Svého mladého milence vzala Hana Gregorová na milost pod jednou přísnou podmínkou!

Muži hráli v životě herečky Hany Gregorové (66) velkou roli. První manželství bylo tak trochu exotické, druhé osudové. Třetí vztah jí přinesl sice mladšího partnera, ale také spoustu trapasů!

To, že se stane herečkou, nebylo pro Hanu Gregorovou (66) v mládí tak jednoznačné. Rozhodovala se tehdy mezi dvěma profesemi. „Ve hře byla ještě medicína, což by moje maminka přivítala s nadšením,“ přiznala. „Přijímačky na bratislavskou Vysokou školu múzických umění, což je obdoba pražské DAMU, byly ale v březnu, což rozhodlo. O medicínu bych se v případě neúspěchu pokoušela až v červnu.“

Prožila s ním ráj, ale potom také peklo!

V Dubaji nakonec nezůstala

Lékařství ovšem v té době studoval první ze tří osudových mužů Hany Gregorové. Jednalo se o zahraničního studenta, z Jordánska. Hana chodila do druhého ročníku VŠMU, když se seznámili. Mít vztah s arabským mladíkem nebylo v té době zrovna společensky přijatelné, však se tomu hodně bránili i hereččini rodiče. Ona si ale prosadila svou. Čtyři roky s Gassanem, jak se Jordánec jmenoval, chodila a pak si ho vzala za manžela. Měla s ním dceru, která dostala jméno Rola (40). „Žili jsme v Dubaji v Arabských emirátech a já čas od času jezdila domů, kde jsem v té době občas i točila,“ vzpomínala. Natrvalo se ale do exotické země nepřestěhovala. „Měla jsem strach o rodiče, kteří by zůstali po emigraci bratra sami,“ konstatovala Hana. Ideálním řešením by bývalo bylo, kdyby Gassan mohl žít v Československu. Hana se rozhodla něco pro to udělat a zařídit mu u nás atestaci. Právě tato cesta na Slovensko ale změnila její život a stála za nečekaným ukončením manželství. Když přijela do Bratislavy, dostala totiž nabídku zahrát si v dobrodružném filmu Noční jezdci. Hana ji přijala. Při natáčení uvedeného snímku pak poznala druhého osudového muže svého života a největší lásku – legendárního herce Radoslava Brzobohatého (+79).

Radek byl pro ni tím nejlepším partnerem!

Při stisku rukou jí projel blesk!

Natáčení filmu často přináší dlouhé čekání na vhodné počasí. Tvůrcům Nočních jezdců moc příroda nepřála a tak měli herci spoustu času na to, aby si povídali. Radoslav a Hana rychle zjišťovali, že si toho mají hodně co říct. Pověstná jiskra přeskočila a oni se jí nebránili, i když on byl ženatý a ona vdaná. „Bylo to začátkem července, byl jsem v uniformě a najednou jsem zahlídl krásnou ženskou, kterou jsem nikdy předtím neviděl,“ popisoval slavný herec. „Jako dnes si vzpomínám na okamžik z natáčení, který se odehrával v kostele,“ uvedla Hana. „Radek mi zničehonic zezadu stiskl ruce, které jsem měla založené za zády, a mnou jakoby projel blesk. Tam mi to začínalo být jasné.“ Nikdy předtím Hana nevyhledávala žádné flirty, jak to bývá v hereckém prostředí zvykem. „Věděla jsem, že to bývají takové lásky maximálně na dvě tři noci,“ prohlásila v jednom rozhovoru. „Ale tohle bylo něco jiného, bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace. “ Nebylo snadné ukončit dosavadní vztahy. Hana to v tomto směru měla nakonec o něco jednodušší. Kdyby to bývalo záleželo na ní, nechala by si nejraději oba muže – jak Radka,tak Gassana. Jordánský partner jí sice rozvod později léta vyčítal, ale rozhodně nenastalo takové drama jako u Radoslava Brzobohatého. Ten, jak známo, byl v té době ženatý s Jiřinou Bohdalovou (87). Vztah s Hanou nejprve tajil a předstíral, že na Slovensko jezdí za další prací. Jiřina se to pak ale stejně dozvěděla a jejich rozvod byl dost dramatický. Naštěstí se dokázali domluvit na praktických záležitostech: Radek v podstatě odešel z hostivařské vily jen s pár věcmi. Dlouhá léta s ním ale Jiřina odmítala promluvit a cíleně se mu vyhýbala. Smířili se až při natáčení posledního společného filmu Vrásky z lásky.

V seriálu Svatby v Benátkách.

Pohřeb pojala po svém

S Radkem měla Hana svého druhého potomka, syna Ondřeje (36). Prožila vedle něho krásný a na zážitky bohatý život. Jejich vztah trval dlouhých jednatřicet let. Hana pomohla svému slavnému manželovi i v době, kdy odešel z Divadla na Vinohradech, kde dlouhá léta úspěšně působil. Hana se ukázala jako podnikavá žena. Založila divadelní společnost a našla Radkovi náhradní scénu, která pak nesla jeho jméno. Pomáhala mu všechno organizovat. Vztah, který byl na poměry v showbyznysu nezvykle dlouhý a bez skandálů, ukončila až Radkova smrt, den před jeho 80, narozeninami. Hana už chystala velkou oslavu. Ještě večer si spolu povídali, ráno pak manžel herečku vzbudil, že je mu hodně špatně. Bylo jasné, že se jedná o něco opravdu vážného, ne nějakou běžnou nevolnost. Sanitka odvezla Radka do nemocnice ještě při vědomí, dokonce i na operačním sále ještě mluvil s doktory. Prasklá břišní aorta ale vzala konec všem nadějím! Ten nejvíce osudový muž jejího života Hanu navždy opustil. Místo plánované oslavy se tak později konalo poslední rozloučení. To proběhlo dost nekonvenčně: nejprve filmová projekce ukázala, jak velkým hercem Radek byl a potom jako jediná měla proslov právě Hana. Před obřadem se usmířila i s Jiřinou Bohdalovou a svoji řeč pronesla pak s nadhledem. Mimo jiné konstatovala: „Radek nenáviděl pohřby z hloubi své duše. Chtěl, aby se všichni usmívali a veselili. Byl to chlap, Valach srdcem i duší. Netruchlete, on by to takto nechtěl. Měl život rád a děkuji za 32 nádherných let vedle něho.“ Současně ukázala velkou toleranci, když pozdravila všechny ženy Radkova života, včetně jeho milenek.

Vždycky hrála výrazné postavy.

Na mladém koni opravdu do pekla!

Třetím mužem života Hany Gregorové se překvapivě stal ten, který by klidně mohl být jejím synem. O více než generaci mladší Ondřej Koptík (35) se kdysi zúčastnil soutěže o titul Muže roku. Právě tam ho Hana viděla poprvé; tehdy mu ale bylo teprve osmnáct let. Když se po letech znovu setkali – přišel jí domů zapojit internet – Hana nejprve nevěděla, že je pohledný Ondřej ženatý a má děti. Jeho manželství se ovšem rozpadalo, na čemž nesl svůj podíl viny. Nejprve to vypadalo, že herečka bude mít „jen“ mladého milence, vztah ale rychle oběma přerostl přes hlavu. A zatímco životem ostřílená a sebevědomá Hana by si s tím dokázala snadno poradit, Ondřej se pro ni později stal problémovým partnerem. Nejprve jejich vztah bez vědomí herečky prozradil na veřejnosti, prostřednictvím sociálních sítí. Jeho ego mu nedovolilo, aby se nepochlubil svojí slavnou známostí. Hana tehdy přijala odhalení s velkou odvahou a konstatovala, že věk pro ni nikdy nic neznamenal. „Když už do pekla, tak jedině na mladém koni,“ řekla. „Netušila jsem, že nějaký mladý kůň přicválá. Počítala jsem s tím, že už zůstanu sama.“ Ondřej se rozvedl a neuplynul snad jediný den, aby Hanu nežádal o ruku. Jenže pak přišly velké problémy. Ukázalo se, že mladý milenec řeší závislost na drogách. Hana se s ním rozešla a jeho snaha získat ji zpátky i formou zveřejňovaných oplzlých básniček bavila jeden čas celé Česko. Bylo to dost nedůstojné. I tak se přes to ale nakonec herečka přenesla a k překvapení všech dala po čase Ondřejovi druhou šanci, samozřejmě pod podmínkou, že se ze závislosti vyléčí. A možná nakonec vyslyší i jeho žádost o ruku!

Se synem Ondřejem a slavnou snachou.

Dcera jí pořádně uvedla do rozpaků!

Téma „rodiče v posteli“ bývá hodně ošemetné a většina lidí samozřejmě o takových věcech se svými potomky nemluví. Jenže co měla Hana dělat, když se jí dcera v pubertě zeptala, jestli ještě s Radkem „sexují“. Tehdy jí bylo třicet šest let, Radkovi o dvacet let více. Dceři odpověděla, že je to přece normální, když se dva lidé mají rádi. „Ona se na mě podívala a řekla: No tak jako Raduška si umím představit, ale tebe?!“ prozradila herečka v jednom televizním pořadu.

Na své odhalené scény se dnes dívá s potěšením!

Pěkné herečky bývají často vyzývány, aby se v rámci role svlékly. Hana nebyla výjimkou, ale neměla s tím problém, i když její první manžel byl hodně velký žárlivec. Radoslav Brzobohatý naopak věděl, že je to její práce, a chápal to. „Nestyděla jsem se, byla jsem mladá a dnes se na to ráda podívám a pokochám se, jak jsem vypadala,“ uvedla Hana. V jedné hře měla scénu milování v seně. S hereckým partnerem se poznala až před natáčením a byla to první scéna. „Přišla jsem a říkám: Těší mě, já jsem Gregorová. A šup do sena,“ vzpomínala.

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nechtěl promarnit šanci na nový a šťastný život
nasehvezdy.cz

Nechtěl promarnit šanci na nový...

Už před lety zpíval Petr Janda (78)...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Nemohou se vůbec vystát
nasehvezdy.cz

Nemohou se vůbec vystát

Krásná herečka DENISA NESVAČILOVÁ (29) je už...
Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování
epochaplus.cz

Senior Pointy pomáhají s...

Senior Pointy se houfně zapojují do pomoci...
Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
epochaplus.cz

Siemens představil ultra...

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou...
Tajemné hrady: Krvavá nevěsta
enigmaplus.cz

Tajemné hrady: Krvavá nevěsta

Hrad Lichnice v Železných horách. Právě tady se...
Audio průvodce To je Brno III. přináší pohled na brněnský industrial
epochanacestach.cz

Audio průvodce To je Brno III....

Třetí autentický...
10 nejkrásnějších stanic metra na světě
epochalnisvet.cz

10 nejkrásnějších stanic...

Metro už je dnes ve větších městech běžným...
Jak navrhnout lžičku…
21stoleti.cz

Jak navrhnout lžičku…

S Průmyslem 4.0 vstoupí do našich životů nová...
0 shares