Moje sousedka byla dobrá kouzelnice

Nastěhovala jsem se do malého bytu v centru města. Od chvíle, kdy jsem se začala kamarádit se sousedkou, se začaly dít zázraky. Zase jsem byla šťastná a úspěšná.

Čerstvě jsem oslavila padesát, a s tím věkem se začalo všechno bortit jako domeček z karet. Nejprve odešly děti. Založily si rodiny a odstěhovaly se. V práci jsem dostala výpověď. S novou vedoucí přišel nový kolektiv a já byla po dvaceti letech nepotřebná. Největším ponížením pro mě ale bylo, že odešel manžel.Našel si mladší. A jak už to chodí, s těžkým psychickým rozpoložením dorazily zdravotní problémy. Když jsem se stěhovala do maličkého bytu v centru našeho města, byla ze mě lidská troska. Pravidelné návštěvy na pracáku mě vyčerpávaly a začala jsem trpět sociální fóbií.Když jsem se jednou ploužila po chodbě domu, potkala jsem stařenku. Kdybych kýchla, určitě by upadla tlakovou vlnou. Její oči byly ale velké a jiskrné. Nevím, jak to bylo možné, ale u slušného pozdravu nezůstalo.Najednou jsem seděla v jejím bytě a ona vařila kávu. Po stěnách visely obrazy se zvláštními výjevy. V knihovně cestopisy a duchovní literatura.

Byla démonicky děsivá

Povídaly jsme si do noci a nikdy bych nevěřila, že ji vyklopím celé své velké utrpení.Rozloučila se se mnou slovy, že zítra bude líp. Druhý den mi bylo lépe pouze v tom, že mi přinesla k obědu guláš. Výborný! A pak různé koktejly, o kterých jsem hodně přemýšlela. Některé ingredience mi byly záhadnou.Cítila jsem se po nich zvláštně. Jako by se mi chtělo létat. A v noci jsem měla podivné sny. Kdykoliv jsem se z nich vzbudila, slyšela jsem přes zeď ze stařenčina bytu zpěv. Bylo to takové zvláštní mručení.Babka nejspíš nemohla spát, a tak si v noci zpívala. Její vytrvalost byla ale neuvěřitelná.

Můj život se náhle změnil

Nemohla jsem uvěřit, když mi zavolala bývalá kolegyně, jestli bych nechtěla pracovat v její firmě.Byla jsem šťastná, že už nemusím na úřady. Okamžitě jsem souhlasila. Práce i kolektiv byly fajn. Byly to mladší holky a ty si mě vzaly „do prádla“. Nový účes, jiné oblečení, zábava. Potkala jsem muže svého života.Nikdy bych nevěřila, že existuje. A co více? Měl svůj vlastní a krásný byt. Do roka jsem se k němu nastěhovala. Klíče temné garzonky jsem předala chudé studentce. Byl to takový nešťastný typ. Bez přítele, bez peněz, bez rodinného zázemí a s velkými dluhy.Po dvou letech mě náhoda zavála do té špinavé uličky. Byla už noc a já se zadívala do okna staré paní. Její lampička svítila stále na svém místě. A co ta neprůbojná studentka v brýlích? Bydlí v garzonce ještě? V tu chvíli se otevřelo okno mého bývalého pokojíku a ve světle se objevila krásná dívka.Byla celá rozesmátá, s kýmsi telefonovala a tvářila se sebevědomě a šťastně. Nemohla jsem uvěřit, že to je ona. Ta smutná bledá dívka! Vykvetla jako nádherná růže! Jistě velkou zásluhou sousedky…

Jiřina (51), Olomouc .

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Co potřebují suché vlasy
nasehvezdy.cz

Co potřebují suché vlasy

Jsou vaše vlasy suché, polámané, třepí se...
V-3: Superdělo s hlavní dlouhou 130 metrů!
epochaplus.cz

V-3: Superdělo s hlavní...

Země se zachvěje a vzápětí vyplivne kovový...
Zámek Hradec nad Moravicí: České Slezsko
epochanacestach.cz

Zámek Hradec nad Moravicí:...

Pokud jste milovníky...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Proč tak šetří na své manželce?
nasehvezdy.cz

Proč tak šetří na své...

Nedávno se nechal slyšet, že vyrostl relativně v...
Pohřeb britské panovnice Viktorie: Rakev s královnou málem převrátili splašení koně
epochalnisvet.cz

Pohřeb britské panovnice Viktorie:...

Smuteční procesí se zastaví, aby mohly být...
Entita podobná mraku měla zaútočit na dům. Poté se rozplynula
enigmaplus.cz

Entita podobná mraku měla...

Paranormální jevy mohou nabývat...
Těšínsko plné kontrastů
epochanacestach.cz

Těšínsko plné kontrastů

A už jste slyšeli o...
Tajemství izolepy: Proč funguje jako rentgen?
epochaplus.cz

Tajemství izolepy: Proč...

Pokud vám zrovna nedošla, určitě ji máte...
0 shares