Poraďte si bez chemie s kašlem a nachlazením

Taky kýcháte, smrkáte nebo vás pálí v nose a máte pocit, jako byste právě složili vagon uhlí? Nelekejte se, nemusí se hned jednat o chřipku. Je totiž docela možné, že jste jen někde pořádně nastydli

Většina z vás v tomto případě navštíví lékaře nebo alespoň ulehne do postele. A k tomu vyzkoušíte všechny ty předražené léky, které jste si nakoupili v lékárně. Co to ale pro jednou zkusit trochu jinak? Jsou tu přece ještě bylinky, ať už je máte doma, nebo si je koupíte.

Zázvor nikdy nezklame Léčivé rostliny mohou být cenným pomocníkem, ale je třeba je dobře znát a vědět, které v daném případě použít. Zda dáte přednost jednodruhovým bylinám, nebo osvědčeným bylinným směsím, to už je na vás.

Spolehlivým pomocníkem při nachlazení a chřipce je zázvor, ať už ve formě čaje, nebo lahodných kandovaných kostiček, které seženete v každém obchodě se zdravou výživou. Zázvor má výrazné dezinfekční, antibakteriální i protivirové účinky, zahřívá, pomáhá při odkašlávání a uvolňuje hleny.

Kromě toho také podporuje trávení, působí při žaludeční nevolnosti, a to i v dopravních prostředcích. Při horečce si uvařte lipový čaj Pokud máte horečku, zapomeňte na antipyretika a nechte své tělo pořádně vypotit.

Pomůže vám k tomu lipový čaj, který si můžete připravit také z vlastnoručně nasbíraných a řádně usušených rozvitých lipových květů. Čaj by se měl pít úplně horký a oslazený kvalitním včelím medem. Kromě podpory pocení vám lípa také utiší kašel a podpoří vykašlávání hlenů.

Podobné účinky má také starý známý černý bez nebo voňavá mateřídouška. Zmíněné bylinky se mohou užívat jak samostatně, tak ve směsích. Kašel zažene sirup I při kašli je dobré sáhnout po pomocnících z přírody.

Kromě bylinných čajů, které je potřeba pít co nejteplejší a doplněné medem a citronem, jsou vhodné bylinkové sirupy. Zvlášť se osvědčily ty z mateřídoušky nebo jitrocele. Při zánětech v krku se doporučuje šalvěj.

Ta má výrazné dezinfekční, protibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Šalvěj ale raději používejte jen ke kloktání, k vnitřnímu užití není ve vyšších dávkách vhodná.

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Těšínsko plné kontrastů
epochanacestach.cz

Těšínsko plné kontrastů

A už jste slyšeli o...
Co pomůže na zalehlé uši?
nasehvezdy.cz

Co pomůže na zalehlé uši?

Nejen při změně tlaku vzduchu, ale i...
Pohřeb britské panovnice Viktorie: Rakev s královnou málem převrátili splašení koně
epochalnisvet.cz

Pohřeb britské panovnice Viktorie:...

Smuteční procesí se zastaví, aby mohly být...
Mughalský císař Aurangzéb připravil o život svoje dva bratry
epochaplus.cz

Mughalský císař Aurangzéb...

Vítězem boje o moc mezi čtyřmi Šáhdžahánovými...
Zámek Hradec nad Moravicí: České Slezsko
epochanacestach.cz

Zámek Hradec nad Moravicí:...

Pokud jste milovníky...
Krok za krokem ke krásné postavě
nasehvezdy.cz

Krok za krokem ke krásné...

Pokud chcete chůzí hubnout, bude záležet...
Kanibalové z Edinburghu
enigmaplus.cz

Kanibalové z Edinburghu

Celý příběh začíná někdy na rozmezí 15. a...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Odkud pochází falafel? Historikové se shodují, že z Egypta
epochaplus.cz

Odkud pochází falafel?...

Námořník Ahmose se v alexandrijském přístavu...
0 shares