Že se drahé kameny a polodrahokamy používají v lidovém léčitelství, je všeobecně známé. Ale víte, že mohou svou energii předat i vodě?
Můžete to zkusit. Není to nic složitého, budete potřebovat jen různé léčivé kameny, láhev a vodu z kohoutku. Možná už při prvním pokusu budete překvapeni, jak je taková voda lahodná.
Dejte je do skla
Na přípravu drahokamové vody potřebujete skleněný džbán nebo láhev s širším hrdlem. Zásadně nepoužívejte nádoby z kovu nebo z umělých hmot.
Porcelán nevadí, ale v konvičce nic neuvidíte, a to je škoda, protože taková láhev se třpytivými kamínky je i pastva pro oko a krásná dekorace. Použít můžete buď jeden minerál, nebo několik různých. Musíte ale dát pozor, aby se k sobě hodily a nerušily vzájemně svůj účinek.
Nejdříve očista
Před prvním použitím a před každým dalším musíte kameny správně očistit. Existuje spousta způsobů. Ten nejjednodušší je opláchnout je pramenitou vodou. Samozřejmě stačí voda z vodovodu. Ale ještě lepší je ponořit je v síťce do potoka a ponechat tam pár minut.
Očištění zajistí i déšť. Chcete-li být hodně důslední, pak kameny naložte na noc do roztoku vody se solí, samozřejmě také ve skleněné nebo porcelánové nádobě. Soli by měla být jen asi lžička na litr. Buďte ale opatrní a vždy si ověřte, že sůl kámen nepoškodí.
Třeba opál ji nesnáší, a kdybyste používali ke kamenům i perly, ztratily by lesk. Ráno kameny opláchnete pod tekoucí vodou a necháte oschnout na slunci. Teď už stačí dát je do nádoby, zalít vodou, nechat stát 24 hodin a je hotovo.
K čemu se voda hodí?
Samozřejmě k pravidelnému popíjení, protože kámen zlepší její kvalitu a bude velmi lahodná a také dlouho čerstvá, ale použít ji můžete i na omývání pleti nebo na vlasy.
Na vyčištění vody se většinou hodí světlejší kamínky, jako je křišťál, růženín nebo ametyst, ale také jeden tmavý, jímž je šungit.
Křišťál
Používá se nejčastěji, protože je považován za univerzální léčivý kámen. Má nás nabít energií a posílit obranyschopnost, působí i proti bolestem a nevolnostem.
Abyste mohli křišťálovou kúru podstoupit, musíte si opatřit kámen střední velikosti nebo několik menších. Při koupi zkontrolujte, zda nejsou zakalené. Kámen omyjte a zalijte ho jedním litrem vody.
Už po hodině by měla být voda chutnější, ale ideální je nechat ji stát 24 hodin. Pak můžete po celý den popíjet. Nesmíte ale zapomenout po každém použití křišťál umýt pod tekoucí vodou, a je-li příležitost, dát na pár hodin nabít na sluníčko.
Šungit
Patří k velmi uznávaným léčivým kamenům. Jde o horninu starou dvě miliardy let, která pochází z Ruska a těží se na jediném místě na světě v Karélii.
Používá se stejně jako křišťál, jen s tím rozdílem, že můžete mít jak drť, tak různé tvary jako pyramidu či kouli. Ve vodě nechte nerost 48–72 hodin. Poté je potřeba propláchnout a můžete nechat nabít na slunci nebo měsíčním svitem. Pijte 1 ½ deci 3x denně.
Měli byste zaznamenat zlepšení zdravotního stavu a příliv energie. Pokud budete vodou pravidelně omývat obličej, pleť by se měla vypnout a vyčistit. Zlepšuje i kvalitu vlasů a koupel v šungitové vodě odplaví stres a napětí.
Směsi
Z různých kamenů můžete vytvořit směs a použít ji stejně jako šungit nebo křišťál na čištění vody. Ale také lze vybírat takové kameny, které pomáhají při potížích ať už na těle, nebo na duši.
A pokud si nejste jisti, které to jsou, poradí vám určitě každý prodejce a spoustu informací najdete i na internetu. My jsme na ukázku vybrali ty nejzákladnější a přiřadili je k chorobám, při kterých pomáhají.
Kameny pro duši a energii – citrín dodá energii a optimismus, amazonit uklidňuje, malachit odvádí z myšlenek všechno negativní.
Na zotavení po nemoci – pomohou acháty, ametyst a akvamarín, fluorit, jadeit, měsíční kámen, tyrkys a záhněda.
Na regeneraci po úrazu – smaragd, turmalín, alexandrit.
Při bolestech – můžete zkusit safír, křišťál, záhnědu, ametyst, avanturín, černý obsidián nebo bílé perly.
Při alergiích a astmatu – je vhodný jantar, tygří oko a lapis lazuli.
Na závratě – pomáhají safír, turmalín, křišťál, jantar a diamant.
Při chudokrevnosti – hodí se červeně zabarvené minerály jako rubín, růženín, červený korál, magnetit, měď.
Na srdce – všechny předchozí a k nim přidejte smaragd, nefrit, opál, malachit, jantar.
Na oslabenou slezinu – zkombinujte bílý topaz, granát, olivín, jadeit, hematit a malachit.
Horní cesty dýchací – posílí je tyrkys, akvamarín, bílá perla, vltavín.
Na podporu žaludku – alexandrit a bílý topaz.
Žlučník – jaspis, jantar a smaragd.
Při horečce –diamant, rubín, křišťál, jadeit, jantar.
Na slabé vlasy – safír, citrín, onyx, hematit, jantar, opál.
Náš tip: Nezapomeňte, že léčivé kameny mají jen funkci podpůrnou, takže vážné choroby vždycky patří do rukou lékaře.
Foto: Shutterstock