Získala Vinnetoua za manžela, protože byla ze tří sester nejrychlejší!

Ačkoliv by si v dobách své největší slávy mohl Pierre Brice (+86) vybírat ze statisíců evropských dívek, na dobrodružnou cestu manželstvím se vydal až po padesátce.

Než se francouzský herec Pierre Brice stal legendárním apačským náčelníkem Vinnetouem, prožil si velká dobrodružství i v reálném životě. Za druhé světové války, v době dospívání, se zapojil do boje proti nacistům a později se přihlásil do cizinecké legie. Bojoval pak ještě v Alžírsku a v Indočíně.

Fascinoval ji už jako školačku!

Svoji nejslavnější roli získal díky tomu, že ho přemluvil agent, který ho zastupoval, a také tehdejší přítelkyně. Ta mu slíbila, že s ním zůstane po celou dobu natáčení na Balkáně. S onou přítelkyní se nakonec rozešel, už tehdy ho ale měla v „hledáčku“ německá plavovláska Hella Krekel (69). Než se jejich cesty ale nakonec oficiálně spojily, uplynulo ještě hodně let – i proto, že v době největší Pierrovy slávy byla Hella teprve dospívající dívkou. Nebylo to ovšem tak, že by Hella zatoužila po charismatickém Francouzovi teprve tehdy, když se proslavil. Poprvé ho spatřila ještě dříve, než si zahrál nejslavnějšího indiána. Už tehdy jí fascinovala jeho osobnost a charisma a podvědomě prý tušila, že ho jednou dostane. Dlouho trvalo, než se Pierre rozhodl, že se usadí. Jako jeden z největších idolů si mohl mezi ženami vybírat a také toho využíval. Helle mezitím začala pracovat jako obchodnice se starožitnostmi. Měla ještě dvě sestry, pocházela z trojčat. Společně se sestrami se v roce 1976 přijely podívat na filmový festival v Mnichově. Pierre tam byl také. Helle se začala se sestrami hádat, kdo půjde „Vinnetoua“ vyzvat k tanci. Byla nejaktivnější – a tím změnila svůj život. Tehdy jí bylo dvacet sedm let, Pierrovi o dvacet roků více, to ale nebyl žádný problém.

Ani s léty neztratil Vinnetou oblibu

Třicet let bez skandálů

Po tříleté známosti se Pierre a Hella vzali. Na ostatní fanynky nežárlila. Prohlásila, že ví, do čeho jde. „Jsme spolu již přes třicet let a za celou tu dobu jsme nemuseli čelit žádnému skandálu ani ničemu, co by naše manželství ohrozilo,“ uvedla v jednom rozhovoru. Helle byla se svým manželem i ve chvíli, kdy 6.června letošního roku opouštěl tento svět. Zemřel jí v náručí. Příčinou smrti byl zápal plic. Svět se rozloučil se sympatickým mužem, který o sobě prohlásil: „Mnohé z toho, co Karel May (+70) připsal svým hrdinům, platí i pro mě. Myslím vždy nejdříve na to dobré v člověku.“ Dokazoval to celý život až po zralá léta, kdy se angažoval v charitě. V roce 1995, v době jugoslávské války, se vrátil na místo natáčení slavných filmů v Bosně a Hercegovině s dvěma miliony marek, vybranými pro děti a s humanitárním konvojem projel nepřátelskou palbou. Se smrtí tohoto nesmrtelného „herce jediné role“ odešla pamětníkům, pro které mayovky tolik znamenaly – a že jich na světě ještě je! – část jejich mládí.

Věděl, že smrt přichází a nebál se jí!

Pierre a Hella spolu prožili více než třicet let a celou tu dobu byl jejich vztah pohodový a vyrovnaný. Nikdy se o nich nepsalo v souvislosti s nějakým skandálem. Ze smrti neměl filmový náčelník Apačů vůbec strach. Ve svém vysokém věku věděl, že přichází. Hella mu to prý viděla na očích. Když ho odvezli s horečkami do nemocnice, byla do poslední chvíle u jeho lůžka. V sobotu 6. června 2015 mu dala poslední polibek a potom jí pokojně usnul v náručí a už se neprobudil.

Štítky:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dodnes neobjasněný osud: Malý Honzík zmizel před 22 lety!
epochaplus.cz

Dodnes neobjasněný osud: Malý...

Píše se 17. leden 1998. V pražském...
Záhadný hrad Bouzov: Bílá paní i tajný řád nacistů
epochanacestach.cz

Záhadný hrad Bouzov: Bílá paní...

Hrad Bouzov leží asi...
Změří každému teplotu
epochalnisvet.cz

Změří každému teplotu

Dvě termovizní kamery, které se na...
Tradiční chodský koláč
nasehvezdy.cz

Tradiční chodský koláč

Tento vyhlášený koláč plný tvarohu,...
Mníšek pod Brdy: Nejen zámek překvapí
epochanacestach.cz

Mníšek pod Brdy: Nejen zámek...

Město ležící na úpatí...
Španělská neutralita: Franko jejím vyhlášením zklamal Hitlera
epochaplus.cz

Španělská neutralita: Franko...

„Nikdy, ani v nejlepších hodinách svého vojenského vítězství, nedokázal Hitler...
Zvuky, které umí léčit
nasehvezdy.cz

Zvuky, které umí léčit

Už staří Egypťané léčili zpěvem různé nemoci a také...
Belzebub: Šiřitel války a krveprolití
enigmaplus.cz

Belzebub: Šiřitel války a...

V doslovném překladu jeho jméno znamená „Pán...
Vědecká záhada: Proč se Atlantský oceán v jednom místě ochlazuje?
21stoleti.cz

Vědecká záhada: Proč se...

Žijeme v době, kdy celý svět řeší oteplování planety. O...
0 shares