V dnešní uspěchané době není vůbec špatné na chvíli zastavit a soustředit se sami na sebe a třeba i na vyšší síly. Vnímat své tělo hlavně v době, kdy nás trápí nějaké tělesné neduhy.
Například současná sofijská jóga učí právě to, aby se lidé navraceli k samoléčení, které mohou zvládnout sami doma, a nemuseli s každým neduhem běhat k lékaři. Jedná se hlavně o využívání léčivých bylin, různé druhy masáží a automasáží.
Různé národy – Slované, Tibeťané, Indiáni, severské národy – se pravidelně chodí vypotit do parní sauny. A dělali to již v dobách, kdy my Evropané ve středověku jsme se myli třikrát za život – při narození, při křtu a když jsme umírali.
Léčení jílem je bez námahy
Další metodu, jak být sám sobě léčitelem mají Tibetští mniši. Ti při onemocnění provádějí těžká fyzická cvičení, aby se co nejvíce zapotily a tím se uzdravili.
Pokud ale chcete vyzkoušet něco mnohem jednoduššího, co si můžete vyzkoušet sami v pohodlí domova bez zbytečné námahy, můžete vyzkoušet léčení jílem. Léčivé vlastnosti jílu jsou známy už od pradávna.
Na onemocnění trávicího traktu i bolesti zad
Historie léčení jílem sahá několik tisíciletí zpátky. Jílem léčili již staří Sumerové, také v dávném Egyptě, v Babylonii, Asii a Indii. Jíl používali jak vnitřně, tak i na bahenní koupele a jílové obklady.
Všechny tyto varianty naleznete v našem sortimentu produktů na www.epam.eu. Budete-li používat Tibetské přírodní léčebné bahenní obklady, stačí je natírat v tenčí vrstvě. Rychleji vysychají, mění se však každou hodinu.
V Tibetu a Mongolsku používají jíl při gynekologických onemocněních, taktéž při onemocněních trávícího traktu především žaludku, střev, dále ledvin, cév i při bolestech v zádech.
Zatočí s každým zánětem
Tyto zázračné jílové obklady používali například i ruští léčitelé. Obklady z jílu léčili onemocnění páteře např. výhřezy meziobratlových plotének, kloubů, hnisající rány, které se po nich rychle hojily.
Při disfunkčních projevech žaludku a střev aplikovali vnitřní užívání jílu. Jíl je ale úžasný i k léčení zánětů kloubů a svalů, při výhřezech meziobratlových plotének, apendicitidě. Léčení jílem lze zkrátka doporučit při všech zánětlivých procesech.
Jak na samouzdravování
Mladí lidé, ale velmi často neznají tradice svého národa a neumí dobře využívat léčebných postupů, které účinně používali po staletí jejich předkové.
Proto se učitelé, duchovní učitelé i léčitelé snaží seznamovat lidi s co nejefektivnějšími a nejúčinnějšími metodami sebeuzdravování, aby se v těch méně náročných případech nemuseli hned spoléhat na chemické léky a než poběží k lékaři, třeba vyzkoušeli i něco, co je po staletí ověřené.
Jak zůstat zdrávi učí ve svých kurzech také vynikající chiropraktik a diagnostik Boris Tichanovský. Vše o kurzech a dalších informacích se dozvíte na www.epam.eu.