u tohoto typu podstatný, podpoří přirozené zbarvení pleti. Naneste ho místo tvářenky na lícní kosti a rozetřete do ztracena. Pokud nechcete použít bronzer. můžete zářivost pleti zvýšit pudrovým highlighterem opět na lícních kostech a také na čele.

* Rtěnka by měla být nejvýraznější částí líčení. Ženám s meruňkovou pletí sluší jasně červené tóny, příměs fialové může být problematická, někdy nelichotivě podtrhuje žlutý nádech kůže.

Varianta pro chladný tón pleti

Zralé pleti se sněhobílým nebo mléčným podtónem velice sluší jemné líčení laděné do růžové. Obličeji dodává zářivost a opticky uhlazuje.

* Oční stíny mohou být v tlumeném tónu starorůžové nebo krémové s růžovým akcentem, jemně šeříkové, lososové, tlumené fuchsiové nebo světle béžové.

* Tvářenku vybírejte v růžovém tónu a nanášejte ji jen lehkým dotykem štětce. Slouží k modelování tváře i barevnému propojení líčení.

* Rtěnku může také nahradit lesky na rty se sytějším pigmentem, v obou případech by mělo jít o světlé pastelové odstíny.

Nezapomeňte: Cílem líčení ve zralém věku je zmírnit známky povadlosti. Tomu výrazně napomáhá také dobrá péče. Čím je pleť sušší, tím jsou vrásky nápadnější. Proto se vyplatí investovat do kvalitního hydratačního krému, který zvýší pružnost pokožky.

Problémy s řasenkou

Pokud máte krátké nebo řídké řasy, vyzkoušejte šikovnou pomůcku, kterou je báze na řasy. Zvětšuje objem i délku a zvýrazní tak následnou vrstvu řasenky. Báze se nanáší stejným způsobem jako řasenka a nechává se krátce zaschnout.

Pudr ano, či ne?

To je otázka. Zralá pleť bývá velmi suchá, což pudr ještě zvýrazňuje, zvyšuje i nápadnost vrásek. Obecně pudr lépe vypadá na tváři chladného barevného typu, kde podtrhuje dojem jemnosti kůže, zvláště při růžově laděném líčení.

Meruňkové pleti naopak více svědčí highlighter, který podtrhne její jas, takže se lesku nebojte.

Nezapomínejte na nehty

Manikúra ve zralém věku podtrhne nejen celkově upravený vzhled, ale současně zlepšuje stav nehtů. Pokud se vám nehty lámou a třepí, naneste na ně bezbarvý lak určený pro zpevnění a pak teprve barevný.

K dostání jsou také laky, které vyrovnávají rýhy, a tím dávají nehtům mladší vzhled.

Pokud jde o barvy, měly by ladit s líčením. K tlumenému neutrálnímu líčení se tedy hodí jemné světlé tóny laků, skvěle vypadá také bílá. Při výrazném make upu je třeba sáhnout po zářivějších barvách, ale ani v tomto případě neuděláte chybu s bílou.

Foto: Shutterstock

Štítky:
reklama
Související články
31.1.2023
Ukaž mi svou ruku a já ti řeknu, co tě v životě čeká... Přesně tohle dovedou chiromantici – lidé, kteří se vyznají v čarách osudu, které máme vetkané v dlani. Víte, že existuje mapa našeho života? No ano – je zapsaná v našich dlaních – v jedné máte načrtnut projekt svého života a z druhé (tato je tzv. hlavní) můžete číst, jak se naplňuje. Je to jako letecký snímek všech zážitků, které jsou vám so
28.1.2023
Že se drahé kameny a polodrahokamy používají v lidovém léčitelství, je všeobecně známé. Ale víte, že mohou svou energii předat i vodě? Můžete to zkusit. Není to nic složitého, budete potřebovat jen různé léčivé kameny, láhev a vodu z kohoutku. Možná už při prvním pokusu budete překvapeni, jak je taková voda lahodná. Dejte je do skla Na přípravu drahokamové vody potřebujete skleněný džbán nebo l
27.1.2023
Je jako stvořené na chatu nebo chalupu, vyrobíte ho snadno a rychle a doplnit ho můžete o stylový obrázek. Váš příbytek bude ve svém okolí naprosto originální. Zní to skoro jako „polévka ze sekerky“, kterou vařil hloupý Honza v pohádce. Ale tohle číslo je opravdu z hřebíků. A pořádně velkých. Tak se pusťme do díla. Co si připravit odřezek z fošny (s kůrou vypadá kouzelně, ale tento kous
25.1.2023
Jméno, srdíčko, čtyřlístek pro štěstí nebo prostě jen ornamenty. Vypalovací pájkou můžete ozdobit nejen vařečky a prkýnka. Jestli jste kreativní, vypalovací pájku se vám vyplatí. Seženete ji už od 250 Kč a velmi snadno s její pomocí vytvoříte jednoduché dekorace prakticky na cokoli. Budete potřebovat kreativní vypalovací pero (říká se mu také hrotová pájka) s vyměnitelnými hroty a „raznicemi“
17.1.2023
Při každém vaření zůstavají zbytky, někdy je jich více, jindy méně. Ale prakticky všechny se dají dále využít. Zeleninový bujón Právě u zeleniny lehce vznikají přebytky, které už se nehodí při vaření. Malé zbytky pórku, stonky z celeru, odkrojené špičky kořenové zeleniny, košťály zelí, kapusty nebo květáku. Omyjte je, krátce oblanšíruje a zchlaďte, pak je uložte na mrazák. Až se nashromáždí větš
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řeší první problémy?
nasehvezdy.cz
Řeší první problémy?
Herec Václav Matějovský (26) ze seriálu O mě se neboj míří znovu před kamery. Tentokrát do drsné reality show Survivor, ve které ukáže, že není jen věšák na obleky, ale pořádný bojovník. Zanechá tu
Za divočinou nemusíte cestovat daleko
epochalnisvet.cz
Za divočinou nemusíte cestovat daleko
Evropa, ač to nemusí být na první pohled patrné, je domovem úchvatných živočichů. Ti musí v posledních desetiletích čelit výzvám dynamicky měnícího se světa, ale i klimatu. V unikátní šestidílné d
Thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Thajská polévka s kokosovým mlékem
Suroviny 3 cm zázvoru menší hrst stonků koriandru 1/4 chilli papričky 2 stroužky česneku 1 lžička červené kari pasty (není nutné ) 1 lžíce rajčatové passaty 1 l zeleninového vývaru 1 limetko
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Rodiče si nikdo nevybírá. Nechci být jako matka!
skutecnepribehy.cz
Rodiče si nikdo nevybírá. Nechci být jako matka!
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná
V soutěži o největší počet měsíců ve Sluneční soustavě jde Jupiter do trháku
21stoleti.cz
V soutěži o největší počet měsíců ve Sluneční soustavě jde Jupiter do trháku
Astronomové objevili dvanáct dosud neznámých měsíců obíhajících kolem největší planety Sluneční soustavy Jupiteru. Král našeho planetárního systému tak obrátil skóre proti svému největšímu konkurentov
Legendární iluzionista Home: Uměl mluvit s mrtvými?
enigmaplus.cz
Legendární iluzionista Home: Uměl mluvit s mrtvými?
Harmonika se zničehonic vznese do vzduchu a pak začne sama od sebe hrát. Stane se tak údajně na pokyn Daniela Dunglase Homea. Věhlasný mág prý ale dokázal mnohem větší divy. Uměl kontaktovat duchy ze
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Zasnoubena v šesti letech: Klenot Mediny budí strach
epochaplus.cz
Zasnoubena v šesti letech: Klenot Mediny budí strach
Texaská spisovatelka a producentka Sherry Jonesová (1948–2022) si může roku 2007 mnout ruce. Od nakladatelství Random House má smlouvu na svou novou knihu Klenot Mediny, za kterou by měla dostat záloh
Realizace koupelny 2023: V módě jsou beton, dřevo, velké formáty i výrazné barvy
iluxus.cz
Realizace koupelny 2023: V módě jsou beton, dřevo, velké formáty i výrazné barvy
Nový rok, nové projekty. Pokud se i na vašem seznamu novoročních předsevzetí objevila „rekonstrukce koupelny“, čtěte dál. Prozradíme, které materiály hrají v koupelnách prim, jaké jsou aktuální trendy
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Má Mádl dítě s jinou? Je tu několik ale…
nasehvezdy.cz
Má Mádl dítě s jinou? Je tu několik ale…
Nikdo nedokázal svým fanouškům v poslední době zamotat hlavu více než Jiří Mádl (36). Prasklo na něj totiž, že se mu narodil syn František. Čím více gratulací ale herec přijímá, tím více otazníků k