Domů     O fousek slavnostnější Hovory W
O fousek slavnostnější Hovory W
23.6.2025

Květnové Hovory W, pravidelný hudebně zábavný pořad, jehož publikum vždy zaplní rozhlasovou kavárnu Radiocafé do posledního místečka, měl opět velmi atraktivního a hlavně vtipného hosta.

Než se však jaksepatří „rozjel“, už v úvodu se svěřil moderátor Jiří Werich Petrášek publiku, že jej stačil Josef Fousek ještě před jeho začátkem pořádně naštvat, a to hned třikrát.

Dlužno upřesnit, že tak činil s patřičným nadhledem, a samozřejmě s láskou a humorem.

„Pepa mě dneska stačil třikrát naštvat. Poprvé, když dorazil do Českého rozhlasu a já si řekl, sakra, ten chlap snad nestárne, protože na svůj věk vypadá líp než já.

Podruhé ještě v zákulisí, kdy tam u kávy začal recitovat jednu dlouhou báseň za druhou, sypal své verše z rukávu a samozřejmě zpaměti. Já si ze svých osmnácti poměrně krátkých básní pamatuju jednu, a s tou vždycky machruju.

 A potřetí mě namíchl, když přišel na pódium a uklonil se tak, až mě z toho ruplo v zádech. Navíc tu sedí i moje žena a já už slyším ty řeči doma: Vidíš toho Fouska? Jak se hýbe, ten určitě cvičí! O kolik je starší než ty a podívej, co dokáže.“

Není divu, že další oblíbené představení protagonistů Jiřího Wericha Petráška, Pavla Mészárose a pianisty Karla Štolby se opět neslo v duchu občas i nevázané legrace, což vyplývá z tradičního pojetí improvizace v dialogu všech zúčastněných.

Oblíbený bavič, humorista a hudebník Pepa Fousek samozřejmě kromě povídání také zazpíval a dokonce zahrál i na foukací harmoniku, kterou nosí stále v kapse a – jak říká – hraje na ni „úplně obráceně“.

„Cítil jsem se tady v Radiocafé moc fajn“, svěřil se po programu, kdy obležen diváky nestačil podepisovat své knížky a fotografie. „Mám rád, když se diváci baví a když je to kvůli mně.

On už mi kdysi, když jsem byl kluk, prorokoval herec Vilém Besser, který s námi bydlel v baráku, že chodím pořád tak zamračený a vážný, takže budu jednou určitě bavit lidi. A já to dodnes dělám strašně rád.

Nejvíc mě na tom baví, že už můžu říkat cokoli, protože ve svém věku už nemám čas lhát, takže o tom, co a jak cítím, říkám pravdu“, usmívá se pod vousy Fousek.

Zábavný večer proběhl v květnu v Radiocafé opět v rámci projektu „Podzim s láskou a humorem“, který už třetím rokem podporuje jeho generální partner Invest Gate Funds, ryze česká společnost, která buduje a sama provozuje moderní resorty pro seniory.

V nich se zaměřuje také na poskytování péče o klienty s neurodegenerativními onemocněními, jako jsou Alzheimerova choroba či roztroušená skleróza.

„Díky projektu Podzim s láskou a humorem se nám daří seznamovat s našimi plány stále více lidí, z nichž někteří už uložili své finanční prostředky do dluhopisů, které jim poskytují zajímavé zhodnocení, a nám pak možnost poskytovat více lůžek v našich resortech, protože jejich počet je stále poddimenzován.

Taková investice může být i vkladem do vlastní budoucnosti, protože nikdo z nás nevíme, co nás v pokročilém věku čeká.

Také nás těší, že řada investorů ke svému rozhodnutí dospěla právě díky pořadu Hovory W, kde se s naší společností jako věrní diváci seznámili“, říká Petr Pokorný, člen představenstva Invest Gate a.s., který sám mezi diváky většiny představení Hovorů W chybí jen málokdy.

Tentokrát si účast na květnových Hovorech W zpestřil i tím, že se jako jeden z hlavních hostů podepsal na unikátní obraz, který dostal Jiří Werich Petrášek  ke svým narozeninám jako překvapení ze strany několika přátel a kamarádů.

Jeho autorem je známý výtvarník Roman Řehák, iniciátorkou nápadu herečka a kaskadérka Natálie Krupichková, která si na tento trochu slavnostnější večer odskočila z Itálie, kde v současné době žije.

Oba si z večera na revanš odnesli podepsaná trička, která dobře znají výherci diváckého losování o ceny, které je nedílnou součástí každého večera.  Obraz, na který se mimo jiné zvěčnili i oslavencovi „parťáci“ z Hovorů W Pavel Mészáros a Karel Štolba, zdobí i podpisy třeba i Jana Přeučila, který rovněž patří k pravidelným divákům tohoto oblíbeného talk show, a také zpěváka Hynka Tomma, který si v pořadu zazpíval jednu ze svých písní, k níž text napsal právě Josef Fousek.

Více o projektu na www.slaskouahumorem.cz

Foto: Jaroslava Raunerová

Související články
27.5.2025
Potřebujeme je každý den. Nosíme v nich cennosti a nezbytnosti. Podtrhují náš styl, doprovází nás do práce, na výlety, dovolené, za sportem i do společnosti. Věděli jste, že existuje přes sedmdesát typů kabelek? Spousta z nich ani nemá český název. Většinou se používají anglická označení. Všechny je rozebrat nemůžeme, zabralo by to snad celé jedno číslo Paní domu, a tak jsou pro vás připravené ty
27.5.2025
První opravdu podložená zmínka o rodu Kinských je skutečně úctyhodného data. Jde o závěť Bohuslava z Vchynic a Žernosek, kterou jmenovaný rozděluje majetek mezi své syny. Listina pochází z roku 1282, takže současného příslušníka rodu Františka Kinského dělí od jeho předka úctyhodný kus české historie. Pokud se jej optáte, zda ještě dnes něco cítí k místu, které je spjato s počátky tohoto slavného
20.5.2025
Nastává čas dovolených a toulek po světě, a tak vás možná čeká vysněná cesta za oceán. Pak se také poprvé potkáte s pásmovou nemocí. Anglicky se nazývá jet lag a doslova znamená tryskáčové zpoždění. O co vlastně jde? Cestování časovými pásmy vám rozbourá denní rytmus. Lidské tělo je, jak známo, nastavené na to, aby dělalo během 24 hodin spoustu činností – mezi jiným má svůj čas spánku a jídla. P
6.5.2025
Potřebujete si odpočinout? Zkuste vyrazit na Maltu, hlavní sezóna tu právě začíná, přitom tu ještě není tolik turistů, ale ani není ještě extrémní horko. A tak se dá vyrazit jak obdivovat památky, tak na túru na kole a dokonce si i zaplavat v neuvěřitelně čistém moři. Že je Marsaxlokk stále živým rybářským městečkem, o tom se můž
18.3.2025
Že je hudebně zábavný pořad Hovory W zárukou dobré zábavy se mohou diváci řady našich měst a obcí přesvědčovat už několik let. Netradiční formát, kdy si sehraná moderátorská dvojka Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros doslova „vychutnávají“ své hosty během velmi otevřeného rozhovoru tak trochu vybočuje z ustáleného modelu jeden moderátor – jeden host, takže rozhodně nepřipomíná pouhou besedu na j
reklama
Šikovné tipy
Vyzkoušeli jsme: Tablety, nebo gel?
Kdo nemá myčku, nepotřebuje ji. Kdo si ji jednou pořídí, už si život bez ní nedokáže představit. Patříte ke druhé skupině? Pak možná řešíte další dilema, jaký přípravek na mytí nádobí použít. Nabídka na trhu je bohatá, ale v zásadě nejčastěji volíme mezi práškem, tabletami a gelem. Pomiňme prášek, mnoho spotřebitelů ho odmítá s tím, že se […]
Když se barva na vlasy nepovede
Stát se to může nejen při experimentu s jinou barvou, než obvykle používáte, ale zradit může i ta vaše tradiční. Odstín nesedí a vůbec se vám nelíbí. Co teď s tím? Ideálním řešením by bylo běžet hned do kadeřnictví, ať zkusí, co dovedou. To je ale málokdy možné, takže zbývají domácké postupy. Naštěstí i s […]
Kosmetické tipy na jaro i léto
Nehty bývají na jaře suché. A také hůře rostou, mají sklon se lámat a třepit. Podepsaly se na nich zimní podmínky, a to tím výrazněji, čím jsou vaše nehty přirozeně slabší a méně pevné. Okamžité zlepšení přinese olejová péče. Použít se dá speciální olej na nehty, ale docela dobře vystačíte i se sprchovým nebo tělovým olejem. […]
Dekorativní ptáčci z plsti
Také jste se tak těšili na začátek léta? S ptáčky v plstěných kabátcích bude tohle krásné období roku ještě veselejší. Budete potřebovat: ovčí rouno, polystyrenové šablony ptáčků (můžete je nahradit slepením polystyrenového vejce a kuličky, které jsou lépe k dostání), dřevěné kolíčky, nůž plsticí jehlu, tavnou pistoli, podložku na plstění (vyrobíte ji nalepením mycí houbičky […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Aby se vám v parnu „neroztekl“ obličej
nejsemsama.cz
Aby se vám v parnu „neroztekl“ obličej
Léto už je skoro tady a s ním i každoroční problém, jak se nalíčit do parných dnů. Určitě nám dáte za pravdu, že rozteklý obličej není zrovna sexy. Pokud zrovna neholdujete trendu „nahé pleti“, nemusíte zoufat. Jen to chce dodržovat jistá pravidla. Nalíčit se v parném létě je velký kumšt. Rozteklý make-up, rozdrolené linky, z řasenky jen nevzhledné šmouhy pod
Cvrnkalo se do důlku už ve starověkém Egyptě?
historyplus.cz
Cvrnkalo se do důlku už ve starověkém Egyptě?
Dovedete si představit partu kluků, jak cvrnká kuličky ve stínu pyramid? Archeologické nálezy hovoří jasně. V egyptských hrobkách se podařilo objevit kuličky, vyrobené z oblázků, nejstarší z nich je stará 5000 let. Kuličky patří k oblíbené zábavě po celém světě. Jsou známé nejen z Egypta, ale také z aztéckých nalezišť, vyskytují se v pohřebištích původních obyvatel Severní Ameriky, už na začátku 20.
Kam až sahá platnost teorie relativity?
enigmaplus.cz
Kam až sahá platnost teorie relativity?
Teorie relativity je pro mnohé těžko pochopitelná. A to ta speciální, i ta obecná, o které bude řeč. Ve své podstatě tvrdí, že objekty s vlastní hmotností zakřivují časoprostor, ve kterém se nachází.
Moravský kras: Česká podzemní krása s Punkevními jeskyněmi a propastí Macocha
epochaplus.cz
Moravský kras: Česká podzemní krása s Punkevními jeskyněmi a propastí Macocha
I Česká republika se může pochlubit dechberoucími podzemními krásami. Moravský kras, rozsáhlá krasová oblast s více než tisíci jeskyněmi, je domovem nejnavštěvovanějších Punkevních jeskyní a impozantní propasti Macocha. Je to místo, kde se snoubí krápníková nádhera s hlubokými propastmi a podzemními řekami, a nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. V Česku nejvíce lákají Punkevní jeskyně
Eklektické útočiště v oblacích
rezidenceonline.cz
Eklektické útočiště v oblacích
Co se stane, pokud spojíte invenci skvělého architekta s kreativitou věhlasného interiérového designéra a dáte jim k dispozici polovinu celého 31. patra jedné ze tří budov Society Hill Towers ve Filadelfii? No přece nenapodobitelné bydlení ve stylu Meg Rodgersové a Jamese Timberlakea. Impozantní a charismatický prostor zahrnuje tři strany věže se stěnami a okny směřujícími
Jak je něco až příliš výhodné, čekejte podvod
skutecnepribehy.cz
Jak je něco až příliš výhodné, čekejte podvod
Na porevoluční podvody jsem nebyla připravená. Nechala jsem se zlákat výhodnými nabídkami a naletěla. Dnes už ničemu nevěřím, můj muž také ne. Dodnes jsem jako Alenka v říši divů z toho, čeho všeho jsou schopni podvodníci. Na začátku devadesátých let se vyrojily různé firmy, které nabízely lákavé předváděcí akce. Manželovi se to tehdy náramně zalíbilo, nosil domů různé
Dictador Rum CZ/SK 2001 Vol. 2 – Champagne Finish: Limitovaná edice pro náročné
iluxus.cz
Dictador Rum CZ/SK 2001 Vol. 2 – Champagne Finish: Limitovaná edice pro náročné
Druhé vydání limitované edice rumu Dictador pro komunitu Rum CZ/SK je skutečným skvostem, který vás ohromí svou exkluzivitou a jedinečností. Tento rum, určený pouze pro ty nejnáročnější znalce, nabízí
Bernášková marně věřila v návrat?
nasehvezdy.cz
Bernášková marně věřila v návrat?
Herečka Jana Bernášková (44) ze seriálu ZOO Nové začátky asi nezvládá definitivní konec vztahu se scenáristou Rudolfem Merknerem (52) tak statečně, jak se zdálo. Ačkoliv se navenek tvářila, že vše
Vysočina dětem: Kraj, kde si hrají malí i velcí
epochanacestach.cz
Vysočina dětem: Kraj, kde si hrají malí i velcí
Prázdniny. Slovo, které u dětí vyvolá radostné výsknutí a u rodičů občas lehké zoufalství. Jak zaplnit těch nekonečně dlouhých 62 dní smysluplně a bez věčného „Tati, já se nudím,“? Odpověď může být jednodušší, než se zdá. Vysočina je místo, kde to s dětmi funguje. Autentická a plná zážitků, které si děti budou pamatovat déle než poslední
Božské plněné brambory
tisicereceptu.cz
Božské plněné brambory
Samotné lze podávat třeba k večeři, při obědě jako famózní přílohu. Potřebujete 500 g moučných brambor 1 lžíce másla 100 g strouhaného sýra (chedar, ementál) 200 g tvarohového sýra 50 g angl
Kreveta pistolník: Nejrychlejší zbraň pod hladinou
epochalnisvet.cz
Kreveta pistolník: Nejrychlejší zbraň pod hladinou
Kdo se domnívá, že nejsilnějším zvířetem na Zemi je lev, tygr, nebo slon, ten se mýlí…Drápy, ostré zuby, síla, řev, to není nic ve srovnání s tím, co umí nenápadná pistolová kreveta rodu Alpheus, žijící v Mexickém zálivu a podél atlantického pobřeží USA.   Není sice větší než prst, přesto je vybavena superschopností, která z
Český robot umí rentgenovat letadla kdekoli
21stoleti.cz
Český robot umí rentgenovat letadla kdekoli
Na mezinárodní přehlídce Paris Air Show předvádí česká firma Radalytica inovativní robotický systém RadalyX, který dokáže zrentgenovat celé letadlo přímo v hangáru. Využívá nejmodernější částicové det