Z proutníka se stal milující manžel

S Ludvíkem jsem se seznámila na jedné diskotéce. Mně bylo dvacet, on byl o deset let starší. Jeho minulost nebyla zrovna růžová, ale já jsem na řeči druhých naštěstí nedala…

Neměla jsem snadné dětství a dospívání. Rodiče se neustále hádali. Křik, urážky a ostré výměny názorů u nás byly na denním pořádku. Otec navíc často chodil do hospody a domů se pak vracel úplně na mol. Nejednou v tomto stavu pak mou matku uhodil.

Mužský vzor jsem tedy neměla absolutně žádný a o mužském pokolení jsem si myslela své. Nebylo se tak moc čemu divit, že na rozdíl od mých spolužaček, které randily s kluky a chodily za zábavou, já jsem raději byla sama. Často jsem chodila k rybníku, kde jsem si četla nebo jsem si malovala.

Vrstevníci mě nezajímali

O kluky, přesněji řečeno o muže, jsem se začala více zajímat až na střední. Nelíbili se mi totiž mí vrstevníci, ale muži o pět deset let starší. Můj první vztah byl s přítelem, kterému bylo pětadvacet.

Vydrželo nám to dlouho, skoro tři roky. Poté jsem měla pár kratších vztahů. Vždy se staršími muži. Ve dvaceti jsem se na jedné diskotéce seznámila s Ludvíkem. Byl atraktivní, milý, inteligentní a očividně jsem se mu líbila.

Pozval mě na skleničku. Bylo mu třicet let. Začali jsme se vídat. Často mě zval do nóbl restaurací i na víkendové pobyty do luxusních hotelů.

Nelichotivé komentáře

Jednou mi to nedalo a zadala jsem jeho jméno do internetového vyhledávače. Našla jsem záznamy o firmě, ve které působil, i o něm samotném. Vyskočilo mi i několik jeho fotografií. Když jsem na jednu z nich klikla, odkázalo mě to na internetovou stránku svůdníků – jakousi seznamku.

U jeho fotografie bylo mnoho komentářů od různých žen. Ne zrovna lichotivých. Dotyčné dámy o Ludvíkovi psaly, že to je proutník, který ženy střídá častěji než ponožky.

Rozuměli jsme si

Byla jsem z toho v šoku. Ale ani přes toto zjištění jsem se s Ludvíkem nerozešla. Říkala jsem si, že jsou to možná jen řeči od zhrzených a ublížených žen, ale i kdyby byly pravdivé, lidé se přece můžou změnit, nebo ne? Pokud šlo o mě, bylo mi s Ludvíkem dobře. Byl to nejen skvělý milenec, ale i úžasný kamarád.

Překvapivá nabídka

Byli jsme spolu necelý rok, když mi lékaři zjistili nález. Musela jsem rychle podstoupit operaci. V práci jsem zařídila vše, co bylo třeba, ale netušila jsem, jak dlouho budu na neschopence.

Mzdu samu o sobě jsem neměla bůhvíjak velikou a jen stěží jsem vždy vyšla. Bála jsem se, jestli budu mít z čeho zaplatit na nájem. Řekla jsem to Ludvíkovi. Jeho reakce mě dočista překvapila. Řekl mi, ať si z toho nedělám hlavu, že mi peníze na nájem když tak dá, ale že mnohem raději by prý byl, kdybych se k němu, až mě pustí z nemocnice, nastěhovala.

Jeho nabídku jsem přijala, stejně jako tu ke sňatku, která přišla o tři měsíce později…

Pavlína D. (45), Příbram

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Příběh královské koruny: Byl Svatováclavský klenot v ohrožení kvůli obřím dluhům?
epochaplus.cz

Příběh královské koruny: Byl...

Zoufalý Vladislav Jagellonský už neví...
Výstava Sluneční králové prodloužena
21stoleti.cz

Výstava Sluneční králové...

Vedení Národního muzea se povedlo vyjednat...
Arcosanti: Vyhaslé město budoucnosti čeká na svou renesanci
epochaplus.cz

Arcosanti: Vyhaslé město...

V roce 1969 obohatí italský architekt...
Krůtí stehna na zelenině
nasehvezdy.cz

Krůtí stehna na zelenině

Suroviny: 2 kusy krůtích stehen olivový...
Mrtvému nikdy nekraďte boty! Najde si vás!
nasehvezdy.cz

Mrtvému nikdy nekraďte boty!...

Příběh se stal už dávno, vypráví se v naší...
Na prodej: Strašidelný dům, kde před sto třiceti lety došlo k brutální vraždě
enigmaplus.cz

Na prodej: Strašidelný dům, kde...

Příběh ženy jménem Lizzie Borden je dobře...
Barrandovské terasy: Zmizelá sláva klenotu Havlových!
epochanacestach.cz

Barrandovské terasy: Zmizelá...

Za první republiky patří...
Tajemná místa: Co skrývá české a moravské podzemí?
epochanacestach.cz

Tajemná místa: Co skrývá...

Jedno staré rčení...
Praha poprvé přestěhovala kapli o 31 metrů
epochalnisvet.cz

Praha poprvé přestěhovala...

Praha chystá přestavbu vltavského nábřeží u...
0 shares