Koncem 80. let kariéru Věry Martinové málem zničila velmi drsná nehoda!

V 80. letech se Věra Martinová (59) stala idolem nejen milovníků country hudby. Jedné jarní noci se ale stalo něco, co mohlo navždy zničit její úspěšný rozlet!

K tomu, aby něco v životě dokázala, měla zpěvačka Věra Martinová (59), velkou motivaci z dětství. Její rodina nepatřila k nejbohatším a tak se na rozdíl od ostatních dívek nemohla chlubit módními věcmi. Děti takové nedostatky neodpouštějí. Ve Věře zůstala touha všem dokázat, že ji nemají podceňovat!

Měla strach, když řídil!

Rozhodující pro její kariéru byl rok 1977. Tehdy se zúčastnila známého jihlavského festivalu Mladá píseň, na kterém začínali svůj rozlet do světa i jiní slavní zpěváci. Věra tam upoutala pozornost a zanedlouho už byla jednou z členek někdejší známé dívčí countryové kapely Schovanky. Po čtyřech letech se pak rozhodla pro samostatnou dráhu. Ze Schovanek odešla společně s manažerem.

Ten člověk byl ale dost rozporuplnou osobností a na spolupráci s ním později Věra tragicky doplatila. Byl to hodně tvrdý člověk a ona se ho i bála. „Měla jsem hrůzu z každého rozhovoru, jestli řeknu novinářům správně to, co on po mně chtěl,“ vzpomínala po letech. Cítila se hodně nesvobodná. Nemohla si ale stěžovat na nedostatek práce. Mívala až pětadvacet koncertů měsíčně.

V dubnu roku 1989 pobývala týden na severu Moravy. Přepravovala se autem, kdy za volantem seděl právě její manažer. Ten se choval jako suverén i v autě. Věra měla ale strach ho nějakým způsobem na silnici „umravnit“.

I to byl jeden z důvodů, proč si následně musela prožít peklo!

Dcera je doslova vymodlená.

Pár centimetrů od smrti

Jedné tmavé noci se Věra a její manažer řítili autem po silnici, když se před nimi objevila velká překážka: obrněný vojenský vůz okupační sovětské armády. Nebyl osvětlen a manažer za volantem žigulíku si ho všiml na poslední chvíli. Následoval krutý náraz. Sklo auta se rozletělo na ostré střípky. Ty plnou silou zasáhly obličej zpěvačky. „Strašně jsem křičela. Všude bylo plno krve.

Bušila jsem krvavýma rukama do skla. Stáli tam ti vojáci, dívali se a nikdo z nich mi nepomohl!“ popisovala Věra své bezprostřední pocity po nehodě. Zpěvačka přitom měla štěstí v neštěstí, mohla přijít i o život. Stačilo pár centimetrů a kapota, která projela sklem, by jí prořízla krk. I tak byla její zranění hodně tvrdá. Málem přišla o oko; to jí naštěstí v nemocnici zachránili.

Sklo jí pořezalo celý obličej a lékaři museli k jeho sešití použít šokujících 54 stehů! Ke všemu se ještě musí samozřejmě připočítat i psychické následky. Dlouhou dobu po nehodě se pak Věra bála nastoupit do jakéhokoliv auta. A také se musela smířit s tím, jak se havárie podepsala na jejím vzhledu. V prvních dnech před ní dokonce v nemocnici museli schovávat zrcadla.

Když se pak na sebe poprvé podívala, vůbec se nemohla poznat!

V televizním pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou

Musela svést boj s rakovinou!

V obličeji zůstaly populární zpěvačce jizvy, hlavně na levé straně. Později si je nechala odstranit laserem. První dny v nemocnici si myslela, že je to konec její kariéry. Prokázala ale silnou vůli a vrátila se na pódium, aby znovu potěšila fanoušky svými písničkami. Nebyla to ovšem poslední zkouška, kterou si Věra Martinová prošla. V roce 2004 si odhalila bulku na prsu.

Překonala strach z toho, co se může zjistit a šla k doktorovi. Udělala dobře. Na rakovinu se tak přišlo včas a Věra jí dokázala porazit. Prožila si sice těžké chvíle při ozařování, ale zvítězila. Pomohlo jí to i vnitřně se zklidnit a netrápit se věcmi, které nemůže ovlivnit. Ani v době nemoci nepřestala zpívat, zrušila pouze dva koncerty a jinak jela naplno.

To jí vlastně i pomohlo, protože neměla čas se trápit nad tím, co by se mohlo stát. Nedávno si Věra prožila další zdravotní krizi, totální vyčerpání organismu. I z toho se po dvou týdnech v nemocnici vzpamatovala.

Je to zkrátka nejen výborná zpěvačka, ale i velká bojovnice!

Bála se přijít do jiného stavu, tak to nechala na osudu!

O prvním manželství Věry se toho moc neví, jen to, že se jednalo o produkčního z televize a rozvod přišel po dvou letech. Podruhé se vdala až po oné kruté nehodě. Chtěla se stát i matkou, ale bála se těhotenství si naplánovat. Rozhodla se ponechat vše náhodě a poprosila Boha, aby učinil rozhodnutí za ní. Narodila se jí dcerka.

Po čtvrt století vztah s manželem skončil a první dáma české country music má dnes už pár let nového partnera, kterého si nemůže vynachválit!

reklama

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...
Lze Covid vyléčit vitamíny, alkoholem či bělícími prostředky? To opravdu ne…
21stoleti.cz

Lze Covid vyléčit vitamíny,...

U většiny onemocnění s mediálním přesahem se dříve nebo...
Jedna noc plná vášně a lásky
skutecnepribehy.cz

Jedna noc plná vášně a lásky

Když mi zavolal můj bývalý...
Utíká Sabina před samotou do práce?
nasehvezdy.cz

Utíká Sabina před samotou do...

Devátým rokem je SABINA...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...
Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Jak myslí hluší?
epochaplus.cz

Jak myslí hluší?

Myslení, každý si asi umí představit, co...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
5 nejzáhadnějších útvarů na Marsu
enigmaplus.cz

5 nejzáhadnějších útvarů na...

Na fotografiích Marsu se už desítky let...
Nelehké pátrání po dědečkovi Adolfa Hitlera
epochaplus.cz

Nelehké pátrání po...

Vyznat se v podivných vztazích prvního...
Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...
Uteče krásné Lucii její další koloušek?
nasehvezdy.cz

Uteče krásné Lucii její...

Půvabná moderátorka Lucie...
0 shares