Domů     Když kameny čistí vodu
Když kameny čistí vodu
28.1.2023

Že se drahé kameny a polodrahokamy používají v lidovém léčitelství, je všeobecně známé. Ale víte, že mohou svou energii předat i vodě?

Můžete to zkusit. Není to nic složitého, budete potřebovat jen různé léčivé kameny, láhev a vodu z kohoutku. Možná už při prvním pokusu budete překvapeni, jak je taková voda lahodná.

Dejte je do skla

Na přípravu drahokamové vody potřebujete skleněný džbán nebo láhev s širším hrdlem. Zásadně nepoužívejte nádoby z kovu nebo z umělých hmot.

Porcelán nevadí, ale v konvičce nic neuvidíte, a to je škoda, protože taková láhev se třpytivými kamínky je i pastva pro oko a krásná dekorace. Použít můžete buď jeden minerál, nebo několik různých. Musíte ale dát pozor, aby se k sobě hodily a nerušily vzájemně svůj účinek.

Nejdříve očista

Před prvním použitím a před každým dalším musíte kameny správně očistit. Existuje spousta způsobů. Ten nejjednodušší je opláchnout je pramenitou vodou. Samozřejmě stačí voda z vodovodu. Ale ještě lepší je ponořit je v síťce do potoka a ponechat tam pár minut.

Očištění zajistí i déšť. Chcete-li být hodně důslední, pak kameny naložte na noc do roztoku vody se solí, samozřejmě také ve skleněné nebo porcelánové nádobě. Soli by měla být jen asi lžička na litr. Buďte ale opatrní a vždy si ověřte, že sůl kámen nepoškodí.

Třeba opál ji nesnáší, a kdybyste používali ke kamenům i perly, ztratily by lesk. Ráno kameny opláchnete pod tekoucí vodou a necháte oschnout na slunci. Teď už stačí dát je do nádoby, zalít vodou, nechat stát 24 hodin a je hotovo.

K čemu se voda hodí?

Samozřejmě k pravidelnému popíjení, protože kámen zlepší její kvalitu a bude velmi lahodná a také dlouho čerstvá, ale použít ji můžete i na omývání pleti nebo na vlasy.

Na vyčištění vody se většinou hodí světlejší kamínky, jako je křišťál, růženín nebo ametyst, ale také jeden tmavý, jímž je šungit.

Křišťál

Používá se nejčastěji, protože je považován za univerzální léčivý kámen. Má nás nabít energií a posílit obranyschopnost, působí i proti bolestem a nevolnostem.

Abyste mohli křišťálovou kúru podstoupit, musíte si opatřit kámen střední velikosti nebo několik menších. Při koupi zkontrolujte, zda nejsou zakalené. Kámen omyjte a zalijte ho jedním litrem vody.

Už po hodině by měla být voda chutnější, ale ideální je nechat ji stát 24 hodin. Pak můžete po celý den popíjet. Nesmíte ale zapomenout po každém použití křišťál umýt pod tekoucí vodou, a je-li příležitost, dát na pár hodin nabít na sluníčko.

Šungit

Patří k velmi uznávaným léčivým kamenům. Jde o horninu starou dvě miliardy let, která pochází z Ruska a těží se na jediném místě na světě v Karélii.

Používá se stejně jako křišťál, jen s tím rozdílem, že můžete mít jak drť, tak různé tvary jako pyramidu či kouli. Ve vodě nechte nerost 48–72 hodin. Poté je potřeba propláchnout a můžete nechat nabít na slunci nebo měsíčním svitem. Pijte 1 ½ deci 3x denně.

Měli byste zaznamenat zlepšení zdravotního stavu a příliv energie. Pokud budete vodou pravidelně omývat obličej, pleť by se měla vypnout a vyčistit. Zlepšuje i kvalitu vlasů a koupel v šungitové vodě odplaví stres a napětí.

Směsi

Z různých kamenů můžete vytvořit směs a použít ji stejně jako šungit nebo křišťál na čištění vody. Ale také lze vybírat takové kameny, které pomáhají při potížích ať už na těle, nebo na duši.

A pokud si nejste jisti, které to jsou, poradí vám určitě každý prodejce a spoustu informací najdete i na internetu. My jsme na ukázku vybrali ty nejzákladnější a přiřadili je k chorobám, při kterých pomáhají.

Kameny pro duši a energii – citrín dodá energii a optimismus, amazonit uklidňuje, malachit odvádí z myšlenek všechno negativní.

Na zotavení po nemoci – pomohou acháty, ametyst a akvamarín, fluorit, jadeit, měsíční kámen, tyrkys a záhněda.

Na regeneraci po úrazu – smaragd, turmalín, alexandrit.

Při bolestech – můžete zkusit safír, křišťál, záhnědu, ametyst, avanturín, černý obsidián nebo bílé perly.

Při alergiích a astmatu – je vhodný jantar, tygří oko a lapis lazuli.

Na závratě – pomáhají safír, turmalín, křišťál, jantar a diamant.

Při chudokrevnosti – hodí se červeně zabarvené minerály jako rubín, růženín, červený korál, magnetit, měď.

Na srdce – všechny předchozí a k nim přidejte smaragd, nefrit, opál, malachit, jantar.

Na oslabenou slezinu – zkombinujte bílý topaz, granát, olivín, jadeit, hematit a malachit.

Horní cesty dýchací – posílí je tyrkys, akvamarín, bílá perla, vltavín.

Na podporu žaludku – alexandrit a bílý topaz.

Žlučník – jaspis, jantar a smaragd.

Při horečce –diamant, rubín, křišťál, jadeit, jantar.

Na slabé vlasy – safír, citrín, onyx, hematit, jantar, opál.

Náš tip: Nezapomeňte, že léčivé kameny mají jen funkci podpůrnou, takže vážné choroby vždycky patří do rukou lékaře.

Foto: Shutterstock

Štítky:
reklama
Související články
29.4.2024
Jenže kolik to je? Lžíce se liší tvarem, šířkou i hloubkou. Pohodlné dávkování na lžíce a lžičky tak může mít svá úskalí, která převod na staré dobré gramy vyřeší. Odměřování na lžíce může působit potíže, když potřebujete množství surovin v receptu snížit – objem lžičky není polovinou polévkové lžíce, nehledě na to, že i tvar lžiček je rozmanitý. Stejně tak nešikovné je toto odměřování, když si h
19.4.2024
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude mít tvar, jak bude velký i jaký mu určíte os
11.4.2024
Z nového staré, ale krásné. Pomocí barev a přelepů si ze závěsné poličky se šuplíčky vytvořte nostalgickou „babičku“ se starodávnou patinou a dekorativními plastickými ornamenty. Taková polička se hodí třeba do kuchyně, ale také do předsíně, a pokud máte v tomto stylu zařízený pokoj, dejte ji klidně i sem. Co budete potřebovat? Dřevěnou závěsnou poličku s malými šuplíky * akrylové barvy * štěte
5.4.2024
Návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres, a někdy i deprese, to vše přináší klimakterium. Pomoc můžeme hledat v přírodě. A protože každá žena prožívá přechod s jinými obtížemi, vybírejte bylinky sobě na míru, podle toho, co trápí právě vás. Šalvěj lékařská Je považována za přírodní antidepresivum, pomáhá i při melancholii. Používají se především čerstv
27.3.2024
Velikonoce jsou tady! Přinášíme vám několik tipů, jak si je udělat krásné s pomocí prvního kvítí! Ve stejnokroji Že sestava v kabátku stejného střihu dokáže udělat úplně jiný dojem než bez kabátku, platí nejen u vojáčků. Kabátek přitom může být zcela jednoduchý, klidně z papíru nebo pruhu jutoviny. Jarní ikebana Pokud chcete neobvyklou květinovou dekoraci, nechte se inspirovat japonskou ike
reklama
reklama
Šikovné tipy
Velký úklid knihovny
Nové knihy stále přibývají, knihovna praská ve švech a ani při sebelepší vůli už se v titulech nevyznáte? Jestli je to i váš problém, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Učili nás, že knihy se nevyhazují. A tak to neděláme. Ukládáme je, jak se dá. Často, když už máme knihovnu plnou, tak do druhé řady, […]
Křehká krása lisovaných květů
Lisované květy mají trochu jiné kouzlo než sušené. V 2D verzi se stávají spíš ilustrací. A toho se dá využít k tvoření líbezných osobních i bytových doplňků. Zdlouhavé lisování květin zatížených knihami se dá urychlit za využití mikrovlnky. Potřebujete k tomu dvě destičky z překližky v rozměrech odpovídající prostoru mikrovlnky. Na destičku položte tři archy […]
Vyzkoušeli jsme: Jak se čistí ekologicky?
Přichází jaro, a tak snad není nikdo, kdo by je nechtěl přivítat s krásně uklizeným bytem. Ale že takový úklid pro nikoho, až na malé výjimky, není velká zábava, je také pravda. I proto se snažíme volit takové prostředky, které budou co nejúčinnější a práci nám usnadní. To je samozřejmě dobře, ale ještě na jednu […]
Lazura: Tak trochu jiná barva
Lavička. Máte ji na zahradě, rádi na ní sedáváte, ale už se na ní podepsalo počasí i čas. Přišla chvíle dát jí nový kabát. Zkuste tentokrát vyměnit barvu za lazuru. Obnova dřevěného zahradního nábytku je čas od času nutná. Dřevo má své nesporné přednosti, jako je kvalita, svěží vzhled, nadčasovost, kresba, struktura… Ale také nevýhody, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zavražděná Otýlie Vranská: Kdo rozporcoval mrtvou dívku v kufrech?
epochaplus.cz
Zavražděná Otýlie Vranská: Kdo rozporcoval mrtvou dívku v kufrech?
Nádražák lehce nadzvedne víko opuštěného kufru a sáhne dovnitř. Snad se mu podaří nahmatat třeba občanský průkaz. Jeho ruka však narazí na něco měkkého, poddajného. A studeného. „Myslel jsem, že sahám na kus masa,“ sdělí později kriminalistům. V podstatě to tak bylo. Je mladá i pohledná. A tak se Slovenka Otýlie Vranská vydá hledat štěstí
Vranová Lhota a Vraní Hora: Skutečně jsou tato bývalá sídla útočištěm duchů?
enigmaplus.cz
Vranová Lhota a Vraní Hora: Skutečně jsou tato bývalá sídla útočištěm duchů?
Obec Vranová Lhota leží v údolí říčky Třebůvky v okrese Svitavy. V obci stojí tvrz, o níž první písemná zmínka pochází z roku 1406. Jedná se o původní středověkou stavbu s gotickou a renesanční přesta
Je zamilovaný do Kohoutové?
nasehvezdy.cz
Je zamilovaný do Kohoutové?
Někdy se stává, že se do sebe během natáčení zamilují dva herečtí kolegové. Možná je to i případ Bereniky Kohoutové (33) a Filipa Blažka (50), kteří hrají zamilovanou dvojici v seriálu Jedna rodina.
Záhada mých skvrn na rukou
skutecnepribehy.cz
Záhada mých skvrn na rukou
Od dětství jsem trpěla záhadnou nemocí. Nikdo mi nedokázal pomoci. Až minulý život ukázal příčinu. Prvně se mi to stalo jako miminku a s naprostou pravidelností se ten nevysvětlitelný „problém“ opakoval každý rok – vždy ve stejném období. Tu záhadnou nemoc nedokázal nikdo nikdy rozluštit, až do mých třiatřiceti let. Do roka a do dne V čem spočívala ta
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
nejsemsama.cz
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
Tehdy jsem byla sama ještě dítě! Pozdě jsem litovala, že jsem své miminko dala k adopci, ale neměla jsem na výběr. Po letech si mě však našlo! Je to tak dávno, a přesto se na to nedá zapomenout! Stále to strašně bolí. Bylo mi šestnáct, když jsem se zamilovala do vojáka, který sloužil v našem městě. Myslela jsem
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
epochanacestach.cz
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
Zámek Kynžvart je vystavěn v kombinaci klasicismu a empíru a od roku 1828 v něm sídlilo muzeum, jedno z nejstarších v Čechách. Býval letním sídlem hraběte a diplomata poloviny 19. století Klemense Metternicha, a proto se v něm také odehrálo mnoho významných setkání evropských politiků. Navštívil ho ale například také básník Johann Wolfgang Goethe. Poté, co byl zestátněný zámek v roce
Asijské nudle s vepřovým masem
tisicereceptu.cz
Asijské nudle s vepřovým masem
Co nesmí chybět v žádném asijském pokrmu? Především chilli, které dodá pokrmu ten správný říz, čerstvé bylinky, křupavá zelenina a sezamová semínka. Suroviny 200 g vepřových nudliček (například
Kde leží hrob abatyše Mlady?
historyplus.cz
Kde leží hrob abatyše Mlady?
Archeologové důkladně prozkoumávají ostatky, vyzvednuté z hrobu č. 110 na pohřebišti svatojiřského kláštera na Pražském hradě. Dlouhá léta se vědci domnívali, že patří abatyši Anežce Přemyslovně, nevlastní sestře Přemysla Otakara I., která zemřela roku 1228. Teď se ale zdá být všechno jinak… Datování kosterních ostatků, odhalených v hrobě č. 110, určuje, že jejich majitel či
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
epochalnisvet.cz
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
Vědci nalezli v třetihorním baltském jantaru důkazy, že nejen vzhled hmyzu, ale také jeho chování je konzervováno desítky milionů let. Přibližně před 40 miliony let se termití pár druhu Electrotermes affinis zrovna věnoval námluvám, když uvízl v lepkavé pryskyřici stromu a navždy zůstal uvězněn ve zkamenělém jantaru. Tato dosud jediná známá fosilie páru termitů poskytla
U viru ptačí chřipky byly zjištěny nové mutace
21stoleti.cz
U viru ptačí chřipky byly zjištěny nové mutace
Podle nové, dosud nerecenzované studie získal virus ptačí chřipky, který momentálně šíří mléčnými farmami ve Spojených státech, desítky nových mutací. A to včetně těch, které jej mohou učinit schopněj
Milionářské sny o medu
iluxus.cz
Milionářské sny o medu
Milionáři často dostanou, co chtějí, a Sir Jim Ratcliffe, spolumajitel Manchester United, je toho dokonalým příkladem. Po osmnáctiměsíčním boji o plánování vyhrál spor se sousedem ohledně úlů a teniso