Několik let dával Sagvanovi Tofimu spoustu peněz podezřelý podnikatel!

Jedním ze symbolů 80. let se určitě stal Sagvan Tofi (54), hlavně díky několika svým filmovým rolím. Jeho popularita byla tak velká, že celebritou zůstal i poté, co přestal hrát.

Narodil se sice v Praze, ale první roky svého život strávil herec a zpěvák Sagvan Tofi (54) v Iráku, odkud pocházel jeho kurdský otec. Tenkrát byla tato země ještě bohatá a prosperující. Maminku měl z Československa, kam se vrátil, když měl nastoupit do školy.

Během natáčení se zamiloval!

Kvůli jeho vzhledu ho ostatní děti měly za Roma. „Křičela ze mě odlišnost. Jinak jsem vypadal, měl jsem jiné oblečení, jiné hračky, mluvil jsem jinými jazyky. A to se tady tenkrát nenosilo,“ vzpomínal. Své pověsti moc nepomáhal ani tím, že měl neustálé problémy s kázní – dvojky z chování byly u Sagvana normální. Rodiče se pak rozvedli poté, co se otec pracovně vrátil do Iráku a matka za ním nesměla vycestovat. Našla si nového partnera: stal se jím policejní rada Miroslav Dočekal (+74). V něm našel Sagvan kupodivu člověka, který mu v životě hodně pomohl. Nevlastní otec se znal s mnoha umělci a na jejich doporučení začal Sagvan chodit do dramatického kroužku, k Jiřině Steimarové (+91), mamince herce Jiřího Kodeta (+67). „Zalíbil jsem se jí a připravila mě na konzervatoř. To mě zachránilo, jinak by ze mě byl asi vyvrhel,“ přiznal Sagvan po letech. V sedmnácti letech se pak doslova přes noc stal velkou filmovou hvězdou. Vděčil za to filmu Vítr v kapse, kde poprvé – a ne naposledy – vytvořil dvojici s Lukášem Vaculíkem. V té době si prožil i první lásku: během natáčení se zamiloval do jedné slečny z Plzně a s tou přišel i o panictví. Nějaký čas s ní pak chodil.

Konečně našel ženu, po jejímž boku se usadil.

Sláva nebyla vždy jen prospěšná

Co se popularity týkalo, byl prý Sagvan nejprve trochu naivní, ale ničeho nelituje. V jednom rozhovoru prohlásil: „Myslím, že je lepší užívat si slávu v takovém věku, jako je například čtyřicítka. Vím, že spousta věcí se udála v mém životě jaksi mimochodem. Byl jsem přesvědčený, že úspěch bude stále. V sedmnácti prostě nepočítáte se zlobou a závistí lidí. Ve spoustě věcí jsem se tenkrát mýlil.“ Sláva ho ale rozhodně neobtěžovala, dával ale vždycky přednost lidem, kteří ho brali takového, jaký byl a neměli předsudky. Samozřejmě mu to pomáhalo při navazování vztahů s dívkami, ale i to mělo svoji odvrácenou stranu. „Když jsem hledal tu pravou, opravdovou, tak to bylo spíš na obtíž,“ konstatoval. „Jakmile se mi nějaká hodně líbila, byla vtipná, chytrá a hodně jsem o ni stál, vůbec to nebylo jednoduchý. Bylo to spíš naopak na obtíž, ten můj »známej ksicht«.“

S Lukášem vládli v 80. letech českým kinům!

Zásnuby se nekonaly!

Posledním filmem, kde se Sagvan Tofi objevil, byl v roce 1992 Kamarád do deště: Příběh z Brooklynu. Jednalo se o pokračování úspěšného snímku, kde se opět sešel s Lukášem Vaculíkem. Sagvan by býval klidně šel i do třetího dílu, ale to už Lukáš odmítl. Od té doby se stal někdejší idol 80. let hlavně oblíbeným cílem bulvárních deníků a magazínů. A bylo o čem psát: například o jeho souběžných vztazích s Darou Rolins (46) a Simonou Krainovou (46). O tom, že nejsou jedinou partnerkou Sagvana, nejprve obě slavné krásky nevěděly. Tehdy se psal rok 1994 a Simona se domnívala, že si filmovou hvězdu vezme a zůstanou spolu napořád. Už byly dokonce v plánu velkolepé zásnuby. Modelka údajně viděla v Sagvanovi i toho nejlepšího otce svých budoucích dětí. Jenže pak odhalila, že její přítel udržuje vztah i s Darou Rolins, a rázem bylo po všem. Na svoji sokyni se ale nezlobila, naopak: staly se z nich nejlepší kamarádky. Sagvan tak nakonec přišel o obě. Nijak mu to ale nevadilo, dál si užíval života. Usadil se až ve středním věku, kdy se stal i otcem.

Hlavní hrdinové filmu Kamarád do deště.

Musel psát pod pseudonymem!

Zejména bulvární tisk často řešil, čím se vlastně Sagvan živí. Poté, co přestal hrát ve filmech, využíval získanou popularitu a dělal všechno možné. Toto období později hodnotil následovně: „Normálně jsem musel pracovat, jako každý jiný. Psal jsem články, scénáře, režíroval jsem. Některé projekty jsem dokonce tvořil pod pseudonymem, abych neohrozil jejich vznik.“ Vymyslel si proto fiktivního autora jménem Bernard Igas (do toho příjemní si obráceně schoval zkratku svého křestního jména). Ani to ho ale neuchránilo před komplikacemi. „Ve chvíli, kdy se ovšem Bernard dostal se svým scénářem mezi tři nejlepší, nastal problém,“ vzpomínal. „Musel jsem mu vymyslet životopis s jeho předchozími pracemi. Čtyřiašedesátiletý Španěl žijící dlouhodobě ve Francii, který pracoval přes 30 let v reklamním oboru. Ten tendr Bernard vyhrál!“

Naboural auto a ráno měl nové!

Sláva z 80. let Sagvanovi pomáhala i dost zvláštním a možná nebezpečným způsobem. Po letech vyprávěl, jak se sblížil s jedním podezřelým podnikatelem. Ten ho oslovil jednou v baru a nabídl mu spolupráci: on si otevře diskotéku, Sagvan bude její tváří a hlavním lákadlem. Platit bude samozřejmě podnikatel. Diskotéka se nakonec nekonala, přesto se Sagvan dál těšil přízni onoho boháče. Když si naboural auto, zavolal mu prý ten člověk, že do rána bude mít před domem nové – a také že měl! S takovouto známostí se Sagvan nepotřeboval pouštět do žádných projektů. „Měl jsem nového kámoše, který má vlastního řidiče, několik luxusních aut, hromadu peněz a psa, který má na krku zlatý řetěz,“ konstavoval. „Přišlo mi tenkrát, že je to takový pohádkový dědeček, kterého mi seslalo nebe. Jistě chápete, že s takovým kámošem za zadkem jsem měl celý showbyznys na háku.“ Takhle to trvalo asi šest let, pak to skončilo tak, že podnikatele zavřeli. „Do té doby jsem létal po světě první třídou, jezdil mercedesem. A najednou jsem byl úplně bez peněz,“ uvedl Sagvan. Naštěstí zamířil na muzikálovou scénu, kterou předtím dost pohrdal a je na tom zase dobře!

Krása není všechno. I ji podváděl!

Úspěšný muzikál psal Sagvan tajně několik let!

Úspěch si v poslední době užil Sagvan Tofi s muzikálem Čas růží, který je tak trochu jeho vytouženým „děckem“. Příběh, prokládaný písničkami Zlatého slavíka Karla Gotta (79), psal mnoho let, ale mlčel o něm, aby mu nápad nepřebrala konkurence. Když ho šel přímo legendárnímu zpěvákovi odprezentovat, byla v něm malá dušička. Pokud by nesouhlasil, z projektu by sešlo. Dostal ale souhlas. Karel Gott se pak na finální verzi rovněž podílel, tak, aby vybrané texty byly i jeho výpovědí.

Štítky:
reklama

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Starší muž mě přivedl k rozumu!
skutecnepribehy.cz

Starší muž mě přivedl...

Narodila jsem se jako...
Žádné „bolení hlavy“, ale závažné neurologické onemocnění
epochalnisvet.cz

Žádné „bolení hlavy“, ale...

Už tě zase bolí hlava? Ne, mám migrénu!...
České úspěchy v konžské divočině
epochaplus.cz

České úspěchy v konžské...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Novinky v IPL epilaci od Braunu, pro ženy i muže
iluxus.cz

Novinky v IPL epilaci od...

Už jste slyšeli kouzelné zaklínadlo letních...
Zaprodala se? Čím si vydělává na živobytí?
nasehvezdy.cz

Zaprodala se? Čím si vydělává...

Dvojnásobná maminka ANDREA...
V Malajsii budou klonovat
epochaplus.cz

V Malajsii budou klonovat

Celkový počet savců na Zemi je zhruba 6500,...
Zapomene na Zounara a najde si osudovou lásku?
nasehvezdy.cz

Zapomene na Zounara a najde...

Už dlouho Martina Randová (49)...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Gratinované brambory
tisicereceptu.cz

Gratinované brambory

Jednoduchý recept na vynikající zapékané...
Může Jupiterův měsíc Europa ukrývat život?
enigmaplus.cz

Může Jupiterův měsíc Europa...

Planetárního obra Jupitera obíhá 79 známých...
Ráj pro romantiky? Zanzibar!
epochanacestach.cz

Ráj pro romantiky? Zanzibar!

Také se v této...
24 000 let staré organismy nalezené zmrzlé na Sibiři se mohou stále rozmnožovat
21stoleti.cz

24 000 let staré organismy...

Říkají mu „evoluční skandál“....
0 shares