Potěšení času odcházející zimy: Tipy, jak si ho zpříjemnit

Hyacinty přivolávají slunce
Jako voňavý symbol odcházející zimy nemají hyacinty konkurenci, jejich zemitá pronikavá vůně je natolik výjimečná, že ji používají i parfuméři. Hyacint voní z parfému Anais Anais Cacharel, Weekend Burberry nebo Chance Chanel.

A ještě silněji jsou cítit originální květy. Tak si nenechte ujít tuhle příležitost, jejich sezona brzy skončí. Hyacinty jsou současně velmi vděčným materiálem pro aranžování, ať už je použijete řezané – což je skoro škoda – nebo včetně cibule. Pro inspiraci přinášíme pár ukázek.


Černá hodinka s vůní dřeva
Večery jsou stále ještě dlouhé, a tak si je můžete zkusit zpříjemnit vonnými pryskyřicemi. Na rozdíl od aromatických svíček nebo vonných tyčinek jde u pryskyřic jen o stoprocentně přírodní látky. Jejich dým je lehký, bez kouře, nečpí, přesto rychle provoní celý byt. Přesně tyto pryskyřice se v různých kulturách od pradávna využívaly k vykuřování. Jak voní? Rozmanitě, podle druhu pryskyřice převažují aromata lesní, dřevitá a zemitá nebo naopak sladká s krémovým, čokoládovým a ovocným nádechem. Vykuřovací pryskyřice jsou k dostání v obchodech na internetu s esoterickými a šamanskými potřebami a spotřeba je velmi malá. Proto se obvykle podávají v malých baleních po 10 nebo 20 gramech a i ta vystačí na několik použití.

Růžové vyhlídky
Pokud budete za dlouhých únorových večerů plány na jaro, můžete si k přemýšlení nakapat růžový olej do aromalampy, sníží stres z toho, kolik vás čeká povinností. Vůně růže je balzám pro nervy, však ji také rozmanité esoterické tradice doporučovaly při nedostatku lásky a sebelásky jako hojivý lék na bolesti srdce. Při střízlivějším pojetí pomáhá při stavech psychického přetažení a pocitu, že toho od nás život chce moc. Růže tento pocit zmírňuje a doplňuje tolik chybějící spokojenost. Navíc nádherně voní.

Hrátky s washi tapes
Než přestane být venku chladno a bláto, můžete si volný čas v teple domova tvořivě krátit s páskami washi. Je to báječný dekorativní materiál a používá se jako lepicí pásky. Přilnou prakticky ke všem hladkým povrchům a dobře drží, takže jimi můžete zdobit sklenice, lahve, plastové dózy nebo lepenkové krabice, které rázem proměníte v okrasné úložné prostory.

Základem pásek washi je rýžový papír a tento materiál jim současně dává hodně z jejich kouzla, neboť je lehký a částečně průsvitný. Pásky jsou buď jednobarevné, nebo s potiskem, rozmanitost vzorů je obrovská. Pásky mají různou šíři a dají se báječně kombinovat.

Štítky: , ,

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kanibalové z Edinburghu
enigmaplus.cz

Kanibalové z Edinburghu

Celý příběh začíná někdy na rozmezí 15. a...
Pohřeb britské panovnice Viktorie: Rakev s královnou málem převrátili splašení koně
epochalnisvet.cz

Pohřeb britské panovnice Viktorie:...

Smuteční procesí se zastaví, aby mohly být...
Odkud pochází falafel? Historikové se shodují, že z Egypta
epochaplus.cz

Odkud pochází falafel?...

Námořník Ahmose se v alexandrijském přístavu...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Těšínsko plné kontrastů
epochanacestach.cz

Těšínsko plné kontrastů

A už jste slyšeli o...
Mughalský císař Aurangzéb připravil o život svoje dva bratry
epochaplus.cz

Mughalský císař Aurangzéb...

Vítězem boje o moc mezi čtyřmi Šáhdžahánovými...
Zámek Hradec nad Moravicí: České Slezsko
epochanacestach.cz

Zámek Hradec nad Moravicí:...

Pokud jste milovníky...
Krok za krokem ke krásné postavě
nasehvezdy.cz

Krok za krokem ke krásné...

Pokud chcete chůzí hubnout, bude záležet...
Co pomůže na zalehlé uši?
nasehvezdy.cz

Co pomůže na zalehlé uši?

Nejen při změně tlaku vzduchu, ale i...
0 shares