Dostal znamení od zesnulého otce

Mému kamarádovi zemřel v dětství tatínek. S jeho ztrátou se dlouho a těžce vyrovnával. Po mnoha letech pochopil, že je jeho otec svým způsobem stále s ním.

Honza je můj nejlepší kamarád už od dětství. Naši rodiče, kteří se navzájem znali a občas se navštěvovali, měli domy vedle sebe, a tak jsme se hodně často vídali. De facto jsme spolu vyrůstali. Brala jsem ho jako svého mladšího bráchu a jeho rodiče byli něco jako můj strýc a teta.

Strýček od vedle

Byli moc hodní, přátelští a dovolovali nám, abychom si hráli na zahradě za jejich domem. Honzův tatínek byl takový ten typ, co se nebere moc vážně a dovede ze sebe před dětmi dělat klauna.

Byla s ním velká zábava. Vymýšlel pro nás různé hry, takže jsme se s Honzou nikdy nenudili. O to víc nejen Honzu, ale i mě zasáhla jeho nečekaná smrt…

Podzimní pouštění draka

Na to podzimní odpoledne si pamatuji tak dobře, jakoby to bylo včera. Na rozlehlé louce jsme byli s Honzou, Dominikem – Honzovým bratrancem, a jeho tatínkem Kamilem pouštět velkého papírového draka.

Foukal silný vítr, který ohýbal silné větve stromů, takže tenký provázek na drakovi se přetrhl a drak nám ulétl z kopce do lesa. Snažili jsme se ho najít, ale nepodařilo se nám to.

Bolestivá ztráta

Tento zážitek si s Honzou a Dominikem pamatujeme až moc dobře. Druhý den totiž „strejdu“ Kamila srazilo na přechodu nákladní auto. Neměl šanci přežít. Jeho zranění byla tak rozsáhlá, navíc utrpěl i vnitřní krvácení, že i přes rychlý příjezd záchranky a poskytnutí první pomoci, převoz do nemocnice nepřežil.

Honza se po jeho smrti stáhl do sebe. Uzavřel se před okolním světem a jediný s kým mluvil, byla jeho maminka Romana a já.

Úsměvné vzpomínky

Naše pevné a důvěrné přátelství přetrvalo do dospělosti. Jeden druhému jsme byli na svatbě a i poté jsme se pravidelně navzájem navštěvovali i se svými rodinami. K oné smutné události z našeho dětství jsme se nikdy nevraceli, ale na Honzova otce jsme často v dobrém vzpomínali a povídali si všelijaké příhody, které jsme s ním jako malí zažili.

Snesl se mu k nohám

Před čtyřmi roky jsem nejprve já a potom Honza oslavili padesátku. Zanedlouho po své oslavě mi Honza zavolal. Jeho hlas zněl zvláštně, vyděšeně. Vychrlil na mě, že se mu přihodilo něco divnému.

Prý se byl projít s Frankem, jeho psem, v lese, když vtom se mu najednou k nohám snesl velký papírový drak – přesně takový, jaký mu vyrobil tehdy před mnoha lety jeho otec Kamil.

Stále je s nimi

Přesvědčovala jsem ho, že se musel splést, že se mu asi jen podobá, jenže Honza trval na svém. A když mi ho pak ukázal, uvěřila jsem. Na zadní straně byla totiž písmena K + H – iniciály jejich křestních jmen, které tam Honza tehdy fixem napsal.

Nemohli jsme tomu uvěřit a nijak jsme si to nedokázali vysvětlit. Honza to však považoval za znamení od svého zesnulého otce, a tak draka nakonec pověsil do pokojíčku svého syna, aby na něj jeho dědeček dohlížel z onoho světa.

Veronika L. (54), severní Morava

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Komentáře

Nenechte si ujít další zajímavé články

Hřbitov vojenských zajatců u Pacova
epochanacestach.cz

Hřbitov vojenských zajatců...

Mnozí tvrdí, že jde o...
Mimozemská zpráva lidem: Bylo přerušeno televizní vysílání!
enigmaplus.cz

Mimozemská zpráva lidem: Bylo...

V americké televizi se 26. listopadu roku...
Pattaya, pobřeží sladkého lenošení
epochanacestach.cz

Pattaya, pobřeží sladkého...

Poznejte exotický...
Vyhlášení vítězů SOUTĚŽE o Lego Land Rover Defender!
21stoleti.cz

Vyhlášení vítězů SOUTĚŽE o...

Moc děkujeme všem, kteří se zapojili do...
Děsivé Pompeje: Ožívají tu duchové téměř 2000 let staré tragédie?
epochalnisvet.cz

Děsivé Pompeje: Ožívají tu...

Tisíce obyvatel starověkého města v jednom okamžiku...
Má přehnané nároky na nového milence
nasehvezdy.cz

Má přehnané nároky na...

Sice i po třicítce vypadá moderátorka...
Jak vypadal první oblet zeměkoule?
epochaplus.cz

Jak vypadal první oblet...

Lidstvo se v historii pokoušelo pokořit několik...
Vyhlásila osobní bankrot
nasehvezdy.cz

Vyhlásila osobní bankrot

Přednedávnem přiznala, že je na tom finančně...
Když Sověti zažijí svůj Vietnam
epochaplus.cz

Když Sověti zažijí svůj...

Sovětská invaze do Afghánistánu ovlivní celý...
0 shares