Muži zvládají pandemii lépe!

Muži mají v průběhu pandemie lepší náladu než ženy, vyplývá z výzkumu VOS.health. Aplikace nedlouho po spuštění slaví 40 000 uživatelů

Nejnovější uživatelský výzkum provedený na pěti tisících uživatelích aplikace VOS.health ukazuje rozdíly v náladě v průběhu pandemie covid-19. Porovnává náladu v Česku a ve světě a také rozdíly v náladě mužů a žen. Nálada v Česku kopírovala tu světovou zhruba do listopadu 2020.

Od prosince je však výrazně lepší, přestože koronavirus v tuzemsku oproti ostatním státům nabíral na síle. Začátkem února však došlo v Čechách k velkému poklesu nálady, což přesně kopíruje zavedení dalšího lockdownu. Z dat také vyplývá, že muži jsou na tom během pandemie psychicky všeobecně lépe než ženy. Aplikace od svého spuštění v listopadu slaví více než 40 000 uživatelů, kteří jsou převážně z USA, Velké Británie, Německa, Austrálie a Česka.

“Jsme rádi, že si uživatelé naši aplikaci velmi rychle oblíbili a jejich počty neustále narůstají. Především nás těší, že slavíme úspěch i mimo Českou republiku. Vidíme, že pandemie má obrovský vliv na lidskou psychiku a naším cílem bylo přinést digitální nástroj, který pomůže s péčí o lidskou mysl. To se nám dle našich průzkumů daří. Nejvíce lidí si aplikaci stáhlo, protože chtějí zabránit depresím nebo je reduktovat. Dalším důvodem bylo například i to, že uživatelé chtějí zvýšit svoji produktivitu,” uvádí Jiří Diblík, CEO VOS.health.

40 000 uživatelů

Uživatelé používají aplikaci zejména večer, kdy reflektují celý den. Zároveň se pak věnují například i dechovým cvičením, která VOS.health nabízí, a slouží ke zklidnění mysli po náročném dni. Většina uživatelů využívá aplikaci dvakrát týdně. Nejpoužívanější funkcí je pak inteligentní deník.

Poslední aktualizace přinesla řadu nových vylepšení a funkcionalit. Uživatelé je hojně začínají využívat. Jedná se například o dechová cvičení, analýzy nálady, afirmace, vzdělávání a nově také propojení s terapeutem přímo v aplikaci.

“Poptávka po digitálních pomocnících v péči o duševní zdraví se v průběhu pandemie znásobila. Ukazuje to i zájem o naší aplikaci. Není divu, protože i údaje Národního ústavu o duševní zdraví(NUDZ) tvrdí, že každý třetí dospělý jedinec teď trpí nějakou formou duševního onemocnění, přičemž v roce 2017 to byl každý pátý. V souvislosti s covid-19 také stoupl výskyt depresí a rizika výskytu sebevraždy trojnásobně, úzkostných poruch pak dvojnásobně. NUDZ také eviduje nárůst spotřeby antipsychotik v průběhu pandemie. I toto je pro nás motivace neustále na aplikaci pracovat, přinášet pravidelné aktualizace, rozšiřovat funkcionalitu, abychom co nejvíce přispěli ke zlepšení duševního zdraví u nás i ve světě,” dodává Diblík.

Štítky: ,
reklama

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Záhada „bezdechých“
enigmaplus.cz

Záhada „bezdechých“

Pro laika neuvěřitelné výkony, kterých dosahují vyznavači...
Chce společný přírůstek s Forejtem?!
nasehvezdy.cz

Chce společný přírůstek...

Svou lásku k sympatickému...
Mají už jeden druhého plné zuby?
nasehvezdy.cz

Mají už jeden druhého plné...

Dlouho to vypadalo, že čím...
Léto v Brně: Tipy na autentické prohlídky
epochanacestach.cz

Léto v Brně: Tipy na...

Tuzemská dovolená bude...
Růžová: Vetřelec mezi barvami?
epochaplus.cz

Růžová: Vetřelec mezi barvami?

Žádná jiná barva v sobě nenese tolik rozporů a...
Láska na dlouhou trať
skutecnepribehy.cz

Láska na dlouhou trať

Oliver mě fascinoval už od...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Migrénu lidé tají, v práci ji neberou vážně
21stoleti.cz

Migrénu lidé tají, v práci ji...

Nechápavé a často výsměšné reakce zaměstnavatelů a...
Prague Caviar Week za dveřmi
iluxus.cz

Prague Caviar Week za dveřmi

Pravý kaviár bývá označován za černé...
Nejpodivnější alergie na světě: Co všechno může lidský organismus krutě potrápit?
epochaplus.cz

Nejpodivnější alergie na světě:...

Člověk nemusí být alergický jen na kvetoucí trávy...
Francouzský medový koláč
tisicereceptu.cz

Francouzský medový koláč

Suroviny na těsto 200 g hladké...
Krále na útěku udal průkopník parašutismu
epochalnisvet.cz

Krále na útěku udal...

Poštmistr Drouet sleduje dění na ulici a...
0 shares