Hned s první písničkou si Cher a Sonny získali nesmrtelnou slávu!

Bok po boku se jeden čas stali největšími americkými hvězdami. Zpěvačka Cher (72) a její manžel Bono (+62) to ale v soukromí nezvládli.

Jako Sonny (+62) a Cher (72) okouzlili hudební svět v 60. a 70. letech, podle jejich skutečných jmen byste je ale těžko poznali. Cher se narodila jako Cherilyn Sarkasian, s arménskou a indiánskou krví v žilách po předcích. Sonny se ve skutečnosti jmenoval Salvatore Philip Bono a byl nejmladší ze tří sourozenců – měl dvě starší sestry. Svoji přezdívku získal už v dětství, oslovovala ho tak matka.

V šestnácti utekla z domova

Už jako malý se Sonny rozhodl, že prorazí v oblasti hudby. V době dospívání začal psát písničky. První profesionální nahrávku udělal, když mu bylo šestnáct. Začal sice chodit na střední školu, ale tu nedokončil, dal přednost budoucí kariéře. Než se mu podařilo hudbou se živit, dělal všechno možné: číšníka, řidiče kamiónu nebo řeznického pomocníka. Začalo se mu dařit. Oženil se už v devatenácti letech a se svojí první ženou měl dceru. Rozvedli se v roce 1962. Další ženou jeho života se stala právě Cher. Ta za sebou neměla zrovna šťastné dětství. Otec pobýval totiž často ve vězení a matka střídala partnery. Na krátký čas se budoucí hvězda dokonce ocitla v sirotčinci. Cher utíkala z domova a když jí bylo šestnáct, opustila rodinu definitivně. Stejně jako Sonny byla rozhodnutá prosadit se v showbyznysu. Na to je v Americe nejlepším místem Los Angeles. Cher si tu vydělávala jako tanečnice v nočních klubech a doufala, že potká někoho, kdo jí pomůže na cestě za slávou. Tím mužem se stal právě Sonny.

Jejich dcera změnila pohlaví!

Dítě až na pátý pokus

Na první pohled se Sonny slavné zpěvačce nijak nelíbil. Setkali se v restauraci a Cher věděla, že o o 11 let starší zpěvák má kontakty. Jejich vztah začal nejprve pracovně: Cher nastoupila k Sonnymu do podnájmu jako hospodyně. Brzy mu došlo, co se v tmavovlasé krásce skrývá. Stali se z nich milenci a Sonny zařídil své partnerce, aby v nahrávacím studiu zpívala doprovodné vokály. Viděl, že je opravdu dobrá a napadlo ho vytvořit s ní dvojici. Nejprve si říkali Caesar a Cleo. Pak, už jako Sonny a Cher, natočili slavnou písničku I Got You Babe a sláva byla na světě. S tímhle hitem v žebříčcích dokonce porazili The Beatles. Brzy se z nich staly opravdové superhvězdy. Jako miláčci publika měli dokonce svůj vlastní televizní pořad. V osobním životě to ale taková pohoda nebyla. Cher měla problémy s tím, aby donosila dítě, čtyřikrát potratila a podařilo se to až na pátý pokus. Tím hlavním problémem ovšem byly Sonnyho nevěry. Cher je nakonec odmítla snášet a se svým osudovým partnerem se rozešla jak pracovně, tak i v manželství. V kariéře se jí to vyplatilo, díky úspěšné sólové dráze je dnes žijící legendou populární hudby. V lásce už takové štěstí neměla, její druhý manžel, hudebník Gregg Allman (+69) byl pro změnu závislý na drogách a manželství jí vydrželo pouhé čtyři roky. Pak už se nikdy nevdala.

Zavinilo tragickou smrt nadměrné množství léků?

Sonny se oženil ještě dvakrát. Třetí manželství mu vydrželo pouhý rok, se čtvrtou ženou ale zůstal až do své předčasné tragické smrti. V lednu roku 1998 narazil při lyžování do stromu. Jeho tehdejší manželka uvedla, že bral spoustu léků, což mohlo smrtelnou nehodu zavinit, ale v jeho krvi se nic nenašlo. Na žádost vdovy se pohřbu zúčastnila i Cher a ta měla se slzami v očích krásnou smuteční řeč. Vzdala v ní hold a dík muži, kterého milovala a díky kterému se stala slavnou.

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Včely nekontrolovatelně vymírají: V blízké budoucnosti mohou zcela vymizet
enigmaplus.cz

Včely nekontrolovatelně...

Nová studie provedená v Argentině odhalila, že od 90....
Mrtvému nikdy nekraďte boty! Najde si vás!
nasehvezdy.cz

Mrtvému nikdy nekraďte boty!...

Příběh se stal už dávno, vypráví se v naší...
Výstava Sluneční králové prodloužena
21stoleti.cz

Výstava Sluneční králové...

Vedení Národního muzea se povedlo vyjednat...
Příběh královské koruny: Byl Svatováclavský klenot v ohrožení kvůli obřím dluhům?
epochaplus.cz

Příběh královské koruny: Byl...

Zoufalý Vladislav Jagellonský už neví...
Praha poprvé přestěhovala kapli o 31 metrů
epochalnisvet.cz

Praha poprvé přestěhovala...

Praha chystá přestavbu vltavského nábřeží u...
Arcosanti: Vyhaslé město budoucnosti čeká na svou renesanci
epochaplus.cz

Arcosanti: Vyhaslé město...

V roce 1969 obohatí italský architekt...
Tajemná místa: Co skrývá české a moravské podzemí?
epochanacestach.cz

Tajemná místa: Co skrývá...

Jedno staré rčení...
Barrandovské terasy: Zmizelá sláva klenotu Havlových!
epochanacestach.cz

Barrandovské terasy: Zmizelá...

Za první republiky patří...
Rychlý perník
nasehvezdy.cz

Rychlý perník

Suroviny na 8 dílků: ● 2 hrnky hl. mouky ● lžice...
0 shares