Ženské jí chtěly vyškrábat oči

Andrea Čunderlíková nikdy nechtěla být herečkou. Spíš si představovala, že na sebe jednou obleče bílý plášť a stane se paní doktorkou. Případně bude jako milovaná paní učitelka vzdělávat děti. Ještěže se jí to nesplnilo. Vždyť bychom přišli o snad nejslavnější zdravotní sestřičku české seriálové historie!

Navíc tady byla maminka, kterou své dospívající dceři vštěpovala, že by bylo dobře, kdyby aspoň dokončila střední vzdělání. Že pak bude mít i nějaké pořádné povolání. Jenže čáru přes rozpočet jim udělali filmaři, kteří do jejich školy přišli hledat vhodné typy do komparsu filmu Vysoká zeď. Štíhlá modrooká slečna jim pochopitelně nemohla uniknout.

Hledáte naivku? Zkuste Čunderlíkovou!

Bylo jí dvanáct, když získala první zkušenosti ve filmu. A své šance hned využila. Kdykoliv od té chvíle hledal romantickou, zasněně vyhlížející naivku, dostal tip: Zkuste Čunderlíkovou. Přes noc se z ní stala velká filmová hvězda. Tehdy poprvé poznala, co je to závist. Kámošky ze třídy, kde se kvůli natáčecím povinnostem přes rok skoro neobjevila, jí takovou zradu nedokázaly odpustit.

Po základce odešla na ekonomku

V hlavě jí najednou o to hlasitěji znělo maminčino varování. Když měla Andrea Čunderlíková (*1952) zvolit svou životní střední školu, nerozhodla se pro konzervatoř, jak by se u vycházející filmové hvězdy předpokládalo. Dala přednost „pořádné“ střední ekonomické škole. Vždyť ty své filmové vedlejšáky může dělat při ní.

Před kamerou se svlékla jen jednou

Zvládla to. A k filmování si přibrala ještě modeling. S přibývajícím věkem se smiřovala s tím, že se bude muset před kamerou i svléknout. K velké radosti pánské části diváctva tak učinila ve svých dvaceti letech v dramatu režiséra Ľudovíta Filana Letokruhy. Poprvé a bohužel i naposledy.

Roky utajené akty

Zatímco chlapům mohly vypadnout oči z důlku, ženské by Andree ta její modrá kukadla nejradši vyškrábaly. A to se ještě až donedávna nevědělo, že dvacetiletá Andrea stihla nafotit i sadu romantických aktů. Snímky objevili před pár lety potomci slavného fotografa Tarase Kuščynského, kterému tehdy okouzlující herečka v rouše Evině pózovala.

Sestra Ina a primář Blažej. Osudová dvojice.

Jsem jiná než Ina. Hysterická.

Další vlna žárlivosti se vzedmula o pět let později. To stále ještě naivně vyhlížející Andrea Čunderlíková přijala nabídku stát se tichou zdravotní sestrou Inou v připravovaném televizním seriálu Nemocnice na kraji města. „Dlouho jsem váhala, zda tuhle roli přijmout,“ připustila. Vždyť Ina byla jejím pravým opakem. Mouchy, snězte si mě, slovo abyste z ní páčili. „Zatímco já jsem byla vždycky hysterická, temperamentní. Ráda skáču lidem do řeči.“

V Nemocnici na kraji města se nakonec přece jen vdávala.

V Jugoslávii ji oslavovali jako ideál

Ina doslova rozřízla národ na dvě poloviny. „Muži mě milovali, ženy nenáviděly,“ upřesňuje seriálová Ina. To, jak moc je populární, si prý nejvíce uvědomila, když společně s ostatními herci jela propagovat Nemocnici do Jugoslávie. Na domech tehdy visely obří fotky. A na nich byl buď primář Sova, nebo Ina. „Říkali mi, že je to možná proto, že takovou milující nekonfliktní ženu tam berou jako ideál,“ udivilo tenkrát herečku.

Lekce ve výtahu

A bylo to. Z Andrey Čunderlíkové se jednou provždy stala sestra Ina. A to přesto, že krátce po revoluci s herectvím skončila a věnovala se podnikání a rodinnému byznysu. Když po letech šla na vyšetření v jedné české nemocnici, oslovil ji ve výtahu úplně neznámý lékař. „Sestři, vy dneska nemáte službu?“ Dlouho marně hledala odpověď. „Uvědomila jsem si, že se Iny už nezbavím. .

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dálková výuka komplikuje rozvoj talentovaných žáků
epochaplus.cz

Dálková výuka komplikuje rozvoj...

Zavřené školy komplikují životy rodinám a brzdí také rozvoj...
Projekt CROCODILE: Inteligentní doprava Evropy
21stoleti.cz

Projekt CROCODILE:...

„Jak chcete vládnout zemi, kde se vyrábí 246...
Spolehlivé domácí sirupy na kašel a nachlazení
nasehvezdy.cz

Spolehlivé domácí sirupy na...

Nadcházející zima je obdobím nejen prvních mrazíků a...
Za neobjevenými skvosty Karlovarského kraje
epochanacestach.cz

Za neobjevenými skvosty...

Chcete objevovat zajímavá...
Evropu před zemí půlměsíce zachránila husarská jízda
epochaplus.cz

Evropu před zemí půlměsíce...

Mongolové vyženou ve 13. století turecké kmeny na západ až na území kolem dnešního města Konya ve...
Brdy: Mládě mezi chráněnými krajinnými oblastmi
epochanacestach.cz

Brdy: Mládě mezi chráněnými...

Naše nejmladší chráněná...
Po rozvodu byly vztahy s bývalým mužem na ostří nože
nasehvezdy.cz

Po rozvodu byly vztahy s...

Vdávala jsem se velmi mladá a brzy...
Děsivý maják Seguin Island: V moři se pohybuje obří had a uvnitř nebezpeční duchové
enigmaplus.cz

Děsivý maják Seguin Island: V...

Maják z konce 18. století na Seguin...
Digitální ilustrace zachycující přírodu
epochalnisvet.cz

Digitální ilustrace...

Jak lze vytvářet ilustrace divoké přírody pomocí...
0 shares